PDA

مشاهده نسخه کامل : لبتاپ تا 800 جهت کاربری مهندسی مکانیک

D J V A H I D
24-02-11, 10:53
درود به دوستان این بخش ... :give_rose:

یه لب تاپ یا این بودجه یعنی 800 جهت کاربری یه مهندس مکانیک ... جهت استفاده نرم افزارهای کتیا و ...

پیشنهاد شما چیه ؟

javadshahvand
24-02-11, 11:38
درود به دوستان این بخش ... :give_rose:

یه لب تاپ یا این بودجه یعنی 800 جهت کاربری یه مهندس مکانیک ... جهت استفاده نرم افزارهای کتیا و ...

پیشنهاد شما چیه ؟

5742g رو با این (Only the registered members can see the link) کانفیگ بگیر

Pami
25-02-11, 03:04
بی برو برگرد Acer Aspire 5742G .
شک نکن ، زیر 1 میلیون فعلا بهترین و مقرون به صرفه ترین لپ تاپ هست .
گزارش خرابی خیلی کمی هم داشته ( به نسبت دل 5010 )

D J V A H I D
25-02-11, 09:58
خب تائید میشه ... با تشکر از این دو دوست عزیز ... قیمت واقعیش الان چنده تو بازار ؟ توی سایت سازگار زده 829000 تومن ... تو شیراز میدن 960000 تومن ... شما چند قیمت دارید ؟

K1LOU
25-02-11, 11:10
خب تائید میشه ... با تشکر از این دو دوست عزیز ... قیمت واقعیش الان چنده تو بازار ؟ توی سایت سازگار زده 829000 تومن ... تو شیراز میدن 960000 تومن ... شما چند قیمت دارید ؟

با سلام
وحید جان فکر می کنم کانفیکهای کمختلفی داره مثلا یک سری دو گیگ رم داره و یک سری 4 گیگ رم
دقیقا کانفگ رو چک کن شاید به خاطر این باشه که قیمتها اینقدر تفاوت داره و یا روی کات گرافیک . فکر می کنم سری 400 انویدیا بود و سی پی یو که می تونه core i3 با شه و یا core i5
حتما کانفیگ دقیق رو مشخص کن بعد قیمت همون کانفیگ رو بگیر

Pami
25-02-11, 11:27
بهترین کانفیگ موجود این هست :

Core i5 480M@2.6(2.9)GHz),3MB
DDR3 4GB 1333MHz+640GB SATA
Nvidia GeForce GT 540M 1GB

قیمت گارانتی سازگار 830 هزار تومن هست

ViViD
25-02-11, 12:36
میدونم سوالم جای درستی نیست اما آیا کارایی و عمر مفید دستگاه به اندازه برندهای دیگر هست؟ اگر برای خودم بخواهم بخرم نظرتون چیه؟

و این در سایت سازگار سیستم عامل رو زدند لینوکس مشکلی برای نصب سیستم عاملهای دیگه که نداره؟

D J V A H I D
25-02-11, 13:17
با سلام
وحید جان فکر می کنم کانفیکهای کمختلفی داره مثلا یک سری دو گیگ رم داره و یک سری 4 گیگ رم
دقیقا کانفگ رو چک کن شاید به خاطر این باشه که قیمتها اینقدر تفاوت داره و یا روی کات گرافیک . فکر می کنم سری 400 انویدیا بود و سی پی یو که می تونه core i3 با شه و یا core i5
حتما کانفیگ دقیق رو مشخص کن بعد قیمت همون کانفیگ رو بگیر

منظورم همون که قوی ترین کانفیگ رو تو این مدل داره هست ... corei5

بهترین کانفیگ موجود این هست :

Core i5 480M@2.6(2.9)GHz),3MB
DDR3 4GB 1333MHz+640GB SATA
Nvidia GeForce GT 540M 1GB

قیمت گارانتی سازگار 830 هزار تومن هست

آره زده 829 ... نمیدونم چرا اینهمه اختلاف قیمت وجود داره !!!

میدونم سوالم جای درستی نیست اما آیا کارایی و عمر مفید دستگاه به اندازه برندهای دیگر هست؟ اگر برای خودم بخواهم بخرم نظرتون چیه؟

و این در سایت سازگار سیستم عامل رو زدند لینوکس مشکلی برای نصب سیستم عاملهای دیگه که نداره؟

منم همین سوال رو دارم :دی

K1LOU
25-02-11, 15:49

با سلام
خوب مسلما به راحتی میشه روش ویندوز نصب کرد تنها تفاوت اینه که شما پول ویندوز اورجینال رو روی لپ تاپ نمیدین

من یک نمونه از این مدل رو برای دوستم خردیم فقط تنها چیزی که به نظرم ضعیف اومد صفحه نمایش بود
البته :
اگه میگم ضعیف بود شاید به خاطر این بود که من این مدل رو کنار یک مدل مک بوک پرو 374 اپل گذاشته بودم و به دلیل عادت به صفحه نمایش اپل اونو ضعیف می دونستم

یک مورد دیگه هم در این مدل دیم که روی برچسب لپ تاپ نوشته بود 2 گیگ رم و توی ویندوز و نرم افزارهای شناسایی سخت افزار 4 گیگ رم میشناخت
دیگه هم لپ تاپ رو دادم به صاحبش و نتونستم بفهمم قضیه از چه قراره چون تنها راه باز کردنش بود

Pami
26-02-11, 00:17

ببینید ، ایسر برند نوپایی مثل MSI نیست ، چندین و چند سال هست خط تولید اختصاصی برای لپ تاپ داره ، کیفیت سری Aspire هم در این چند سال اخیر مخصوصا بعد از مدل بسیار پرفروش 5738 بسیار بهتر شده .
به جرات میشه گفت ، نسبت به تمامی مدلهای همرده سرتر هست ، از لحاظ کیفیت ، از لحاظ امکانات ، از لحاظ قیمت .

برای نصب سیستم عامل هیچ مشکلی نیست ، دی وی دی درایورهای ویندوز 7 همراه دستگاه هست و به راحتی یک نسخه نصب میکنید ، علت نداشتن سیستم عامل هم این هست که قیمت تمام شده لپ تاپ پایینتر بیاد وگرنه ایسر میتونست یک نسخه اورجینال بزاره و قیمت 829 هزار تومن بشه 930 هزار تومن .

آره زده 829 ... نمیدونم چرا اینهمه اختلاف قیمت وجود داره !!!

قیمت روز مجتمع پاییتخت تهران از این هم شاید پایینتر باشه ، به هر حال به قیمت سایت ها و فروشنده های جزئی نمیشه اعتماد کرد .

و به عنوان نصیحت آخر ، هرگز لپ تاپ رو اینترنتی و تلفنی نخرید ، خرید لپ تاپ فقط حضوری

javadshahvand
26-02-11, 11:44
وحید جان تو این هفته 3تا برای اصفهان میخوام بفرستم 10 خرید دارم دوشنبه قیمت نهایی رو اعلام می کنم اگر خواستی برات میفرستم

98percent
03-08-11, 14:32
من Dell و Samsung رو پیشنهاد می کنم . مثلا این مدل ها مناسب هستند :
Samsung R538-DS04
HP Pavilion DV3 4303 ee