PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا آنلاک کردن cpu برای استفاده به مدت طولانی مشکل ایجاد میکند؟

radeon_phenomii
22-02-11, 02:03
با سلام خدمت تمامی دوستان سیستمی به مشخصات زیر دارم میخواستم cpu را آنلاک کنم که یکی از دوستانم گفت اگر به صورت مدام و همیشگی آنلاک کنی cpu آسیب میبیند میخواستم بدونم این حرف صحت داره یا نه

سوال دیگه اینکه چرا AMD سری phenomii را با دوهسته قفل شده به بازار عرضه کرده و هدفش از این کار چیست؟

مشخصات سیستم :

CPU : AMD Phenomii 555
M.B : ASUS M4A77TD PRO
با تشکر

mohammad1985
22-02-11, 02:11
فکر نمی کنم در صورت آنلاک موفق مشکلی پیش بیاد فقط ممکنه کمی افزایش دما داشته باشد که اونم زیاد نیست خودم چندین ماهه از سی پی یو آنلاک شده استفاده می کنم حتی تا نزدیک 450 مگاهرتز بدون افزایش ولتاژ اورش هم کردم . البته سی پی یو من اتلون 3 هسته ای 435 بود .

nima_hl
22-02-11, 03:21
با سلام خدمت تمامی دوستان سیستمی به مشخصات زیر دارم میخواستم cpu را آنلاک کنم که یکی از دوستانم گفت اگر به صورت مدام و همیشگی آنلاک کنی cpu آسیب میبیند میخواستم بدونم این حرف صحت داره یا نه

سوال دیگه اینکه چرا AMD سری phenomii را با دوهسته قفل شده به بازار عرضه کرده و هدفش از این کار چیست؟

مشخصات سیستم :

CPU : AMD Phenomii 555
M.B : ASUS M4A77TD PRO
با تشکر

سلام

همانگونه که محمد گرامی هم فرمودند آنلاک کردن پردازنده بصورت مستقیم در طول عمر این قطعه هیچ تاثیری ندارد

ولی دمای تولیدی پردازنده بالا میرود و فن استوک این پردازنده (555) قادر به خنک سازی مناسب این پردازنده نخواهد بود

شما با تهیه یک خنک کننده مناسب میتونید از پردازنده آنلاک شده خود برای مدت طولانی استفاده نمائید ولی قبل از هزینه برای فن از آنلاک شدن و سلامت تمام هسته ها اطمینان پیدا کنید