PDA

مشاهده نسخه کامل : طریقه نصب پرینتر hp laser jet p2055dn بر روی شبکه ؟

K1LOU
20-02-11, 09:21
با سلام
پرینتر hp laser jet p2055dn رو جدیدا خریداری کردیم . چطور باید روی شبکه به صورت مستقیم نصبش کنم
با تشکر

javadshahvand
20-02-11, 10:58
با سلام
پرینتر hp laser jet p2055dn رو جدیدا خریداری کردیم . چطور باید روی شبکه به صورت مستقیم نصبش کنم
با تشکر

سلام

تونستی ip پرینتر رو ببینی؟

K1LOU
20-02-11, 11:14
سلام

تونستی ip پرینتر رو ببینی؟

با سلام و تشکر
نه متاسفانه ؟
ip رو خودم باید بهش بدم ؟ چند تا تنظیمات داشت یک حالت manual داره یک حالت atuo و جند تا گزینه ipv6 بر روی خود پرینتر در نرم افزار ipv4
من اصلا اطلاع ندارم چطور باید کار کنم باید به پرینتر یه ip بدم ؟
با تشکر

javadshahvand
20-02-11, 16:46
با سلام و تشکر
نه متاسفانه ؟
ip رو خودم باید بهش بدم ؟ چند تا تنظیمات داشت یک حالت manual داره یک حالت atuo و جند تا گزینه ipv6 بر روی خود پرینتر در نرم افزار ipv4
من اصلا اطلاع ندارم چطور باید کار کنم باید به پرینتر یه ip بدم ؟
با تشکر

از پرینتر یک کابل بکش بزن به هاب روی خوده پرینتر یه ip تعریف شده بعد سی دی پرینتر رو نصب کنی بعد از اینکه نصبش کردی در کامپیوتر کلاینت در قسمت add printer device نصب پرینتر از حالت شبکه رو انتخاب کن بعد آی پی سرور رو بده بعد از آی پی یه اسلش بزار بعدش نام پرینتر را روانتخاب کن

K1LOU
20-02-11, 23:44
با سلام و تشکر
1 - سی دی پرینتر رو نصب کردم اما در مرحله ای فکر کنم ip می خواد
در مورد کلاینت و سرور باید بگم 4 تا کامپیوتر هست که فکر نمی کنم یکیشون سرور باشه ( چیزی از شبکه نمی دونم ) خوب در این 4 تا سیستم کلاینت و سرور رو از کجا تشخیص بدم و در واقع ای پی سرور کدوم رو بدم ؟
نو ویندوز فرقی نمی کنه ؟
سیستم خود من ویتندوز 7 است و بقیه اکس پی

روی خود پرینتر نمی خواد چیزی رو انتخاب کنم ؟ یعنی هیچ کاری با پرینتر و تنظیمات اون نداشته باشم و فقط از طریق کامپیوتر عمل کنم ؟

شرمنده جواد جان . چیزی در این مورد یاد ندارم
با تشکر

javadshahvand
22-02-11, 15:46
اگر سرور داشته باشی زیر ساب نت مسک آپی کلاینت ،ip سرور زده میشه

K1LOU
24-02-11, 16:44
با سلام
خوب شبکش رو که نتونستم درست کنم حالا چطور باید پرینت دو رو باهاش بگیرم ؟
با تشکر

K1LOU
24-02-11, 16:44
با سلام
خوب شبکش رو که نتونستم درست کنم حالا چطور باید پرینت دو رو باهاش بگیرم ؟
با تشکر

silverfox
22-09-12, 23:24
سلام من هم همین مشکل رو داشتم ولی تقریبا حلش کردم
ابتدا باید باتوجه به manual که داخل CD هست تنظیمات داخلی پرینتر رو انجام بدی یعنی IP رو ست کنی و بعد با همون IP تو مراحل نصب که با CD انجام میدی پرینتر رو سرچ میکنی و نصب میشه...
ولی بعد از نصب هرچی پرینت میگیرم انجام نمیده!!!! پرینتر رو میشناسه ولی نمیگیره!!!!

Pami
24-09-12, 12:42
اول اینکه شبکه شما Workgroup هست یا Domain ؟
در هر صورت شما باید اول پرینتر رو روی یک کلاینت با کابل USB یا هر ترمینال دیگه ای غیر از RJ45 نصب کنی
اون کلاینت باید داخل شبکه فعال باشه و بقیه سیستم ها بتونن ببینن
بعد از نصب باید اون منبع که پرینتر باشه Share بشه
پس از این میتونید از روی بقیه سیستم ها با وارد کردن اسم اون کلاینت یا IP اون ، پرینتر Share شده رو به بقیه کلاینت ها اضافه کنید
اصلا احتیاجی نیست پرینتر روی کامپیوتر سرور نصب بشه ، روی هر دستگاهی میشه ، فقط باید ارتباط اون سیستم همیشه برقرار باشه
اگه Ip اون کلاینت رو برای پیدا کردن داخل شبکه نمیتونی پیدا کنی ، از داخل my computer اسم کاپیوتر رو پیدا کن و بعد از هرجا خواستی اضافه کنی با این دستور وارد منابع به اشتراک گذاشته میشی : computername\\
همین

Pami
24-09-12, 12:51
اگه پرینتر کارت شبکه مجزا داره که یه جور دیگه میشه آوردش داخل شبکه

saraok
30-07-13, 13:45
دقیقا منم همچین مشکلیو دارم دوستان کمک کنید shahrsakhtafzar.ممنون از انجمن