PDA

مشاهده نسخه کامل : یه سئوال مهم در مورد رم DDR2 1066 G.SKILL

amir ghayour
18-02-11, 21:44
سلام
من یه سئوال داشتم که برام خیلی مهمه میخواستم بدونم جریان چیه ؟
مشکل از این قراره که من سیستم خودم رو کمی ارتقاء دادم و یه cpu قویتر خریدم و رو سیستم نصب کردم از اونجایی که cpu قدیمی من از نوع amd athlon بود و اون زمان رم های DDR2 800 بورس بود منم رم های سیستمم رو 2*2G با باس 800 خریدم الان که CPU سیستمم رو عوض کردم و به Phenom II X6 1090T - 3.2GHz ارتقاء دادم از اونجایی که چند جا شنیده و دیده بودم که این سری از CPU ها با رمهای DDR2 bus 800 ناسازگار هسنتد و باعث میشن که کارایی این CPU ها کاهش شدیدی بکنه و باید حداقل با رمهای با باس 1066 استفاده بشن من که تو شهرستان هستم به یکی از دوستان گفتم از تهران برام یه جفت رم با باس 1066 بگیره اونم با کلی گشتن این مدل رم رو G.SKILL F2-8500CL5D-4GBTD (2Gx2 با زمان تاخیر 5.5.5.15 با گارانتی دریا کامپیوتر برام پیدا کرد و خرید و آورد حالا که به دست من رسیده هیچ کدوم از مشخصاتش با این مدل نمیخونه حتی عکس های این رم با نمونه که تو سایت G.SKILL هست فرق میکنه با اینکه روی رم ها برچسب همین مدل رو زده ولی تو برنامه CPU Z یه چیز دیگه ای نشون میده منم یه سری به بایوس زدم و دیدم باس رم روی 800 تنظیم شده منم دستی به 1066 تغییر دادم و اصولا باید این زمان تاخیر هم روی 5.5.5.15 تنظیم میشد ولی با کمال تعجب دیدم که روی 5.7.7.20 تنظیم شده دوباره رفتم تو بایوس و دستی این زمان رو تنظیم کردم سیستم بالا نیومد پس بایوس رو ریست کردم تا سیستم بالا اومد من عکسهای که از برنامه CPU Z گرفتم رو هم گذاشتم میخواستم بدونم که این رم ها رو به ما انداختن یا من اشتباه میکنم و کجاش تو اشتباه هستم و اگه انداختن چرا شرکت معتبر دریا کامپیوتر چنین کاری رو کرده و برچسب این رم ها رو عوض کرده و اینکه این عدم سازگاری که بالا ذکر کردم حقیقت داره یا نه ؟

ViViD
18-02-11, 22:40
سلام دوست عزیز

وقتی تنظیمات رو داخل بایوس انجام دادیم ولتاژی که روی برچسب رمها بود یعنی 2.1 ولت رو هم بهش وارد کردید؟

amir ghayour
18-02-11, 23:10
خیلی ممنون حق با شما بود من ولتاژ رو تغییر نداده بودم وقتی شما گفتید این کارو کردم و ولتاژ رو روی 2.10 گذاشتم مشکل تایمینگ حل شد و سیستم بالا اومد ولی بازم دو سئوال قبلیم تقریبا سر جاش هستند که چرا مشخصات و شکل رم من با اونی که تو سایت رسمی محصول هست فرق داره و عدم سازگاری نوع رم ها آیا درسته و چقدر تاثیر داره و در آخر یه گزینه دیگه هست که منو اذیت میکنه و اونم اینکه اگه به این عکس که زمیمه کردم دقت کنید در قسمت Max Bandwidth چرا بر خلاف لیبل رم نرم افزار CPU Z این مقدار pc2-6400 نشون میده در حالی که روی لیبل pc2-8500 هستش یعنی پهنای باند من الان کمتر از نسخه اصلی هست میشه منو روشن کنید .
با تشکر

amir ghayour
18-02-11, 23:46
ببخشید یادم رفت که عکس رمها رو بزارم عکس رم من اولیه هست که شبیه یکی از مدلهای DDR2 800 هستش ولی در حالی که مدل 1066 شکل شماره دو هستش.

amir ghayour
19-02-11, 20:54
یکی هست به بقیه سئوالات من جواب بده خیلی ممنون میشم

ViViD
19-02-11, 22:12
اون چیزی که در تب مموری نرم افزار CPUZ زده هست به عنوان یک جالت پیش فرض برای خیلی از رمها صادق هست و رمهای زیادی هستند که فرکانس بالاتری دارند اما در این سری نرم افزارها مشخصات دقیق اونها ارائه نشده

جای نگرانی نیست رم شما ممکنه شکلش فرق داشته باشه اما کارایی همون PC2-8500 هست و روی فرکانس 1066 کار خواهد کرد

اگر به قسمت Part Number همون تب مموری توجه کنی مدل رم شما رو 8500 زده که یعنی 1066 هست.... جای نگرانی نداره دوست عزیز رم شما همون رمی هست که در سایت هست اما خوب بعضی جنسها که به دست ما میرسه گاهاً تغییر قیافه میده وقتی تو ایران میاد :دی

intel2564
21-02-11, 07:38
Only the registered members can see the link

اون رمی که توی عکس دوم گذاشتی trident هست ! مدل شما مدل بالاست که توی گوگل سرچ کنید میبینید که با سه رنگ برچسب قرمز ، آبی و همین نقره ای که توی لینک بالا گذاشتم تولید شده . در کل مشکلی نداره .