PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک msi 460 hawk sli

amirpcp30
17-02-11, 15:56
سلام
می خواستم ببینم این دو تا گرافیک رو باید چقد ولتاژ بهشون بدم تا اور خوبی داشته باشم؟
من فرکانس رو تا 888 میارم اما با ولتاژ 1.037 (ولتاژ دیفالت 0.937) بازم 100 درصد پایدار نیست دما هم خیلی میره بالا راحت به 95 میرسه با اینکه من شنیده بودم بهترین کرات 460 همین هاوک ست و همین طور از نظر خنک کنندگی
ممنون میشم راهنمایی کنید یا یک پروفایل آماده بهم پیشنهاد کنین
ممنون
:give_rose:

amirpcp30
21-02-11, 09:16
بازم سلام
کسی نیست اینجا 460 اورکلاک کرده باشه؟
همچنان منتظر...
سپاس

nima_hl
21-02-11, 22:59
سلام
می خواستم ببینم این دو تا گرافیک رو باید چقد ولتاژ بهشون بدم تا اور خوبی داشته باشم؟
من فرکانس رو تا 888 میارم اما با ولتاژ 1.037 (ولتاژ دیفالت 0.937) بازم 100 درصد پایدار نیست دما هم خیلی میره بالا راحت به 95 میرسه با اینکه من شنیده بودم بهترین کرات 460 همین هاوک ست و همین طور از نظر خنک کنندگی
ممنون میشم راهنمایی کنید یا یک پروفایل آماده بهم پیشنهاد کنین
ممنون
:give_rose:

سلام

برای استفاده 7/24 این پردازنده گرافیکی در همین حدود 850 تا 870 استیبل میشه

اگر بخواهید فرکانس را بالاتر ببرید نیاز به ولتاژ بیشتر و طبیعتا بالا بردن دور فن خواهید داشت که هم صدای زیادی ایجاد میشه و هم مصرف سیستم به شدت بالا میره

پیشنهاد میکنم با این کارتها در همین حدود کار کنید که البته قدرت خوبی هم خواهید داشت

در هر صورت چون شخصا با این گرافیکها کار نکردم نمیتونم نظر قطعی و راهکار بهتون بدم ولی چون در پرایوت فرموده بودین این چند خط را نوشتم

amirpcp30
22-02-11, 06:30
سلام
ممنون
خب مگه خودتون 460 رو تا 970 اور نکردید با فن رفرنس؟ خب من که کولینگم خیلی بهتر از اونه
تا 950 هم به نظرم بسه زیاد هم بهش فشار نمیاد چون این گرافیکو خیلی از سایت ها زدند که تا 1000 هم میره
بازم ممنون از پاسختون

Moein
22-02-11, 14:01
سلام دوست عزیز از نرم افزار MSI AFTER Burnner استفاده کنید و با انلاک کردن ولتاژ به راحتی فرکانس اون رو افزایش بدید البته این کار فقط برای وقتی پیشنهاد میشه که شما می خواهید یک بازی را ران کنید و نیاز به درگاه بیشتری برای گرافیک های خود خواهید بود

amirpcp30
22-02-11, 19:47
سلام
از همین نرم افزار استفاده می کنم
ولتاژ دیفالت هم 0.937 هست که 1.037 اوردم بالا که 888 کمی پایدار هست
به نظرتون چیکار کنم ببرم بالاتر؟ من این کارتو به این خاطر خریدم و 60 تومن بیشتر از مدل رفرنسش دادم که تا حداقل 950 کور بزنم
ممنون

Moein
22-02-11, 20:07
دوست عزیز یک نرم افزار همراه اون عرضه می شود به اسم msi kombuster شما می تونید (با افزایش ولتاژ و دور فن فرکانس رو بالا تر ببرید و استیبل کنید) و با استفاده از نرم افزار معرفی شده تست کنید ببینید استیبل شده است یا خیر

لطفا نتیجه به دست امده رو در تاپیک بگزارید تا دیگر دوستان هم بتونند استفاده کنند و ما رو هم در جریان بگذارید

nima_hl
22-02-11, 20:37
این کارت دارای 3 ریگراتور ولتاژ مجزاست که با msi ab v2 قابل تنظیمه

شما ولتاژ کور را باید بالای 1.15 ببرید تا بتونید یه همچین فرکانسی را استیبل کنید

البته دور فن را هم بالا ببرید که مشکلی برای کارت بوجود نیاد

در کل این کارت باید به راحتی به فرکانس 950 برسه

الان مشکل شما دقیقا چیه ؟

amirpcp30
23-02-11, 11:05
سلام

دوست عزیز یک نرم افزار همراه اون عرضه می شود به اسم msi kombuster شما می تونید (با افزایش ولتاژ و دور فن فرکانس رو بالا تر ببرید و استیبل کنید) و با استفاده از نرم افزار معرفی شده تست کنید ببینید استیبل شده است یا خیر

لطفا نتیجه به دست امده رو در تاپیک بگزارید تا دیگر دوستان هم بتونند استفاده کنند و ما رو هم در جریان بگذارید
ممنون من با occt تست می کنم بیشتر فشار میاره زود تر معلوم میشه ناپایداره یا نه

این کارت دارای 3 ریگراتور ولتاژ مجزاست که با msi ab v2 قابل تنظیمه

شما ولتاژ کور را باید بالای 1.15 ببرید تا بتونید یه همچین فرکانسی را استیبل کنید

البته دور فن را هم بالا ببرید که مشکلی برای کارت بوجود نیاد

در کل این کارت باید به راحتی به فرکانس 950 برسه

الان مشکل شما دقیقا چیه ؟
مشکل منم همینه که کور 888 هم با بدبختی پایداره اونم نه 100 درصد
ولتاژ تا 1.037 فقط میشه اور بالا بالاترش رو باید بایوس رو ادیت کنم بعد هم فلش
خب talon attack رو فلشش رو دانلود کنم و ادیت و فلش یا هاوک ؟ چون talon attack یکم جدید تره از این نظر میگم شاید بهتر باشه فرکانسشم 30 تا بالاتره
ممنون

Moein
23-02-11, 14:06
دوست عزیز از چه نسخه ای از AB استفاده می کنید؟

nima_hl
23-02-11, 16:23
سلام

ممنون من با occt تست می کنم بیشتر فشار میاره زود تر معلوم میشه ناپایداره یا نه

مشکل منم همینه که کور 888 هم با بدبختی پایداره اونم نه 100 درصد
ولتاژ تا 1.037 فقط میشه اور بالا بالاترش رو باید بایوس رو ادیت کنم بعد هم فلش
خب talon attack رو فلشش رو دانلود کنم و ادیت و فلش یا هاوک ؟ چون talon attack یکم جدید تره از این نظر میگم شاید بهتر باشه فرکانسشم 30 تا بالاتره
ممنون

خوب عزیز خودتون که مسیر را میدونید ، باید انجام بدید

تا لیمیتیشن ولتاژ نگذرید از فرکانس اضافه خبری نیست

چون این کارت شما در اختیار دوستان نیست خودتون باید شخصا تست کنید و دوستان نمیتونند راهنمائی دقیقی انجام بدن

Moein
23-02-11, 17:20
دوست عزیز از چه نسخه ای از AB استفاده می کنید؟

دوست عزیز قبل از اینکه فلش کنید لطفا بگید از چه نسخه ای از MSI AFTER BURNER استفاده می کنید شاید ورژن هایی که توانایی افزایش بیشتر ولتاژ رو داشته باشند وجود داشته باشه و بشه به شما کمک کرد

amirpcp30
23-02-11, 17:57
بازم سلام
از ورژن 2.0.0 استفاده می کنم که باید حتما تازیخم 2010 باشه وگر نه کار نمی کنه و این تا هر چی باشه ولتاژ رو میشه اور بالا اما 2.1.0 رو نصب کردم فقط تا +100 داره دیگه بالاتر نمیره البته یک مشکل با 2.0.0 دارم اونم اینه که اگه یک بار باز و بسته بشه بار دوم که باز می کنم اون هم فقط تا +100 داره و بالاتر نمیره و باید ریست کرد
مشکل از کجا هست؟ ورژن دیگه ای هم هست؟
ممنون

Moein
23-02-11, 18:28
دوست عزیز شما باید ورژن های EXTREME رو بگیرید به طور مثال MSI AFTER BURNER 2 EXTREME در این ورژن ها ولتاژ انلاک هستند و برای اورکلاک رو LN2 استفاده می شوند البته شما می تونید با ولتاژ های Safe کار کنید

اگر روی نت پیدا نکردید من برام قبلا ایمیل شدن تا برای شما و در این تاپیک قرار بدم

amirpcp30
23-02-11, 20:44
سلام
من این extreme رو ندیدم ln2 هم که نمی دونم یعنی چی
خب من فلش کردم الان تا 1.212 می توانم بیارم بالا
من sli رو غیر فعال کردم دما بیاد پایین و راحت بشه تست گرفت
با 886 کور و ولتاژ 1.000 پایدار شد بعد از این هم رفتم همین طور بالا تا آخرین حدش 922 با ولتاژ 1100 پایدار شد ولی به نظرم حیف به خاطر 40 تا اینهمه ولتاژ بدم و 929 اصلا پایدار نشد تا 1137 هم رفتم بازم نشد بعد aux هم +30 تا دادم بازم نشد
من فک می کردم چون دو تا گرافیک کنار هم هستند گرافیک اول خیلی گرمه ولی وقتی sli ؤو غیر فعال کردم دیدم در لود خیلی خنک شد انگار نزدیک به هم بودنشون زیاد تاثیر نزاشته البته بینشون یک چیزی گزاشتم فاصله ای باشه و ورودی هوا برای کارت اول مشکل نباشه قبلا فک می کردم چون کارت اول ورودی هواش کمه این همه گرمه و 20 درجه با کارت اول در لود تفاوت داره
به نظرتون الان چه فرکانس هسته ای رو انتخاب کنم؟ البته اینها رو بدن اور مموری تست کردم و هر کدوم رو فقط 40-50 ثانیه تست کردم ببینم پایدار میشه یا نه
ممنون

Moein
23-02-11, 23:10
نگاه کنید دوست عزیز هیچ وقت Extreme به معنای LN2 نیست !!!

ورژن های Extreme دست همه افراد قرار نمی گیره به دلیل اینکه وقتی شما تا 2 ولت می تونید به کارت بدید و یک فرد ناشی بخواد اورکلاک کنه فکر می کنه با افزایش ولتاژ فرکانس رو بالا می بره پس شرکت اومده نسخه Extreme رو برای کاربر های ارائه کرده که نیاز به ولتاژ بیشتری داره البته کار خیلی خاصی هم نکرده تنها شما می تونید یک فایل رو در فایل های نصب شده تغییر بدید و مقدار ولتاژ رو به صورت دستی وارد کنید تا بتونید مقدار بیشتری به کارت خودتون ولتاژ بدید

amirpcp30
24-02-11, 08:25
سلام
ممنون جواب دادید
ولی فک کنم متوجه مشکل من نشدید که در پست بالا گفتم من الان با ولتاژ مشکلی ندارم چون ولتاژ رو می توانم بیارم بالا ولی مشکلم فرکانس هست که 929 یا بالاتر پایدار نمیشه

Moein
25-02-11, 00:29
نگاه کنید شما گفتید توی ولتاژ 1.xx نمی تونید پایدار کنید درسته؟

amirpcp30
25-02-11, 08:40
سلام
بله کلا این 929 رو نتوانستم پایدار کنم با هیچ ولتاژی
من اور رو بدون sli انجام میدم چون یک مشکلی دارم با نرم افزار ab و وقتی مثلا ولتاژ گرافیک اول رو میارم 1.037 و فرکانس 888 کارت دوم هم همین طور فرکانسش میاد بالا ولی ولتاژش بیشتر از 0.987 از طرف بایوس مشکلی نیست چون یک بایوس رو روی هر دو ریختم مشکل از نرم افزاره

Moein
25-02-11, 12:25
دوست عزیز نباید همچین مشکلی رو داشته باشه سعی کنید از طریق Riva Tunner تست کنید و افزایش ولتاژ بدید البته باید اموزش نحوه این کار رو توی فروم های خارجی پیدا کنید و به صورت دستی ولتاژ رو افزایش بدید دقیقا از چه ورژنی از AB استفاده می کنید تا ببینیم میشه در فایل های اصلی دست کار کرد به نحوی که بشه ولتاژ رو به هر دو کارت اعمال کرد یا خیر

amirpcp30
25-02-11, 15:29
سلام
با riva tuner اصلا نمی دونم چطوری میشه اینکار رو کرد باویندوز 7 هم مشکل داره حتی درایور رو هم بهش دادم ورژنشو ولی بازم نشد
از نسخه ی 2.0.0 بتا 6 استفاده می کنم

Moein
26-02-11, 00:06
با سلام

از این نسخه یک استفاده ای بکنید شاید مشکلتون رو بتونید حل کنید

لینک (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
26-02-11, 06:06
سلام
با این 2.1.0 کارت اولم رو هم بیشتر از +100 نمی توانم بکنم چه برسه به کارت دوم
نر مافزار دیگه ای نیست؟
ممنون

amirpcp30
28-02-11, 17:16
سلام
همین ورژن 2.1.0 رو از سایت سازنده دانلود کردم و تا همون +100 بیشتر نمیزاشت برم مثل اینکه همون طور خودتون گفتید لیمیت شده بود در خود نرم افزار در سایت ها هم گشتم یک فایل فشرده بود مثل کرک اونو دانلود کردم و ریختم حالا تا +500 هست ولی در بایوس تا 1.2 بیشتر فعال نمیشد کرد
الانم هر دو کارت رو میشه هر چقدر خواستم ولتاژ بدم اما یک مشکلی هست که در gpu-z نمینویسه چقدر ولتاژ دادم و فقط همون ولتاژ اول رو نمایش میده که خب برام زیاد مهم نیست
کارت ها رو دوباره اینطوری اور کردم
کور 885 با ولتاژ +70 پایدار شد و 900 هم با +110 ولی کور 920 رو تا 150 رفتم پایدار نشد بیشتر ناپایدار تر هم میشد ولی زیاد روش کار نکردم چون اینطوری که معلومه باید زیاد ولتاژ بدم و به خاطر 20 مگاهرتز بالاتر اصلا ارزش نداره
کور 885 خیلی ولتاژ کمی می خواستم ولی از اون به بعد هر چی بالاتر رفتم خیلی میبایست ولتاژ رو ببرم بالاتر که ارزشش همین طور کمتر میشد
مموری رو در اور های که قبلا کرده بودم و در صفحه ی پیش گذاشته بودم همون 1800 دیفالت بود اما اینجا 2200 گذاشتم با 2250 هم پایدار بود ولی گفتم فشار نیاد بهش بهتره بدون ولتاژ هم پایداره و ولتاژ ندادم به این خاطر قبلا اور هام با 1800 بود چون وقتی هسته رو اور می کردم و در یک فرکانسی به پایداری میرسید بعد مموری رو میاوردم بالا به هیچ عنوان پایدار نمیشد حتی با ولتاژ هسته و همین طور مموری اما اینبار اول مموری رو زیاد کردم بعد هسته دیدم کامل پایداره و اشتباه از اور من بود
در هسته هم اشتباهی شده که نمیشه با ولتاژ پایین 920 رو پایدار کرد؟ یعنی اینکه مثلا 900 با ولتاژ +110 اور کردم طبیعیه؟ (ولتاژ دیفالت 0.937 هست)
خب این اور رو چطوری باید بزارم در بایوس؟ به نظرتون کدوم مگاهرتز ارزشش رو داره و به کارت زیاد فشار نمیاد؟
من به این دلیل می خواهم این دو کارت رو زیاد اور کنم چون همون اول هم این کارت رو برای کور 1000 زدنش خریدمش و خیلی دنبالش بودم و با این پولی که بابت این کارت دادم می خواهم واقعا ارزشش رو داشته باشه تا مدل رفرنسش که 50-60 تومان از این کارت ارزون تره ولی الان یک مشکلی دارم اینه که با تست occt در 150 ثانیه به 92-93 درجه میرسه دمای کارت البته با اور کور 900 با 885 یکی دو درجه کمتره
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس

Moein
01-03-11, 01:09
سلام دوست عزیز اصولا خرید کارت های این چنینی اشتباه بزرگی هست چون شما می تونید کارت معمولی رو بگیرید بایوس رو عوض کنید و با هزینه کمتر بهترین خنک کننده رو براش تهیه کنید

حالا من سوال شما رو نفهمیدم؟ می گید چرا دما این کارت زیاد هست؟ می گید چرا کور استیبل نمی شه - در مورد مموری ها هم دلیل خیلی خاصی نداره نکته مهم اینجاست که به طور متوسط به ازای هر 150 تا 200 مموری تنها بین .5 تا 1 فریم شما افزایش رو مشاهده می کنید

بعدش هم دوست عزیز فلسفه اورکلاک این هست که شما قطعه رو تا جایی که Safe هست اورکلاک کنید فراموش نکنید کارت های مثل 480 Lightning که من به شخصه باش کار کردم با 1.3 ولت می تونه به فرکانس 1400 مگا هرتز برسه و تنها بردن و افزایش ولتاژ مهم نیست !!! در صورتی که به این کارت ها مثلا 1.4 ولت بدید احتمال خیلی زیاد کرش خواهند کرد پس این هم دلیل نمی شه که شما با افزایش ولتاژ بتونید فرکانس بالاتری برید گاهی اوقات سیستم شما نیاز مند چیز هایی دیگه مثل درایور یا خیلی چیز های وابسته میشه

به هر حال موفق باشید

amirpcp30
01-03-11, 07:59
سلام

حالا من سوال شما رو نفهمیدم؟ می گید چرا دما این کارت زیاد هست؟ می گید چرا کور استیبل نمی شه
هر دوشون سوالات من هست

اصولا خرید کارت های این چنینی اشتباه بزرگی هست چون شما می تونید کارت معمولی رو بگیرید بایوس رو عوض کنید و با هزینه کمتر بهترین خنک کننده رو براش تهیه کنید
درسته ولی از خنک کننده خودش زیاد تعریف شنیده بودم و همین طور این کارت برای اورکلاک ولتاژ pcb داره
به نظرتون چقدر اورش کنم خوبه و بهشم الکی فشار نمیاد؟ همون 900 خوبه با +110 و مموری هم 2200 ؟
حالا چطوری باید بایوس رو ادیت کنم و این فرکانس ها رو داخلش بزنم؟ در nibitor چنین گزینه ای ندیدم
ممنون

Moein
01-03-11, 11:27
با سلام

شما نیاز نیست بایوس رو دست کاری کنید شما باید فقط دو تا کار انجام دهید پروفایلی که Save کردید رو کافیه که گزینه Apply overclocking at system startup رو بزنید همن و بس هر دفعه که سیستم روشن میشه و وقتی که وارد ویندوز میشه فرکانس به فرکانس دلخواه شما می رسه

نگاه کنید دوست عزیز من متاسفانه به جز کارت 480 با هیچ کارت دیگری از MSI کار نکرده ام من مدتی هست که از دنیای اورکلاک دور بودم و خوب شاید این موضوع لطمه بزرگی به من زده باشه و کمی از اطلاعات رو از دست داده باشم

نگاه کنید همیشه الزاما افزایش فرکانس باعث افزایش فریم یا قدرت گرافیکی نخواهد بود شما باید تست کنید ببینید در چه بازی چه فرکانسی بهترین نتیجه رو شما خواهید گرفت و می تونید فریم بهتر با عمر کارت بالا تر رو بگیرید

البته احتمال تضعیف شدن کارت در اثر کار کردن در حرارت های بالا وجود داره و شرکت ها اصولا از زیر این جور گارانتی ها فرار می کنند شما در صورتی که علاقه زیادی به اورکلاک دارید یک واتر کولینگ خوب تهیه کنید شاید بتونه به شما در زمینه اورکلاک کمک های زیادی رو بکنه

amirpcp30
01-03-11, 16:33
سلام
ممنون جواب دادید
من تمام تست هام رو با occt برای پایداری گرفتم و ارور چک رو هم تیک زده بودم وقتی اروری ثبت می کرد می فهمیدم ناپایداره و اینطوری دمای کارت زیاد بالا نمیرفت ولی امروز بدون تیک زدن ارور چک تست گرفتم دیدم خیمی دما ها میره بالا و حتی 900 هم پایدار نمیشه مثل اینکه باید کمتر اور کنم چون با این ولتاژ ی هم که باید برای 900 بدم اصلا ارزش نداره و خیلی هم داغ می کنه در مورد بایوس هم کلا در بایوس راحت تره و برنامه هم در استارت آپ نیست که همش بیاد بالا
من 900 رو با +110 پایدار می کردم که اگه ارور چک فعال نبود خیلی دما میرفت بالا و خب ناپایدار هم میشد و ارزش نداره الان تست گرفتم بهترینش 877 هست با ولتاژ +50 که واقعا ارزشش رو داره ولی بالاتر از این باید خیلی ولتاژ بدم مثلا همین 900 به خاطر 23 مگاهرتز بیشتر باید +60 تا هم ولتاژ بیشتر بدم که میشه +110 و کنترل دما دیگه با هر کولینگی امکان پذیر نیست ولی 877 با ولتاژ +50 با ارور چک ارور نمیده و بدون ارور چک هم در 300 ثانیه تست دما به 95 میرسه و ناپایدار هم نیست بیشتر از این به نظرم دیگه ارزش نداره همینم دما یکم زیاده ولی occt یکم زیادی فشار میاره و د دمای 95 هم فریم همون فریمی بود که در دمای مثلا 50 هست و کاهش فریمی نداشت ولی فک کنم بالاتر از 100 کاهش داشته باشه
به نظرتون بهترین انتخاب همین 877 نیست با این ولتاژ ؟
در مورد واتر کولینگ هم الان برام ارزش نداره چون فن v10 رو 180 گرفتم برای کولینگ این گرافیک ها هم پول زیادی دادم ولی اگه مدل خوبی میشناسید که قیمتش کمه گرافیک ها رو خوب می تونه خنک کنه و سی پی یو رو هم در حد همین v10 بهم معرفی کنید ممنون میشم قیمتش زیر 200 باشه چون بالای 200 ارزش نداره با این هزینه هایی که بابت ایر کولینگ دادم
سپاس

amirpcp30
08-03-11, 10:17
سلام
من خیلی روی فرکانس هسته ی گرافیک و ولتاژ مانور دادم بهترین همون 850-860 هست بالاتر ارزش نداره چون برای تک تک فرکانس ها باید ولتاژ بدم و چون sli هست دما هم میاد بالا و همین طور مصرف همش به خاطر 1 فریم بیشتر و می خواهم در بایوس اور کنم نمی خواهم الکی فشار بیاره اگه یک کارت بود بیشتر اور می کردم چون خیلی خنک تر بود
حالا یک سوال من از کجا بفهمم مثلا فرکانس 850 برای هسته بدون ولتاژ یا با +10 ولتاژ 100 درصد پایداره؟با چه نرم افزاری؟ در حالت sli هم تست می گیرم چون اینطوری ناپایداریش بهتر نشان داده میشه
من 850 رو با +10 ولتاژ در furmark حدود 10 دقیقه تست کردم پایدار بود در msi kombostor هم همین طور در occt هم 500 ثانیه بود که بازم پایدار بود ولی اگه بعد از تست با occt مثلا 100-200 ثانیه برم تست بگیرم اینبار با ارور چک میبینم پایدار نیست و درایور stop میشه و تنظیمات به حالت اول بر می گرده
البته قبل از تست ارور چک occt باید قبلی 100-200 ثانیه occt همین طوری کار کنه که گرافیک گرم بشه و ناپایداریش مشخص بشه چون در حالت sli اگه ارور چک فعال باشه و تست بگیرم فقط در 20 ثانیه اول از 100 درصد کارت اسفاده می کنه بعد میاد روی 50-60 درصد (در حالت سینگل اینطور نیست و همیشه روی 100 درصد هست) و به همین دلیل هم میگم اول باید تست معمولی occt بگیرم که در همون 20 ثانیه پایدار بود مشخص بشه
ممنون میشم بگید چطوری بفهمم 100 درصد پایداره و اگه نرم افزاری برای تست هم هست معرفی کنید
سپاس

amirpcp30
08-03-11, 21:42
سلام
جواب بدید ممنون میشم
ببخشید اینقد مزاحم میشم ولی خداییش توی این پایدار کردن گرافیک ها بد جور گیر کردم

nima_hl
10-03-11, 18:05
سلام
من خیلی روی فرکانس هسته ی گرافیک و ولتاژ مانور دادم بهترین همون 850-860 هست بالاتر ارزش نداره چون برای تک تک فرکانس ها باید ولتاژ بدم و چون sli هست دما هم میاد بالا و همین طور مصرف همش به خاطر 1 فریم بیشتر و می خواهم در بایوس اور کنم نمی خواهم الکی فشار بیاره اگه یک کارت بود بیشتر اور می کردم چون خیلی خنک تر بود
حالا یک سوال من از کجا بفهمم مثلا فرکانس 850 برای هسته بدون ولتاژ یا با +10 ولتاژ 100 درصد پایداره؟با چه نرم افزاری؟ در حالت sli هم تست می گیرم چون اینطوری ناپایداریش بهتر نشان داده میشه
من 850 رو با +10 ولتاژ در furmark حدود 10 دقیقه تست کردم پایدار بود در msi kombostor هم همین طور در occt هم 500 ثانیه بود که بازم پایدار بود ولی اگه بعد از تست با occt مثلا 100-200 ثانیه برم تست بگیرم اینبار با ارور چک میبینم پایدار نیست و درایور stop میشه و تنظیمات به حالت اول بر می گرده
البته قبل از تست ارور چک occt باید قبلی 100-200 ثانیه occt همین طوری کار کنه که گرافیک گرم بشه و ناپایداریش مشخص بشه چون در حالت sli اگه ارور چک فعال باشه و تست بگیرم فقط در 20 ثانیه اول از 100 درصد کارت اسفاده می کنه بعد میاد روی 50-60 درصد (در حالت سینگل اینطور نیست و همیشه روی 100 درصد هست) و به همین دلیل هم میگم اول باید تست معمولی occt بگیرم که در همون 20 ثانیه پایدار بود مشخص بشه
ممنون میشم بگید چطوری بفهمم 100 درصد پایداره و اگه نرم افزاری برای تست هم هست معرفی کنید
سپاس

سلام

در پست شماره 3 همین تاپیک یک ماه پیش بنده عرض کردم خدمتتون

سلام

برای استفاده 7/24 این پردازنده گرافیکی در همین حدود 850 تا 870 استیبل میشه

اگر بخواهید فرکانس را بالاتر ببرید نیاز به ولتاژ بیشتر و طبیعتا بالا بردن دور فن خواهید داشت که هم صدای زیادی ایجاد میشه و هم مصرف سیستم به شدت بالا میره

پیشنهاد میکنم با این کارتها در همین حدود کار کنید که البته قدرت خوبی هم خواهید داشت

در هر صورت چون شخصا با این گرافیکها کار نکردم نمیتونم نظر قطعی و راهکار بهتون بدم ولی چون در پرایوت فرموده بودین این چند خط را نوشتم

عزیز ما هر چی میگیم که شما گوش نمیکنید باز میرید خوتون آزمایش میکنید تا به اون نتیجه برسید

برای تست هم گیر بیخود ندین و بیجهت برق اضافه هم مصرف نفرمائید ، با این شرایط جدید مشغول کارهاتون بشین اگر جائی به مشکل خوردین 5 تا 10 مگاهرترز سرعت را پائین بیارد

amirpcp30
10-03-11, 22:18
سلام
ممنون
خب چطوری این 850 با ولتاژ +10 رو در بایوس تغییر بدهم؟
با سپاس

nima_hl
10-03-11, 23:13
سلام
ممنون
خب چطوری این 850 با ولتاژ +10 رو در بایوس تغییر بدهم؟
با سپاس

سلام

نمیخواد توی بایوس تغییر بدین اون تیک زیر msi ab رو بزنید اتوماتیک بعد از هر بوت شدن با همین کانفیگ سیستم تنظیم میشه