PDA

مشاهده نسخه کامل : پایین اور دن سرعت فن به وسیله ی ولتاژ مشکلی برای پاور به وجود نمیاورد؟

amirpcp30
15-02-11, 11:59
سلام
من کیس cosmos s دارم بالاش 3 تا فن بستم که کلا همه ی جاهایی که خدوجی هوا داره فن باشه و گرد و غبار وارد نشه چون ورودی هاش هم فیلتر داره ولی این 3 تا فن led که گرفتم صداشون یکم زیاده می خواستم ببینم اگه اینها رو به جای اینکه به 12 ولت وصل کنم به 5 ولت وصل کنم مشکلی ایجاد می کنه؟ چون سرعتشون هم کم میشه نویر هم دیگه اصلا ندارند و انگار که اصلا خامشند خیلی خوب میشه
می خواستم کنترلر فن بگیرم که قیمت بالا بود و فن 3 پین رو فقط پشتیبانی میکرد
در ضمن من فن عقب یا جلو کیسم 3 پین هست و به مین متصل کردم ولی اونها رو هم نمیشه کنترل کرد با مین ولی صدایی ندارند کولر مستر هم هستند مینمم giga X58A-ud3r هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
با سپاس
:give_rose:

Moein
15-02-11, 12:30
با سلام

دوست عزیز شما می تونید از خبری که در روی سایت قرار گرفته و بقیه سایت ها از روش کپی کردند استفاده کنید البته در صورتی که مستقیم به پاور متصل میشه شما یم سیم 12 دارید و یک سیم GND

این هم لینک (Only the registered members can see the link)به وبسایت اصلی

amirpcp30
15-02-11, 16:00
سلام
ممنون خیلی مقاله ی خوبی بود
خب سوال منم همین بود مشکلی برای پاور یا چیز دیگه ای به وجود نمیاره؟ اگه به 5 و 12 وصل باشه و بشه 7 در نظرات گفته شده که مشکل داره نظر شما هم همینه؟
ممنون

Moein
15-02-11, 16:16
نه دوست عزیز مشکلی به وجود نمیاد شما پارتون هم ولتاژ 3.3 و هم 5 و هم 12 ولت رو تولید می کند پس تفاوتی برای پاور ندارند که شما از کدام ولتاژ استفاده کنید!!

amirpcp30
15-02-11, 17:42
سلام
ممنون
چون من فک می کردم اگه این کار رو بکنم به 5 ولتش فشار بیاد
ممنون جواب دادید یک تبدیلی همین طوری درست کردم که برق 5 ولت به فن ها داده بشه اصلا هم صدا نداره الان بیشتر صدا فقط مال v10 هست
سپاس

amirpcp30
16-02-11, 13:36
سلام
چند تا سوال برام پیش اومد که جواب بدید ممنون میشم
همون ور گفتم این 3 فن رو 5 ولت کردم اصلا صدا نمیدهند انگار خاموش هستند و فن های کیس (جلو و عقب ) رو قطع و وصل کردم دیدم فرقی نمی کنه خیلی کم صدا هستند الکی خرابشون نکردم و همون 12 ولت هستند ولی v10 یکم زیادی صدا میده و در کیس الان فقط صدای همین فن به گوش میرسه
با easy tune در تب smart سرعت فنشو خودم تنظیم کردم دیفالتش اینطوری هست که تا 20 درجه سرعت فن 28 درصد و به 66 برسه میشه 100 درصد و دور فن در حالت عادی 1700 هست (دما 39-40) من تغییرش دادم و گذاشتمش تا 35 درجه 10 درصد باشه و به 65 رسید 100 درصد بشه و اینطوری سرعتش 1000-1100 هست دما هم 40 هست فرقی نکرد این به نظرتون مشکلی برای مین یا سی پی یو یا خود فن ایجاد نمی کنه؟ وقتی سیستم رو ریست کنم سرعت فن میشه مثل قبل و حتما باید easy tune رو باز کنم تا برگرده یا در استارت آپ باشه می خواستم ببینم میشه کاریش کرد دیگه نیازی به این برنامه نداشته باشه؟
گرافیک ها هم وقتی اورشون می کنم از 40 درصد سرعت فن میشن 50 و کمی صداشون بیشتر میشه این رو هم میشه کاریش کرد؟ وقتی اور می کنم کگه نباید در 3d اور باشه؟ پس چرا دما در حالت عادی هم زیاد میشه؟
سپاس

Moein
16-02-11, 13:46
سلام
چند تا سوال برام پیش اومد که جواب بدید ممنون میشم
همون ور گفتم این 3 فن رو 5 ولت کردم اصلا صدا نمیدهند انگار خاموش هستند و فن های کیس (جلو و عقب ) رو قطع و وصل کردم دیدم فرقی نمی کنه خیلی کم صدا هستند الکی خرابشون نکردم و همون 12 ولت هستند ولی v10 یکم زیادی صدا میده و در کیس الان فقط صدای همین فن به گوش میرسه
با easy tune در تب smart سرعت فنشو خودم تنظیم کردم دیفالتش اینطوری هست که تا 20 درجه سرعت فن 28 درصد و به 66 برسه میشه 100 درصد و دور فن در حالت عادی 1700 هست (دما 39-40) من تغییرش دادم و گذاشتمش تا 35 درجه 10 درصد باشه و به 65 رسید 100 درصد بشه و اینطوری سرعتش 1000-1100 هست دما هم 40 هست فرقی نکرد این به نظرتون مشکلی برای مین یا سی پی یو یا خود فن ایجاد نمی کنه؟ وقتی سیستم رو ریست کنم سرعت فن میشه مثل قبل و حتما باید easy tune رو باز کنم تا برگرده یا در استارت آپ باشه می خواستم ببینم میشه کاریش کرد دیگه نیازی به این برنامه نداشته باشه؟
گرافیک ها هم وقتی اورشون می کنم از 40 درصد سرعت فن میشن 50 و کمی صداشون بیشتر میشه این رو هم میشه کاریش کرد؟ وقتی اور می کنم کگه نباید در 3d اور باشه؟ پس چرا دما در حالت عادی هم زیاد میشه؟
سپاس

نگاه کنید دوست عزیز هر کسی به یک نحوه ی استفاده می کنه اون دیگه بسته به دمای کیس شما داره

شما می تونید از توی بایوس سرهت فن خودتون رو تعریف کنید البته به پیشرفتگی ET نیست اما به هر حال می تونید این کار رو انجام بدید بعدش هم در صورتی که شما می خواهید فن های با دور بالا و بی صدا داشته باشید به شما فن های ENERMAX رو پیشنهاد می دم که هم دارای نور های زیبا و هم جز بی صدا ترین فن های موجود در بازار ایران می باشند البته متاسفانه قیمت بالایی دارند!

amirpcp30
16-02-11, 16:51
ممنون
من مشکلی برای صدا نارم چون الان خیلی خوبه فقط همون v10 صدا میده
کجای بایوس میشه سرعت رو تنظیم کرد؟ من چیزی ندیدم
enermax هم رو هم در سایت لایون دیدم خیلی زیبا هستند ولی قیمتشون بالای 20 هست همین ها رو 5 ولت کردم خیلی خوب شده انگار نه انگار که روشنه
ممنون

Moein
16-02-11, 17:12
اگر درست بگم توی هاردور مانیتور شما می تونستید میزان سرعت فن ها رو تنظیم کنید

amirpcp30
16-02-11, 18:20
سلام
بازم ممنون
ولی من در این قسمت برای چنین کاری هیچ گزینه ای ندیدم فقط یکی برای تنظیم اتوماتایک یا حداکثر بودن سرعت هست
سپاس

pc_hex
17-02-11, 19:21
ممنون
من مشکلی برای صدا نارم چون الان خیلی خوبه فقط همون v10 صدا میده
کجای بایوس میشه سرعت رو تنظیم کرد؟ من چیزی ندیدم
enermax هم رو هم در سایت لایون دیدم خیلی زیبا هستند ولی قیمتشون بالای 20 هست همین ها رو 5 ولت کردم خیلی خوب شده انگار نه انگار که روشنه
ممنون

دوست عزیز برای کاهش نویز فن میتونید از یک کیت آماده دیمر استفاده کنید. همون کنترلر ولتاژه. میتونید سر راه یکی از رشته ها قرار بدین. تقریبا میشه مثل فن ATIکه با نرم افزار میشه 1% به 1% تغییرش داد. ولی اینجا با ولوم(مقاومت متغیر )کیت دیمر این کار انجام میشه.
پیشنهاد شخصی من به شما. بگذارید فن ها با دور بالا عمل تهویه انجام بدن حداقلش دمای داخل کیستون کمتر میشه.

amirpcp30
17-02-11, 21:43
سلام

دوست عزیز برای کاهش نویز فن میتونید از یک کیت آماده دیمر استفاده کنید. همون کنترلر ولتاژه. میتونید سر راه یکی از رشته ها قرار بدین. تقریبا میشه مثل فن ATIکه با نرم افزار میشه 1% به 1% تغییرش داد. ولی اینجا با ولوم(مقاومت متغیر )کیت دیمر این کار انجام میشه.
پیشنهاد شخصی من به شما. بگذارید فن ها با دور بالا عمل تهویه انجام بدن حداقلش دمای داخل کیستون کمتر میشه.
ممنون از کجا میشه تهیه کرد؟ اندازه ای هست که جای درایور باشه و جلوی کیس بشه زد؟
ولی کیس من زیاد فن داره و چون بغلش کلا بازه به این راحتی ها داخلش گرم نمیشه به همین دلیل با 5 ولت هم خیلی خوبه
سپاس

pc_hex
18-02-11, 14:16
سلام

ممنون از کجا میشه تهیه کرد؟ اندازه ای هست که جای درایور باشه و جلوی کیس بشه زد؟
ولی کیس من زیاد فن داره و چون بغلش کلا بازه به این راحتی ها داخلش گرم نمیشه به همین دلیل با 5 ولت هم خیلی خوبه
سپاس

من قطعات روبات رو از جمهوری تهیه میکنم. بدنیست شما هم سری به اونجا بزنید ماشاا...همه چیز پیدامیشه. اندازه کیتش در حد 5X8سانته.

amirpcp30
18-02-11, 15:31
ممنون ولی من کرمانم