PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در اتصال کارت گرافیک به تلوزیون

Bahador
14-02-11, 23:53
سلام به دوستای گلم.

قبلا من گرافیکم Gigabyte 7200 بود که از طریق فروم یادگرفتم با کمترین حالت افت کیفیت به تلوزیون سالن پذیرای متصلش کنم و خیلی هم لذت بخش بود برام.

اما مدتیه که گرافیک جدیدم رو گرفتم که GeForce 220 (Gigabyte) VGA هستش اما فیش مستقیم اتصال به تلوزیون مثل گرافیک قبلی رو نداره.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با توجه به این دونا عکس، از کدوم خروجی میتونم استفاده کنم برای اتصال گرافیک به تلوزیون و چه نوع کابلی رو باید تهیه کنم.

D J V A H I D
15-02-11, 00:10
بهادر جان یه کابلهایی هست ... DVI به سه فیش ( Video + 2Audio ) که تو بازار فراوونه ... و یه نمونه کمیاب که مدتیه ندیدم تو بازار ... HDMI به سه فیش ...

اگه تلویزیونتون LCD یا LED خروجی HDMI داشته باشه ... میتونی مستقیم از پشت گرافیک HDMI بکشی پشت تلویزیون ... و یه سری تنظیمات توی Advance کارت گرافیک موجود هست که انجام بدی ... :give_rose:

nima_hl
15-02-11, 01:54
بهادر جان یه کابلهایی هست ... DVI به سه فیش ( Video + 2Audio ) که تو بازار فراوونه ... و یه نمونه کمیاب که مدتیه ندیدم تو بازار ... HDMI به سه فیش ...

اگه تلویزیونتون LCD یا LED خروجی HDMI داشته باشه ... میتونی مستقیم از پشت گرافیک HDMI بکشی پشت تلویزیون ... و یه سری تنظیمات توی Advance کارت گرافیک موجود هست که انجام بدی ... :give_rose:

شکلشم یه همچین چیزیه

Only the registered members can see the link

Bahador
15-02-11, 08:06
نه تلوزیون متاسفانه نه LCD و نه LED
پیشنهاد شما کدومه؟ کدوم کیفیت بهتر و نویز کمتری داره؟

javadshahvand
15-02-11, 10:50
نه تلوزیون متاسفانه نه LCD و نه LED
پیشنهاد شما کدومه؟ کدوم کیفیت بهتر و نویز کمتری داره؟

همه اون کابل ها نویز دارند مگر اینکه کیفیت خوب و نویز دار بگیری یا اینکه از کابل مانیتور یا hdmi استفاده کنی

Bahador
17-02-11, 16:21
خوب آیا میشه از HDMI به تلوزیون های عادی اتصال داد؟

mehrdad_ab
17-02-11, 16:40
خوب آیا میشه از HDMI به تلوزیون های عادی اتصال داد؟
گمون نمی کنم همچین تبدیلی وجود داشته باشه

javadshahvand
17-02-11, 16:48
باید تلویزیون پورت hdmi داشته باشه اگر نداشت باید با تبدیل وصل کنی که جالب نمیشه

D J V A H I D
17-02-11, 17:09
شما تلویزیونت ورودی کامپوننت نداره ؟ DVI به Component هم میتونی بگیری ...

Bahador
17-02-11, 17:22
نه فقط ورودی ویدئو-آئودیو داره.
یعنی از قبلی کیفیتش پایینتر میاد؟

Bahador
26-02-11, 15:19
من رفتم بازار کامپیوتر (پاساژ پگاه اصفهان). تنها فیشی که گیرم اومد تبدیل HDMI بود به سه فیش رنگی (رنگهاش یادم نیست) که بهش میگفتن Composit (کامپوزیت).
چون مطمئن نبودم نخریدمش. همین فیشه؟

از طرف دیگه پشت تلوزیون رو که نگاه کردم دو نوع ورودی داشت.
یه نوع عادی داشت که دو رنگ قرمز و سفید برای صدا و یه رنگ زرد برای تصویر. (توی عکس پایین فقط نقشش رو میبینین)
یه مجموعه هم هست نوشته ورودی دی.وی.دی (اگه اشتباه نکنم رنگ این فیشا با فیش هایی که اون بالا (کامپوزیت) گفتم یکی بود که البته مطمئن نیستم)

حالا میتونین بهتر راهنماییم کنید؟
مدل تلوزیون هم 21" Plano محصول سامسونگ

D J V A H I D
26-02-11, 18:19
بهادر جان منظور فیش کامپوننت هست ... آره اینی که پشت تی وی نشون دادی کامپوننت هست که میتونی کیفیت تصویر بالا و خوبی هم ازش بگیری ...

javadshahvand
26-02-11, 18:36

برای اتصال به این پورت باید از کابل زیر استفاده کنی که قیمتش 5 تومان هست حتماً باید همین سه رنگ رو داشته باشه جنس خوبش هم همینه

Bahador
27-02-11, 22:25
جواد جان من نمیخوام از خروجی مخصوص مانیتور باشه.
ترجیحا از HDMI و DVI استفاده بشه عزیز

javadshahvand
28-02-11, 09:14
جواد جان من نمیخوام از خروجی مخصوص مانیتور باشه.
ترجیحا از HDMI و DVI استفاده بشه عزیز
چون تبدیل میشه استفاده از hdmi و یا dvi هیچ توفیقی نداره

Bahador
28-02-11, 17:08
چون تبدیل میشه استفاده از hdmi و یا dvi هیچ توفیقی نداره

اینو میدونم اما همینطور که گفتم یه دسکتاپ مجازی میخوام داشته باشم. تازه اینجوری از مانیتور هم نمیتونم استفاده کنم وقتی تلوزیون وصله