PDA

مشاهده نسخه کامل : HDD 500G internal

forghan
13-02-11, 23:52
سلام
من قصد خريد يك هارد 500G داخلي دارم . توي سايتهاي مختلفي تحقيق كردم هر كسي تجربه شخصي خودش رو مي‌گه و كمتر كسي علمي يا با توجه به يك منبع معتبر نظر مي‌ده. براي همين من بيشتر گيج شدم.
ملاك من براي خريد يك هارد، طول عمر و قابليت اطمينان اون هست. حالا از بين هاردهاي maxtor، seagate و western كدام يك مشخصات بالا رو دارند؟
اگه كسي مي‌تونه كمك كنه ممنون مي‌شم.

Curtis
14-02-11, 01:02
به ترتیب wd بعد seagate بعد مکستور البته این ترتیب مربوط به مواردی هست که شما ذکر کردید
sumsung و hitachi رو در نظر نگرفتید. اگه بخوایید این دو مورد رو در نظر بگیرید قضیه فرق میکنه

nima_hl
14-02-11, 03:20
سلام
من قصد خريد يك هارد 500G داخلي دارم . توي سايتهاي مختلفي تحقيق كردم هر كسي تجربه شخصي خودش رو مي‌گه و كمتر كسي علمي يا با توجه به يك منبع معتبر نظر مي‌ده. براي همين من بيشتر گيج شدم.
ملاك من براي خريد يك هارد، طول عمر و قابليت اطمينان اون هست. حالا از بين هاردهاي maxtor، seagate و western كدام يك مشخصات بالا رو دارند؟
اگه كسي مي‌تونه كمك كنه ممنون مي‌شم.

سلام

از نظر طول عمر و قابلیت اطمینان که مد نظر شماست گمان میکنم یکی از معتبرترین مدارک همان تجربه شخصی افراد هستش که در اختیار شما میگذارند

اگر شما مثلا روی سرعت نظر داشتید میتونستیم به شما ریویوها سایتهای معتبر معرفی کنیم

به هر ترتیب باز به همون دلیل تجربه شخصی البته به عنوان فروشنده ای که تا بحال هزاران هارد فروخته دسته بندی من برای هارد سیستم (نه هارد بک آپ یا هارد دوم ) به این شرحه

1- western digital black که متاسفانه مدل 500 گیگابایتیش مدتهاست در بازار موجود نیست ولی توصیه میکنم اگر بودجتون اجازه میده مدل 1tb از همین مدل را تهیه بفرمائید

البته به این نکته توجه بفرمائید که این هارد از نظر نویز جزو هاردهای کم صدا محسوب نمیشود ولی بنظرم برای 3 تا 5 سال قابل اطمینانه ( بسته به میزان و نوع استفاده )

2- seagate barracuda 7200.12 500gb کم صدا و با خرابی کم و ارزان قیمته

این هارد هم معمولا اگر در چند ماه اول مشکلی پیدا نکنه برای حدود 2 سال قابل اطمینانه

هارد maxtor ، western digitall green ، western digital blue و seagate LP را هم از نظر اطمینان کلا فراموش کنید

البته شما اگر روی اطلاعاتتون خیلی حساسید پیشنهاد میکنم به سراغ رید 1 یا 5 برید که اطمینان خاطر بسیار بالائی برای شما ایجاد میکنه ( البته هزینه بالاتری را هم نیاز داره )

mohammad1985
14-02-11, 12:58
نکته : همیشه از اطلاعات خود نسخه پشتیبان داشته باشید زیرا هارد ها بصورت 100 درصد قابل اطمینان نیستند !
این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید ! هیچ وقت !