PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بسیار عجیب MSI FX603 و درخواست کمک از شما دوستان

cheshmakmanoto
12-02-11, 13:03
سلام دوستان.من دیروز یه لپ تاپ MSI FX603 خریدم.ویندوز 64 بیتی روش بود و به خاطر علاقه ای که به ویندوز 32 بیتی دارم ویندوزشو به 7 - 32بیتی تغییر دادم و عوض کردم.ولی مشکلی رو دیدم که تا حالا بهش برخورد نکرده بودم.:gasp:اینکه وقتی روی my computer راست کلیک و propertis رو میزنم.ram رو که 4 گیگ هست رو 2/76 گیگ رو قابل استفاده میدونه.یعنی به صورت زیر:
ram:4GB (2.76GB useable)
یعنی در واقع 1 گیگ از رم نیست.
ممنون میشم دوستان کمکم کنن:cry:مرسی از شما

mehrdad_ab
12-02-11, 14:17
سلام دوستان.من دیروز یه لپ تاپ MSI FX603 خریدم.ویندوز 64 بیتی روش بود و به خاطر علاقه ای که به ویندوز 32 بیتی دارم ویندوزشو به 7 - 32بیتی تغییر دادم و عوض کردم.ولی مشکلی رو دیدم که تا حالا بهش برخورد نکرده بودم.:gasp:اینکه وقتی روی my computer راست کلیک و propertis رو میزنم.ram رو که 4 گیگ هست رو 2/76 گیگ رو قابل استفاده میدونه.یعنی به صورت زیر:

ویندوز 32 بیتی تا حداکثر 3 گیگ رم رو میتونه بشناسه و بیشتر از 3 گیگ مجبو هستید که از ویندوز 64 بیتی استفاده کنید.
موفق باشید.

cheshmakmanoto
12-02-11, 14:21
ولی دوست عزیز من روی سیستم خانگیم که 2تا رم 2 گیگ داره همون ویندوز رو نصب کردم.اصلا مشکلی نداره.ولی روی این لپ تاپ اینجوریه.باید بگم این لپ تاپ هم 2تا رم 2 گیگ داره.حالا نظرتون چیه؟؟ممنون از شما

mehrdad_ab
12-02-11, 15:09
ولی دوست عزیز من روی سیستم خانگیم که 2تا رم 2 گیگ داره همون ویندوز رو نصب کردم.اصلا مشکلی نداره.ولی روی این لپ تاپ اینجوریه.باید بگم این لپ تاپ هم 2تا رم 2 گیگ داره.حالا نظرتون چیه؟؟ممنون از شما

دوست عزیز ؛
شما نمی تونید در محیط 32 بیتی از 4 گیگ رم استفاده کنید .
این مشکل تنها مختص شما نیست .
نمونش ، به لینک زیر مراجعه کنید.
Only the registered members can see the link

تبصره :
البته راهکارهایی هم بیان شده که من به شخصه امتحانش نکردم و نمونش هم توی فروم خودمون هستش

pc_hex
12-02-11, 20:33

این که طبیعیه عزیز همه نسخه های 32 بیتی ویندوزها بیشتر از 3 یا همون 2.76 نمیتونند استفاده یا نشان بدند. برای حداکثر راندمان سیستم تون باید از نسخه 64 بیتی استفاده کنید در این صورت بایستی درایورهای 64 بیتی رواز لینک زیر دانلود کنید و حالشوببرید.من برای سیستم خانگی خودم 64 بیتی استفاده میکنم که واقعادر اجرای بازی ها هم تاثیرچشمگیری داره.
Only the registered members can see the link/?div=Driver

pc_hex
12-02-11, 20:36

در این مورد ... شاید 4گیگ نشون بده ولی physical memoryقابل استفاده سیستم حداکثر 3گیگ خاهد بود.