PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با نرم افزار IDM v6 در زمان بندی دانلود ها

hosseingrami
11-02-11, 16:53
سلام دوستان ببخشید من نرم افزار idm رو برای دانلود شبانه از طریق adsl256/512 تنظیم میکنم ولی یا زود تر از وقتش دانلود میکنه، مثلا مال من از 2 تا 7 رایگانه و از همین ساعات تنظیمش میکنم ولی چون زودتر شروع به دانلود میکنه باعث میشه از ترافیک یه 100 تایی کم بشه.
یا اصلا دانلود نمیکنه و صبح که نگاه میکنم میبینم هیچی دانلود نشده و حالم گرفته میشه.بعضی چیزا حیاتی اند و باید دانلود بشند ولی با کمال تعجب میبینم دانلود نشدند.دوستان بگید مشکل از کجاست؟
اگه میشه اون هایی که از این روش استفاده میکنند و مشکلی ندارند مرحله به مرحله بگند که چه کار کردند بلکه درست بشه.
من بقیه نرم افزارها رو قشنگ امتحان نکردم ولی dap رو تست کردم و fdm هم.ولی هیچ کدوم idm نمیشند.
ولی اگه باز هم کسی با نرم افزار خاصی مشکلی نداره بازگو کنه ولی هدف اصلی همین idm هست.
یه سوال دیه هم داشتم که شاید ربطی به اینجا نداشته باشه.اینکه مودم داعما روشن باشه ضرری بهش نمیرسه؟من همیشه لن رو قطع میکنم(نرم افزاری=دی سیبل) تا ارتباط با سیستم قطع بشه.

mehrdad_ab
11-02-11, 18:09
سلام دوستان ببخشید من نرم افزار idm رو برای دانلود شبانه از طریق adsl256/512 تنظیم میکنم ولی یا زود تر از وقتش دانلود میکنه، مثلا مال من از 2 تا 7 رایگانه و از همین ساعات تنظیمش میکنم ولی چون زودتر شروع به دانلود میکنه باعث میشه از ترافیک یه 100 تایی کم بشه.
یا اصلا دانلود نمیکنه و صبح که نگاه میکنم میبینم هیچی دانلود نشده و حالم گرفته میشه.بعضی چیزا حیاتی اند و باید دانلود بشند ولی با کمال تعجب میبینم دانلود نشدند.دوستان بگید مشکل از کجاست؟
اگه میشه اون هایی که از این روش استفاده میکنند و مشکلی ندارند مرحله به مرحله بگند که چه کار کردند بلکه درست بشه.
من بقیه نرم افزارها رو قشنگ امتحان نکردم ولی dap رو تست کردم و fdm هم.ولی هیچ کدوم idm نمیشند.
ولی اگه باز هم کسی با نرم افزار خاصی مشکلی نداره بازگو کنه ولی هدف اصلی همین idm هست.
یه سوال دیه هم داشتم که شاید ربطی به اینجا نداشته باشه.اینکه مودم داعما روشن باشه ضرری بهش نمیرسه؟من همیشه لن رو قطع میکنم(نرم افزاری=دی سیبل) تا ارتباط با سیستم قطع بشه.

شما ساعت و تاریخ سیستم رو دقیق تنظیم کنید.
فایلهایی که قراره شب دانلود شن رو روی Main queue بزارین و Stop کنید تا از ترافیکتون دیتا نکشه
توی تنظیمات مین هم تاریخ و ساعتی که قراره دانلود شروع شه رو تنظیم کنید ، توجه کنید که همیشه یک ربع تا نیم ساعت اینور و اون ور کنید ، یعنی اگه ترافیک رایگان ساعت یک شروع میشه ، شما شروع دانلود رو 1:15 بزارین و اگه ساعت 7 تموم میشه روی 6:30 بزارین ، در ضمن از نرم افزار Auto power on استفاده کنید تا سیستم خودش در ساعاتی که تعیین می کنید ، مثلاً زود تر از یک نزارین سیستم رو روشن و مثلاً 6:45 سیستم رو هایبرنیت کنه
فراموش نکنید که شب قبل از دانلود سیستم رو هایبرنیت کنید نه شات داون
برای مودم مشکلی پیش نمیاد که مرتب روشن باشه
اگه به صورت اتومات وصل هستید و نمی خواین که ترافیکی از اکانتتون کم نشه باید محدودیت هایی مثل غیر فعال کردن آپدیت آنتی ویروس و ویندوز رو انجام بدین ، ولی صلاحه که برای جلوگیری از نوسانات برق ، موقعی که سیستم رو خاموش می کنید ، مودم رو هم خاموش کنید.

bill geits
11-02-11, 18:40
یه سری محدودیت ها داریم ... مثلا صبانت تقریبا هر یک ساعت یه بار دیسکانکت می کنه ... خب وقتی می ذاریم روی دانلود خودکار، خودش خودکار می تونه وصل بشه به اینترنت ؟ بعد فرضا قبلا داشته یه فایلی رو دانلود می کرده که وسطش دیسکانکت شده و فایل قابلیت ادامه دانلود رو نداره ، از اول دانلودش می کنه ؟ اگه قابلیت ادامه دانلود داشته باشه چی ؟ می ره ادامه اش رو دانلود کنه ؟

hosseingrami
11-02-11, 20:21
شما ساعت و تاریخ سیستم رو دقیق تنظیم کنید.
فایلهایی که قراره شب دانلود شن رو روی Main queue بزارین و Stop کنید تا از ترافیکتون دیتا نکشه
توی تنظیمات مین هم تاریخ و ساعتی که قراره دانلود شروع شه رو تنظیم کنید ، توجه کنید که همیشه یک ربع تا نیم ساعت اینور و اون ور کنید ، یعنی اگه ترافیک رایگان ساعت یک شروع میشه ، شما شروع دانلود رو 1:15 بزارین و اگه ساعت 7 تموم میشه روی 6:30 بزارین ، در ضمن از نرم افزار Auto power on استفاده کنید تا سیستم خودش در ساعاتی که تعیین می کنید ، مثلاً زود تر از یک نزارین سیستم رو روشن و مثلاً 6:45 سیستم رو هایبرنیت کنه
فراموش نکنید که شب قبل از دانلود سیستم رو هایبرنیت کنید نه شات داون
برای مودم مشکلی پیش نمیاد که مرتب روشن باشه
اگه به صورت اتومات وصل هستید و نمی خواین که ترافیکی از اکانتتون کم نشه باید محدودیت هایی مثل غیر فعال کردن آپدیت آنتی ویروس و ویندوز رو انجام بدین ، ولی صلاحه که برای جلوگیری از نوسانات برق ، موقعی که سیستم رو خاموش می کنید ، مودم رو هم خاموش کنید.

سلام رفیق و ممنون که پاسخ دادی.
این نرم افزاره که میگی کارش درسته؟بر چه اساسی کار میکنه که سیستم خاموش رو روشن میکنه؟

یه سری محدودیت ها داریم ... مثلا صبانت تقریبا هر یک ساعت یه بار دیسکانکت می کنه ... خب وقتی می ذاریم روی دانلود خودکار، خودش خودکار می تونه وصل بشه به اینترنت ؟ بعد فرضا قبلا داشته یه فایلی رو دانلود می کرده که وسطش دیسکانکت شده و فایل قابلیت ادامه دانلود رو نداره ، از اول دانلودش می کنه ؟ اگه قابلیت ادامه دانلود داشته باشه چی ؟ می ره ادامه اش رو دانلود کنه ؟

این سوالات، سوالات من هم هست.

Labyrinth
11-02-11, 20:41
اگر قابلیت ادامه داشته باشه لینک برای صبا مشکلی نخواهید داشت ولی خوب لینک هایی که این قابلیت رو ندارن اگر زمانی هنگام دانلود دیسکانکت بشید یا میره از اول دانلود میکنه یا اصلا دانلود نمیکنه و میره سراغ فایل بعدی !

من تنظیماتم رو همیشه 4 دقیقه بعد از ساعت شروع ست میکنم یعنی مثلا اگر راس ساعت 3 کانکت بشه میزارم ساعت 3:04 شروع به دانلود کنه

مورد دیگه که گفتم بگم مسله AM - PM هست که باید بهش دقت کنید

موفق باشید

mehrdad_ab
12-02-11, 17:58
سلام رفیق و ممنون که پاسخ دادی.
این نرم افزاره که میگی کارش درسته؟بر چه اساسی کار میکنه که سیستم خاموش رو روشن میکنه؟

بله کارش درسته ، فقط کافیه سیستم رو هایبرنیت کنید ، همونطوری که اطلاع دارین در هنگام هایبرنیت اطلاعات رم روی هارد کپی میشه و از بین نمیره و همین رمز راه اندازی سیستم شما میشه ، در ضمن با اعمال تنظیمات توی ستاپ بعضی از مادربردها میتونید سیستم رو در ساعت مشخص و تعیین شده روشن کنید
قبل از خاموش کردن تنظیمات لازم رو انجام بدین و برنامه های لازمرو باز بزارید.

hosseingrami
13-02-11, 09:55
سلام دوستان یه مشکل خیلی عجیب.
الان مشکلاتی که گفتم با کرک حل شد و دیگه اون اتفاقات پیش نمیاد.
ولی دیشب که فایل ها دانلود شده دیدم که نوشته تکمیل ولی هیچ ردی از آدرسش که تو کجای هارد دانلود شده نیست.من خودم جاش رو قبلا انتخاب کرده بودم ولی اونجا نیست تو خصوصیات نوشته که آدرس ناشناخته.
با سرچ تو اپلیکیشن دیتا پیداش کردم و تازه اون جایی پیداش کردم که آی دی ام به طور عادی اونجا دانلود میکنه و پارت ها رو به هم ریخته بود الان نمیدونم چی پارت چنده.
واقعا گیج شدم که چرا اینجوری شد؟
دوستان اگه میدونید کمک کنید که این فایل های مرده رو زنده کنم.

hosseingrami
14-02-11, 13:10
سلام دوستان مشکل رو پیدا کردم.
من یه هارد اکسترنال دارم که مثلا درایو کیو بوده.یکی از بچه ها اومده بوده هارد رو کشیده بوده و یک هارد دیگه رو وصل کرده که درایواش کمتره بعد رفته هارد من رو وصل کرده بعد اون آدرسی که آی دی ام بهش دادم به هم میخوره و بیچاره دانلود که میکنه تو کف ذخیرش میمونه.منم رفتم و فایل ها رو تک تک پیدا کردم و بازسازیشون کردم.
موضوع ساده ولی پیچیده.
گفتم اینجا پست بدم تا شما هم دوباره برای چنین موضوعی اینقدر سرگردون نشین.