PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت Adsl در كشور تفاوت چندانی با dial up ندارد

Trance
02-05-07, 18:56
سرعت Adsl در كشور تفاوت چندانی با dial up ندارد
در كشور ما تفاوت چندانی ميان سرويس DIAL UP و ADSL از نظر سرعت وجود ندارد.
دكتر علی‌‏اكبر جلالی, استاد دانشگاه علم و صنعت و كارشناس فناوری اطلاعات, درگفت و گو با خبرنگار ايلنا, يكی از دلايل عدم استقبال مردم از اينترنت پرسرعت در كشور را نبود واقعی اين سرويس در كشور عنوان كرد و گفت: اگرچه بحث ADSL در كشور تحت عنوان اينترنت پرسرعت مطرح شده؛ اما سرعت اين سرويس آن‌‏قدر پايين است كه تفاوت چندانی بين استفاده از DIAL UP و ADSL ديده نمی‌‏شود.
وی، افزود: در حالی كه در كشورهای توسعه يافته تا سال 2006 ميلادی خطوط با پهنای باند 200 كيلوبيت بر ثانيه را پرسرعت می‌‏ناميدند و از سال 2007 به بعد پهنای باند 5/1 مگابيت بر ثانيه را اينترنت پرسرعت می‌‏گويند؛ اين در حالی است كه در كشور ما خطوط ADSL را به زحمت 64 كيلوبيت بر ثانيه و در بعضی موارد با تقاضای مشتری 128 كيلوبيت بر ثانيه و به ندرت 256 كيلوبيت بر ثانيه با هزينه‌‏های بالاتری به مشتريان ارائه می‌‏كنند.

منبع: ILNA

Shahryar
02-05-07, 19:04
سرعت Adsl در كشور تفاوت چندانی با dial up ندارد
در كشور ما تفاوت چندانی ميان سرويس DIAL UP و ADSL از نظر سرعت وجود ندارد.
دكتر علی‌‏اكبر جلالی, استاد دانشگاه علم و صنعت و كارشناس فناوری اطلاعات, درگفت و گو با خبرنگار ايلنا, يكی از دلايل عدم استقبال مردم از اينترنت پرسرعت در كشور را نبود واقعی اين سرويس در كشور عنوان كرد و گفت: اگرچه بحث ADSL در كشور تحت عنوان اينترنت پرسرعت مطرح شده؛ اما سرعت اين سرويس آن‌‏قدر پايين است كه تفاوت چندانی بين استفاده از DIAL UP و ADSL ديده نمی‌‏شود.
وی، افزود: در حالی كه در كشورهای توسعه يافته تا سال 2006 ميلادی خطوط با پهنای باند 200 كيلوبيت بر ثانيه را پرسرعت می‌‏ناميدند و از سال 2007 به بعد پهنای باند 5/1 مگابيت بر ثانيه را اينترنت پرسرعت می‌‏گويند؛ اين در حالی است كه در كشور ما خطوط ADSL را به زحمت 64 كيلوبيت بر ثانيه و در بعضی موارد با تقاضای مشتری 128 كيلوبيت بر ثانيه و به ندرت 256 كيلوبيت بر ثانيه با هزينه‌‏های بالاتری به مشتريان ارائه می‌‏كنند.

منبع: ILNA

دوست عزیزم محمد جان درسته که ایشون استاد دانشگاه هستند و از نظر سواد و اطلاعاتی بیشتر از من هستند اما در این مورد به راحتی میتونم حرفشون را تکذیب کنم چراکه خودم یکی از کسانی هستم که اینترنت ADSL 64Kb/s استفاده میکنم از شرکت نداگستر صبا (‌صبانت !‌)‌ اما چیزه جالب اینجاست که بدونی درسته اون ها 5 مگابایت و ... دارند ولی برای ایرانی ها هم بازم 64 و 128 و ... عالیه چراکه 56 کیلوبایتی که اسمش روش هست بسیار بسیار پایین تر هست حدود 8 کیلوبایت تا 15 کیلوبایت تازه با خیلی مشکلات دیگر برای مثال من با این اکانت 35 دانلود میکنم اون وقت فرقی با Dial-Up نداره؟!؟! البته کیفیت خط ها و مشکلات IP‌در اول کار خیلی بود اما الان خوب شده ...

برای تایید حرف های بنده میتونی از دوستان دیگه ای که ADSL‌دارند در انجمن سوال کنی...:1. (26):

قربانت شهریار:1. (29):

Emperatour
02-05-07, 19:19
تاید میشه. درسته که 1 مگ نیستیم اما اونجوریها هم نیست و من حدود 20 25 دانلود میکنم. شهریار 35 دان میکنی؟

Trance
02-05-07, 19:32
دوست عزیزم باید تاسف خورد واقعا برای ایران به نظر من بهتر نیست بجای اینکه بیشتر تمایل به 1400 سال پیش داشته باشیم به فکر آینده باشیم ؟! بابا دیگه عصر این نوع عصر نیست به خدا عصر تکنولوژی هست !
با این حرف اقا شهریار در ایجا هم موافقم چرا از همه چی باید عقب باشیم مگه فرق ما با دیگرا در چی؟جوابشو خودم می ذارم سنتی فکر کردن.دنیای چند روز دیگه تکنولوزی جدید برای اینتر نت می سازه اونوقت ما ...............

Mehdi_Full
02-05-07, 21:57
من كه این آقای دكتر جلالی رو خیلی قبول دارم واقعا با سواده و اگه یه پست درست و حسابی به جای بعضی از افراد نالایق فعلی داشت الآن بیشتر مشكلاتمون حل بود
اما واقعا بین دایل آپ و ای دی اس ال فرق داره
چون مقایسه با اروپا هست خوب مشخصه كه ای دی اس ال ما هم مثل دایل آپ میمونه دیگه
ولی خدایی ناشكری نكنین من كه هر روز دارم دعا میكنم كه نصیب ما هم بشه
واقعا یه نعمته

Shahryar
03-05-07, 14:17
آره سعید جان . البته متوسط 25-30 هست ( من تا حالا همچین سرعتی با 64 ندیده بودم ! ) اما من این اکانت های نداگستر صبا ( صبانت ) را جاهای دیگه هم تست کردم همین طور بود سرعتش بالاست ...

قربانت شهریار

M A H R A D
03-05-07, 14:39
دوست عزیزم باید تاسف خورد واقعا برای ایران به نظر من بهتر نیست بجای اینکه بیشتر تمایل به 1400 سال پیش داشته باشیم به فکر آینده باشیم ؟! بابا دیگه عصر این نوع عصر نیست به خدا عصر تکنولوژی هست !
با این حرف اقا شهریار در ایجا هم موافقم چرا از همه چی باید عقب باشیم مگه فرق ما با دیگرا در چی؟جوابشو خودم می ذارم سنتی فکر کردن.دنیای چند روز دیگه تکنولوزی جدید برای اینتر نت می سازه اونوقت ما ...............
پست رو توی تاپیک اشتباهی دادی محمد جان ! ( این مال اون یکی تاپیکه !)

===

آقای دکتر جلالی یک فرد بسیار باسواد در زمینه IT هست و به نظرمن باید ایشون رو به " مرد IT ایران" ملقب کرد ...

ایشون چندین سال پیش قصد داشتند تا جزیره کیش رو به یک شهر الکترونیکی تبدیل کنند ولی متاسفانه با مخالفت دولت ( زمان آقای خاتمی) مواجه شد ...

به نظر من بهترین فرد برای تصدی گری پست وزیر ICT همین اقای جلالی هست ...

سپاس

Shahryar
03-05-07, 15:23
اصلا بحث سر آقای جلالی نیست همین طور هم که گفتم در این زمینه گفتم چراکه ایشون ایران را با خارج مقایسه کردند با وجود اینکه ایران را باید با خودش مقایسه کرد !

2- 56 کیلوبایت ایران آخه 56 نیست...

بله مهراد جان با مخالفت دولت قبلی مواجه شدند . ان شا ال... در این دولت علم های دائمی و الکترونیکی برای عزاداری ها فراهم میشه...

اما جدی خودم با شخصه تمام سعی خودم را توی کل زندگیم برای کشورم میکنم و شما این هم عقیده ام هست :

چو ایران نباشد تن من مباد !

موفق باشید
شهریار