PDA

مشاهده نسخه کامل : Overclock for 890gpa-ud3h

sadeghros.1
01-02-11, 22:05
با سلام، من در حال تحقیق جدی در زمینه اورکلاک هستم برای پروژه دانشگاه و در ابتدای راه هستم.
سوال من این است که اگه پارامترهای ولتاژ بایوس را در حالت AUTO قرار دهم و بصورت دستی مقدار FSB و یا ضریب پردازنده های CPU و Northe Bridge و HT Link را افزایش بدم،البته بصورت پلکانی،خود بایوس ولتاژ لازم رو تولید می کند یا نه؟! یعنی حالت AUTO برای اورکلاک و تصحیح ولتاژها کاربرد دارد یا خیر ؟
My system : Ga 890gpa-ud3h whit Integereated Graphic Adaptor
AMd phenom tm II X4 955 Eb 3.2GH
XFX ATI Radon 4890
2*2GH memory Module

nima_hl
02-02-11, 00:30
با سلام، من در حال تحقیق جدی در زمینه اورکلاک هستم برای پروژه دانشگاه و در ابتدای راه هستم.
سوال من این است که اگه پارامترهای ولتاژ بایوس را در حالت AUTO قرار دهم و بصورت دستی مقدار FSB و یا ضریب پردازنده های CPU و Northe Bridge و HT Link را افزایش بدم،البته بصورت پلکانی،خود بایوس ولتاژ لازم رو تولید می کند یا نه؟! یعنی حالت AUTO برای اورکلاک و تصحیح ولتاژها کاربرد دارد یا خیر ؟
My system : Ga 890gpa-ud3h whit Integereated Graphic Adaptor
AMd phenom tm II X4 955 Eb 3.2GH
XFX ATI Radon 4890
2*2GH memory Module

سلام

خیر ، ولتاژ پیشفرض پردازنده ست شده و افزایشی در کار نیست

sadeghros.1
02-02-11, 11:22
522652255224

این تصاویر مربوط به بایوس مادربرد فوقه.
از همه دوستان درخواست می کنم ، شیوه اورکلاک این سیستم رو پله پله به من آموزش بدن...وهمچنین نرم افزارهایی که میشه سطح پایداری سیستم رو تست کرد؟
با تشکر

Over_Cracker
02-02-11, 11:55
سلام دوست عزیز.

با متد Voltage Identification و خروجی کد های VID پردازنده،ولتاژ خودکار بر روی VCore اعمال میشه اونم محدودیت خاصی داره در چهاچوب ایمنی پردازنده.

تصاویر بزرگتر بزارید تا اورکلاک رو شروع کنیم.

sadeghros.1
02-02-11, 15:43
با تشکر از همه دوستان

Only the registered members can see the link

منتظر هستم...

Over_Cracker
02-02-11, 18:37
سلام

این مقاله رو مطالعه کنید بسیار راهگشا خواهد بود برای شما:Only the registered members can see the link

در تصویری که گذاشتید ،قسمتی که نوشته System Voltage Control ،روبروش هم گزینه Auto ست شده. از حالت Auto به حالت دستی یا Manual تغییرش بدید. حالا در قسمت پایین گزینه هایی مربوط به تنظیم قسمت های مختلف از جمله پردازنده و رم و کنترلر رم و چیپ ها...فعال میشه که فعلا کاری با اونا نداریم جز چند مورد اصلی:

CPU PLL Voltage Control:این گزینه مربوط به مدار ضریب کلاک داخل پردازنده هست که در اورکلاک پردازنده مورد توجه اورکلاکر ها قرار میگیره.
ولتاژ اصلی رم،برای اورکلاک رم،این گزینه از اهمیت بالایی برخوردارهDRAM Voltage:
این گزینه احتمالا مربوط به ولتاژ چیپ رم هست :DDR VTT Voltage:
ولتاژ مربوط به چیپ شمالی NB Voltage:

CPU Voltage:ولتاژ اصلی پردازنده -برای اورکلاک پردازنده این مهمترین گزینه هست.!

حالا قبل از هر کاری گزینه Cpu Clock ratio و Cpu host clock control رو فعال کن و ریتو رو افزایش بده و بعد هم در واحد های 5 تا 10 مگاهرتز CPU host را بالا ببرید تا جایی که سیستم پایدار نباشه و بعد باید ولتاژ بدید...

برنامه های تست پایداری هم اجرا کنید.(سرچ کنید در قسمت اورکلاک پردازنده)

sadeghros.1
02-02-11, 19:53
سلام

CPU PLL Voltage Control:این گزینه مربوط به مدار ضریب کلاک داخل پردازنده هست که در اورکلاک پردازنده مورد توجه اورکلاکر ها قرار میگیره.
ولتاژ اصلی رم،برای اورکلاک رم،این گزینه از اهمیت بالایی برخوردارهDRAM Voltage:
این گزینه احتمالا مربوط به ولتاژ چیپ رم هست :DDR VTT Voltage:
ولتاژ مربوط به چیپ شمالی NB Voltage:

CPU Voltage:ولتاژ اصلی پردازنده -برای اورکلاک پردازنده این مهمترین گزینه هست.!

حالا قبل از هر کاری گزینه Cpu Clock ratio و Cpu host clock control رو فعال کن و ریتو رو افزایش بده و بعد هم در واحد های 5 تا 10 مگاهرتز CPU host را بالا ببرید تا جایی که سیستم پایدار نباشه و بعد باید ولتاژ بدید...

برنامه های تست پایداری هم اجرا کنید.(سرچ کنید در قسمت اورکلاک پردازنده)
با سلام و تشکر از همکاری شما
CPU Frequency همون فرکانس FSB هستش.همانطور که می دونید اگه FSB افزایش پیدا کنه کل سیستم یعنی تمام چیپ ها و کارت گرافیک اور میشه.سوال من اینه که بین افزایش ضریب پردازنده چیپ ها(CPU & Northe Bridge & HT Link & Memory Clock) و افزایش فرکانس FSB کدوم اولویت داره و اصلا سلیقه ای هست یا متد خاصی داره...یعنی من اول از کدوم یکه باید شروع کنم . و چطوری ادامه بدم...

mohamad70
02-02-11, 21:22
با سلام و تشکر از همکاری شما
CPU Frequency همون فرکانس FSB هستش.همانطور که می دونید اگه FSB افزایش پیدا کنه کل سیستم یعنی تمام چیپ ها و کارت گرافیک اور میشه.سوال من اینه که بین افزایش ضریب پردازنده چیپ ها(CPU & Northe Bridge & HT Link & Memory Clock) و افزایش فرکانس FSB کدوم اولویت داره و اصلا سلیقه ای هست یا متد خاصی داره...یعنی من اول از کدوم یکه باید شروع کنم . و چطوری ادامه بدم...

دوست عزیز افزایش FSB گرافیک رو اور نمیکنه

و CPU Frequency همون فرکانس FSB نیست

Multiplier سی پی یو عددیه که از ضرب شدن در FSB فرکانس CPU

رو به ما میده

اما اولویت :

در بین مواردی که ذکر کردید CPU از اهمیت بیشتری برخورداره و افزایش کلاک اون

تاثیر زیادی در تمام نرم افزارها و عملکرد کلی سیتم داره.

به نظر بنده CPU NB در درجه دوم قرار داره و افزایش کلاک اون می تونه سرعت تبادل

اطلاعات بین رم و CPU رو زیاد کنه و در کل عملکرد کلی سیستم رو بالا ببره

در اولویت سوم هم فرکانس رم و HT LINK قرار میگیره که افزایش فرکانس رم باعث

تبادل سریعتر اطلاعات بین رم و CPU NB میشه که در بعضی برنامه ها تاثیر اندکی داره

HT LINK هم رابط CPU و پل شمالی مادربورد هست که از اون طریق با کارت گرافیک مرتبط میشه

برای همین افزایش این فرکانس هم تاثیر جزیی در برنامه های 3D داره

در نهایت کاربری ما میتونه مشخص کنه که کدوم یک از موارد بالا رو نیاز داریم که اور کنیم

sadeghros.1
03-02-11, 14:33
دوست عزیز افزایش FSB گرافیک رو اور نمیکنه

و CPU Frequency همون فرکانس FSB نیست

Multiplier سی پی یو عددیه که از ضرب شدن در FSB فرکانس CPU

رو به ما میده

اما اولویت :

در بین مواردی که ذکر کردید CPU از اهمیت بیشتری برخورداره و افزایش کلاک اون

تاثیر زیادی در تمام نرم افزارها و عملکرد کلی سیتم داره.

به نظر بنده CPU NB در درجه دوم قرار داره و افزایش کلاک اون می تونه سرعت تبادل

اطلاعات بین رم و CPU رو زیاد کنه و در کل عملکرد کلی سیستم رو بالا ببره

در اولویت سوم هم فرکانس رم و HT LINK قرار میگیره که افزایش فرکانس رم باعث

تبادل سریعتر اطلاعات بین رم و CPU NB میشه که در بعضی برنامه ها تاثیر اندکی داره

HT LINK هم رابط CPU و پل شمالی مادربورد هست که از اون طریق با کارت گرافیک مرتبط میشه

برای همین افزایش این فرکانس هم تاثیر جزیی در برنامه های 3D داره

در نهایت کاربری ما میتونه مشخص کنه که کدوم یک از موارد بالا رو نیاز داریم که اور کنیم

سلام؛در مادربردی که من دارم گزینه CPU Frequency همون Bus Speed یا فرکانس مرجع هستش.
اما با توجه به دیاگرام مادبردهای مبتنی بر AMD،حافظه اصلی مستقیما با CPU در ارتباطه و در اینصورت افزایش فرکانس NB تاثیری در تبادل سریعتر اطلاعات بین حافظه و پردازنده نداره؟! و دیگه اینکه افزایش فرکانس HT Link بدون بالابردن فرکانس NortheBridge عملا سیستم رو دچار مشکل می کنه چرا که در اینصورت بخش عظیمی از اطلاعات از بین می ره در اثر کمبود کلاک پالس پیش آمده از ناحیه چیپ شمالی...

mohamad70
03-02-11, 22:11
سلام؛در مادربردی که من دارم گزینه CPU Frequency همون Bus Speed یا فرکانس مرجع هستش.
اما با توجه به دیاگرام مادبردهای مبتنی بر AMD،حافظه اصلی مستقیما با CPU در ارتباطه و در اینصورت افزایش فرکانس NB تاثیری در تبادل سریعتر اطلاعات بین حافظه و پردازنده نداره؟! و دیگه اینکه افزایش فرکانس HT Link بدون بالابردن فرکانس NortheBridge عملا سیستم رو دچار مشکل می کنه چرا که در اینصورت بخش عظیمی از اطلاعات از بین می ره در اثر کمبود کلاک پالس پیش آمده از ناحیه چیپ شمالی...

عزیز جان CPU NB یک قسمت از CPU هست که حکم همون مموری کنترلر رو داره و اینکه شما میبینید رم مستقیم به

CPU وصله در واقع به CPU NB وصله ولی قبلا از طریق North Bridge مادربورد به مموری وصل میشد

در ضمن North Bridge یا همون چیپست مادربورد سرعت کلاکی نداره که شما میگین اونو باید بالا برد

شما نباید CPU NB رو با North Bridge مادربورد قاطی کنید:lol:

sadeghros.1
04-02-11, 22:14
عزیز جان CPU NB یک قسمت از CPU هست که حکم همون مموری کنترلر رو داره و اینکه شما میبینید رم مستقیم به

CPU وصله در واقع به CPU NB وصله ولی قبلا از طریق North Bridge مادربورد به مموری وصل میشد

در ضمن North Bridge یا همون چیپست مادربورد سرعت کلاکی نداره که شما میگین اونو باید بالا برد

شما نباید CPU NB رو با North Bridge مادربورد قاطی کنید:lol:

سلام محمد،تشکر از اینکه وقت میذاری...:love:

یه مقدار گیج شدم...:gasp:با احتساب اینکه افزایش فرکانس CPU NB باعث ارتقاع عملکرد سیستم در سه بخش زیر می شه :

1- افزایش کارایی با Memory Controler
2-بخشی از cpu که با گذرگاه HT در ارتباطه
3- و بهبود روند عملیات دسترسی به بخش L3 memory cache (برای توضییح بیشتر به اینجا (Only the registered members can see the link) مراجعه کنید)

رابطه بین CPU NB و HT Link Frequency چطور میشه؟ من فکر می کنم باید همواره این رابطه برقرار باشه :
CPU North Bridge Frequency >= HT Link Frequency و این بدین معنا است که افزایش فرکانس CPU NB بدون افزایش فرکانس HT Link باعث ایجاد ناپایداری در سیستم میشه .قبول داری ؟
مساله دوم در رابطه با پارامتر NB Voltage control هستش. همانطوری که مشخصه این ولتاژ
مربوط به چیپ ست شمالیه. سوال من اینجاست که این پارامتر در اورکلاک سیستم چه نقشی
داره و اصلا چطور میشه چیپ شمالی رو اور کرد.آیا تنها از طریق افزایش فرکانس مرجع امکان
داره؟و رو چه حسابی باید NB Voltage control رو افزایش داد؟

sadeghros.1
04-02-11, 22:46
مشخصات پردازنده من بر اساس سایت AMD:

دیروز سیستم رو با این مشخصات اور کردم...

همانطور که می بینید فقط ضریب پردازنده رو از X16 به X17 افزایش دادم.و در این حال با نرم افزار OCCT V3.1.0 به مدت 15 دقیقه تست Linpack-50٪ Free Memory رو انجام دادم. که سیستم کاملا پایدار بود .

. سوال اینجاست با توجه به حرارت CPU و حد مجاز اون نظر شما چیه؟ آیا این اور به CPU آسیب می زنه...اگه اینطور باشه که کار خیلی مشکله...همانطور که می دونید دمای پردازنده های ّAMD معمولا بالا هست اگه قرار باشه با یه اور ساده اینقدر حرارت بالا بره و به CPU آسیب برسه، که اصلا نمی شه هیچ کاری کرد...:1. (27):نظر شما چیه؟

mohamad70
04-02-11, 22:56
سلام محمد،تشکر از اینکه وقت میذاری...:love:

یه مقدار گیج شدم...:gasp:با احتساب اینکه افزایش فرکانس CPU NB باعث ارتقاع عملکرد سیستم در سه بخش زیر می شه :

1- افزایش کارایی با Memory Controler
2-بخشی از cpu که با گذرگاه HT در ارتباطه
3- و بهبود روند عملیات دسترسی به بخش L3 memory cache (برای توضییح بیشتر به اینجا (Only the registered members can see the link) مراجعه کنید)

رابطه بین CPU NB و HT Link Frequency چطور میشه؟ من فکر می کنم باید همواره این رابطه برقرار باشه :
CPU North Bridge Frequency >= HT Link Frequency و این بدین معنا است که افزایش فرکانس CPU NB بدون افزایش فرکانس HT Link باعث ایجاد ناپایداری در سیستم میشه .قبول داری ؟
مساله دوم در رابطه با پارامتر NB Voltage control هستش. همانطوری که مشخصه این ولتاژ
مربوط به چیپ ست شمالیه. سوال من اینجاست که این پارامتر در اورکلاک سیستم چه نقشی
داره و اصلا چطور میشه چیپ شمالی رو اور کرد.آیا تنها از طریق افزایش فرکانس مرجع امکان
داره؟و رو چه حسابی باید NB Voltage control رو افزایش داد؟

دقیقا همونطور که گفتید فرکانس HT Link نمی تونه از فرکانس CPU NB بیشتر باشه و حداکثر میتونه برابر با اون باشه

اما در رابطه NB Voltage که همون ولتاژ CPU NB هست و چون این قسمت دارای سرعت کلاک هست مثل هر قسمت دیگه ای

با افزایش این سرعت نیازمند ولتاژ بیشتره و حالا اینکه ما کی این ولتاژ رو باید افزایش بدیم تست های پایداری مشخص میکنن

مثلا شما CPU NB رو از فرکانس 2000 تا 2400 افزایش میدین بعد وارد ویندوز میشین و مثلا با Wprime95 یه تست پایداری میگیرین

و میبینید که مثلا بعد از 5 دقیقه تست با خطا مواجه میشه یا با بلواسکرین مواجه میشین که در اینصورت باید 100 میلی ولت ولتاژ رو

افزایش بدید و دوباره تست بگیرید معمولا CPU NB رو بیشتر از 20% اور نمیکنن چون نیازمند ولتاز زیادی میشه و ممکنه این افزایش بیش از حد

ولتاژ CPU NB رو به رحمت خدا بفرسته!

CPU NB رو هم میشه از طریق فرکانس مرجع اور کرد هم از طریق ضریبش ( که البته مورد دوم در پردازنده های Black Edition امکان پذیره )

mohamad70
04-02-11, 23:02
مشخصات پردازنده من بر اساس سایت AMD:

دیروز سیستم رو با این مشخصات اور کردم...

همانطور که می بینید فقط ضریب پردازنده رو از X16 به X17 افزایش دادم.و در این حال با نرم افزار OCCT V3.1.0 به مدت 15 دقیقه تست Linpack-50٪ Free Memory رو انجام دادم. که سیستم کاملا پایدار بود .

. سوال اینجاست با توجه به حرارت CPU و حد مجاز اون نظر شما چیه؟ آیا این اور به CPU آسیب می زنه...اگه اینطور باشه که کار خیلی مشکله...همانطور که می دونید دمای پردازنده های ّAMD معمولا بالا هست اگه قرار باشه با یه اور ساده اینقدر حرارت بالا بره و به CPU آسیب برسه، که اصلا نمی شه هیچ کاری کرد...:1. (27):نظر شما چیه؟

خب دمای CPU تون که غیر طبیعی بالاست و احتمالا از فن استوک استفاده میکیند ( در این صورت ببینید دور فن CPU افزایش پیدا میکنه باید 4000 5000 تا بشه !!)

دمای اتاق رو هم اعلام کنید

من خودم با Phenom ii 965 که تا 3.7 اورش کردم حداکثر تا 56 درجه میرسم

sadeghros.1
05-02-11, 15:29
خب دمای CPU تون که غیر طبیعی بالاست و احتمالا از فن استوک استفاده میکیند ( در این صورت ببینید دور فن CPU افزایش پیدا میکنه باید 4000 5000 تا بشه !!)

دمای اتاق رو هم اعلام کنید

من خودم با Phenom ii 965 که تا 3.7 اورش کردم حداکثر تا 56 درجه میرسم

سلام بر دوستان عزیز:give_rose:
آقا محمد اطلاعات من در زمینه فن پایینه...اصلا این فن استوک که میگی چیه؟
دوباره من سیستم رو با همون مشخصات قبلی اور کردم و این بار هم از طریق نرم افزار OCCT V3.1.0 به مدت 10 دقیقه تست Linpack-25٪ Free Memory رو انجام دادم. که سیستم کاملا پایدار بود .
اما دقت کردم تا دور فن CPU را متوجه بشم که نرم افزار EVEREST Utimate Edition رو نصب کردم.با این حال دمای بالای CPU جرات ریسک رو از من گرفته.

تمام تصاویر مربوط به زمان آغاز تا پایان تست سیستم می باشد.
دما اتاق در هنگام اورکلاک 21 درجه سلسیوس بود.:wink:
از توضیحات کاملی که می فرمایید ممنون میشم.
با توجه به افزایش ناگهانی شدید Vcore در حدود 5 ثانیه تا مرز 2.5 ولت مشکلی پیش نمی یاد...؟؟
راستی خمیر سیلیکون بین CPU و Fan مشکل نداره ...که اینقدر دما بالا می ره؟!

mohamad70
05-02-11, 16:30
درود

فن استوک همون فنی هست که همراه با CPU خریداری میکنید

و کارخانه سازنده اونو برای CPU شما در نظر گرفته.

در مورد دما هم در شرایطی که دمای اتاق 21 درجه است و فن CPU

هم تا 6000 دور بالا رفته قطعا یا تهویه

کیستون به شدت مشکل داره یا خمیر حرارتی CPU

اگه خودتون میتونید توصیه میکنم یه بار فن رو باز کنید و خمیر حرارتی رو چک

کنید و در صورت لزوم یه خمیر جدید تهیه کنید و دوباره روی CPU قرار بدید

( باز کردن فن استوک CPU های AMD بسی راحت میباشد میتونید قطعه کاغذ همراه

CPU یه نگاهی بندازید خیلی خوب با شکل نشون داده )

sadeghros.1
05-02-11, 21:03
با سلام و تشکر
کیسی که من استفاده کرده ام جزو کیس های کولینگ هستش.

البته باید فیلترهای هوا را پاک کنم.با این احتساب تنها احتمال شما روی خمیر سیلیکون هستش؟:whistle:

mohamad70
05-02-11, 21:11
پس با این حساب خمیر حرارتی رو بررسی کنید بدنیست

sadeghros.1
05-02-11, 21:50
پس با این حساب خمیر حرارتی رو بررسی کنید بدنیست

من با فروشنده تماس گرفتم.گفت که از خود خمیر حرارتی که روی هیت سینک بود استفاده کردم که توسی رنگ بود. و گفت که با توجه به اینکه تمام خمیرهای سیلیکونی موجود در بازار سفیده ، یقینا این خمیر که روی هیت سینک بود از نوع سرامیکیه! نظر شما چیه؟؟
اگه بخوام خمیر سرامیکی بخرم، چقدر هزینه داره؟

sadeghros.1
06-02-11, 21:10
با سلام

من با فروشنده تماس گرفتم.گفت که از خود خمیر حرارتی که روی هیت سینک بود استفاده کردم که توسی رنگ بود. و گفت که با توجه به اینکه تمام خمیرهای سیلیکونی موجود در بازار سفیده ، یقینا این خمیر که روی هیت سینک بود از نوع سرامیکیه! نظر شما چیه؟؟
اگه بخوام خمیر سرامیکی بخرم، چقدر هزینه داره؟

mohamad70
06-02-11, 22:50
ببینید اگه قصد اور کلاک دارید فن های استوک AMD سر و صدای زیادی دارن

و خیلی از پس خنک کردن پردازنده بر نمیان ( 6000 دور مثل صدای تیک آف جت از روی زمینه !!! )

توصیه میکنم یه فن خوب و کم صدا مثل Tuniq Tower 120 Extreme (Only the registered members can see the link)با قیمت 50 تومن تهیه کنید

sadeghros.1
08-02-11, 10:19
ببینید اگه قصد اور کلاک دارید فن های استوک AMD سر و صدای زیادی دارن

و خیلی از پس خنک کردن پردازنده بر نمیان ( 6000 دور مثل صدای تیک آف جت از روی زمینه !!! )

توصیه میکنم یه فن خوب و کم صدا مثل Tuniq Tower 120 Extreme (Only the registered members can see the link)با قیمت 50 تومن تهیه کنید

سلام ، و ممنون
من خمیر حراراتی سرامیکی تو بازار پیدا نکردم.فعلا هم امکان اینکه فن بگیرم نیست.برای همین هم دو هسته از چهار هسته CPU را Lock کردم.خیلی جالبه!!دمای واقعا پایین آمده .الان فرکانس هسته را بردم روی 4000 تا و همون تست قبلی رو گرفتم که حداکثر دما 54 درجه بوده؟!و سیستم پایدار.With 20X and 200 FSB
اگه همین طور فرکانس هسته رو بالا ببرم و دما بالا نره، مشکلی پیش نمی یاد ؟... نکنه سنسورهای مادربرد اشتباه می کنند؟!!!

ViViD
08-02-11, 10:34
با سلام

پلتفرم AMD یک مشکلی که داره روی دما بسیار حساس هست ممکنه دمای پردازنده بطور مثال تا فرکانس 4000 خیلی تفاوتی نکنه اما از یک میزانی که جلوتر برود دیگه سیستم ناپایدار میشه

الان روی فرکانس بسیار عالی هستی از این به بعد اگر قصد اورکلاک بیشتر داری باید خنک کننده بهتری تهیه کنی معمولاً از فرکانس 4300~ 4400 به بالاتر از خنک کننده واترکولینگ باید استفاده بشود

احتمالاً بالاتر که بری کمی ناپایداری در سیستم مشاهده میکنی و احتمال زیاد میدم که سنسورهای مادربرد درست کار کنند چون تغییرات دما تا یک حدی ناچیز هست

sadeghros.1
10-02-11, 16:22
با سلام
یک سوال کلیدی برای من پیش آمده.
با توجه به تصویر مادربردم که در صفخه اول گذاشتم(Ga890gpa-ud3h) حد نهایی فرکانس مرجع این مین برد کجاست؟و اصلا اگه در افزایش فرکانس FSB در حالیکه ضرایب CPU,CPU NB , HT Link and Memory پایین نگه داشته شوند و همه اونها در فرکانس پیش فرض و حتی پایین تر خود کار کنند سیستم ناپایدار شد؛ به کجا باید ولتاژ داد.
همون طور که مشخصه، تنها علت ناپایداری در این حالت بالا بودن فرکانس مرجع(FSB) است. چرا که سایر فرکانس قطعات در حد نرمال و یا حتی پایین ترند.
...