PDA

مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال (آب وهوا ،اذان اهل تسنن و ذخیره اطلاعات لیت ویو و...)

softsoft
31-01-11, 14:18
سلام
چه طور میشه اطلاعات یه لیست ویو رو در جایی ذخیره کرد و دوباره بازیابیش کرد .
و بشه ویرایشش کرد و این ویرایش رو هم ذخیره کرد .
-------------------------------------------------------------------
من میخوام یه برنامه درست کنم که اطلاعاتشو از تاریخ و ساعت سیستم میگیره .
می خوام کاری کنم که وقتی تاریخ یا ساعت سیستم آپدیت یا عوض میشه برنامه متوجه بشه و خودش و اطلاعاتشو به روز بکنه .
------------------------------------------------------------------
میخواستم بدونم چه طور میشه یه قسمت آب و هوا برای برنامه درست کرد .
منیه سری عکس از آب و هوا دارم میخوام که هر وقت هوا ابری بود به شکل ابری نشون داده بشه .
البته اینش زیاد مهم نیست مهم به دست آوردن اطلاعات هست .
-----------------------------------------------------------------
این طور که من فهمیدم اذان های اهل تسنن با ما فرق داره . یه برنامه هم برای محاسبه ادذان های اهل تسنن میخوام .
فکر کنم نماز عصرشون فرق بکنه . البته یه جا هم خوندم که گوگل یه نرم افزار منبع باز برای محاسبه این کار ارایه داده ولی پیدا نکردم .
خیلی خیلی ممنون میشم کمکم . کنید .

ravegoat
31-01-11, 21:43
سلام!

مي تونيد داده ها تو يك بانك ذخيره كنيد به اين شكل كه بر اساس تعداد آيتم هاي ليست ويو يه حلقه ايجاد كنيد كه تك تك آيتم ها رو بگيره و به ترتيب هر داده رو تو يه رديف بانك قرار بده. براي بازيابي اطلاعات هم بايد بر اساس تعداد رديف هاي بانك يه حلقه بذاريد تا تك تك ركورد ها رو تو ليست ويو Add كنه.
نمي دونم...:whistle: (اگه مي دونستم قبلا" جواب سوال اول تون رو تو تاپيك ايجاد License مي دادم!)
براي اين كار ميشه از Weather API ها استفاده كرده. يكي از معروف ترين اون ها Google Weather API هست. شما بايد درخواستتون رو به سايت گوگل بفرستيد و بعد گوگل به شما يه فايل XML برمي گردونه. براي ارسال درخواست فكر كنم بشه از WebControl استفاده كرد و بعد از لود شدن اطلاعات بشه XML رو ذخيره مي كنيد و راحت داده ها رو ميشه ازش خوند:

شكل درخواست:
Only the registered members can see the link

مثلا (آب و هواي شهر رشت):

Only the registered members can see the link

اين رو هم بگم كه اين API خودش عكس داره و نيازي نيست عكس ابر، خورشيدو برف و ... از اين چيزا براش درست كنيد.

من اما سوال آخر:

همه قبيله ي من عالمان دين نبودند مرا معلمي باحال درس برنامه نويسي آموخت

...يعني اينكه نمي دونم چه تفاوتي بين فرقه هاي اسلام در زمينه ي اذان وجود داره اما در اوقات شرعي در اسلامي زماني تحت عنوان عصر وجود داره كه با وقت ظهر متفاوته. براي محاسبه ي اوقات شرعي رابطه هاي رياضي براساس طول و عرض جغرافيايي وجود داره. پشنهاد مي كنم يه سري به سايت Pray Times (Only the registered members can see the link)بزنيد كه API تحت وب در اين زمينه داره و هم محاسبات رياضي در اين زمينه رو بيان كرده.

موفق باشيد
آرمين

softsoft
01-02-11, 09:37
1- من قبلا خیلی سعی کردم که اینکار رو بکنم ولی موفق نشدم .و به خاطر این بود که لیست ویو 3 ، 4 تا ستون داشت و نمیتونستم که با تفکیک ستون هاش ذخیره و بازیابی کنم و به هم میریخت . اگه میشه خودتون یه زحمت بکشید و یه کد آماده کنید برام .
2- نه منظورم Licence نیست . راهنمایی که اونجا کردید خیلی هم خوب بود . مثلا توی برنامه یه سری اطلاعات از تاریخ سیستم میگیره و یه سری اطلاعات در مورد تاریخ میده . ولی وقتی کاربر خودش به صورت دستی تاریخ سیستم رو عوض می کنه برنامه متوجه نمیشه و همون اطلاعات قبلی رو داره .انگار که تاریخ عوض نشده .

در مورد بقیه هم ممنون.

ravegoat
01-02-11, 13:32
1- من قبلا خیلی سعی کردم که اینکار رو بکنم ولی موفق نشدم .و به خاطر این بود که لیست ویو 3 ، 4 تا ستون داشت و نمیتونستم که با تفکیک ستون هاش ذخیره و بازیابی کنم و به هم میریخت . اگه میشه خودتون یه زحمت بکشید و یه کد آماده کنید برام .
...

خواهش مي كنم...

سورسش رو براتون پيوست كردم كه تو VS2010 نوشته شده. يكم مشكل داره ولي روند كار رو به خوبي نمايش ميده.

موفق باشيد
آرمين