PDA

مشاهده نسخه کامل : ایجاد Licence برای برنامه !

softsoft
29-01-11, 18:20
سلام
ما پروژه داریم و میخوایم که برای این برنامه Licence بزاریم . البته یک ساله .
مثلا بعد از یک سال بعد از اجرای برنامه درخواست یک کد بکنه و در صورت درست بودن این کد برنامه Free بشه .
البته میخوام که خیلی خوب باشه و نشه به همین راحتی کرک براش درست کرد . و اینکه وقتی کسی برنامه رو دانلود می کنه و بعد از یک سال کد رو میگیره اون کد فقط مختص ویندوز خودش باشه و نتونه اون برنامه رو ببره روی سیستمه دیگه و با همون کد فعالش کنه .
یه چیز مهم دیگه هم اینکه هم روی ویندوز 7 جواب بده و هم Xp .
فکر کنم خوب منظورم رو رسونده باشم .

ravegoat
29-01-11, 18:53
سلام!

براي مسئله تاريخ فعلا" راهي به ذهنم نميرسه كه راحت نشه كركش كرد.

اما براي اينكه ليسانس برنامه فقط مخصوص يه سيستم باشه ميشه يه كاري كرد:
شما بايد به برنامه ي خودتون يه سريال اختصاص بديد كه مي تونه بر اساس CPU ID باشه. تا حالا نديدم CPU ID دو سيستم كه از يه نوع پردازنده استفاده مي كنند شبيه هم باشند ولي دقيقا" مطمئن نيستم. بعد براي توليد ليسانس برنامه، كاربر بايد شماره سريال برنامه ي خودش رو براي شما بفرسته بعد هم براساس اون سريال، ليسانس نرم افزار رو دريافت كنه.

البته براي توليد نسخه هاي نمايشي از نرم افزار ها تحت دات يه سري برنامه ي تجاري وجود داره كه اين كار ها رو مي كنه ولي اسمشون الآن يادم نيست.

softsoft
29-01-11, 21:28
ممنون از توضیحت . فقط اگه جواب رو به صورت کد بزاری خیلی ممنونت میشم .

ravegoat
30-01-11, 09:45
خواهش مي كنم...

يه سورس بر اساس اون ايده كه گفته بودم براتون پيوست كردم. اميدوارم به دردتون بخوره!

موفق باشيد
آرمين:11():

iGoogle
02-09-11, 14:03
اگر تو گوگل سرچی بکنید برنامه های زیادی هستند که این کار رو براتون انجام میدن اینتل یک برنامه ای داشت اسمش یادم نیست ولی تو آرشیوم دارم انواع قفل رو برنامه میگذاشت حتی سخت افزاری پیدا کردم حتما خبرتون میکنم

designme
02-09-11, 15:05
سلام!

براي مسئله تاريخ فعلا" راهي به ذهنم نميرسه كه راحت نشه كركش كرد.

اما براي اينكه ليسانس برنامه فقط مخصوص يه سيستم باشه ميشه يه كاري كرد:
شما بايد به برنامه ي خودتون يه سريال اختصاص بديد كه مي تونه بر اساس CPU ID باشه. تا حالا نديدم CPU ID دو سيستم كه از يه نوع پردازنده استفاده مي كنند شبيه هم باشند ولي دقيقا" مطمئن نيستم. بعد براي توليد ليسانس برنامه، كاربر بايد شماره سريال برنامه ي خودش رو براي شما بفرسته بعد هم براساس اون سريال، ليسانس نرم افزار رو دريافت كنه.

البته براي توليد نسخه هاي نمايشي از نرم افزار ها تحت دات يه سري برنامه ي تجاري وجود داره كه اين كار ها رو مي كنه ولي اسمشون الآن يادم نيست.

برای سریال و نرم افزار های تولید شده با این روال باید پشتیبانی لازم و کافی از نرم افزار بشه
مثالا اگر مشتری که یک نسخه از نرم افزار رو خریده اگر سیستمش رو ارتقا بده(cpu عوض شه) دیگه این فرد نمیتونه برای استفاده از نرم افزار سریال بگیره(به صورت گسترده هم قابل پشتیبانی نیست)
برای حل این مورد میشه یه راه حل پیشنهاد داد-مثالا:
به جز cpu id سریال دیگر قطعات مثلا سریال نامبر هارد دیست رو هم اضافه کرد که انیجوری میشه در صورت ارتقا سیستم مشتری با سریال یکی از قطعات، سریال نامبری که بهش دادیم ولید یا این ولید بکنیم ولی اگر طرف کلا سیستمش رو تغییر بده این مورد صادق نخواهد بود!!
یا برای فردی که نرم افزار رو برای یک محیط شبکه ای یا یک شرکت میخواد(مثلا 10 کامپیوتر) در این روش مشکل خواهیم داشت
راه هایی که شرکت های بزرگ نرم افزاری ازش استفاده میکنند نیز چندان قوی نیست یعنی درصورت عدم کرک شدن هم باز با این روش ها میشه از کپی نرم افزار استفاده کرد(سریال اشتراکی و ...)
باید یه فکر اساسی بهش بشه

™Ali
02-09-11, 21:18
الان مجموعه Adobe Creative با اون قیمت گزاف و گروه نرم افزاری فوق العاده قوی هم به راحتی کرک شده.

یا هزاران مثال دیگر : Microsoft Windows , Visual Studio , Nero , etc

شرط اصلی برای کرک نشدن برنامه شما فقط یک چیزه : رعایت قوانین Copyright در ایران.

designme
02-09-11, 21:35
الان مجموعه Adobe Creative با اون قیمت گزاف و گروه نرم افزاری فوق العاده قوی هم به راحتی کرک شده.

یا هزاران مثال دیگر : Microsoft Windows , Visual Studio , Nero , etc

شرط اصلی برای کرک نشدن برنامه شما فقط یک چیزه : رعایت قوانین Copyright در ایران.

بله همینطوره که اونم هنوز نه فرهنگش و نه قوانینش هیچ کدوم جا نیفتاده

™Ali
02-09-11, 22:20
بله همینطوره که اونم هنوز نه فرهنگش و نه قوانینش هیچ کدوم جا نیفتاده

شخصا با وجود CopyRight تو ایران موافقم. مطمئن باشید در طی چند سال آینده ایران جهت ورود به بازار تجارت جهانی مجبوره که این قانون رو تمام و کمال اجرا کنه. حساب کنید حتی نرم افزار فیلترینگ ایران هم کرک شده است!

خب شاید بپرسید : حاضری این همه پول بابت محصولات Microsoft بدی ؟

جواب : خیر. شخصا گنو/لینوکس رو ترجیح میدم. در حال حاضر هم قصد مهاجرت رو دارم چون گنو/لینوکس رو برای خودم مناسب تر می دونم.

پس برنامه های Adobe چی ؟ مثل فتوشاپ ؟

جواب : برای من ضرورتی ندارد. همون GIMP هم کار من رو راه می ندازه. قطعا کسی که از فتوشاپ پول در میاره، پرداخت 1 میلیون نباید براش چیزی باشه.

و بقیه ماجرا :1. (35):

M.Ryder
02-09-11, 22:33
بله اگر قانون CopyRight اجرا بشه بسیار خوب هست
ولی این را هم در نظر بگیرین که به طور متقابل که محصول ماکروسافت گرون هست حقوق شما هم افزایش خواهد داشت
شما دارید برای لپتاپ ها هزینه ی ویندوز اصل را میدید
ولی بنده هم مثل شما لینوکس را خیلی بیشتر از ویندوز میپسندم
متاسفانه درایو C ما یه طوریش شد که دیگه Ubuntu بالا نیومد و الان دنبال نصب Arch هستم

designme
02-09-11, 22:42
شخصا با وجود CopyRight تو ایران موافقم. مطمئن باشید در طی چند سال آینده ایران جهت ورود به بازار تجارت جهانی مجبوره که این قانون رو تمام و کمال اجرا کنه. حساب کنید حتی نرم افزار فیلترینگ ایران هم کرک شده است!

خب شاید بپرسید : حاضری این همه پول بابت محصولات Microsoft بدی ؟

جواب : خیر. شخصا گنو/لینوکس رو ترجیح میدم. در حال حاضر هم قصد مهاجرت رو دارم چون گنو/لینوکس رو برای خودم مناسب تر می دونم.

پس برنامه های Adobe چی ؟ مثل فتوشاپ ؟

جواب : برای من ضرورتی ندارد. همون GIMP هم کار من رو راه می ندازه. قطعا کسی که از فتوشاپ پول در میاره، پرداخت 1 میلیون نباید براش چیزی باشه.

و بقیه ماجرا :1. (35):

بنده هم با شما موافقم کامل(مخصوصا صنایع اپن سورس) ولی بیشتر منظورم مردم بودند
کپی رایت داخلی بله ولی کپی رایت خارجی خیلی میتونه ضرر بزنه چرا که اگر به فرض قانون کپی رایت 10 سال پیش تو کشور اجرا میشد شاید بیشتر از 80% کابرای (حالا نیمه حرفه ای) امروز نبودند!!!
ولی اگر کپی رایت داخلی تو چند سال اجرای کامل نشه دیگه ...
این بحث نیازمند یه تایپیک جداگانست اگر اجازه بدید این بحث رو لوک کنیم