PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن سیستم

reza_v9999
28-01-11, 13:12
سلام
بعضی اوقات اکسپلورر ویندوز یه دفعه کرش میکنه و هیچ کاری نمیشه کرد، فقط میشه موسُ تکون داد. بعد ریست هم ویندوز به زور میاد بالا ( بعد چند بار روشن خاموش کردنِ سیستم)

من خودم احساس میکنم مشکل ار پاور باشه، یعنی پاور کم میاره و نمیتونه هارد رو بخونه. مشخصات سیستم رو هم مینویسم ببینید، 3 سال هم هست دارم این سیستمُ. یعنی پاور اینقدر ممکنه اُفت کنه؟ گفتم قبل خرید پاور جدید اینجا مطرح کنم شاید مشکل از جای دیگست.

e8400 @ 4ghz
از این 3 سال ،2 سال و نیم رو 4 بوده.
EP45-DQ6
graphic 4850 1GB
2*2 gb ram 1066
3 تا هارد ساتا (2 تا 1 ترا، یک 500)
dvd writer ide
POWER 580B Green

مرسی

nima_hl
28-01-11, 13:22
سلام
بعضی اوقات اکسپلورر ویندوز یه دفعه کرش میکنه و هیچ کاری نمیشه کرد، فقط میشه موسُ تکون داد. بعد ریست هم ویندوز به زور میاد بالا ( بعد چند بار روشن خاموش کردنِ سیستم)

من خودم احساس میکنم مشکل ار پاور باشه، یعنی پاور کم میاره و نمیتونه هارد رو بخونه. مشخصات سیستم رو هم مینویسم ببینید، 3 سال هم هست دارم این سیستمُ. یعنی پاور اینقدر ممکنه اُفت کنه؟ گفتم قبل خرید پاور جدید اینجا مطرح کنم شاید مشکل از جای دیگست.

e8400 @ 4ghz
EP45-DQ6
graphic 4850 1GB
2*2 gb ram 1066
dvd writer ide
POWER 580B Green

مرسی

سلام

خیلی بعید میدونم مشکلتون از پاور باشه

حدسم اینه که به دلیل آوری که فرمودید مادربردتون مشکل پیدا کرده باشه و یا یکی از هاردها براش مسئله ای پیش اومده باشه

شما یه تست سنگین مثلا occt روی سیستمتون اجرا کنید ( cpu ) اگر مشکل از مین باشه مشخص میشه

اگر این تست بدون مشکل انجام پذیرفت هاردهاتون رو بگذارید برای دفرگ یا با برنامه های تست روی هاردها فشار بیارین

برای تست هاردهائی که میتونید از سیستم جدا کنید ببینید باز مشکل ایجاد میشه

mohamad70
28-01-11, 14:00
سلام

e8400 @ 4ghz
EP45-DQ6
graphic 4850 1GB
2*2 gb ram 1066
dvd writer ide
POWER 580B Green

مرسی

2 تا سوال از خدمتتون داشتم

شما ویندوزتون چی هست ؟

ویندوز دومی هم دارین که با اون هم تست بگیرین ؟

reza_v9999
28-01-11, 14:19
علت اینکه من فکر نمیکنم از هارد باشه این هستش که من چند هفته هست که هاردی که ویندوز روش هست رو عوض کردم (با هارد قبلی هم همین مشکلُ داشتم)

الآن هم تست occt داره انجام میشه.

ویندوز هم 7 64 بیت هستش و ویندوز دیگه ای هم ندارم.

یک چیز دیگه هم بگم . اینکه من چند بار هاردِ ویندوز رو عوض کردم ولی خودِ ویندوز رو نه :دی همیشه پارتیشن ویندوز رو با نورتون گُست کپی کردم.

mohamad70
28-01-11, 14:24
علت اینکه من فکر نمیکنم از هارد باشه این هستش که من چند هفته هست که هاردی که ویندوز روش هست رو عوض کردم (با هارد قبلی هم همین مشکلُ داشتم)

الآن هم تست occt داره انجام میشه.

ویندوز هم 7 64 بیت هستش و ویندوز دیگه ای هم ندارم.

یک چیز دیگه هم بگم . اینکه من چند بار هاردِ ویندوز رو عوض کردم ولی خودِ ویندوز رو نه :دی همیشه پارتیشن ویندوز رو با نورتون گُست کپی کردم.

اگه با OCCT مشکلی ایجاد نشد به احتمال 99 مشکلتون از ویندوزه

اینکه وقته کرش میکنه موستون حرکت میکنه می تونه یه دلیل خوب برای این باشه که مشکل سخت افزاری نیست

Labyrinth
28-01-11, 14:36
شما یکبار ویندوز عوض کنید این دلیل کرش کردن ها رو من قبلا در ویندوز 7 دیدم ، به احتمال زیاد شما کرک ویندوز رو بروز نکردید

مورد دیگه هم اینکه شما سعی کنید تنظیمات خاموش شدن هارد در قسمت پاور آپشن رو بزارید هرگز چون جدیدا من با یک مشکل جالب برخورد کردم که این قسمت وحشناک سیستم رو کند میکرد

در آخر هم نرم افزار Windows 7 Manager رو دانلود کنید و هر چند وقت یکبار هارد و ریجستری رو پاکسازی کنید

برای ریستور کردن ویندوز 7 هم از Acronis True Image استفاده کنید ، کلا من خاطره خوشی از محصولات سیمانتک ندارم و به همین خاطر استفاده نمیکنم ازشون

موفق باشید ، سید امیر