PDA

مشاهده نسخه کامل : asrock سومین تولید کننده مادربرد در سال 2010

nima_hl
28-01-11, 00:21
سلام به همه دوستان

امروز یه خبری خوندم که حقیقت خوشحال شدم و با اینکه زیاد حال خوبی ندارم گفتم اینجا در موردش صحبت کنم و یکم فن بازی در بیارم ، مریضی یادم بره :lol:

حدود یک و نیم سال پیش ( تابستان سال گذشته ) با مشاهده و تست مادربردهای ازراک به جرگه طرفداران این برند در آمدم

مادربردهائی از لحاظ کیفیت و امکانات خوب و از نظر قیمت ( ریالی ) مناسب . همان زمان پیشبینی کردم که این شرکت با این محصولات آینده درخشانی داره

خیلی از دوستان آن زمان با بنده وارد بحث میشدن و گمان میکردن که میخواهم یک محصول بی کیفیت را به گونه دیگری جلوه بدم

ولی زمان گذشت و هر روز شاهد محصولات بهتری از این شرکت بودیم و همونطور که امروز شاهد هستید به جز این فروم در فرومهای دیگه و حتی فروشندگان بازار هم مادربرد از این برند پیشنهاد میدهند ( البته تو این مدت بنده چقدر دری وری شنیدم و جنگیدم بماند :wink: )

تا اینجای داستان مربوط به بازار داخلی بود حالا برگردیم سر خبر و فروش جهانی غولهای مادربرد

همونطور که عرض کردم asrock تونست بعد از asus و gigabyte با فاصله نسبتا زیادی جایگاه سوم فروش رو به خودش اختصاص بده و بعد از اون msi و ecs تونستن جایگاه چهارم رو بگیرند بعد از این 5 شرکت بایوستار و در ته جدول فاکسکان قرار گرفتن

ایسوس با فروش 21.6 میلیون مادربرد مقتدرانه در راس جدول ایستاد ، با اینکه این شرکت نتونست تارگت 25 میلیونی خودش در این سال را بزند ولی با سود 275.34 میلیون دلاری همچنان اجازه پیشی گرفتن از رقیبان را سلب کرده

گیگابایت با فروش حدود 18 میلیون مادربرد با توجه با نتایج به دست آورده در بازار چین در جایگاه دوم قرار گرفت ، البته به دلیل رقابت قیمت با ایسوس سود آوری این شرکت کمتر از انتظار بود

ازراک با فروش 8 میلیون مادربرد در سال 2010 در جایگاه سوم قرار گرفت . در حال حاضر 75-80% مادربردهای تولیدی این شرکت را سری متوسط و high end ( حدود 50$ ) تشکیل میدهند

این شرکت 2 میلیون مادربرد در سه ماهه چهارم 2010 روانه بازار کرد و ناظران بازار انتظار دارند در سه ماهه اول 2011 با رشد 5% تعداد 2.1 میلیون مادربرد بفروش برساند ( البته به شخصه با توجه به مادربردهای شاهکار سری 1155 انتظارم بیشتر از اینه )

msi و ecs هر کدام 7 میلیون مادربرد روانه بازار کردند ( البته ecs سفارش 10 میلیونی oem از hp را هم در پرونده خود دارد )

biostar در سال 2010 حدود 5 میلیون مادربرد عرضه کرده و با foxconn در جایگاه آخر قرار میگیرند

برای سال 2011 ایسوس انتظار دارد با رشد 5% تولید خود را به 22.7 میلیون قطعه برساند . گیگا بایت انتظار دارد تولید خود را در همان محدوده 18 تا 18.5 میلیون حفظ کند و ازراک تارگت 9 میلیونی را برای خود نشانه رفته

البته هنوز اختلاف ازراک با گیگابایت رقم کمی نیست ولی به شخصه انتظار دارم این فاصله تا 2-3 سال دیگه بسیار کم بشه

به امید روزی که در کشور خودمون یک شرکت تولید کننده خوب داشته باشیم :give_rose:

منابع

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

saeid pc
28-01-11, 01:43
ممنون نیما جان
خیالمونو راحت کردی. واقعا مادربردهای asrock نسبت به امکانات بهترین قیمتو دارند.
سوالم اینکه چطور وقتی مادربردهای دیگه با قیمت مثلا 160 تومان با چیپ 870 امکاناته sata3 و usb3 میدن ولی این asrock با قیمت 120؟خب این وسط از کجای قطعه زده میشه تا ضرر نده.یعنی از هیج جای مادربرد کم نمیکنن مثلا کیفیت خازن ها یا ...؟

nima_hl
28-01-11, 02:08
ممنون نیما جان
خیالمونو راحت کردی. واقعا مادربردهای asrock نسبت به امکانات بهترین قیمتو دارند.
سوالم اینکه چطور وقتی مادربردهای دیگه با قیمت مثلا 160 تومان با چیپ 870 امکاناته sata3 و usb3 میدن ولی این asrock با قیمت 120؟خب این وسط از کجای قطعه زده میشه تا ضرر نده.یعنی از هیج جای مادربرد کم نمیکنن مثلا کیفیت خازن ها یا ...؟

خواهش میکنم

عزیز قیمت 160 هزار تومن قیمت واقعی این برد مثلا ایسوس یا گیگا و قیمت 120 هزار تومان هم قیمت جهانی برد ازراک نیست

گرانترین برد asus با چیپست 870 برد M4A87TD/USB3 هستش که قیمت 100 دلاری (Only the registered members can see the link) داره و با همین قیمت برد گیگابایت GA-870A-UD3 در جهان بفروش (Only the registered members can see the link)میرسه و برد ازراک با اختلاف تنها 10 دلار به قیمت 90 دلار (Only the registered members can see the link) بفروش میرسه

این اختلافهای 10 دلاری وقتی وارد ایران میشه تبدیل به 40 هزار تومن و حتی بیشتر میشه و این ارزش برد نیست بلکه سود بیشتریه که واسطه و عرضه کننده داخلی دریافت میکنه

MR TASH
05-02-11, 15:21
خواهش میکنم

عزیز قیمت 160 هزار تومن قیمت واقعی این برد مثلا ایسوس یا گیگا و قیمت 120 هزار تومان هم قیمت جهانی برد ازراک نیست

گرانترین برد asus با چیپست 870 برد M4A87TD/USB3 هستش که قیمت 100 دلاری (Only the registered members can see the link) داره و با همین قیمت برد گیگابایت GA-870A-UD3 در جهان بفروش (Only the registered members can see the link)میرسه و برد ازراک با اختلاف تنها 10 دلار به قیمت 90 دلار (Only the registered members can see the link) بفروش میرسه

این اختلافهای 10 دلاری وقتی وارد ایران میشه تبدیل به 40 هزار تومن و حتی بیشتر میشه و این ارزش برد نیست بلکه سود بیشتریه که واسطه و عرضه کننده داخلی دریافت میکنه

کاملا با حرفهای مدیر عزیز م موافق هستم خیلی از مادربردهاهستند که حتی قیمت 260$ دارند اما با ورود به ایران به قیمت بالای 490 هزار تومان هم دست پیدا میکنند که بسیار جای تعجب است .

حالا چرا ایسوس در جای اول قرار گرفته:» ایسوس همیشه تمام محصولات خودش رو با کیفیت و مرغوبت خیلی بالامیسازه و همیشه از تکنولوژی ها و ویژگی ها استفاده میکنه که نظیر انها در هیچ محصول دیگری پیدا نمیشه و همین سطح کیفی محصولاتشو بالا میبره.شایان ذکر است که ایسوس یکی از بهترین سازندگان محصولات در زمینه اورکلاکینگ است و این هم یکی از برگ های برنده این شرکت محصوب می شود.

گیگابات هم همین کارهارو انجام میده اما برگ برنده همیشه دست شرکتی است که بتونه این ویژگی هارو با خرج مخارج کمتری به کار بگیره و به نظر میرسه گیگابایت در این کار موفق نبوده و مثل ایسوس در این ویژگی ها تنوعی ایجاد نکرده است اما گذشته از این حرفا گیگابات رقیب قدرتمندی برای هر شرکت بزرگی خواهد بود.

در مورد ازراک هم که باید بگم ازراک اومده که بمونه و باید دو شرکت گیگابایت و ایسوس بسیار هوشیارنه عمل کنند درسته که فعلا ازراک زیاد تهدید بزرگی محسوب نمیشه و تکنولوژی های خاصی نداره که حرفی برای گفتن داشته باشند اما خوب داره کار میکنه و تمام ویژگی های مادربردهاشو به صورتی طراحی میکنه که بتونه در اون رنج قیمت به تمام خواسته های مصرف کنندگان جوابگو باشه و این استراتجی کاری این شرکت است