PDA

مشاهده نسخه کامل : یك مطلب مهم در مورد گوشیهای به اصطلاح اصلی سونی اریكسون

Mehdi_Full
01-05-07, 23:09
سلام به تمام دوستان PcNetwork
یه مطلبی رو میخواستم خدمتتون بگم قبل از خرید گوشی مخصوصا سونی اریكسون که الآن به نظر من یه مشكل حاد شده و دوستانی كه اطلاع ندارن از این بابت متضرع میشن كه به شخصه اصلا دوست ندارم اینطور بشه
چون میدونم اگه كسی میره و باسه گوشی حداقل 200 هزار تومن هزینه میكنه با چه دردسرهایی این پول رو جور میكنه
خب بریم سر اصل مطلب
الآن تو بازار ، ما سه سری گوشی داریم‌:

1- گوشیهای سریال اصلی با گارانتی معتبر
2 گوشیهای سریال اصلی و بدون گارانتی
3- گوشیهای سریال غیر اصلی و به اصطلاح سریال چنج

مورد 1 :
تو این مورد كه شكی نیست
گارانتیهای اصلی كه تو بازار هستش به ترتیب : 1- سیتادل 2- نیكاتل 3- كامتل هستن كه این سومی جدیده و بیشتر فروشنده ها خود علاالدین هم این گارانتی رو نمیشناسن :1. (27):
این گوشیها با این سه گارانتی با قیمت بالاتر به نسبت گوشیهای چنج شده داره تو بازار بفروش میره و از لحاظ اصل بودن گوشی و اینكه بصورت كاملا قانونی وارد كشور میشه هیچ شكی نیست . پس اگه دنبال گوشی بدون دردسر و اصل هستید این سه گارانتی (مخصوصا دوتای اول) پیشنهاد میشه :1. (3):

مورد 2 :
بحث اصلی بنده سر این مورد هست :
قبلا گوشیهایی وارد بازار میشدن كه اصلی بودن اما بدون گارانتی . قیمتهاشون هم از گارانتی دارها كمتر بود اما از بابت درست بودن سریال (ثبت بودن در مخابرات) هم مشکلی نداشتن .
اما جدیدا كه بنده تحقیق كردم (بصورت حضوری در علاالدین) فهمیدم كه 95درصد گوشیهایی كه گارانتی ندارن و داره به اسم اصلی بفروش میره ، کاملا یک نوع کلاهبرداری محض هستش چون برچسب تمام این گوشیها (که زیر باطری گوشی هست) داره تو دبی عوض میشه یعنی اینکه اگه شما سه تا سریال گوشی رو چک کنین یکی هست اما با این تفاوت که سریال حک شده روی برچسب زیر باطری گوشی تقلبی هست (چون قبلا عوض شده تا با دوتا سریال دیگه گوشی بخونه) و این سریال هم با یکبار فلش ساده برمیگرده و میشه همون گوشی سریال چنج

بطور مثال گوشی دبلیو 810 :
با گارانتی اصلی به قیمت 320 تا 330 هزار تومنه
بدون گارانتی و به اصطلاح سریال اصلی (که توضیحش رو دادم با برچسب تقلبی) به قیمت 270 هزار تومن
سریال چنج با قیمت 240 هزار تومن

مورد 3 :
این گوشیها هم که سریالشون متفاوته و بصورت غیر قانونی میاد تو کشور و رجیستر نیست:1. (23):

خب با تمام این توضیحات اگه خواستین گوشی بگیرین یا با گارانتی اصلی بگیرین یا چنج شده
که با خرید هر یک از این دوتا حداقل خیالتون راحت باشه:1. (3):

با تشکر
مهدی:1. (23):

KING
01-05-07, 23:47
ایول داش مهدی
تاپیك خیلی خوبیه خیلی هم مفید

M A H R A D
02-05-07, 10:54
تاپیک بسیار بسیار مفیدی است ...

آقا مهدی خود شما از بین موارد 1 و 2 و 3 کدوم رو انتخاب میکنید؟ ( با داشتن بودجه حاضرید هزینه بیشتری رو صرف مورد 1 بکنید؟)

Armin-N
02-05-07, 14:53
مهدی جان ممنون از تاپیکت

حالا سوال
گوشی من از نوع دومه
حالا از کجا بفهمم که رجیسترش تقلبیه؟ (هرچند گفته بودین w850 فعلا رجیستر تقلبی نداره)
هر سه تا سریالش با هم خوند
موقع خرید هم تو اون سایت که داده بودین سریالشو چک کرده بودم درست بود
حالا میگیم واسه من درست

بقیه رو چطوری میشه فهمید برچسبه و دروغی؟

Emperatour
02-05-07, 17:18
من همیشه برای خودم سریال چنج میگیرم چون هیچ فرقی نداره و 2 3 تا سریال چنج داشتم همگی توپ. اما اگر تاچ اسکرین میخرید حتما با گارانتی بگیرد که اگر ال سی دیس خراب بشه بالای 100 تومان خرجشه

Mehdi_Full
02-05-07, 21:28
تاپیک بسیار بسیار مفیدی است ...

آقا مهدی خود شما از بین موارد 1 و 2 و 3 کدوم رو انتخاب میکنید؟ ( با داشتن بودجه حاضرید هزینه بیشتری رو صرف مورد 1 بکنید؟)

مهراد جان برای اولین بار من گوشیم رو كه دبلیو 810 هست سریال چنج گرفتم البته مالزی - دوكابل - منو كی پد فارسی
چون اصلا حوصله نداشتم كه بیام و یه گوشی بگیرم كه به اصطلاح اصلی باشه و بعد با یه فلش بشه همون سریال چنج با این كار تقریبا 30-35 هزار تومن ضرر الكی میشد بخاطر همین اینبار سریال چنج گرفتم و اگه وقت كنم میرم باسه تحقیق اینكه میشه تو مخابرات ثبتش كرد یا نه:1. (26):
در مورد سوال شما هم به نظر من مورد 1 یه مقدار پول زیادی دادنه چرا ؟ چون گارانتی كه هیچ كاری نمیكنه و بخاطرش هم باید كلی هزینه كنی
البته باسه اونایی كه مشكل مالی ندارن بهترین گزینه ، گزینه شماره 1 هست یعنی با گارانتی اصلی :1. (23):

Mehdi_Full
02-05-07, 21:33
مهدی جان ممنون از تاپیکت
حالا سوال
گوشی من از نوع دومه
حالا از کجا بفهمم که رجیسترش تقلبیه؟ (هرچند گفته بودین w850 فعلا رجیستر تقلبی نداره)
هر سه تا سریالش با هم خوند
موقع خرید هم تو اون سایت که داده بودین سریالشو چک کرده بودم درست بود
حالا میگیم واسه من درست

بقیه رو چطوری میشه فهمید برچسبه و دروغی؟
بله آرمین جان تا اونجایی که شنیدم دبلیو 850 به هیچ عنوان سریال چنج نداره:1. (11):
بهترین راهی هم که میتونی کاملا و 100 درصد مطمئن بشی اینکه بدی باست یه فلش کنن یا راحتتر اینکه اگه ای دی اس ال داری یه آپدیت کنی ببینی چی میشه:1. (23):
البته اگه گوشیت رو میخوای مثلا یه یکی- دو سالی استفاده کنی اینکارو بکن تا خیالت راحت باشه:1. (23):
من که امیدوارم گوشیت سریال اصلیه:1. (3):

KING
02-05-07, 22:21
يكي از رفيقام چند مدت پيش يه گوشي دبليو 810 خريده بود روز پنجشنبه هم بوده بعد روز بعدش كه جمعه بشه ميخاسته عكس بندازه باهاش فلشش روشن نميشده رفته بده به يارو پس نگرفته برده گارانتي
شامل گارانتي هم نميشده بعدش گارانتي گفته بود بايد 35000 بدهيد تا درستش كنيم
اونم قبول كرده و گوشيشو گذاشته بود اونجا بعد باور كنيد من خودم شايد بود 2 ماه اين رفيقمونو الاف كرده بود آخرش هم درست نكرده بود گفته بود ما وقت نداريم يه چند ماه طول ميكشه

اين مطلب بخاطر اين گفتم كه اگه يه وقتي ميخاستين گوشي بخريد حتما" فشش رو همونجا تست كنيد
و هم به گارانتي زياد دل خوش نكنيد چون گارانتي بريد هيچيش شامل گارانتي نيست فقط اسم گارانتي رو روش گذاشتن

Emperatour
02-05-07, 23:11
اینکه اگه ای دی اس ال داری یه آپدیت کنی ببینی چی میشه
البته اپدیت نشون نمیده. فلش نشون میده. من و800 خودم که سریال چنج بود اپدیت کردم

Mehdi_Full
04-05-07, 18:31
بله بهترین کار ممکنه اینکه باید گوشی رو همون موقع کاملا تست کنیم تا به مشکل برنخوریم

WORYA_SH
04-05-07, 21:11
دوستان یادتون نره غیر از این مسایل متاسفانه بازار پر شده از اریکسونهای ساخت چین که اکثرا بعد از یه مدت مشکل صدا دارن سعی کنید ساخت مالزی تهیه کنید.

Mehdi_Full
05-05-07, 17:29
وریا جان
محصولات سونی اریکسون تقریبا 90 درصدشون مال چین هستن یعنی میرن تو چین بخاطر ارزون بودن کارگر اونجا مونتاژ میشن و تو تمامی مدلها مالزی نداره و چینیش هم اصله
البته تو بعضی از مدلها ژاپن و فرانسه هم دیده میشه
بعضی از مدلها مالزی داره که مالزیش پیشنهاد میشه
M A H R A D
05-05-07, 19:11
بعضی از مدلها مالزی داره که مالزیش پیشنهاد میشه

میشه لطف کنید بگید چه مدلهایی ؟

Emperatour
05-05-07, 21:29
مدلهایی مثل و800 خدابیامرز من فرانسه هم ام600 و پی990 . ژاپن و900 و اس700 خدابیامرز و...

Mehdi_Full
05-05-07, 22:27
میشه لطف کنید بگید چه مدلهایی ؟
دبلیو 800 - دبلیو 810 - كا510 مالزی دارن (البته اینایی كه من دیدم)
معمولا سری P سونی اریکسون رو فرانسه میزنه چون صفحات لمسی داره و فکر میکنم کار چین نیست
دبلیو 900 رو که خودم داشتم اصل ژاپن بود و مدل دیگه ای رو ژاپنی ندیدم