PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در sli گرافیک 460

amirpcp30
25-01-11, 16:58
سلام
من دو تا کارت msi 460 hawk 'گرفتم sli هم کردم یعنی در gpu-z مینویسه فعاله اما در بازی های gta iv elfc و mafia 2 و just cause تست کردم که یکی با دوتا فرقی در فریم ها نداره همین طدر در 3dmark هم تست کردم
کارهایی که من انجام دادم:
هر دو 460 روی دو اسلات 16 مین هستند و کابل بریج رو هم متصل کردم
در nvidia control panel قسمت set sli and phisix هم که روی disable sli بود 'گزینه ی maximum performance رو انتخاب کردم
مینم هم gigabyte x58a-ud3r هست که از sli پشتیبانی می کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری باید کاری کنم که در بازی ها فریمی قابل قبولی بگیرم
با سپاس
:give_rose:

nima_hl
25-01-11, 18:05
سلام
من دو تا کارت msi 460 hawk 'گرفتم sli هم کردم یعنی در gpu-z مینویسه فعاله اما در بازی های gta iv elfc و mafia 2 و just cause تست کردم که یکی با دوتا فرقی در فریم ها نداره همین طدر در 3dmark هم تست کردم
کارهایی که من انجام دادم:
هر دو 460 روی دو اسلات 16 مین هستند و کابل بریج رو هم متصل کردم
در nvidia control panel قسمت set sli and phisix هم که روی disable sli بود 'گزینه ی maximum performance رو انتخاب کردم
مینم هم gigabyte x58a-ud3r هست که از sli پشتیبانی می کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری باید کاری کنم که در بازی ها فریمی قابل قبولی بگیرم
با سپاس
:give_rose:

سلام

برنامه msi after burner را اجرا کن ببین gpu دوم یوزیج میکشه یا نه

amirpcp30
25-01-11, 20:08
سلام
خب من msi kombustor رو باز کردم دیدم اولی رو میزنه 95 و کارت دوم 90 درصد کار می کنه
خب حالا چطوری باید در بازی ها هم فریم قابل قبولی بگیرم؟
ممنون

nima_hl
25-01-11, 20:30
سلام
خب من msi kombustor رو باز کردم دیدم اولی رو میزنه 95 و کارت دوم 90 درصد کار می کنه
خب حالا چطوری باید در بازی ها هم فریم قابل قبولی بگیرم؟
ممنون

سلام

پیشنهاد میکنم یه بار درایور را پاک کنی و از اول آخرین ورژن را نصب کنی ، احتمالا تنظیماتش را بهم ریختی

من با 2 تا 460 حدود 32k امتیاز 3dmark vantage گرفتم شما چه امتیازی گرفتید ؟

amirpcp30
25-01-11, 20:44
سلام
من وقتی sli رو انتخاب می کردم 19872 و وقتی غیر فعال کردم 18902 گرفتم به همین دلیل میگم sli من یک مشکلی داره

nima_hl
25-01-11, 20:53
سلام
من وقتی sli رو انتخاب می کردم 19872 و وقتی غیر فعال کردم 18902 گرفتم به همین دلیل میگم sli من یک مشکلی داره

سلام

یک کارت در حالت دیفالت حدود 11k میگیره 2 تا حدود 20k

فرکانس دیفالت این کارتها روی چنده ؟

amirpcp30
25-01-11, 21:19
بازم سلام
روی 780
در بازی ها هیچ فرقی با قبل نکرده
درایور رو پاک کردم و دوباره نصب کردم فرقی نکرد
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس

amirpcp30
02-02-11, 21:29
سلام
مشکل رو تا حدودی فهمیدم Sli من کاملا درسته نه پردازنده مشکل داره نه پاور البته نمی دونم تعویض درایور یا بایوس مین و گرافیک و... تاثیر داشته یا نه ...
البته در مترو دیدم رونتر شده ولی چون fraps من با مترو مشکل داره نتوانستم بفهمم که واقعا بهتر شده یا نه
به همین دلیلم Ac 2 رو روی سیستم نصب کردم ولی همش 60 فریم رو کامل میگرفت با یک کارت در جایی هایی که شلوغ بود میدیدم که بعضی مواقع 54-6 فریم میگرفت بعد زدم دوباره دو کارت دیدم اره از 60 پایین نمیاد در نرم افزار msi after burner هم نشون میده که حدود 40 درصد گرافیک اول کار می کنه و 40 درصد گرافیک دوم
ولی کلا بازی just cause 2 و gta iv elfc هر کار می کنم از sli و کارت دوم استفاده نمی کنند
البته فک کنم اولش ac 2 هم از sli استفاده نمی کرد و در کنترل پنل انویدیا در قسمت manage 3d setting هم نبود و خودش اضافش کرد و در ضمن باید حتما خود exe رو رو اضافه می کرد اگه لانچر رو اضافه می کرد نمیشد
اما بازی مافیا بدون فیزیکس خودشو در sli نشون داد و مطمعن شدم sli مشکل نداره
تست های من از مافیا 2 :
بدون فیزیکس و در حالت sli در بازی 58.8 فریم گرفتم و هر گرافیک 74 درصد کار می کرد
گفتم شاید به خاطر سی پی یو هست محدودیت ایجاد می کنه و تا 4 اورش کردم البته بدون توربو و باز تست گرفتم که باز هم 58.9 فریم گرفتم (گرافیک ها 73 درصد کر می کردند) و تاثیری نداشت و معلوم شد که این 1 فریمی هم که کم میگیره به خاطر اون اول بازی هست که از 0 شروع می کنه و بعد میانگین میگیره
همین طور که اور بود چند تست دیگه هم گرفتم:
در حالت تکی گرافیک و بدون فیزیکس و اور 42.8 فریم گرفتم
در حالت تکی و با فیزیکس و اور 30.8 گرفتم
در حالت sli و با فیزیکس و اور 38.4 فریم گرفتم
مثل اینکه فیزیکس بین دو کارت تقسیم نمیشه اما از نظر درصد کار گرافیک ها با هم پایین بالا شده بودند ولی اگه فیزیکس بین دو کارت تقسیم بشه باید خیلی فریم بیشتری بگیرم
چطوری میشه کاری کرد که فیزیکس بین هر دو کارت تقسیم بشه؟
چیکار کنم که بازی just cause 2 و gta iv elfc هم از sli استفاده کنند؟
ممنون از راهنمایی های مفیدتون
با سپاس

nima_hl
02-02-11, 21:38
سلام
مشکل رو تا حدودی فهمیدم Sli من کاملا درسته نه پردازنده مشکل داره نه پاور البته نمی دونم تعویض درایور یا بایوس مین و گرافیک و... تاثیر داشته یا نه ...
البته در مترو دیدم رونتر شده ولی چون fraps من با مترو مشکل داره نتوانستم بفهمم که واقعا بهتر شده یا نه
به همین دلیلم Ac 2 رو روی سیستم نصب کردم ولی همش 60 فریم رو کامل میگرفت با یک کارت در جایی هایی که شلوغ بود میدیدم که بعضی مواقع 54-6 فریم میگرفت بعد زدم دوباره دو کارت دیدم اره از 60 پایین نمیاد در نرم افزار msi after burner هم نشون میده که حدود 40 درصد گرافیک اول کار می کنه و 40 درصد گرافیک دوم
ولی کلا بازی just cause 2 و gta iv elfc هر کار می کنم از sli و کارت دوم استفاده نمی کنند
البته فک کنم اولش ac 2 هم از sli استفاده نمی کرد و در کنترل پنل انویدیا در قسمت manage 3d setting هم نبود و خودش اضافش کرد و در ضمن باید حتما خود exe رو رو اضافه می کرد اگه لانچر رو اضافه می کرد نمیشد
اما بازی مافیا بدون فیزیکس خودشو در sli نشون داد و مطمعن شدم sli مشکل نداره
تست های من از مافیا 2 :
بدون فیزیکس و در حالت sli در بازی 58.8 فریم گرفتم و هر گرافیک 74 درصد کار می کرد
گفتم شاید به خاطر سی پی یو هست محدودیت ایجاد می کنه و تا 4 اورش کردم البته بدون توربو و باز تست گرفتم که باز هم 58.9 فریم گرفتم (گرافیک ها 73 درصد کر می کردند) و تاثیری نداشت و معلوم شد که این 1 فریمی هم که کم میگیره به خاطر اون اول بازی هست که از 0 شروع می کنه و بعد میانگین میگیره
همین طور که اور بود چند تست دیگه هم گرفتم:
در حالت تکی گرافیک و بدون فیزیکس و اور 42.8 فریم گرفتم
در حالت تکی و با فیزیکس و اور 30.8 گرفتم
در حالت sli و با فیزیکس و اور 38.4 فریم گرفتم
مثل اینکه فیزیکس بین دو کارت تقسیم نمیشه اما از نظر درصد کار گرافیک ها با هم پایین بالا شده بودند ولی اگه فیزیکس بین دو کارت تقسیم بشه باید خیلی فریم بیشتری بگیرم
چطوری میشه کاری کرد که فیزیکس بین هر دو کارت تقسیم بشه؟
چیکار کنم که بازی just cause 2 و gta iv elfc هم از sli استفاده کنند؟
ممنون از راهنمایی های مفیدتون
با سپاس

در بازیهائی که دارین نزدیک به 60 فریم میگیرید گزینه ورتیکال سینک روشنه

در این حالت هر کارتی با هر قدرتی بگذارید که بتونه بازی را اجرا کنه همون 60 فریم را خواهید داشت

این گزینه را خاموش کنید تا میزان قدرت کارت یا کارتها را متوجه بشین

amirpcp30
03-02-11, 00:48
بازم سلام
خب مشکل بقیه ی بازی ها هم حل شد مثل اینکه باید در manage 3d setting قسمت sli rendering گزینه ی rendering 2 انتخاب بشه وگر نه در بعضی بازی ها مشکل ایجاد میشه اگر هم رندرینگ 1 باشه هر دو کارت 50 درصد کار می کنند و اندازی ی 1 کارت قدرت دارند اگر هم که سینگل که دیگه معلومه فقط کارت اول کار می کنه
خب تست هایی که من گرفتم از همین 3 تا بازی:
حالت اور : سی پی یو تا 4 و توربو غیر فعال و رم باس 15xx تایمینگ 7-7-7-20
حالت عادی: سی پی یو 930 2.8 و رم 1600 با تایمینگ 9-9-9-24
بازی مافیا:
در حالت sli : فیزیکس فعال : در حالت اور : 38.4 و در حالت معمولی 31.6
در حالت single : فیزیکس فعال : در حالت اور : 30.8 و در حالت معمولی 27.9
در حالت sli : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 58.9 و در حالت معمولی 58.8
در حالت single : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 42.8 و در حالت معمولی 42.4
بازی gta iv elfc:
در حالت sli : در حالت اور : 29 و در حالت معمولی : 28
در حالت single : در حالت اور : 21 و در حالت معمولی : 21
در بازی just cause 2 :
در حالت sli : در حالت اور : 48 و در حالت معمولی : 46
در حالت single : در حالت اور : 26 و در حالت معمولی : 26
در نرم افزار occt gpu :
در حالت sli : در حالت اور : 665 و در حالت معمولی : 630
در حالت single : در حالت اور : 380 و در حالت معمولی : 380

خب این نشون میده که پردازنده و رم محدودیت ایجاد نکردند اگر هم محدودیتی بوده خیلی کم بوده و بار اور 2.8 به 3.2 فک کنم کامل رفع بشه فقط در فیزیکس مافیا اون هم برای اینکه کمی کار سی پی یو زیاد میشه
در تمام تست ها هم ورتیکال سینک روشن بوده و یک تست هم در خاموشی ورتیکال سینک :
بازی مافیا:
در حالت sli : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 58.9 و در حالت معمولی 58.8 و در حالت معمولی و خاموش بودن ورتیکال سینک : 76.4

اما الان دو چیزه که باز هم sli منو بهش گیر داده
یکی اینکه در FurMark در حالت sli و single هر دو یک فریمی میگیره و در 3d mark هم همین طور
دومی اینکه gta iv elfc با sli زیاد فریمش زیاد نشد مثل بقیه ی بازی ها و با اور سی پی یو هم فرقی نکرد اصلا معلوم نیست این چطوری فریمش میره بالا

ممنون از راهنمایی و کمکهاتون و از اینکه چنین پست بلندی ارسال کردم ببخشید این ها رو و همین ور پست قبل رو نوشتم شاید یکی بدردش بخوره چون خودمم دو هفته طول کشید تا فهمیدم چطوری قدرت sli گرافیک ها رو در بازی ها اعمال کنم
با سپاس

amirpcp30
04-02-11, 16:14
سلام
از کجا میشه فهمید هیچ چیز (سی پی یو یا پاور و ... ) محدودیتی برای گرافیک ها دارند یا نه؟ چون هنوز مطمعن نیستم که گرافیک ها تمام توانشون رو گذاشته باشند
تست هایی که من در بازی jc 2 گرفته بودم اینها بود:
در بازی just cause 2 :
در حالت sli : در حالت اور سی پی یو : 48 و در حالت معمولی : 46
در حالت single : در حالت اور سی پی یو : 26 و در حالت معمولی : 26
و تستی که در نت دیدم :

Only the registered members can see the link
خب من در حالت سنگل و sli حدود 3-4 فریمی کمتر دارم اما تست اینترنت با aa 8 هست اما من با aa 32 پس میشه گفت اون چند فریم به این خاطر هست و اینجا مثل اینکه سیستم داره تمام توانشو میزاره اما من ندیدم در سایتش سیستم تست شده رو بنویسه :
اما در مثلا 3dmark کلا مشکل دارم و سنگل با Sli فرق نمی کنه
چطوری میشه کامل فهمید محدودیتی وجود داره یا نه؟
در مترو و کرایسیس چطوری میشه تست گرفت که در اونها هم مطمعن بشم ؟ چون با یک بازی نمیشه 10 درصد گفت مشکلی نیست
ممنون
با سپاس

mohamad70
04-02-11, 17:18
ببینید

در بازی ها معمولا یا CPU محدودیت ایجاد میکنه یا VGA

رم هم بیشتر از لحاظ حجمی میتونه محدودیت ایجاد کنه و اگه شما 4GB

رم با باس 1333 و تایمینگ 24 9 9 9 داشته باشید میتونید از لحاظ رم توی گیم ها خاطر جمع باشید

اما برای پیدا کردن محدودیت:

شما برای این منظور باید از Task Manager برای مونیتورینگ RAM و CPU استفاده کنید

و از یه نرم افزار مثل MSI AfterBurner برای مونیتورینگ VGA

قبل از اجرای هر گیم این 2 تا رو باز کنید و بعد وارد گیم مورد نظرتون بشید و مثلا 5 دقیقه

تست بگیرید بعد از بازی خارج بشید و نتیجه مونیتورینگ ها رو ببینید ( عین گرفتن نوار قلب از یه مریض !!! )

معمولا گیم هایی که CPU Utilization بالایی دارن ( بیش از 70 درصد ) به شدت CPU محور هستن و معمولا

تو اینجور گیم ها افزایش فرکانس CPU تاثیر + داره.

و اگه GPU Utilization عدد بالایی باشه قطعا کارت گرافیک عامل ایجاد محدودیته و باید تعویض یا اور بشه

رم هم که در تست های مختلف می تونید ببینید که تاثیز اندکی در خروجی اکثر گیم ها داره

در مورد GTA IV هم باید بگم این بازی کلا مشکل داره و در اصل برای PC ساخته نشده بود و بعده ها

نسخه ی کنسول اون رو برای PC تبدیل کردن. و برای همین ملاک خیلی خوبی برای بنچمارک نیست

شما نباید انتظار داشته باشید همه گیم ها با SLI جور باشن و کارایی 2 برابر به شما بدن.

nima_hl
04-02-11, 17:52
سلام
از کجا میشه فهمید هیچ چیز (سی پی یو یا پاور و ... ) محدودیتی برای گرافیک ها دارند یا نه؟ چون هنوز مطمعن نیستم که گرافیک ها تمام توانشون رو گذاشته باشند
تست هایی که من در بازی jc 2 گرفته بودم اینها بود:
در بازی just cause 2 :
در حالت sli : در حالت اور سی پی یو : 48 و در حالت معمولی : 46
در حالت single : در حالت اور سی پی یو : 26 و در حالت معمولی : 26
و تستی که در نت دیدم :

خب من در حالت سنگل و sli حدود 3-4 فریمی کمتر دارم اما تست اینترنت با aa 8 هست اما من با aa 32 پس میشه گفت اون چند فریم به این خاطر هست و اینجا مثل اینکه سیستم داره تمام توانشو میزاره اما من ندیدم در سایتش سیستم تست شده رو بنویسه :
اما در مثلا 3dmark کلا مشکل دارم و سنگل با Sli فرق نمی کنه
چطوری میشه کامل فهمید محدودیتی وجود داره یا نه؟
در مترو و کرایسیس چطوری میشه تست گرفت که در اونها هم مطمعن بشم ؟ چون با یک بازی نمیشه 10 درصد گفت مشکلی نیست
ممنون
با سپاس

سلام

آسانترین راه تغییر کلاک همون قطعه هستش

شما یه تست بگیر بعد کلاک پردازنده را کم یا زیاد کن و مجددا تست را انجام بده اگر پردازنده گلوگاه باشه نتیجه حاصله تغییر میکنه

برای رم هم به همین صورت میتونید عمل کنید

amirpcp30
04-02-11, 19:09
سلام
ممنون از توضیحاتتون
بله من همیشه اینکار رو می کردم ولی task manager رو باز نمی کردم فقط msi afterburner الان هم شما گفتید من تست ها رو گرفتم و عکس هم گرفتم و اون بازی هایی که می دونستم سیستمم راحت به 60 فریم میرسه باهاشون ورتیکال سینک رو خاموش کردم تا هر چقد می توانه فریم بده
خب تست اول از کرایسیس: نشان میدهد که گرافیک داره تمام کارشو انجام میده و سی پی یو محدودیتی نداره (حدود 35 فریم میگرفتم البته بنچ نتوانستم بگیرم همین طوری داخل بازی تست کردم)
تست دوم از just casue 2 : که باز هم نشان دهنده ی این هست که گرافیک تمام کرشو انجام میده و بازم سی پی یو محدودیت ایجاد نکرده (در حالت خاموش بودن ورتیکال سینک حدود 48 فریم در بنچمارک)
تست سوم از مترو : نشان دهنده ی محدودیت گرافیک و باز هم سی پی یو محدودیت ایجاد نکرده ( حدود 30 فریم فک کنم چون بنچمارک نمیشه ازش بگیم fraps هم نمی دونم چرا داخلش کار نمی کنه)
تست چهارم از مافیا در حالت فیزیکس خاموش : باز هم محدودیت گرافیک و باز هم سی پی یو محدودیتی نداره (ورتیکال سینک خاموش حدود 70-80 فریم در بنچمارک)
تست پنجم از gta iv elfc : این بار نه سی پی یو و نه گرافیک محدودیت ایجاد نکرده اند اما با اور گرافیک بیشتر فریم میگیره تا اور سی پی یو (در بنچمارک حدود 30 فریم میگیره اما تست من در خود بازی هست چون بنچمارکش کوتاهه و نمیشه کامل نوسان رو دید ) که خب میشه گفتم این هم به دلیل مشکلات این بازی هست و ربط به سیستم نداره
تست ششم از مافیا در حالت فیزیکس روشن : این بار هم نه سی پی یو محدودیتی ایجاد کرده و نه گرافیک اما با اور سی پی یو و هم گرافیک فریم بیشتر می شود (در بنچمارک حدود 30 فریم)
تست هفتم در نرم افزار 3dmark : که باز هم نه گرافیک و نه سی پی یو هیچ کدوم محدودیت ندارن (تنظیمات در حالت دیفالت و تست فقط تست های اول و دوم)
حالا سوالهای من:
خب gta رو میشه گذاشت به حساب مشکلاتش اما چرا در مافیا وقتی فیزیکس روشن میشه دیگه نه سی پی یو و نه گرافیک تمام توانشون رو به کار نمی گیرند؟(و همین طور 3dmark)
در تست های اول تا چهارم که گرافیک کامل کار می کند یعنی تمام محدودیت به خاطر همون گرافیک هست یا باز هم محدودیتی از طرف بقیه ی سخت افزار هست؟
پاور محدودیتی برای 100 درصد کار کردن گرافیک دارد که تاثیر در فریم داشته باشد؟
خب هیچ جا سی پی یو تمام کارشو نکرده و به این معنی میشه که سی پی یو هیچ محدودیتی نداره ولی من مثلا با jetaudio فایل تصویری تبدیل می کنم و در نرم افزار تنظیمه که از سی پی یو 100 درصد استفاده کنه اما حدود 50 درصد کار می کنه (البته در h.264 ) اما بازم خودش محدودیت ایجاد می کنه چون هارد محدودیتی نداره و خیلی کم کار می کنه و اینطور به نظر میرسه سرعتش ربط به معماریش داره نه استفاده از تمام گایگاهرتزش (البته حدس منه نمی دونم چی به چیه)
در بازی مافیا در حالت فیزیکس روشن یا نرم افزار 3dmark اگر سی پی یو اور بشه فریم هم بیشتر میشه پس چرا 100 درصد کار نمی کنه؟
اینجا هم تاثیر اورکلاک رو وقتی تست کردم گذاشتم: پست 10 صفحه ی قبل
Only the registered members can see the linkمشکل-در-sli-گرافیک-460?p=218841&viewfull=1#post218841
ممنون
با سپاس

mohamad70
04-02-11, 19:36
سلام
ممنون از توضیحاتتون
بله من همیشه اینکار رو می کردم ولی task manager رو باز نمی کردم فقط msi afterburner الان هم شما گفتید من تست ها رو گرفتم و عکس هم گرفتم و اون بازی هایی که می دونستم سیستمم راحت به 60 فریم میرسه باهاشون ورتیکال سینک رو خاموش کردم تا هر چقد می توانه فریم بده
خب تست اول از کرایسیس: نشان میدهد که گرافیک داره تمام کارشو انجام میده و سی پی یو محدودیتی نداره (حدود 35 فریم میگرفتم البته بنچ نتوانستم بگیرم همین طوری داخل بازی تست کردم)
تست دوم از just casue 2 : که باز هم نشان دهنده ی این هست که گرافیک تمام کرشو انجام میده و بازم سی پی یو محدودیت ایجاد نکرده (در حالت خاموش بودن ورتیکال سینک حدود 48 فریم در بنچمارک)
تست سوم از مترو : نشان دهنده ی محدودیت گرافیک و باز هم سی پی یو محدودیت ایجاد نکرده ( حدود 30 فریم فک کنم چون بنچمارک نمیشه ازش بگیم fraps هم نمی دونم چرا داخلش کار نمی کنه)
تست چهارم از مافیا در حالت فیزیکس خاموش : باز هم محدودیت گرافیک و باز هم سی پی یو محدودیتی نداره (ورتیکال سینک خاموش حدود 70-80 فریم در بنچمارک)
تست پنجم از gta iv elfc : این بار نه سی پی یو و نه گرافیک محدودیت ایجاد نکرده اند اما با اور گرافیک بیشتر فریم میگیره تا اور سی پی یو (در بنچمارک حدود 30 فریم میگیره اما تست من در خود بازی هست چون بنچمارکش کوتاهه و نمیشه کامل نوسان رو دید ) که خب میشه گفتم این هم به دلیل مشکلات این بازی هست و ربط به سیستم نداره
تست ششم از مافیا در حالت فیزیکس روشن : این بار هم نه سی پی یو محدودیتی ایجاد کرده و نه گرافیک اما با اور سی پی یو و هم گرافیک فریم بیشتر می شود (در بنچمارک حدود 30 فریم)
تست هفتم در نرم افزار 3dmark : که باز هم نه گرافیک و نه سی پی یو هیچ کدوم محدودیت ندارن (تنظیمات در حالت دیفالت و تست فقط تست های اول و دوم)
حالا سوالهای من:
خب gta رو میشه گذاشت به حساب مشکلاتش اما چرا در مافیا وقتی فیزیکس روشن میشه دیگه نه سی پی یو و نه گرافیک تمام توانشون رو به کار نمی گیرند؟(و همین طور 3dmark)
در تست های اول تا چهارم که گرافیک کامل کار می کند یعنی تمام محدودیت به خاطر همون گرافیک هست یا باز هم محدودیتی از طرف بقیه ی سخت افزار هست؟
پاور محدودیتی برای 100 درصد کار کردن گرافیک دارد که تاثیر در فریم داشته باشد؟
خب هیچ جا سی پی یو تمام کارشو نکرده و به این معنی میشه که سی پی یو هیچ محدودیتی نداره ولی من مثلا با jetaudio فایل تصویری تبدیل می کنم و در نرم افزار تنظیمه که از سی پی یو 100 درصد استفاده کنه اما حدود 50 درصد کار می کنه (البته در h.264 ) اما بازم خودش محدودیت ایجاد می کنه چون هارد محدودیتی نداره و خیلی کم کار می کنه و اینطور به نظر میرسه سرعتش ربط به معماریش داره نه استفاده از تمام گایگاهرتزش (البته حدس منه نمی دونم چی به چیه)
در بازی مافیا در حالت فیزیکس روشن یا نرم افزار 3dmark اگر سی پی یو اور بشه فریم هم بیشتر میشه پس چرا 100 درصد کار نمی کنه؟
اینجا هم تاثیر اورکلاک رو وقتی تست کردم گذاشتم: پست 10 صفحه ی قبل
Only the registered members can see the linkمشکل-در-sli-گرافیک-460?p=218841&viewfull=1#post218841 (Only the registered members can see the link)
ممنون
با سپاس

دوست عزیز در مواردی که GPU Utilization 100% هست قطعا VGA محدودیت ایجاد کرده و اگه شما VGA رو اور کنید

یا اونو ارتقا بدید کارایی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

در مواردی مثل حالتی که PhysX روشن هست و میگید هیچ کدوم محدودیتی ایجاد نکردن هم باید گفت میزان Utilization

توی یه سخت افزار ( مثلا CPU یا GPU ) علاوه بر قدرت سخت افزار به به برنامه ایی هم که در حال اجراست بستگی داره

مثلا شما در تبدیل یه فایل ویدئویی با کدک MPEG2 و یه CPU 4 هسته ای هیچ گاه بیش از 50% از CPU شما استفاده نخواهد شد

و این به خاطر محدودیت نرم افزاری هست که قادر نیست بیش از این از CPU استفاده کنه

حالا PhysX هم ممکنه به خاطر محدودیت نرم افزاری این امکانه نداشته باشه که از 8 Thread پردازنده شما استفاده کنه.

در کل میشه گفت که بررسی اینکه چرا یه نرم افزار این میزان از یک Device استفاده میکنه مبحثی نیست که بشه به راحتی جواب داد

این سوالات خیلی فلسفی هستن و به نظر من جز برنامه نویسان PhysX کسی نمیتونه جواب کاملا درستی به شما بده !!!

مشخصات پاورتون هم بگید تا دوستان بهتون بگن که Power محدودیت ایجاد میکنه یا نه که خیلی بعید میدونم

amirpcp30
04-02-11, 20:26
سلام
بازم ممنون
خب مشکل 3dmark چی هست؟
سیستمم:
cpu=core i7 930
main board=gigabyte x58A-ud3r
ram=patriot 3*2gb 1600 cl9
hard=2TB seaget
ssd:32GB a-data
drive=dvd rw sata liteon
drive=dvd rw sata benq
drive=ram reader sony
vga=2 * msi 460 hawk
case : cosmos s
colling cpu: V10
power=785b green
با سپاس

.D3VIL.
04-02-11, 20:46
خب مشکل 3dmark چی هست؟
دوست عزیز
من در یک فروم دیگه برای شما توضح دادم و گفتم ولی متاسفانه شما به حرف بنده اصلا توجه نکردید!
ببینید وقتی شما در یک تست 3DMark06 در حالت دیفالت پردازنده مقدار در دول حالت SLI/Single GPU اختلاف امتیاز 1000Mark دست پیدا میکنید و بعد این حالت زمانی که پردازنده OverClock میشه این اختلاف علاوه بر افزایش شدید امتیاز 3DMark باعث افزایش اختلاف امتیاز بین دو امتیاز قبل که پردازنده در حالت Stock قرار داشت میشه این یک دلیل اشکار بر محدویدت فرکانس پردازنده برای GPU جه در حالت SLI و چه در حالت Single GPU هست.

همنن شما برای اینکه برا خودتون اثبات بشه که این افزاش امتیاز مربوط به تست CPU و افزایش امتیاز CPU Score در 3DMark 06 نیست در هنگام اجرای تست شما CPU Test هارو Disable کنید و تست بگیرید و مقایسه کنید.
+
این عامل محدویدت فرکانس پردازنده های i7 بارها ثابت شده توسط سایت های خارجی و Review ها...!

Resolution مانیتور شما چقدر هست؟!
و همچین در بازی Crysis Warhead وضعیت سیستم شما در حالت OverClock پردازنده و در حالت Stock چقدر هست؟ (با استفاده از برنامه Fraps)؟! (هم در حالت Single و هم در حالت SLI)

موفق باشید.

amirpcp30
04-02-11, 21:49
سلام

دوست عزیز
من در یک فروم دیگه برای شما توضح دادم و گفتم ولی متاسفانه شما به حرف بنده اصلا توجه نکردید!
ببخشید قصد جسارت نداشتم ولی من این لینکو براتون گذاشته بودم فک کنم شما ندیدید:
تمام تستها با 920 با اور 3.33 گرفته شده اند

ببینید وقتی شما در یک تست 3DMark06 در حالت دیفالت پردازنده مقدار در دول حالت SLI/Single GPU اختلاف امتیاز 1000Mark دست پیدا میکنید و بعد این حالت زمانی که پردازنده OverClock میشه این اختلاف علاوه بر افزایش شدید امتیاز 3DMark باعث افزایش اختلاف امتیاز بین دو امتیاز قبل که پردازنده در حالت Stock قرار داشت میشه این یک دلیل اشکار بر محدویدت فرکانس پردازنده برای GPU جه در حالت SLI و چه در حالت Single GPU هست.
آخه مشکل اینه که حتی اگه سینگل باشه اورپردازنده تاثیر میزاره

همنن شما برای اینکه برا خودتون اثبات بشه که این افزاش امتیاز مربوط به تست CPU و افزایش امتیاز CPU Score در 3DMark 06 نیست در هنگام اجرای تست شما CPU Test هارو Disable کنید و تست بگیرید و مقایسه کنید.
+
این عامل محدویدت فرکانس پردازنده های i7 بارها ثابت شده توسط سایت های خارجی و Review ها...!
تا چند اور کنم محدودیت کامل برطرف میشه؟
مگه نباید 100 درصد سی پی یو کار کنه برای اینکه معلوم بشه محدود شده گرافیک؟
اگه لینک ریویو ها رو دارید بزارید ممنون میشم البته جسارت نشه برای اینکه بفهمم چقد محدود کرده می خواهم

Resolution مانیتور شما چقدر هست؟!
1920*1080

و همچین در بازی Crysis Warhead وضعیت سیستم شما در حالت OverClock پردازنده و در حالت Stock چقدر هست؟ (با استفاده از برنامه Fraps)؟! (هم در حالت Single و هم در حالت SLI)
تست من با همین frpas بود
در sli حدود 36-37 فریم و در حالت سینگل حدود 26-27 فریم البته چون نمیشه بنچمارک گرفت این ها کاملا دقیق نیستند

موفق باشید.
ممنون

.D3VIL.
05-02-11, 00:20
ببخشید قصد جسارت نداشتم ولی من این لینکو براتون گذاشته بودم فک کنم شما ندیدید:
تمام تستها با 920 با اور 3.33 گرفته شده اند
دوست عزیز.
این تست ها برای این نیستند که به شما ثابت کنند که چه مقدار فرکانس پردازنده برای کارت گرافیک محدود هست یا نیست.این بنچ ها به یک پردازنده + چند کارت گرافیک متفاوت گرفته شده اند که مقدار فاصله یا Performance دو کارت گرافیک در یک شرایط یکسان سنجیده بشه و یا نبدین دلیل نیست که شما هم دقیقا با همین مقدار بتونید همچین Performance با سیستم خودتون بگیرید.در ضمن به اینطور بنچ مارک که به صورت Manual انتخاب میشه نمیشه اعتماد کرد + 3.33GHZ درصد کمی در بعضی از Application ها GPU رو Limit میکنه.

آخه مشکل اینه که حتی اگه سینگل باشه اورپردازنده تاثیر میزاره

ببینید شما گفتید که پس از OverClock پردازنده در حالت Single شما 23K گرفتید و در حالت SLi حدودا 26K درسته؟! چطور این اختلاف قبل از اورکلاک پردازنده 1K بود بعد از اورکلاک پردازنده به 3K افزایش پیدا کرد؟! این دلیل بر محدودیت پردازنده هست برای GPUs که باعث تغییرات امتیاز شدید میشه.
به نکته دیگه هم اشاره کردم که CPU SCore پردازنده در تست های 3DMakr06 در Total Score تاثیر بسیار کمتری داره.

تست من با همین frpas بود
در sli حدود 36-37 فریم و در حالت سینگل حدود 26-27 فریم البته چون نمیشه بنچمارک گرفت این ها کاملا دقیق نیستند
خوب ببینید اصولا Game معیار مناسبی برای سنجش نیست...چون بعضی از Game ها در حالت SLi با یک Driver مخصوص یک حالت Performance و با یک درایور در حالت دیگه یک Performance متفاوت نسبت به قبل میدند.(شرایط تست متفاوته)

مگه نباید 100 درصد سی پی یو کار کنه برای اینکه معلوم بشه محدود شده گرافیک؟

نه اصلا به این صورت نیست.
در یک Application ممکنه هر هسته پردازنده حتی 25% هم Load نشه و
فرکانس پردازنده باعث ایجاد گولگاه برای گرافیک بشه.

اگه لینک ریویو ها رو دارید بزارید ممنون میشم البته جسارت نشه برای اینکه بفهمم چقد محدود کرده می خواهم
خوب شرمنده Dial-Up بودم فرصت نشد لینک مربوط به Intel i7 930 در اختیارتون بذارم و لینک مروبط به Intel i7 920 2.66GHZ رو قرار دادم.
در این گزینه شکی نیست که Intel i7 920 2.66GHZ از نسل اول پردازنده های Phenom X3/X4 و سری اول PhenomII X4/X3(810-720-710)s در هر شرایط قویتر هست!
این تست ها ثابت میکنه که فرکانس پردازنده Intel i7 920 در این تست به طور کامل کارت گرافیک رو محدود میکنه (اگر بخوایم به صورت تخصصی بحث کنیم این قضیه مروبط به BCLK/QPI مرطبت میشه) در شرایط کاملا یکسان مقدار fps با پردازنده هایی صرفا با فرکانس بالاتر مثل Intel C2D E8500 مقدار بازده بهتری داشتند مخصوصا در Resolution های نسبتا بالا..
کارت گرافیک مورد استفاده در این Benchmark ها Geforce GTX280 1GB هست.
از ابتدا Stage ها مربوط به Gaming/3D رو مشاهده کنید:

موفق باشید.

amirpcp30
05-02-11, 08:30
سلام

ببینید شما گفتید که پس از OverClock پردازنده در حالت Single شما 23K گرفتید و در حالت SLi حدودا 26K درسته؟! چطور این اختلاف قبل از اورکلاک پردازنده 1K بود بعد از اورکلاک پردازنده به 3K افزایش پیدا کرد؟! این دلیل بر محدودیت پردازنده هست برای GPUs که باعث تغییرات امتیاز شدید میشه.
به نکته دیگه هم اشاره کردم که CPU SCore پردازنده در تست های 3DMakr06 در Total Score تاثیر بسیار کمتری داره.
بله برای مطمعن شدن هم دوباره تست میگیرم

نه اصلا به این صورت نیست.
در یک Application ممکنه هر هسته پردازنده حتی 25% هم Load نشه وفرکانس پردازنده باعث ایجاد گولگاه برای گرافیک بشه.
در مورد گرافیک ها همین طوره؟
یعنی اگه گرافیک 100 درصد کار نکنه یعنی سی پی یو محدودش کرده؟ ( چون در کرایسیس در حالت سینگل 100 درصد کار می کنه اما sli حدود 90 درصد و مافیا در حالت فیزیکس روشن خیلی گرافیک در حد 60 درصد کار می کنه و در 3dmark هم حدود 50 هر گرافیک کار می کنه
پاور هم نقشی در برابر یوزیج و کلا پرفورمنس داره؟ (خودم دلیلی نمیبینم ولی اینقد بهم گفتند پاور محدودیت ایجاد می کنه کلا گیج شدم)

خوب شرمنده Dial-Up بودم فرصت نشد لینک مربوط به Intel i7 930 در اختیارتون بذارم و لینک مروبط به Intel i7 920 2.66GHZ رو قرار دادم.
در این گزینه شکی نیست که Intel i7 920 2.66GHZ از نسل اول پردازنده های Phenom X3/X4 و سری اول PhenomII X4/X3(810-720-710)s در هر شرایط قویتر هست!
این تست ها ثابت میکنه که فرکانس پردازنده Intel i7 920 در این تست به طور کامل کارت گرافیک رو محدود میکنه (اگر بخوایم به صورت تخصصی بحث کنیم این قضیه مروبط به BCLK/QPI مرطبت میشه) در شرایط کاملا یکسان مقدار fps با پردازنده هایی صرفا با فرکانس بالاتر مثل Intel C2D E8500 مقدار بازده بهتری داشتند مخصوصا در Resolution های نسبتا بالا..
کارت گرافیک مورد استفاده در این Benchmark ها Geforce GTX280 1GB هست.
از ابتدا Stage ها مربوط به Gaming/3D رو مشاهده کنید:
یک چیز که در این تست ها دیدم که 920 پایین ترین بود یعنی فرکانس محدودیت ایجاد می کنه و نه هسته درسته؟ چون core 2 dua بالاتر از 920 بود و کلا پس این هسته ها و رشته های این i7 دارند چیکار می کنند؟
خب یعنی من تا 3.6 سی پی یو رو اور کنم دیگه هیچ محدودیتی نیست؟
در مورد سی پی یو خودمم یک داشتم نمی دونم از کجا قبلا پیدا کرده بودم الان آپلود کردم:
البته تست در فیزیکس روشن هست که منم در فیزیکس روشن مشکل دارم و گرافیک تمام توانشو نمیزاره
ممنون

amirpcp30
05-02-11, 09:58
بازم سلام
خب تست های 3dmark رو گرفتم:
در حالت سینگل و بدون اور:
score: 19003
sm2: 7342
HDR: 9273
cpu: 5129

در حالت sli و بدون اور :
score: 20011
sm2: 7339
HDR: 10402
cpu: 5153

در حالت سینگل و اور :
score: 24071
sm2: 9739
HDR: 10939
cpu: 6929

در حالت sli و اور :
score: 26522
sm2: 9830
HDR: 13538
cpu: 6972

در تست پنجم در حالت سینگل هم اور و هم بدون اور گرافیک 100 درصد کار می کنه در حالت sli هم بین 60 تا 100 (عکس نمیشد بگیرم از میزان کار کرد گرافیک و سی پی یو چون زیاد طول میکشه و فقط نوسان تست آخر در task manager دیده میشه )
در تست های 1و2 سی پی یو هسته ی اولش 90 درصد کار می کنه و همین طور تست 6 و گرافیک زیاد بالا نمیره مثل تست 5 انگار که تست پنجم بیشتر برای تست گرافیک هست و تسهای 1 و 2 به هر دو فشار میاره تست 3 و 4 که کلا برای سی پی یو هست گرافیک هیچی کار نمی کنه و تست 6 هم بین 5 و 1و2

خب حالا تست های مافیا:
این تست های قبلی هست که در صفحه ی قبل گذاشتم:
بازی مافیا:
در حالت sli : فیزیکس فعال : در حالت اور : 38.4 و در حالت معمولی 31.6
در حالت single : فیزیکس فعال : در حالت اور : 30.8 و در حالت معمولی 27.9
در حالت sli : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 58.9 و در حالت معمولی 58.8
در حالت single : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 42.8 و در حالت معمولی 42.4

خب در تست های فیزیکس خاموش گرافیک 100 درصد کار می کنه و اور سی پی یو بی تاثیر اما وقتی فیزیکس روشن باشه تاثیر اور سی پی یو زیاد میشه و گرافیک باز هم 100 درصد کار نمی کنه
این عکس از میزان کارکرد سی پی یو و گرافیک در مافیا بدون اور: فیزیکس خاموش
این عکس از میزان کارکرد سی پی یو و گرافیک در مافیا بدون اور: فیزیکس روشن
این هم میزان کار کرد با اور : (اینو الان گرفتم گفتم بزارم شاید بدرد بخوره برای اینکه بفهمیم چقد سی پی یو محدودیت داره قبلی ها رو هم همین طوری گذاشتم البته قبلا گذاشته بودم الان برای مقایسه با اور سی پی یو گذاشتم) فیزیکس روشن
من فک می کردم اور چون تاثیر داره در فیزیکس روشن مافیا چون قسمتی از فیزیکس رو خود سی پی یو باید انجام بده ولی الان با اور در کرایسیس تست کردم دیدم اونجا هم تاثیر داره البته یوزیج ها زیاد فرق نکرد عکس نگرفتم ولی من در حالت سینگل بدون اور حدود 25-27 فریم میگیرم با اور شد 34 و در حالت sli بدون اور حدود 35-37 میگرفتم اما با اور شد 50 تا اونجا ه که می دونم فیزیکس نداره کرایسیس وارهد البته این رو هم باید بگم چون نمی توانم از کرایسیس بنچ بگیرم اصلا به اینها مطمعن نیستم
لطفا به پست قبل یک نگاهی بندازید چون پست زیاد میشد ویرایشش نکردم و این ها رو جداگانه پست زدم
سپاس

.D3VIL.
05-02-11, 13:25
در مورد گرافیک ها همین طوره؟
یعنی اگه گرافیک 100 درصد کار نکنه یعنی سی پی یو محدودش کرده؟ ( چون در کرایسیس در حالت سینگل 100 درصد کار می کنه اما sli حدود 90 درصد و مافیا در حالت فیزیکس روشن خیلی گرافیک در حد 60 درصد کار می کنه و در 3dmark هم حدود 50 هر گرافیک کار می کنه
پاور هم نقشی در برابر یوزیج و کلا پرفورمنس داره؟ (خودم دلیلی نمیبینم ولی اینقد بهم گفتند پاور محدودیت ایجاد می کنه کلا گیج شدم)
بله در بعضی از مواقع در رابطه با GPU ها هم صدق میکنه.(ببینید عامل محدود کننده پردازنده هست هر چقدر هم کارت گارفیک تحت فشار و Load قرار بگیرند تا زمانی که فرکانس پردازنده Limit هست Performance استانداردی شما دریافت نمیکنید و بر فرض مثال مثل یک اتوبان دو طرفه هست)

یک چیز که در این تست ها دیدم که 920 پایین ترین بود یعنی فرکانس محدودیت ایجاد می کنه و نه هسته درسته؟ چون core 2 dua بالاتر از 920 بود و کلا پس این هسته ها و رشته های این i7 دارند چیکار می کنند؟
بنده در تمامی پست ها گفتم که عامل محدود کننده شما پردازشگر ها نیستند.! بلکه فرکانس پردازنده هست و بر این نکته هم کاملا تاکید داشتم.

خب یعنی من تا 3.6 سی پی یو رو اور کنم دیگه هیچ محدودیتی نیست؟
خنک کننده شما ؟! 3.8GHZ فکر کنم نببتا کافی باشه شما این مقدار محدویدت هم با استفاده از 3DMark و با اجرا کردن تست های SM2/SM3 میتونید اندازه گیری کنید و با اورکلاک کردن CPU از 3.6GHZ مثلا با 3.8GHZ چقدر امتیاز نهایی تغییر کرد یا اصلا تفاوتی نکرد......!(با آزمایش مقدار فرکانس متناسب برای شما بدست میاد)
این قابلیتHyper-Threading و Quad Core بودن هر پردازنده فقط در تست هایی که قابلیت استفاده از تمامی هسته یا بهتره بگیم Multi Thread هستند قابل مشاهده هست.

من فک می کردم اور چون تاثیر داره در فیزیکس روشن مافیا چون قسمتی از فیزیکس رو خود سی پی یو باید انجام بده ولی الان با اور در کرایسیس تست کردم دیدم اونجا هم تاثیر داره البته یوزیج ها زیاد فرق نکرد عکس نگرفتم ولی من در حالت سینگل بدون اور حدود 25-27 فریم میگیرم با اور شد 34 و در حالت sli بدون اور حدود 35-37 میگرفتم اما با اور شد 50 تا اونجا ه که می دونم فیزیکس نداره کرایسیس وارهد البته این رو هم باید بگم چون نمی توانم از کرایسیس بنچ بگیرم اصلا به اینها مطمعن نیستم
خوب در این تست ها محدودیت فرکانس پردازنده با توجه به افزایش فرم حدودا 80% کاملا قابل مشاهده هست.
PhysX هم از Panel Nvidia همیشه روی GTX460 ست کنید و از روی پردازنده بر دارید.

.D3VIL.
05-02-11, 14:17
در رابطه با Power Suppy هم با استفاده از محاسبات این سایت در حالت اورکلاک پردازنده :

پاور شما دقیقا حداکثر توانش استفاده میشه و توصیه میشه معمولا پاور ها 20% از مصرف سیستم فراتر باشند.
در اولین فرصت پاور رو به یک مدل بالای 1000W تغییر بدید.

amirpcp30
05-02-11, 15:01
خنک کننده شما ؟! 3.8GHZ فکر کنم نببتا کافی باشه شما این مقدار محدویدت هم با استفاده از 3DMark و با اجرا کردن تست های SM2/SM3 میتونید اندازه گیری کنید و با اورکلاک کردن CPU از 3.6GHZ مثلا با 3.8GHZ چقدر امتیاز نهایی تغییر کرد یا اصلا تفاوتی نکرد......!(با آزمایش مقدار فرکانس متناسب برای شما بدست میاد)
این قابلیتHyper-Threading و Quad Core بودن هر پردازنده فقط در تست هایی که قابلیت استفاده از تمامی هسته یا بهتره بگیم Multi Thread هستند قابل مشاهده هست.
خنک کننده v10
من با occtgpu همین طوری میزاشتم برای تست چون راحت تر از 3dmark هست و وقت رو نمیگیره مثل اینکه واقعا این فرکانس برای دو گرافیک کحدود کننده هست
در حالت سینگل 380 فریم میگیرم و اور کلاک هم بشه بازم همینه
ولی در sli حدود 630 میگیرم که وقتی اور بشه به 3.6 حدود 655 و وقتی به 4 اور بشه و توربو خاموش 665 فریم
حالا به نظرتون چند باشه بسه؟

PhysX هم از Panel Nvidia همیشه روی GTX460 ست کنید و از روی پردازنده بر دارید.
این کار رو کردم و گذاشتم روی auto اگه روی سی پی یو باشه که عمرا 20 فریم هم بگیره با ست شدن بر رو گرافیک ها فریمم اینقد تغییر می کنه
الان که روی auto هست خودش داره گرافیک اول رو نشان میده چطوری میشه هر دو گرافیک با هم فیزیکس رو پردازش کنند؟

در رابطه با Power Suppy هم با استفاده از محاسبات این سایت در حالت اورکلاک پردازنده :

پاور شما دقیقا حداکثر توانش استفاده میشه و توصیه میشه معمولا پاور ها 20% از مصرف سیستم فراتر باشند.
در اولین فرصت پاور رو به یک مدل بالای 1000W تغییر بدید.
بله حرف شما کاملا صحیحه ولی بیشتر اون 20 درصد به این خاطر هست که یک نفر بخواهد ارتقا بدهد ولی من دیگه ارتقا نمی دهم به این زودی ها چون سیستمم کامل شده دیگه فک کنم
این سیستمم هستاگه بنظرتون چیزی باید تغییر کنه محدود کرده یا ... رو بگید: (فقط یک ssd دیگه هم میگیرم چون 32 گیگ برای درایو c کمه و رید 0 هم می کنم سرعت بهتر بشه که فک نکنم این ssd ها اصلا مصرفشون به چشم بیاد)
cpu=core i7 930
hard=2TB seaget
drive=dvd rw sata
drive=dvd rw sata
drive=ram reader sony
vga=2 * msi 460 hawk
power=785b green
خیلی ممنون

.D3VIL.
05-02-11, 19:04
بله حرف شما کاملا صحیحه ولی بیشتر اون 20 درصد به این خاطر هست که یک نفر بخواهد ارتقا بدهد ولی من دیگه ارتقا نمی دهم به این زودی ها چون سیستمم کامل شده دیگه فک کنم
این سیستمم هستاگه بنظرتون چیزی باید تغییر کنه محدود کرده یا ... رو بگید: (فقط یک ssd دیگه هم میگیرم چون 32 گیگ برای درایو c کمه و رید 0 هم می کنم سرعت بهتر بشه که فک نکنم این ssd ها اصلا مصرفشون به چشم بیاد)
cpu=core i7 930
hard=2TB seaget
drive=dvd rw sata
drive=dvd rw sata
drive=ram reader sony
vga=2 * msi 460 hawk
power=785b green
خیلی ممنون
در هر صورت چه قصد ارتقاع داشته باشید چه نداشته باشید نباید Power شما در هنگام full Load سیستم در حالت 100% Load قرار بگیره.
یک نکته دیگه رو هم تست کنیید: برنامه OCCT که تست Power Supply داره اون تست رو اجرا کنید و بعد از تست ببینید ولتاژ ریل 12V از مقدار اصلیش کمتر هست یا نه مثلا 11.8V 11.5V ....؟!

ولی در sli حدود 630 میگیرم که وقتی اور بشه به 3.6 حدود 655 و وقتی به 4 اور بشه و توربو خاموش 665 فریم
3DMark بهتر هست.
MSI Kombustor هم بد نیست.

موفق باشید.

amirpcp30
05-02-11, 19:30
سلام

یک نکته دیگه رو هم تست کنیید: برنامه OCCT که تست Power Supply داره اون تست رو اجرا کنید و بعد از تست ببینید ولتاژ ریل 12V از مقدار اصلیش کمتر هست یا نه مثلا 11.8V 11.5V ....؟!
خب یعنی هم گرافیک رو اور کنم و هم سی پی یو که کلا بهش فشار بیاد و معلوم بشه؟
کلا پاور هم باعث محدودیت میشه؟ (ممنون میشم کامل بگید چون در این رابطه چیزی نمی دونم)یا فقط و فقط سی پی یو و گرافیک ؟

3DMark بهتر هست.
MSI Kombustor هم بد نیست.
خب گفتید 3dmark در تست از همه بهتره منم باهاش تست گرفتم:
در حالت بدون اور فرکانس 2.8 : (قبلا هم این تست رو گرفته بودم البته زیاد امتیاز هاش فرق نکرده )
Sm2 : 7355
HDR/Sm3 : 10214
در حالت اور فرکانس 3.6 : (توربو روشن)
Sm2 : 8967
HDR/Sm3 : 12483
در حالت اور فرکانس 3.8 : (توربو روشن)
Sm2 : 9859
HDR/Sm3 : 13494
در حالت اور فرکانس 4 : (توربو خاموش)
Sm2 : 9830
HDR/Sm3 : 13538
خب مثل اینکه 3.6 هم براش کمی لیمیت هست اما 4 خوبه فک کنم و با 3.8 مساوی هست البته فک کنم همون طور که خودتون گفتید به خاطر فرکانس هست که چون در فرکانس 3.8 توربو روشن هست و فرکانس هسته ی اول مهم تره با 4 مساوی شده
این هم یک تست از سایت تامس هاردور:
همون طور در تست بالا دیدید دو تا 460 sli امتیاز 26874 رو گرفتند اما با سی پی یو 980 که تا 4 اور شده :
ولی من همین امتیاز رو با 930 و فرکانس 3.8 دارم میگیرم البته 80 تا فرکانس گرافیک من بالا تره اما زیاد فرق نمی کنه من گرافیکو اور کردم زیاد فرق نکرد سی پی یو 980 با فرکانس 4 کجا و 930 با 3.8 کجا
البته اور گرافیک در 3dmark زیاد فرق نمی کنه وگر نه مثلا در occt خیلی تاثیر داره یا در بازی مثلا من در occt با همین 3.8 و حالت معمولی گرافیک 660 فریم میگیرم اگه هسته رو بزارم روی 888 و مموری 1100 حدود 740 فریم میگیرم
خب الان دیگه محدودیت بر طرف شده با 3.8 ؟
خب اگه برطرف شده بریم سر بحث پاور و اور سی پی یو
من تست از پاور گرفتم البته کمترینش 6 دقیقه بود منم همینو زدم چون دمای سی پی یو میاد بالا هسته ها به 80 میرسه میاد بیرون من تنظیم کردم تا 90 که بشه تست گرفت خب تست رو گرفتم ولتاژ های 3.3 و 5 وقتی کامل در لود قرار میگیره از 5.05 به 4.95 میرسه که به نظرم اصلا محسوس نیست اما مشکل برق 12 هست که اصلا درست نشان نمیدهد وقتی در حالت عادی هست حدود 2 ولت نشان میده و در حالت لود حدود 8
در ضمن یک مشکلی که من دارم اینه که وقتی اور می کنم وقتی سیستم رو روشن می کنم انگار دو سه بار خودشو ریست می کنه اینو چطوری میشه غیر فعال کرد چنین کاری نکنه؟
ممنون

.D3VIL.
06-02-11, 15:03
همون طور در تست بالا دیدید دو تا 460 sli امتیاز 26874 رو گرفتند اما با سی پی یو 980 که تا 4 اور شده :
ولی من همین امتیاز رو با 930 و فرکانس 3.8 دارم میگیرم البته 80 تا فرکانس گرافیک من بالا تره اما زیاد فرق نمی کنه من گرافیکو اور کردم زیاد فرق نکرد سی پی یو 980 با فرکانس 4 کجا و 930 با 3.8 کجا
من که گفتم تاثیر CPU Score در 3DMark06 خیلی ناچیز هست(البته از شرایط تست هم که بگذریم)

من تست از پاور گرفتم البته کمترینش 6 دقیقه بود منم همینو زدم چون دمای سی پی یو میاد بالا هسته ها به 80 میرسه میاد بیرون من تنظیم کردم تا 90 که بشه تست گرفت خب تست رو گرفتم ولتاژ های 3.3 و 5 وقتی کامل در لود قرار میگیره از 5.05 به 4.95 میرسه که به نظرم اصلا محسوس نیست اما مشکل برق 12 هست که اصلا درست نشان نمیدهد وقتی در حالت عادی هست حدود 2 ولت نشان میده و در حالت لود حدود 8
در ضمن یک مشکلی که من دارم اینه که وقتی اور می کنم وقتی سیستم رو روشن می کنم انگار دو سه بار خودشو ریست می کنه اینو چطوری میشه غیر فعال کرد چنین کاری نکنه؟
ممنون
خوب پاور شما به نظر میرسه ضعف داشته باشه در هر صورت برای این نوع SLI ...
شما پردازنده رو در حالت 3.8GHZ قرار بدید (Turbo Off) و درگاه PCI-E رو به مقدار 107MHZ افزایش بدید و دوباره تست کنید.(3DMark) ببینید اوضاع چقدر بهتر میشه.
برای نمایش 12V هم میتونید از Everest Ultimate استفاده کنید.

کلا پاور هم باعث محدودیت میشه؟ (ممنون میشم کامل بگید چون در این رابطه چیزی نمی دونم)یا فقط و فقط سی پی یو و گرافیک ؟
ببینید در این حالت پاور تا حدود کمی محدود میکنه ولی سیستم شما بر اثر کاهش 12V آسیب سخت افزاری میبینه مخصوصا HDD/SSD و بعد این مشکل ممکنه برای M.B هم ایجاد بشه.

شما انقدر اذیت نکنید خودتون رو یک پاور بالاتر برای کاهش هر گونه مشکلی به نظر بنده تهیه کنید شما که انقدر هزینه کردید یک پاور GP1035B یا GP1000W Gold بگیرید خیال خودتون رو راحت کنید.

amirpcp30
06-02-11, 15:23
سلام
ممنون

من که گفتم تاثیر CPU Score در 3DMark06 خیلی ناچیز هست(البته از شرایط تست هم که بگذریم)
البته ببینید در اون تست تست سی پی یو هم بوده که 3dmark score با score من حدودا یکی بود
خب نگفتید الان محدودیتی برای گرافیک ها هنوز از سی پی یو یا رم و... وجود داره؟

خوب پاور شما به نظر میرسه ضعف داشته باشه در هر صورت برای این نوع SLI ...
اون مشکل ریست با یک گرافیک هم هست فک نکنم ربطی به پاور داشته باشه چون برای یک گرافیک 460 همچین پاوری زیاد هم هست

شما پردازنده رو در حالت 3.8GHZ قرار بدید (Turbo Off) و درگاه PCI-E رو به مقدار 107MHZ افزایش بدید و دوباره تست کنید.(3DMark) ببینید اوضاع چقدر بهتر میشه.
ببخشید این برای چه کاری هست؟و برای چی توربو خاموش باشهو همین طور فرکانس pci رو بالا ببرم؟

برای نمایش 12V هم میتونید از Everest Ultimate استفاده کنید.
کلا اشتباه مینویسه همین طوری مینویسه 2 ولت اگه 2 ولت باشه که روشن نمیشه (با یک گرافیک هم همینه)

ببینید در این حالت پاور تا حدود کمی محدود میکنه ولی سیستم شما بر اثر کاهش 12V آسیب سخت افزاری میبینه مخصوصا HDD/SSD و بعد این مشکل ممکنه برای M.B هم ایجاد بشه.
درسته و همون طور گفتید اگه 21 ولت کاهش پیدا کنه که فعلا معلوم نیست و از روی بقیه ی ولتاژ ها معلومه که کاهش ولتاژ محسوسی نیست

شما انقدر اذیت نکنید خودتون رو یک پاور بالاتر برای کاهش هر گونه مشکلی به نظر بنده تهیه کنید شما که انقدر هزینه کردید یک پاور GP1035B یا GP1000W Gold بگیرید خیال خودتون رو راحت کنید.
آخه حیفم میاد 200 تومان هزینه برای پاور بدهم چون هنوز کامل مشخص نشده پاور کمه یا نه و حدس خودم اینه که کم نمیاره مگر اینکه گرافیک ها رو زیاد اور کنم و همین طور سی پی یو بالا 4 باشه که اصلا کولینگم نمیکشه همچین کاری بکنم
از کجا مطمعن بشم با این وضاع محدودیتی هست یا نه ؟ یا با همین تست های نت معلوم میشه؟
ممنون

.D3VIL.
07-02-11, 00:05
خب نگفتید الان محدودیتی برای گرافیک ها هنوز از سی پی یو یا رم و... وجود داره؟
با اورکلاک پردازنده فکر نمیکنم به صورت جدی محدودیت وجود داشته باشه ظاهرا...

اون مشکل ریست با یک گرافیک هم هست فک نکنم ربطی به پاور داشته باشه چون برای یک گرافیک 460 همچین پاوری زیاد هم هست

ببخشید این برای چه کاری هست؟و برای چی توربو خاموش باشهو همین طور فرکانس pci رو بالا ببرم؟
اصولا Turbo روی اورکلاک های نسبتا بالا برای پایداری بیشتر توصیه میشه در حالت خاموش قرار بگیره...افزایش PCI-E هم برای از بین بردن محدودیت فرکانس هست.

کلا اشتباه مینویسه همین طوری مینویسه 2 ولت اگه 2 ولت باشه که روشن نمیشه (با یک گرافیک هم همینه)
اصلا حواسم نبود مادربرد شما GIGABYTE هست..شما میتونید از نرم افزار Easy Tune استفاده کنید برای بدست آوردن مقدار دقیق تمامی ولتاژ ها در قسمت HW Monitor

آخه حیفم میاد 200 تومان هزینه برای پاور بدهم چون هنوز کامل مشخص نشده پاور کمه یا نه و حدس خودم اینه که کم نمیاره مگر اینکه گرافیک ها رو زیاد اور کنم و همین طور سی پی یو بالا 4 باشه که اصلا کولینگم نمیکشه همچین کاری بکنم
از کجا مطمعن بشم با این وضاع محدودیتی هست یا نه ؟ یا با همین تست های نت معلوم میشه؟
ممنون
ببینید در حساب ها و روی ورقه پاور شما کاملا ضعفش برای این سیستم احساس میشه و به نفع شماست که پاور روی در همین مدت که کاره خواصی روش صورت نگرفته تعویض کنید ! نه در آینده که مشکلات جدی تری برای سیستم شما به وجود بیاره.

amirpcp30
07-02-11, 00:25
سلام
بازم ممنون

با اورکلاک پردازنده فکر نمیکنم به صورت جدی محدودیت وجود داشته باشه ظاهرا...
خب خدا رو شکر

اصولا Turbo روی اورکلاک های نسبتا بالا برای پایداری بیشتر توصیه میشه در حالت خاموش قرار بگیره...
خب من سیستمم با اور 4 اصلا ناپایدار نیست (البته با توربو خاموش) به همین دلیل میگم از اون طرف که من فرکانسم محدودیت داشت توربو روشن باشه بهتره چون ناپایدار نیست فعلا و اینطوری در همون فرکانس 4 هسته ی اولش کار می کنه

افزایش PCI-E هم برای از بین بردن محدودیت فرکانس هست.
فرکانس سی پی یو منظورتون هست؟ چون من شنیدم که بالای 100 امکان داره به گرافیک صدمه بزنه (البته برای اور هم شنیدم ولی چیزی به نام صدمه ندیدم)
با occt تست کردم فرقی نکرده بود

اصلا حواسم نبود مادربرد شما GIGABYTE هست..شما میتونید از نرم افزار Easy Tune استفاده کنید برای بدست آوردن مقدار دقیق تمامی ولتاژ ها در قسمت HW Monitor
بله مثل اینکه شد ولتاژ 12 ولت 12.302 ولت هست البته با occt در زیر تست نمی دونم چطوری اینو نگاه کنم
راهی هست در تست و چارت خود occt هم درست بشه؟
خودم همین طوری یک تست گرفتم تا اونجا که فهمیدم occt سی پی یو و گرافیک رو ازشون کار می کشه و خب مین هم باهاشون هست منم همچین کاری کردم نرم افزار wprime رو اجرا کردم البته در حالت 7 ترد که 1 ترد هم برای occtgpu باشه وگر نه درست کار نمی کنه همراهش هم occtgpu رو باز کردم که خب مین هم چیپ شمالیش خیلی کار می کرد و 10درجه رفت بالا دماش در این حالت ولتاژ 12 ولتم از 12 پایین نیامد (et 6 کنار صفحه باز بود) و ولتاژ در حالت لود 12.112 بود اگه دیگه خیلی بهش فشار میامد 12.048 میشد پایین ترش یکبار هم نرفت در حالت عادی هم 12.302 هست
ولتاژ 5 ولت هم 4.999 بود یکی دوبار هم 4.972 رفت در حالت عادی هم 5.053 هست
ولتاژ 3.3 ولت هم 3.296 شد در حالت عادی 3.344 هست
ولتاژ های سی پی یو و رم هم اصلا تغییر نمی کنند در هیچ تستی
برای این تست ها هم سی پی یو اور بود همون 3.8 و هم گرافیک ها که بیشترین فشار به پاور بیاید
خب چطوره؟ به نظر خودم خوبه چون از اون محدوده ی خودشون ولتاژ ها پایین نیامدند

ببینید در حساب ها و روی ورقه پاور شما کاملا ضعفش برای این سیستم احساس میشه و به نفع شماست که پاور روی در همین مدت که کاره خواصی روش صورت نگرفته تعویض کنید ! نه در آینده که مشکلات جدی تری برای سیستم شما به وجود بیاره.
آیا اگه پاور کم بیاره مثلا سیستم رو خاموش می کنه (قبلا با پاور پایین اینکار رو کردم و خاموش شد) یا به سیستم هم صدمه میزنه و یا محدودیت هم ایجاد می کنه برای سی پی یو و گرافیک و باعث کاهش پرفورمنس هم میشه؟ اولی رو میدونم حدودا دومی رو هم که شما میگید ایطوره قبلا هم شنیدم در رابطه با سومی چی؟
ممنون
با سپاس

.D3VIL.
07-02-11, 23:20
خب چطوره؟ به نظر خودم خوبه چون از اون محدوده ی خودشون ولتاژ ها پایین نیامدند'
مثل اینکه فعلا مشکلی نیست.

فرکانس سی پی یو منظورتون هست؟ چون من شنیدم که بالای 100 امکان داره به گرافیک صدمه بزنه (البته برای اور هم شنیدم ولی چیزی به نام صدمه ندیدم)
با occt تست کردم فرقی نکرده بود
احتمال صدمه دیدن کارت گرافیک از مقدار 120MHZ به بالا وجود داره(معمولا برای کارت های Mainstream)
107MHZ مقدار زیادی نیست که باعث آسیب دیدن کارت گرافیک بشه و مشکلی نداره.

آیا اگه پاور کم بیاره مثلا سیستم رو خاموش می کنه (قبلا با پاور پایین اینکار رو کردم و خاموش شد) یا به سیستم هم صدمه میزنه و یا محدودیت هم ایجاد می کنه برای سی پی یو و گرافیک و باعث کاهش پرفورمنس هم میشه؟ اولی رو میدونم حدودا دومی رو هم که شما میگید ایطوره قبلا هم شنیدم در رابطه با سومی چی؟
خاموش شدن سیستم زمانی اتفاق میفته که مقدار پاور از مقدار مصرف سیستم شما خیلی کمتر باشه و این افتاق معمولا برای پاور ها ضعیف میفته.در پاور های Middle هم معمولا سیستم Reject میشه اگر مقدار مصرف سیستم از توانایی PSU خارج باشه و تمام این حالت ها بستگی به شرایط سیستم داره.
بعضی وقتا ها هم کاهش Performance قابل رویت هست طوری که مثلا شما با کارت گرافیک در حالت Single GPU در یک بازی به طور میانگین 50fps میگیرید زمانی که حالت SLi بر قرار میشه این 50fps به مقدار 40fps کاهش پیدا میکنه. در این حالت پاور باعث کاهش Performance سیستم شده.

وضعیت دما ها چطور هست؟
CPU-M.B-GPU-PWM ؟!

amirpcp30
08-02-11, 01:32
سلام
بازم ممنون

احتمال صدمه دیدن کارت گرافیک از مقدار 120MHZ به بالا وجود داره(معمولا برای کارت های Mainstream)
107MHZ مقدار زیادی نیست که باعث آسیب دیدن کارت گرافیک بشه و مشکلی نداره.
خب الان که فرقی نکرد حالا 100 باشه یا 107 ؟

بعضی وقتا ها هم کاهش Performance قابل رویت هست طوری که مثلا شما با کارت گرافیک در حالت Single GPU در یک بازی به طور میانگین 50fps میگیرید زمانی که حالت SLi بر قرار میشه این 50fps به مقدار 40fps کاهش پیدا میکنه. در این حالت پاور باعث کاهش Performance سیستم شده.
الان سیستم من پاورش همچین کاری می کنه؟ منظورم اینه کاهش پرفورمنس داره؟

وضعیت دما ها چطور هست؟
CPU-M.B-GPU-PWM ؟!
دمای گرافیک ها خیلی خوبه قبلا 30 بود با sli گرافیک اول حدود 32 و دومی حدود 36 هست در حالت لود هم حدود 70 البته بدون اور (فعلا گرافیک ها رو اور نکردم فقط برای تست اینکار رو کردم)
دمای مین حدود 52 و در حالت لود با اور بالای 69 تا حالا ندیدم بره در ضمن از وقتی sli شده به 69 یکی دو بار رسیده قبلا نمیرسید (سی پی یو اور شده)
دمای سی پی یو با فرکانس 3.8 و توربو روشن ولتاژ 1.275 در حالت عادی 42 ولی در حالت لود خیلی زیاد که دمای ثابتی ندارم بگم چون 1 دقیقه زیر فشار باشه با linx به 69 میرسه خود سی پی یو و هسته ها حدود 80 که منم سریع stop می کنم
خیلی ممنون از اینکه راهنمایی می کنید
با سپاس

.D3VIL.
08-02-11, 13:11
خب الان که فرقی نکرد حالا 100 باشه یا 107 ؟

الان سیستم من پاورش همچین کاری می کنه؟ منظورم اینه کاهش پرفورمنس داره؟
نمیدونم دقیق من سیستم رو از نزدیک ندیدم + شما باید سیستم رو با یک پاور بالاتر تست کنید در اون صورت Performance سیستم رو با پاور ها مختلف اندازه گیری کنید ببینید پاور آیا مشکل ایجاد میکنه یا خیر.

دمای گرافیک ها خیلی خوبه قبلا 30 بود با sli گرافیک اول حدود 32 و دومی حدود 36 هست در حالت لود هم حدود 70 البته بدون اور (فعلا گرافیک ها رو اور نکردم فقط برای تست اینکار رو کردم)
دمای مین حدود 52 و در حالت لود با اور بالای 69 تا حالا ندیدم بره در ضمن از وقتی sli شده به 69 یکی دو بار رسیده قبلا نمیرسید (سی پی یو اور شده)
دمای سی پی یو با فرکانس 3.8 و توربو روشن ولتاژ 1.275 در حالت عادی 42 ولی در حالت لود خیلی زیاد که دمای ثابتی ندارم بگم چون 1 دقیقه زیر فشار باشه با linx به 69 میرسه خود سی پی یو و هسته ها حدود 80 که منم سریع stop می کنم
خیلی ممنون از اینکه راهنمایی می کنید
با سپاس
دما پردازنده + گرافیک ها نرمال هستند.
ولی دمای مادربرد یک مقداری بالاست....
وضعیت تهویه کیس چطوره؟!

amirpcp30
08-02-11, 14:15
سلام

نمیدونم دقیق من سیستم رو از نزدیک ندیدم + شما باید سیستم رو با یک پاور بالاتر تست کنید در اون صورت Performance سیستم رو با پاور ها مختلف اندازه گیری کنید ببینید پاور آیا مشکل ایجاد میکنه یا خیر.
راه دیگه ای نیست؟ از اینکه فریم خوب بالا رفته و ولتاژ 12 پایین تر از 12 نشه میشه مطمعن شد؟

دما پردازنده + گرافیک ها نرمال هستند.
دمای گرافیک خیلی خوبه اگه یخلی هم اور کنم و زیاد ولتاژ بدم بازم بالای 90 نمیره (البته نه اینکه تا آخر بیارم بالا)
دمای پردازنده در حالت عادی خوبه ولی در حالت لود در یک دقیقه تست linx دما به 69 و دمای هر هسته حدود 85 میشه این هم خوبه؟ چون من یکم نگران بودم برای سی پی یو داخل سایت اینتل زده بود بالای 74 نره

ولی دمای مادربرد یک مقداری بالاست....
دمای مین به دلیل sli و اگه هم سی پی یو و هم گرافیک اور بشوند و هر دو با هم زیر فشار باشند به 69 میرسه وگر نه زیاد نیست

وضعیت تهویه کیس چطوره؟!
خیلی خوبه کیسم cosmos s هست بالاش 3 تا فن بستم عقب هم هست + جلو ولی بغلش به v10 گیر می کردم کندمش ولی مشکلی نیست بغلش تمامش فیلتر ضد غبار هست و کامل هوا منتقل میشه
خیلی خوشحالم با اینهمه اطلاعات دارین جواب میدید واقعا در این تاپیک با این چیز هایی که گفتین خیلی چیز ها یاد گرفتم
اگه میشه نرم افزار مورد نظرتون رو بگید و مدت تست که من تست بگیرم و دما رو کامل تر متوجه بشید چون نرم افزار ها فشار متفاوتی به سیستم می اورند
ممنون

.D3VIL.
08-02-11, 23:45
راه دیگه ای نیست؟ از اینکه فریم خوب بالا رفته و ولتاژ 12 پایین تر از 12 نشه میشه مطمعن شد؟
شما باید تمامی جوانب رو در نظر بگیرید تا سیستم Stable و Safe داشته باشید.

دمای گرافیک خیلی خوبه اگه یخلی هم اور کنم و زیاد ولتاژ بدم بازم بالای 90 نمیره (البته نه اینکه تا آخر بیارم بالا)
دمای پردازنده در حالت عادی خوبه ولی در حالت لود در یک دقیقه تست linx دما به 69 و دمای هر هسته حدود 85 میشه این هم خوبه؟ چون من یکم نگران بودم برای سی پی یو داخل سایت اینتل زده بود بالای 74 نره
V10 نباید اصلا به همچین دمایی برسه؟!
وضعیت خمیر سلیکون چطور هست؟! خنک کننده به درستی روی مادربرد نصب شده است؟!
پروفایل اورکلاکینگ شما چیه؟! مقدار دقیق ولتاژ ها ؟

خیلی خوبه کیسم cosmos s هست بالاش 3 تا فن بستم عقب هم هست + جلو ولی بغلش به v10 گیر می کردم کندمش ولی مشکلی نیست بغلش تمامش فیلتر ضد غبار هست و کامل هوا منتقل میشه
کیس شما خیلی عالی هست یکی از بهترین کیس ها عرضه شده هست.
دور فن V10 چند RPM هست؟ (گزینه های Silent برای CPU Fan که داخل تنظیمات BIOS انتخاب نشده ؟!)

اگه میشه نرم افزار مورد نظرتون رو بگید و مدت تست که من تست بگیرم و دما رو کامل تر متوجه بشید چون نرم افزار ها فشار متفاوتی به سیستم می اورند
برنامه های زیادی هست که پردازنده رو در حالت 100% قرار بده.
OCCT نسبتا خوب هست Prime95/Everest Ultimate هم این قابلیت رو دارند.
دما پردازنده + M.B رو هم میشه از طریق Easy Tune کنترول کرد همچنین قابلیت نمایش دور فن پردازنده.

amirpcp30
09-02-11, 11:09
سلام

شما باید تمامی جوانب رو در نظر بگیرید تا سیستم Stable و Safe داشته باشید.
خب خدا رو شکر خیالم راحت شد

V10 نباید اصلا به همچین دمایی برسه؟!
اره خودمم نمی دونم چرا این فن که بهترین نباشه حداقلش جز بهترین هاست چرا اینقدر راحت سی پی یو داغ میشه
راستی یک تکنولوزی انگار این v10 داره به نام Hybird tec همچین چیزی داخل چند تا سایت نوشته بود این چی هست؟
اینجا هم یک تست هیت دو بار v10 رو گذاشته انگار اون یکی که بهتر شده به خاطر این تکنولوژی بوده :
یک سوال دیگه هم داشتم می خواستم ببینم این v10 چرا دو تا برق می خواهد؟ و در سایت ها نوشته 70 وات مصرف داره یک برقش به به مین می خوره یکی به پاور البته با همون مین کار میکنه من یک بار به پاور هم وصل کردم اما چیزی در فن ندیدم اولش فک می کردم کابل پاور مال فن رم هست ولی اینطور نبود اگه از مین بکنم و فقط به پاور باشه کار نمی کنه انگار اون که مال پاوره اصلا ربطی به فن نداره در کل من کلا وصل نکردم فقط یکی دو بار برای اینکه ببینم برای چس هست
شما میدونید چی هست؟ ربطی به این tec داره؟

وضعیت خمیر سلیکون چطور هست؟!
خمیر خودش رو استفاده کردم خمیر خوب کرمان پیدا نکردم

خنک کننده به درستی روی مادربرد نصب شده است؟!
فک کنم من اول خمیر زدم بعد فن رو گذاشتم بعد بر داشتم ببینم کامل خمیر پخش میشه بعد دوباره کمی خمیر اضافه کردم و بعد بستم
فن استوک خودش یک رمانی روش بود رو درست نبسته بودم خیلی داغ بود اومدم بازش کنم تازه دیدم بسته شد ولی فک نکنم این دیگه اینطوری ها بد بسته باشم
با فن استوکش در حالت معمولی دماش بود حدود 55 ولی با v10 شد حدود 36

پروفایل اورکلاکینگ شما چیه؟!
cpu ratio:21
bclk:182
ram ratio:8
spd:1456
timing:7.7.7.20
uncore:19
turbo=on
بقیه همه در حالت اتوماتیک

مقدار دقیق ولتاژ ها ؟
cpu vcore:1.275
qpi:1.220
dram voltege:1.7
بقیه همه در حالت اتوماتیک

کیس شما خیلی عالی هست یکی از بهترین کیس ها عرضه شده هست.
ولی میشد بهتر از اینم خرید مثل haf x که حیف گیرم نیومد البته این به نظرم خوبه ولی اون 8 اسلات هست البته یا این مشکلات sli فک نکنم هیچ وقت 3 تا کارت رو sli کنم و 460 هم که همچین امکانی رو نداره

دور فن V10 چند RPM هست؟ (گزینه های Silent برای CPU Fan که داخل تنظیمات BIOS انتخاب نشده ؟!)
من گزینه ای برای سایلنت ندیدم ولی دور اتوماتیک هست که با بالا رفتن دما بالا میره
در حالت عادی حدود 1700 هست و در لود وقتی به 69 درجه میرسه دور فن میشه 2500

برنامه های زیادی هست که پردازنده رو در حالت 100% قرار بده.
OCCT نسبتا خوب هست Prime95/Everest Ultimate هم این قابلیت رو دارند.
دما پردازنده + M.B رو هم میشه از طریق Easy Tune کنترول کرد همچنین قابلیت نمایش دور فن پردازنده.
با همین easytune دور فن رو چک کردم + دما
راستی سیستم من الان چقد برق مصرف می کنه؟ چون من وقتی سی پی یو اور هست اگه هر دو گرافیک اور کنم و هر دو رو با هم زیر فشار بزارم ups صدا میده و چراغ قرمزش روشن میشه و 10 ثانیه بعد برق رو قعط می کنه (البته اگه گرافیک زیاد اور بشه + اور سی پی یو و هر دو در تست 100 در صد باشند)
مدل ups : فاراتل SM1250
ممنون

amirpcp30
09-02-11, 13:44
بازم سلام
ببخشید دو تا پست پشت سر هم میزنم
دو تا تست برای سی پی یو گرفتم:
اولی مثل همیشه بدون وصل کردم کابل پاور فن سی پی یو در تست wprime که حدود 230 ثانیه طول کشید دمای سی پی یو 66 درجه شد
بعد کابل رو وصل کردم و دوباره تست گرفتم بازم حدود 230 ثانیه ولی اینبار دمای سی پی یو روی 59-60 همش تغییر می کرد یعنی حداقل 6 درجه خنک تر شد ولی چیکار می کنه خنک میشه رو من نفهمیدم
دمای هر هسته هسته دوم بیشتر از همه بود که شد 77 درجه
الان دما چطوره؟ (البته با linx دما بیشتر میشه چون خیلی بیشتر فشار میاره)
ممنون