PDA

مشاهده نسخه کامل : نویز صدا از subwoofer

ata.royalfalcon
25-01-11, 11:30
سلام
من یه لپ تاپ مدل asus n61gv دارم
مشکل من اینه که هروقت subwoofer رو به خروجی هدفون وصل میکنم و شارژر هم وصل باشه صدا نویز داره یعنی وووووووییییییززززززززززز
اما اگه شارژر رو جدا کنم نویز نداره

یه حالت دیگه رو هم امتحان کردم
با هدفون اورجینال گوشی نوکیا امتحان کردم چه شارژر وصل باشه و چه وصل نباشه هیچ نویزی نداره
حالا میخوام بدونم مشکل از کجاست از subwoofer هست ؟؟؟
خواهشا جواب بدین
هرچی به ذهنتون میرسه بگین

pc_hex
25-01-11, 16:47
سلام.
دوست عزیز اون نویز بخاطر درست یکسونشدن ولتاژکاهش یافته توسط ترانس داخل شارژر هستش. برای حداقل رساندن این نویز شما نیاز به اسیلوسکوپ داره که فکر نکنم بخاین حدود میلیون 1تومن هزینه کنید ...
راه ارزانتر. شارژر رو باز کنید و خازن بعد از پُل دیود را عوض کنید. اگر 1000ufباشه به 2200uf تغییرش بدین. یادتون نره که افزایش بیش از حد ظرفیت خازن موجب سوختن دیود ها میشه...اگه خودتون بلدنیستین بدین به یک تعمیرکار تا براتون 3 سوته انجام بده . بعدش در خروجی از آی سی رگلاتور استفاده کنید . برای ولتاژ 5 تا 12 ولت طراحی شده که راحت نویز خروجی رو به حداقل میرسونه... مثلا برای 5 ولت باید از 7805 و برای 9ولت 7809 استفاده کنید.
قیمت آی سی حدود 400 تومنه. قیمت خازن هم حداکثر 500 تومن.
اما دلیل نویز نداشتن در هدفون اورجینال نوکیا ، استفاده از مغزی با امپدانس واقعی و آهنربای با کیفیت هستش.
تشکر یادتون نره....
باز هم مشکلی داشتی پ خ کن. این مساله بارها برام تکرار شد که در همه موارد یکسوسازی ناقص باعث این مشکل بوده. به قول معروف Dcضرباندار بهش میگن.

ata.royalfalcon
27-01-11, 13:15
ممنون از راهنمایی های شما
من یه کار دیگه کردم لپ تاپم رو جابجا کردم اون گوشه اتاق نویزش خیلی اومده پایین خیلی ناچیز شده و قابل تحمله
حالا نمیدونم ربطی داره یا نه ولی
لپ تاپ که مشکلی نداره؟؟؟ خیلی نگرانم کرده پس فقط مشکل شارژر هست دیگه
تو سایتهای خارجی که بررسی کردم یه نفر هست عینا مشکل من رو داشته و مثل اینکه با 20 دلار مشکلش حل شده بی زحمت اونو بررسی میکنین
Only the registered members can see the link

ببخشید از زحمتی که به شما دادم

ata.royalfalcon
27-01-11, 14:52
دوستان من گوگل و یوتیوب رو بررسی کردم مثل اینکه هزاران نفر مشکل منو رو داشتند و حتی توی یوتیوب یه فیلم دانلود کردم عین من همین مشکل رو داشت
یه وسیله ای بین لپ تاپ و آمپلی فایر گذاشت که مشکلش حل شده بود
اسم دستگاه هم ground loop Isolator بود

Mahdi_Moosavi
27-01-11, 18:13
دوست عزیز این مشکل رو حدودا 20 روز پیش ASUS با جدیدترین آپدیت Bios برای این مدل حل کرده :

لینک دانلود آخرین ورژن Bios برای این مدل :

فقط در حین آپدیت حتما هم باتری و شارژر هر دو به دستگاه متصل باشند.

موفق باشی.