PDA

مشاهده نسخه کامل : کابل atx

amazon13
20-01-11, 13:38
مزیت کانکتور 8 پین سی پی یو به 4 پین چیه؟

mehrdad_ab
20-01-11, 13:59
این برای پردازنده های پر مصرف تهیه شده
مثلاً توی برد G31 خودم که پردازنده 5200 و 300 بستم فقط کانکتور 4 پین وصلاً ، ولی اگه بخوام یه پردازنده پر مصرف تر روش ببندم باید از 8 پین استفاده کنم . در ضمن ورودی برق گرافیک های پرمصرف هم 8 پین هست.

amazon13
20-01-11, 17:31
پس اگه من بخوام یه دونه phenom II X4 965 تهیه کنم باید مادربوردم 8 پین باشه درسته؟اگه 4 پین بود چه اتفاقی میافته؟

javadshahvand
20-01-11, 18:00
احتمال خراب ویا سوختن پردازنده هست و اینکه پردازنده پردازش خوبی نداره سیستم هنگ و یا خاموش میشه

nima_hl
20-01-11, 18:51
پس اگه من بخوام یه دونه phenom II X4 965 تهیه کنم باید مادربوردم 8 پین باشه درسته؟اگه 4 پین بود چه اتفاقی میافته؟

اگر سوکت مادربرد شما 4 پین باشه و مدار تغذیه پاورتون هم برای این پردازنده طراحی شده باشه هیچ اتفاقی نمیافته و سیستم راحت کارش رو انجام میده ( بعضی از مدار تغذیه مادربردها مثلا برای بالای 95 وات پردازنده کشش ندارند که در سایت سازنده مادربرد توضیح داده شده )

شما موقعی با سوکت 4 پین و پردازنده پر مصرف به مشکل میخورید که یکی از حالتهای زیر اتفاق بیافته

1- پاور شما دارای سیم یا سوکت استاندارد نباشه ( قطر سیمها کم باشه ) که در این حالت اگر به پردازنده فشار بیارید سیمها یا سوکت داغ میشه

2- مادربرد شما دارای سوکت 8 پین باشه و شما سوکت 4 پین روش بزنید - در این حالت اگر طراحی مدار تغذیه مادربرد به گونه ای باشه که نتونه لود بالانس را بر روی تمام فازها تقسیم کنه ممکنه به نیمی از فازها فشار وارد کنه

3- شما پردازندتون رو آورکلاک سنگین کنید به گونه ای که نیاز به برق زیادی داشته باشه که در این حالت اگر پاورتون استاندارد باشه و قطر سیمهاتون هم مناسب باشه باز 4 پین نمیتونه بالای 200 وات جریان به مادربرد برسونه

برای کارهای معمولی ، بازی و آورکلاک معمولی خیلی تفاوتی نمیکنه که سوکت 4 یا 8 باشه ولی اگر سیستم برای کارهای مانند رندر استفاده بشه یا آورکلاک سنگین روش انجام بشه خیلی بهتره که سوکت 8 پین باشه تا مشکل یا محدودیتی ایجاد نشه

amazon13
21-01-11, 00:15
خوب پس چرا روی بعضی مادربوردا نوشته support 140 watt cpu ولی سوکتش 4 پینه؟:1. (35):

nima_hl
21-01-11, 01:06
خوب پس چرا روی بعضی مادربوردا نوشته support 140 watt cpu ولی سوکتش 4 پینه؟:1. (35):

شما اول بگو چرا اینهمه پستاتون رو جواب میدیم تشکر زیر پستامون رو نمیزنید ؟ :lol:

ببین عزیز سوکت 4 پین بسته به قطر سیم پاور ، ضخامت و اندازه مس روی مادربرد میتونه یه چیزی بین 150 تا 200 وات جریان به cpu برسونه

حالا اگر پردازندتون را آورکلاک کنید چون جریان بیشتری میکشه این مسیر بهش فشار میاد و ممکنه داغ کنه یا کم بیاره و سیستم از استابلیتی بیافته

یه مثال براتون بزنم

شما از یک شلنگ که قطرش 4 سانته میتونید در دقیقه 125 لیتر آب بگیرید ، اگر خواستین 150 لیتر آب بگیرید و فشار را زیاد کردین هم مشکلی نداره ولی اگر بخواهید در دقیقه 300 لیتر آب بکشین یا شلنگ میترکه یا موفق نمیشین :wink:

ولی از یک شلنگ با قطر 8 سانتی به راحتی 125 لیتر عبور میکنه و اگر لازم شد 300 لیتر هم عبور میکنه و ......

برای کارهای روزمره سوکت 4 پین کافیه ولی سوکت 8 پین برای مواقع بخصوص مثل آورکلاک کاربرد داره

amazon13
21-01-11, 02:03
بابا من که تشکر می کنم هی میگم اقا نیما و بقیه دوستان دستتون درد نکنه ممنون حتما پستامو گم کردی بازم میگم ممنون دستتون درد نکنه هیچ سایتی به اندازه شما سوالای منو جواب نداده:give_rose::give_rose::give_rose::1. (5)::1. (5)::1. (5):

nima_hl
21-01-11, 10:48
بابا من که تشکر می کنم هی میگم اقا نیما و بقیه دوستان دستتون درد نکنه ممنون حتما پستامو گم کردی بازم میگم ممنون دستتون درد نکنه هیچ سایتی به اندازه شما سوالای منو جواب نداده:give_rose::give_rose::give_rose::1. (5)::1. (5)::1. (5):

عزیز بنده هم جسارت نکردم و نگفتم تشکر نکردید :give_rose:

ببین عزیز من الان 2424 تا پست در این فروم دارم که 4862 تا تشکر ازشون شده یعنی برای هر پست تقریبا 2 نفر ازم تشکر کردن

از طرف دیگه از این تشکرها در 2172 تا از پستام بوده یعنی 252 تا پست دارم که کسی ازم تشکر نکرده

اگر پستی بزنم که کسی ازم تشکر نکنه حتما اسپم بوده دیگه ، که ارزش یه تشکر رو نداشته :wink:

پس اینکه شما در پستهاتون از بنده یا دوستان تشکر میکنید نظر لطفتون رو میرسونه ولی توی همون پست تمام میشه ولی اگر دکمه تشکر زیر پست را بزنید در کارنامه شخص ثبت میشه که این خوبه حتی از ژوزفین هم بهتره ، بعله بعله :1. (35):