PDA

مشاهده نسخه کامل : به روزترین مادربرد

00110
01-05-07, 15:28
با سلام

اقا من یدونه دفترچه راهنما یا مشخصات یدونه مادربرد توپ رو میخام ...
ببین یعنی اخرش باشه ها .END مادربردی که همین امروز در اومده لطفا سریع ... نیاز دارم .

اینا واسم مهمه هر کدوم باشه بهتر ...

Asus
+FSB: 2000/ 2200
Memory : DDR3
SLI

اگه درباره تکنولوژی هایی که ساپورت می کنه هم بگید که ترکوندید ...

Shahryar
01-05-07, 15:35
با سلام

اقا من یدونه دفترچه راهنما یا مشخصات یدونه مادربرد توپ رو میخام ...
ببین یعنی اخرش باشه ها .END مادربردی که همین امروز در اومده لطفا سریع ... نیاز دارم .

اینا واسم مهمه هر کدوم باشه بهتر ...

Asus
+FSB: 2000/ 2200
Memory : DDR3
SLI

اگه درباره تکنولوژی هایی که ساپورت می کنه هم بگید که ترکوندید ...

دوست عزیزم برای شما قیمت مهمه ؟

2- توی ایران هم باشه یا نه ؟ ( چرا که بسیاری از مادربورد ها در خارج از ایران هستند ولی در ایران یا نیستند یا بسیار بد گیر میاند .

سوم اینکه برند ایسوس براتون خیلی مهمه ؟

در ضمن مشکل داره سیستمی که شما گفتید چراکه با توجه به گفته های شما ، شما یک پلتفرم AMD خواستید . و AM3 از سوکت های ای ام دی توانایی پشتیبانی از DDR3 را داره که هنوز به بازار نیامده . و مشکل دیگه اینکه AMD اف اس بی 2000 و ... نداره بلکه این مقدار HT این پردازنده و مادربورد هست ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

00110
01-05-07, 21:20
دوست عزیزم برای شما قیمت مهمه ؟

نه

2- توی ایران هم باشه یا نه ؟ ( چرا که بسیاری از مادربورد ها در خارج از ایران هستند ولی در ایران یا نیستند یا بسیار بد گیر میاند .

اینم مهم نیست من فقط مشخصات سیستم رو میخام

سوم اینکه برند ایسوس براتون خیلی مهمه ؟

نه

در ضمن مشکل داره سیستمی که شما گفتید چراکه با توجه به گفته های شما ، شما یک پلتفرم AMD خواستید . و AM3 از سوکت های ای ام دی توانایی پشتیبانی از DDR3 را داره که هنوز به بازار نیامده . و مشکل دیگه اینکه AMD اف اس بی 2000 و ... نداره بلکه این مقدار HT این پردازنده و مادربورد هست ...

موفق باشید
اینجا رو نفمیدم :
1/ یعنی Intel از DDR3 پشتیبانی نمی کنه ؟؟؟
2/ AM2 از DDR3 پشتیبانی نمیکنه ؟؟؟
3/ FSB 2000 نداریم ؟؟؟
4/ این HT رو هم توضیح بدید ممنون میشم ...

بیشتر ساپورت کردن DDR3 مهمه ...

M A H R A D
01-05-07, 21:54
سلام دوست عزیزم.

یعنی Intel از DDR3 پشتیبانی نمی کنه ؟؟؟
چرا اتفاقا! ، ساپورت میکنه .

AM2 از DDR3 پشتیبانی نمیکنه ؟؟؟
خیر

FSB 2000 نداریم ؟؟؟

خیر ، HT 2000MT/s داریم

این HT رو هم توضیح بدید ممنون میشم ...

HyperTransport یک رابط Piont-To-Piont هست که توضیحات اضافی رو از اینجا بگیرید :
Only the registered members can see the link

====

فعلا مادربردی که DDR3 داشته باشه و SLI هم ساپورت کنه نداریم ( واسه CF داریم که مدلهایی از MSI هست)

Shahryar
01-05-07, 22:00
نه

اینم مهم نیست من فقط مشخصات سیستم رو میخام

نه

اینجا رو نفمیدم :
1/ یعنی Intel از DDR3 پشتیبانی نمی کنه ؟؟؟
2/ AM2 از DDR3 پشتیبانی نمیکنه ؟؟؟
3/ FSB 2000 نداریم ؟؟؟
4/ این HT رو هم توضیح بدید ممنون میشم ...

بیشتر ساپورت کردن DDR3 مهمه ...

دوست عزیزم اینتل پشتیبانی میکنه و مادربورد های MSI براش مادربورد در نمایشگاه CeBIT ( منظور از براش چیپست Bearlake هست . ) اما این مادربورد ها هنوز به بازار جهانی عرضه نشدند!

برای ای ام دی هم سوکت AM3 را DDR3 استفاده میکنه نه AM2 !

خیر FSB حداکثر 1333Mhz داریم !

HT یا همون Hyper Transport رابط بین رم و پردازنده در پتلفرم های ای ام دی هست ... ( به جای اینکه FSB کلیه ی قطعات را دور بزنه بوسیله ی HT پردازنده با رم سریعتر از بقیه میتونه ارتباط داشته باشه .)

موفق باشید

M A H R A D
01-05-07, 22:14

FSB 1600MHz فراموش نشه !
CPUهای Xeon اینتل

Emperatour
01-05-07, 22:44
فکر نمیکنم ایشون سرور بخان. مگه سرور نیست زنون؟

00110
02-05-07, 09:00
ممنون M A H R A D

دوست عزیزم اینتل پشتیبانی میکنه و مادربورد های MSI براش مادربورد در نمایشگاه CeBIT ( منظور از براش چیپست Bearlake هست . ) اما این مادربورد ها هنوز به بازار جهانی عرضه نشدند!

برای ای ام دی هم سوکت AM3 را DDR3 استفاده میکنه نه AM2 !

HT یا همون Hyper Transport رابط بین رم و پردازنده در پتلفرم های ای ام دی هست ... ( به جای اینکه FSB کلیه ی قطعات را دور بزنه بوسیله ی HT پردازنده با رم سریعتر از بقیه میتونه ارتباط داشته باشه .)

موفق باشید

رابط بین رم و پردازنده در پتلفرم های ای ام دی به وسیله چیپست شمالی هست دیگه که میشه FSB حالا شما میگید که فقط رم با پردازنده با این راه در ارتباط هست که به جای FSB میگن HT ...
درسته ؟؟؟

پس به این یه نگاهی بندازین این چیه ؟؟؟
Front Side Bus : 2000 / 1600 MT/s

MOHGOLD
02-05-07, 09:13
ممنون M A H R A D

رابط بین رم و پردازنده در پتلفرم های ای ام دی به وسیله چیپست شمالی هست دیگه که میشه FSB حالا شما میگید که فقط رم با پردازنده با این راه در ارتباط هست که به جای FSB میگن HT ...
درسته ؟؟؟

پس به این یه نگاهی بندازین این چیه ؟؟؟
Front Side Bus : 2000 / 1600 MT/s
ببین دوست عزیز Cpu های Amd در داخل خودشون چیپست پل شمالی رو دارند و بنابراین سرعت ترانسفر اطلاعات بالاتر میره (HT)
موفق باشید

00110
02-05-07, 09:28
ببین دوست عزیز Cpu های Amd در داخل خودشون چیپست پل شمالی رو دارند و بنابراین سرعت ترانسفر اطلاعات بالاتر میره (HT)
موفق باشید

اها فهمیدم مرسی :1. (3):

00110
02-05-07, 10:05
اگع میشه درباره این تکنولوژی ها هم توضیح بدید ...
8phase power design
array mic

و این که توی راهنمای مادربرد هست ...
Storage

M A H R A D
02-05-07, 10:45
فکر نمیکنم ایشون سرور بخان. مگه سرور نیست زنون؟
چرا ! Xeon مال سرور هست ولی میخواستم بگم که در کل پردازنده هایی هستند که FSB 1600MHz هم دارند و بیشترینش 1333 نیست

M A H R A D
02-05-07, 11:17
اگع میشه درباره این تکنولوژی ها هم توضیح بدید ...
8phase power design
array mic

و این که توی راهنمای مادربرد هست ...
Storage
در مورد اولی :

یک تکنولوژی انحصاری مخصوص بعضی از مینهای Asus هست که بوسیله این تکنولوژی با کمتر شدن گرما ، پردازنده بهتر تغذیه میشه ...
این تکنولوژی همچنین باعث میشه تا پردازنده و سایر قطعات از جریانهای ورودی شکن و ولتاژ خروجی شکن محافظت بشن و ریسک اینجور مسائل رو به پایین ترین حد میاره ...
این تکنولوژی در اور کردن پردازنده و زمانی که پردازنده در حال انجام پردازشهای سنگین هست خیلی میتونه مفید باشه

در مورد دومی :

خیلی ساده است ! در برخی مادربردهای Asus مثل P5B Deluxe WiFi یک میکروفون در داخل خود باکس مادربرد هست ... به عنوان یکی از Asus AI Lifestyle Features ...

در مورد Storage هم باید بگم که این مورد مربوط میشه به تجهیزات و امکانات ذخیره سازی در سیستم ( مواردی مثل هارد و پورتهای مختلف IDE,SATA و RAID و ...)

سپاس

00110
02-05-07, 19:40
اقا واسه من مادربرد خوب که پیدا نکردین

من خودم یدونه معمولی شو پیدا کردم :
Asus : P5N32-E SLI
توی این مدل 3 تا Pci-E هست 2 تاش واسه SLI یکیش چی هست ؟؟؟

Trance
02-05-07, 20:23
فکر کنم دوتاش باس خروجی 16x داره اون یکی که باید وسط باشه یعنی سومی باس خروجیش 8x هستش.یعنی بعضی گرافیک ها باس خروجی 16 دراند بعضی ها 8 . سئوالی بود در خدمتم.البته مدیران سایت و اساتید فن بهتر می تونند راهنمای کنن

00110
03-05-07, 09:51
فکر کنم دوتاش باس خروجی 16x داره اون یکی که باید وسط باشه یعنی سومی باس خروجیش 8x هستش.یعنی بعضی گرافیک ها باس خروجی 16 دراند بعضی ها 8 . سئوالی بود در خدمتم.البته مدیران سایت و اساتید فن بهتر می تونند راهنمای کنن
اره عزیز همین طور هست ممنون

در بعضی از ماردبرد ها Sata-external هست اینا رو میشه مثله USB وقتی کامپیوتر روشن است وصل کرد ؟؟؟
برق اینا از کجا میاد چون فقط کابل دیتا هست ؟؟؟ :1. (27):

M A H R A D
03-05-07, 14:20
اقا واسه من مادربرد خوب که پیدا نکردین

من خودم یدونه معمولی شو پیدا کردم :
Asus : P5N32-E SLI
توی این مدل 3 تا Pci-E هست 2 تاش واسه SLI یکیش چی هست ؟؟؟
سلام.

یعنی این مادربرد تمام اون مشخصاتی که توی پست اول دادید رو داره ؟!!! ( DDR3 و غیره ) !

سه تا PCI-E هم شاید واسه تکنولوژی آینده انویدیا هست که در اون از سه کارت گرافیک بصورت همزمان استفاده میشه ...

M A H R A D
03-05-07, 14:23

در بعضی از ماردبرد ها Sata-external هست اینا رو میشه مثله USB وقتی کامپیوتر روشن است وصل کرد ؟؟؟
در مورد External Sata یا همون eSATA بهتون پیشنهاد میکنم این PDF رو بخونید :

سپاس

Shahryar
03-05-07, 14:24

دوست عزیزم External Sata ها هم با USB وصل میشند هم با 1394 .

در مورد سوال شما که برق از کجا میاد باید بگم که پورت USB ضمن تبادل دیتا برق دستگاه را هم تامین میکنه برای مثال این MP3 Player هایی که با USB شارژ می شوند پس چه طوری کار می کنند ؟

در ضمن در مقاله زیر میتونید اختلاف سرعت پورت های مورد استفاده برای این هارد های ساتا ( + هارد های اکسترنال ) را ببینید :

موفق باشید

Shahryar
03-05-07, 14:26
در مورد External Sata یا همون eSATA بهتون پیشنهاد میکنم این PDF رو بخونید :

سپاس

مهراد جان ماله من هم مقاله ی Web فایل PDF شما هست ( من در هنگامی که شما داشتید پست میزدید پست زدم برای همین در صورتی که خواستید پست منو ویرایش کنید ...)

موفق باشید

00110
03-05-07, 17:06
سلام.

یعنی این مادربرد تمام اون مشخصاتی که توی پست اول دادید رو داره ؟!!! ( DDR3 و غیره ) !

سه تا PCI-E هم شاید واسه تکنولوژی آینده انویدیا هست که در اون از سه کارت گرافیک بصورت همزمان استفاده میشه ...
نه ولی چیز توپی پیدا نکردم ...

در ضمن این ساتا که من میگم USB نیست عینه همونی هست که به مادربرد میزنیم ...

Shahryar
03-05-07, 21:16
نه ولی چیز توپی پیدا نکردم ...

در ضمن این ساتا که من میگم USB نیست عینه همونی هست که به مادربرد میزنیم ...

دوست عزیزم پورت e-Sata در هر دو مقاله ای که توسط من و مهراد عزیز ارائه شد بود ...

این را هم نگاه کنید که در صورتی که مادربورد توانایی پشتیبانی از eSATA را نداشته باشه اینطوری میتونید از هارد اکسترنال استفاده کنید :

قربانت شهریار:1. (3):

00110
05-05-07, 09:21
ممنون عزیز ولی مثله اینکه شما منظوره منو نفهمیدین ...
ببینین توی هارد ساتا دو تا جا هست یکیش واسه برق و دیگری واسه دیتا حالا دیتا میره اینجا پس برق چی میشه مگر اینکه هارد های esata هم فرق داشته باشه و هر دو با یه سیم تامین بشه اینجوریه ؟؟؟ یعنی هادر معمولی ساتا رو نمیشه به اینا زد ؟؟؟

در ضمن اگه میشه درباره اینا هم یه توضیح بدید ...
cpu clock(internal / external)
cpu multiplie

و اینا
CNR slot
PCI-E 1X
به این شکاف ها چی وصل میشه ؟؟؟

M A H R A D
05-05-07, 14:12
ببینین توی هارد ساتا دو تا جا هست یکیش واسه برق و دیگری واسه دیتا حالا دیتا میره اینجا پس برق چی میشه مگر اینکه هارد های esata هم فرق داشته باشه و هر دو با یه سیم تامین بشه اینجوریه ؟؟؟ یعنی هادر معمولی ساتا رو نمیشه به اینا زد ؟؟؟

من هم منظور شما رو نفهمیدم ! Only the registered members can see the link

cpu multiplie

در مورد اولی :

سی پی یو دارای دو نوع کلاک هست : یکی کلاک درونی خودش که مثلا وقتی میگن فلان پردازنده 3 گیگاهرتز هست منظور اینترنال کلاک هست ...
اکسترنال کلاک هم همون FSB هست ...

یه سرچی توی انجمن بزنید قبلا کاملتر توضیح داده ام ...

در مورد Multiplier هم باید بگم که این آیتم در واقع یک عدد هست که در اکسترنال کلاک (FSB) ضرب میشه و اینترنال کلاک رو مشخص میکنه ... در واقع مالتی پلایر نقش یک ضریب برای بدست آوردن اینترنال کلاک داره ...

و اینا
CNR slot
PCI-E 1X

CNR در واقع مخفف Communications/Networking Riser هست و یک جک برای مودم و شبکه هست ...

PCI-E 1x هم یک نوع پورت ارتباطی از خانواده PCI Express هست که برخی کارتهای صدا و... میتونند از این اسلات جهت ارتباط با مادربرد استفاده کنند

سپاس

Shahryar
05-05-07, 15:53

cpu multiplie

و اینا
CNR slot
PCI-E 1X

دوست عزیزم شما تا حالا هارد های e-SATA را دیدین ؟

این هارد ها از نظر ظاهری مانند هارد های ساتا نیستند و مثل یک Removable درایو میمونه ( مثل یک فلش مموری ) با یک USB هم دیتا میگیره و هم برق ...

در مورد موضوعات دیگر هم مهراد عزیزم توضیح دادن برای دیدن توضیحات کامل هم به این تاپیک مراجعه کنید :

موفق باشید

00110
06-05-07, 09:50
ممنون M A H R A D

دوست عزیزم شما تا حالا هارد های e-SATA را دیدین ؟

این هارد ها از نظر ظاهری مانند هارد های ساتا نیستند و مثل یک Removable درایو میمونه ( مثل یک فلش مموری ) با یک USB هم دیتا میگیره و هم برق ...

در مورد موضوعات دیگر هم مهراد عزیزم توضیح دادن برای دیدن توضیحات کامل هم به این تاپیک مراجعه کنید :

موفق باشید

خوب من هارد ساتا اکسترنال ندیدم چرا میزنی ؟؟؟ :1. (28):
ممنون اره حالا فهمیدم توی نت هم عکسشو دیدم مرسی ... :1. (3): :1. (35):

اقا ببخشید من اینجا حسابی مخه شما رو پیاده کردم :1. (29):

من یه جا خوندم نوشته بود :
FSB یا HT برابر 2000
اخه شما گفتین اینا با هم فرق دارن ؟؟؟
در ضمن یه جا دیدم جلوی FSB نوشته بود 2000 MT
:1. (27):
میشه درباره این 3 تا FSB , HT , MT توضیح بدید یا یه منبع معرفی کنید ...

M A H R A D
06-05-07, 13:44
ممنون M A H R A D

خوب من هارد ساتا اکسترنال ندیدم چرا میزنی ؟؟؟ :1. (28):
ممنون اره حالا فهمیدم توی نت هم عکسشو دیدم مرسی ... :1. (3): :1. (35):

اقا ببخشید من اینجا حسابی مخه شما رو پیاده کردم :1. (29):

من یه جا خوندم نوشته بود :
FSB یا HT برابر 2000
اخه شما گفتین اینا با هم فرق دارن ؟؟؟
در ضمن یه جا دیدم جلوی FSB نوشته بود 2000 MT
:1. (27):
میشه درباره این 3 تا FSB , HT , MT توضیح بدید یا یه منبع معرفی کنید ...
سلام دوست عزیز ... نه بابا این حرفها چیه که میزنی ، اینجا همه با هم دوستیم و بهم کمک میکنیم ... Only the registered members can see the link

متاسفانه الان خیلی از افراد به HyperTranport میگن FSB یا اکسترنال کلاک که این حرفها از لحاظ فنی غلطه.

در مورد اون موارد که خواسته بودید :

MT که خیلی ساده است و توضیح لازم نداره ، یعنی MegaTransfer و MT/s یعنی در هر ثانیه چند مگا دیتا ترنسفر میشه

در مورد HT = HyperTransport میتونی به لینکهای زیر مراجعه کنی :

و همچنین در مورد FSB :

سوالی بود در خدمتیم ... Only the registered members can see the link

سپاس

00110
08-05-07, 13:16
سلام دوست عزیز ... نه بابا این حرفها چیه که میزنی ، اینجا همه با هم دوستیم و بهم کمک میکنیم ... Only the registered members can see the link

متاسفانه الان خیلی از افراد به HyperTranport میگن FSB یا اکسترنال کلاک که این حرفها از لحاظ فنی غلطه.

در مورد اون موارد که خواسته بودید :

MT که خیلی ساده است و توضیح لازم نداره ، یعنی MegaTransfer و MT/s یعنی در هر ثانیه چند مگا دیتا ترنسفر میشه

در مورد HT = HyperTransport میتونی به لینکهای زیر مراجعه کنی :

و همچنین در مورد FSB :

سوالی بود در خدمتیم ... Only the registered members can see the link

سپاس

اقا شرمنده کردی ممنون ...:1. (3):

این MegaTransfer رو میگفتن اگه نصف کنی میشه همون FSB یعنی 2000 MT برابر 1000MHZ FSB است درسته ؟؟؟

M A H R A D
08-05-07, 13:37

این MegaTransfer رو میگفتن اگه نصف کنی میشه همون FSB یعنی 2000 MT برابر 1000MHZ FSB است درسته ؟؟؟
میشه بگید کی همچین حرفی زده ...

اصلا ساختار HT و FSB از اساس فرق میکنه ...

ضمنا این که میگن 2000 MT/s باید توجه داشت که در حالت دابل هست ( یعنی همون Duoble Data Rate) وگرنه اصلش (Real) هزار مگاترنسفر بر ثانیه است ...

سپاس

Shahryar
08-05-07, 13:55

سلام عزیزم خواهش میکنم این چه حرفیه ...

ببینید بسیاری از افراد FSB را با HT یکی میگیرند ! اون عددی که جلو FSB نوشته یعنی Mega Trasfer در واحد ثانیه اما به نظر من بهتره کلمه ی دیتا را به کار نبریم چراکه مگا دیتا خیلی معنی جالبی نداره ...

اما همان طوری که مهراد عزیز گفتن HT یا همون Hyper Transport ماله پلتفرم های ای ام دی هست و FSB بیشتر برای پلتفرم های اینتل به کار میره پس اصلا حرفی از FSB نیست و مهم تر اینکه این دابل هست ولی ساختار HT هست اصلا FSB نیست پس HT 2000Mhz در واقع دو عدد Line با 1000 مگاهرتز هستند ...

موفق باشید
شهریار:1. (29):

00110
08-05-07, 15:08
مرسی
یه سوال دیگه هم داشتم ...
ببینم این CPU های Core 2 extreme همون 4 هسته ای هست اگه نه بگید 4 هسته ای هی کدوم ها هستن ...

Shahryar
08-05-07, 15:15
دوست عزیزم Core 2 Quad چهار هسته ای های اینتل هستند و در کل Quad دارند در اسم خود و در ای ام دی هم الان Quad FX-74 و به عبارتی سری Quad FX اما به زودی X4 ها...

قربانت شهریار

M A H R A D
08-05-07, 16:58
مرسی
یه سوال دیگه هم داشتم ...
ببینم این CPU های Core 2 extreme همون 4 هسته ای هست اگه نه بگید 4 هسته ای هی کدوم ها هستن ...
پردازنده های C2E هم دو هسته ای دارند هم چهار هسته ای

نام چهار هسته ای هاش با QX شروع میشه ، مثل : QX6700 , QX6800

اما مدلهای دو هسته ای با X شروع میشه ، مثل : X6800

و همانطور که شهریار جان گفت ، سری Core 2 Quad هم داریم که همشون 4 هسته ای هستند

سوالی بود در خدمتیم

00110
08-05-07, 21:14
من شرمنده هر دوی شما هستم ترکوندین ها منم که شرم و حیا ندارم همینجور دارم مخه شما رو میخورم ...

توی این عکس این قسمت که علامت زدم چیه ؟؟؟

و این

M A H R A D
09-05-07, 14:44
00110 جان این حرفها چیه که میزنی ...

عزیزجان ، این مواردی که نشون دادی مربوط میشن به درگاههای S/pdif که مثلا توی عکس دومی هم ورودی داره هم خروجی ...

توی عکس دوم ، سمت چپ ؛ اون قسمت علامت زده شده مربوط میشه به پاک کردن Cmos ( خودش هم بالاش نوشته) در واقع توی سیستمهای جدید اومدن کار رو راحت کردند و بجای اینکه آدم بیاد در کیس رو باز کنه تا Cmos رو پاک کنه ، میتونه از همون پشت کیس این کارو به راحتی انجام بده ...

سپاس

Shahryar
09-05-07, 15:06
دوست عزیزم خواهش میکنم ...

در پی تکمیل حرف های مهراد جان :

درگاه S/pdif مخفف Sony/Philips Inter Face هست که اولین بار طراحانش سونی و فیلیپس بودند این درگاه یک رابط صدا ا برای بر قراری ارتباط ما بین دو دستگاه صوتی Stereo هست ( که یکی معمولا کامپیوتر هست ) برای مثال شما میتونید یکی از دستگاه های دی وی دی پلیر سینمای خانگی را به کامپیوتر وصل کنیدو با صدای دالبی دی وی دی را بر روی کامپیوتر ببینید ...

قربانت شهریار

00110
09-05-07, 18:49
ولی من فکر میکردم S/pdif تو عکس اول ، بالای اونی هست که من علامت زدم اشتباه نمی کنید ؟؟؟
اگه اینطوریه بالایی پس چیه ؟؟؟

spdif گرد هست مثله این ...

-------------------------------------------------------------------
این رو هم در مورد HT به دست اوردم میتونید اینو درستو حسابی معنی کنید به من توضیح بدید ...

Front-Side Bus Replacement
The primary use for HyperTransport is to replace the front-side bus, which is currently different

for every type of machine. For instance, a Pentium cannot be plugged into a PCI bus. In order to

expand the system, the front-side bus must connect through adaptors for the various standard

buses, like AGP or PCI. These are typically included in the respective controller functions,

namely the northbridge and southbridge.

In theory, a similar computer implemented with HyperTransport is faster and more flexible. A

single PCI↔HyperTransport adaptor chip will work with any HyperTransport enabled microprocessor

and allow the use of PCI cards with these processors. For example, the NVIDIA nForce chipset uses

HyperTransport to connect its north and south bridges.

Multiprocessor interconnect
Another use for HyperTransport is as an interconnect for NUMA multiprocessor computers. AMD uses

HyperTransport with a proprietary cache coherency extension as part of their Direct Connect

Architecture in their Opteron and Athlon64 line of processors. The HORUS interconnect from

Newisys extends this concept to larger clusters.

Shahryar
09-05-07, 19:29
عزیزم S/PDIF هست از نوع Optical !

در مورد HT هم یک تاپیک زده محمد جان ( MOHGOLD ) بخون بعد اگه نکته خاصی من میگم...

قربانت شهریار

M A H R A D
09-05-07, 21:42
بله شهریار جان درست میگه ...

S/PDIF چند نوع داریم که یکیش Optical ( نوری) هست ...

===

فقط شهریار جان اون مخفف D رو فراموش کردی :

S/PDIF = Sony Philips DIGITAL InterFace

سپاس

00110
20-05-07, 12:16
ببخشید ها یا من زیاد گیر میدم یا ما عادت داریم همه چیو طوطی واری یاد بگیریم به همین خاطر هیچی یاد نمیگیریم ...

من مطالب این دوستمون رو هم خوندم ولی ایشون هم درست توضیح نداده بودن ...

ببینید من نمیفهمم که این point to point یعنی چی ؟ یعنی ارتباط دو چیپ رو برقرار میکنه ؟؟؟ اگه از چیپ شمالی با سی پی یو باشه که همون FSB سیستم میشه وگرنه fsb مثلا رم میشه حالا این وسط HT کجاست ایا bus ارتباطی مستقلی روی مادربرد هست ؟؟؟ لطفا دقیق و سخت افزاری توضیح بدید ...

درباره این MT هم همین طور ؟؟؟
ممنون :1. (3):

Shahryar
20-05-07, 12:39
ببین عزیزم یکم بیشتر توضیح بده من کامل متوجه منظورت نشدم ...

اما ببین فرق HT و FSB را بخوای به صورت خلاصه بدونی اینه که FSB یک تکنولوژی و گذرگاه قدیمی تر هست و سرعت این گذرگاه پایین تر از HT هست و در پردازنده های اینتل به کار می روند و HT در پردازنده های AMD و سرعت بیشتری دارد حالا اگه چگونگی اتصال به پل شمالی را میخوای بدونی بگو...

اما اینجا را حتما بخون : ( پست Jacky ) :

قربانت شهریار

M A H R A D
20-05-07, 13:28
طرز ارتباط قطعات در Athlon64 :

M A H R A D
20-05-07, 13:29
Point-To-Point یعنی نقطه به نقطه ...

یعنی یک مسیر ارتباطی میاد و دو تا نقطه رو بهم متصل میکنه ...

00110
22-05-07, 10:33
ببین عزیزم یکم بیشتر توضیح بده من کامل متوجه منظورت نشدم ...

اما ببین فرق HT و FSB را بخوای به صورت خلاصه بدونی اینه که FSB یک تکنولوژی و گذرگاه قدیمی تر هست و سرعت این گذرگاه پایین تر از HT هست و در پردازنده های اینتل به کار می روند و HT در پردازنده های AMD و سرعت بیشتری دارد حالا اگه چگونگی اتصال به پل شمالی را میخوای بدونی بگو...

اما اینجا را حتما بخون : ( پست Jacky ) :

قربانت شهریار

یعنی در پردازنده های AMD چیزی به نام FSB نداریم ؟؟؟
در پردازنده های AMD روی مادربرد مثلا می نویسه FSB 2000 ht یا FSB 2000 mt میخام ببینم توی Intel اینا با چه FSB برابرن ؟؟؟
یعنی در AMD ی FSB 2000 ht یا FSB 2000 mt = در اینتل fsb 1000 ؟؟؟

این شکل M A H R A D کمک کرد ببینم یعنی توی AMD یه پل دیگه هم قبل از چیپ شمالی هست ؟؟؟
یعنی چیپ شمالی مستقیم به CPU وصل نمیشه با این پل هست ؟ (bridge)
این پل چیپست هست ؟؟؟

Shahryar
22-05-07, 10:57
کارخانه ای که FSB برای مادربورد های AMD بنویسه را باید درش را گل گرفت !

ببینید FSB را برای AMD وجود نداره ! و رابط های متفاوت داری . و نمیتونید شما یک معادل FSB و HT بگیرید ! چون چرخه ی خاصی و ... نداره و دو تکنولوژی متفاوت و این باس ها کار های متفاوتی را انجام می دهند .

این را ببین : ( البته این دقیق نیست ! ) اما طرز اتصال پردازنده ، رم و چیپست شمالی را ببین :

سوالی بود در خدمتم...

قربانت شهریار

M A H R A D
22-05-07, 13:55
یعنی در پردازنده های AMD چیزی به نام FSB نداریم ؟؟؟

اینجا رو دقت کن : ( میبینی که نامی از FSB برده نشده)

AMD64 CPUs have two busses: a memory bus and a HyperTransport bus

در پردازنده های AMD روی مادربرد مثلا می نویسه FSB 2000 ht یا FSB 2000 mt میخام ببینم توی Intel اینا با چه FSB برابرن ؟؟؟
یعنی در AMD ی FSB 2000 ht یا FSB 2000 mt = در اینتل fsb 1000 ؟؟؟

با شهریار جان موافقم ...

====

ضمنا اون Bridge ـی که توی عکسی گذاشتم نوشته ، منظورش NorthBridge هست

سپاس