PDA

مشاهده نسخه کامل : پاور مورد نیاز

amazon13
13-01-11, 03:08
دوستان این مشخصات سیستم منه
cpu:athlon x2 5400
motherboard::GIGA m52s-s3p
ram:4G ddr2
vga:sapphire hd 4850
H.D.D:maxtor 250G SATA

ایا پاور 390 کولر مستر برای این سیستم کافیه چون وقتی تو سایت کولر مستر میزان توان مصرفی رو که محاسبه کردم از این مقدار کمتر شد اونم در حالت 100%
پس چرا سایت amd نوشته واسه 4850 پاور 450 و بالاتر بگیرید؟
لطفا جواب دقیق و کامل بدین ممنون:1. (27):

nima_hl
13-01-11, 09:54
دوستان این مشخصات سیستم منه
cpu:athlon x2 5400
motherboard::GIGA m52s-s3p
ram:4G ddr2
vga:sapphire hd 4850
H.D.D:maxtor 250G SATA

ایا پاور 390 کولر مستر برای این سیستم کافیه چون وقتی تو سایت کولر مستر میزان توان مصرفی رو که محاسبه کردم از این مقدار کمتر شد اونم در حالت 100%
پس چرا سایت amd نوشته واسه 4850 پاور 450 و بالاتر بگیرید؟
لطفا جواب دقیق و کامل بدین ممنون:1. (27):

عزیز پاور 390 کولر مستر ریلش 216 واته

5119

Only the registered members can see the link

از طرف دیگه بازده این پاور حدود 70% هستش که بازده پائینیه

5120

این پاور 200 واتی برای سیستم شما بسیار کمه پیشنهاد میکنم به جای این پاور از یه پاور ریل استفاده کنید

شما با حدود 50 تومن (Only the registered members can see the link) میتونید گرین GP430A-EU بگیرید که هم active pfc هستش و هم بازده بالای 80% داره و هم 430 وات ریله

amazon13
13-01-11, 17:56
اخه نیما جان پس اون واتای دیگه چیکاره اند
در ضمن سوال دوم منو جواب ندادی اون بخش مربوط به amd

nima_hl
13-01-11, 18:35
اخه نیما جان پس اون واتای دیگه چیکاره اند
در ضمن سوال دوم منو جواب ندادی اون بخش مربوط به amd

عزیز دو مصرف کننده عمده برق درون کامپیوتر پردازنده و گرافیک کارت هستند که این دو از شاخه 12 ولت تغذیه میشن

مصرف برق با ولتاژهای دیگه بسیار کمه و به همین دلیل در پاور اهمیت زیادی نداره

در مورد کمپانیهائی مثل amd برای اینکه کسی بعدا از دستشون شکایت نکنه معمولا دست بالا رو اعلام میکنند

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که بهترین حالت برای پاور اینه که مصرف قطعات در حدود 80% توانش باشه مثلا یه پاور 450 واتی بهتره برای یک سیستم با مصرف 360 وات مصرف بشه ( که این تقریبا ضریب اطمینانیه که سایت amd مراعات کرده )

به هر ترتیب پاور انتخابی شما که به قیمت حدود 50 تومن در بازار به فروش میرسه خروجی در حد یدونه ویرا 11 تومنی داره شما به یک همچین پاوری اعتماد میکنید ؟

پاورهای کولر مستر توان پائین و بدون 80+ اکثرا پاورهای خوبی نیستند و کیفیت خروجی افتضاحی دارند که به هیچ عنوان خریدشون رو توصیه نمیکنم ( البته پاورهای وات بالا رو هم به دلیل قیمت بالاشون توصیه نمیکنم )

amazon13
14-01-11, 02:52
نیما جون دستت درد نکنه به عنوان اخرین سوال میزان مصرف وات پردازنده و کارت گرافیک من از شاخه 12 ولت میشه 175 وات پس چرا میگی کمه؟ممنون:wink:

nima_hl
14-01-11, 13:11
نیما جون دستت درد نکنه به عنوان اخرین سوال میزان مصرف وات پردازنده و کارت گرافیک من از شاخه 12 ولت میشه 175 وات پس چرا میگی کمه؟ممنون:wink:

زمانی که عرض میکنم عمده مصرف کنند این دو قطعه هستند منظورم این نیست که قطعات دیگه مثل هارد ، odd ، فنها و رمها از 12 ولت استفاده نمیکنند

اگر برای این قطعات هم 30-40 وات مصرف 12 ولت اضافه کنید به رقمی حدود 210-220 وات میرسید که ماکزیمم توان خروجی این پاور هستش

در این حالت باز پاور کار خودش رو انجام میده ولی ریپل برق خروجی بالا 250 میلی ولت میره و این یعنی دامنه برق 12 ولتی شما بین 11.75 تا 12.25 ولت بازی میکنه

وقتی این ریپل به این حالت در بیاد عمر کلیه قطعات سیستم کم میشه و اگر مدار تغذیه قطعه ای ضعیفتر باشه همون قطعه اول به مشکل میخوره ( معمولا اولین قربانی در این حالت هارد سیستمه )

تمام حرف من اینه که شما که پول یک پاور خوب دارین پرداخت میکنید چرا یک پاور ضعیف بگیرید ؟

شما با این پول میتونید پاورهای خیلی بهتر تهیه کنید که روزه شک دار نباشه چه دلیلی وجود داره که به خاطر یک لیبل یه همچین هزینه ای انجام بدین ؟

اگر باز قسمتی براتون کاملا روشن نشده یا نیاز به مدرک و توضیح داره بفرمائید

amazon13
14-01-11, 23:27
اخه اصلا پاور گرین 80+ نداره که تو سایت 80plus نگاه کردم و همچنین tomshardware
لطفا یه پاور دیگه معرفی کن

nima_hl
15-01-11, 01:22
اخه اصلا پاور گرین 80+ نداره که تو سایت 80plus نگاه کردم و همچنین tomshardware
لطفا یه پاور دیگه معرفی کن

در مورد گرین و نبودش در سایت 80+ مفصل قبلا بحث شده ولی اگر از برند دیگه میخواهید خرید کنید sea sonic پاورهای خوب و خوش قیمتی داره

AMD>INTEL
15-01-11, 22:35

5119

5120

این پاور 200 واتی برای سیستم شما بسیار کمه پیشنهاد میکنم به جای این پاور از یه پاور ریل استفاده کنید

شما با حدود 50 تومن (Only the registered members can see the link) میتونید گرین GP430A-EU بگیرید که هم active pfc هستش و هم بازده بالای 80% داره و هم 430 وات ریله

دوست عزيز شما كچا تست كرديد با چه دستگاهي . اگر بتوني اثبات كني ممنون ميشم . روي هوا يه جيزي ميپروني ميخواي يك پاور گرين رو تست كنم ببينيم وات واقعيش جقدر هست . هر وقت خواستي بيا شركت دريا اين تست رو انجام ميدم كه ديكه روي هوا حرف نزنيد

matrix0111
15-01-11, 23:30
سلام دوست عزیز
بدون در نظر گرفتن برند بخصوصی میتونید از این دو تصویر پاور مورد نظرتون رو انتخاب کنید محصول با گارانتی و فاکتور بگیرید (هرچند که گارانتی.....)
ببخشید میخواستم عکسها رو بزارم اما بزرگ بودن وسایت ترافیکش زیاد میشد برا همین روی لینکا کلیک کنید باز میشن این ها سیر مصرف توان قطعات مختلف هستش که شرکتی ذکر کرده بهر حال تصمیم با خود شماست اگر میخاین به طور کامل منبع تغزیه رو بشناسین بفرمایین تا بزارم دانلود کنین
intel-amd (Only the registered members can see the link)
gra--oth-- (Only the registered members can see the link)

amazon13
15-01-11, 23:55
matrix0111 جون
این جداولی که فرستادی میشه منبعشو بگی ما هم یه نگاهی بکنیم والا من تو چند تا سایت دیدم نوشته مصرف وات 4850 110 واته :cool:

nima_hl
15-01-11, 23:55
دوست عزيز شما كچا تست كرديد با چه دستگاهي . اگر بتوني اثبات كني ممنون ميشم . روي هوا يه جيزي ميپروني ميخواي يك پاور گرين رو تست كنم ببينيم وات واقعيش جقدر هست . هر وقت خواستي بيا شركت دريا اين تست رو انجام ميدم كه ديكه روي هوا حرف نزنيد

گرامی لینکی که دادم از سایت خود کولر مستر بود یعنی بایستی توضیحات سایت خود کمپانی و برچسبی که روی پاور زده شده رو اثبات کنم ؟

یا اینکه کولر مستر حالیش نیست چی میگه و چی مینویسه و حرف رو هوا میزنه ؟

این که دیگه چنچولک بازی بر نمیداره 2 تا چشم بینا میخواد و البته سواد که بتونی اعداد و حروف انگلیسی رو بخونی

یه بار دیگه توضیح میدم البته با عکس

5137

تو این عکس که از خود سایت کولر مستر برداشتم میگه این پاور روی شاخه 12 ولت میتونه 216 وات خروجی بده اینم لینکش

بعد شاخه 3.3 ، 5 و -12 رو باهاش جمع کرده بعد یه محاسبات بسیار پیچیده کوانتومی انجام داده گفته این پاور 390 وات خروجی میده حالا رو چه حسابی نمیخواستم بگم ولی الان لازمه بگم رو حساب دزدی

حالا میگین قاعده این محاسبه همینه پس اینو نگاه کنید

این یه پاور پدر مادر دار 385 واتی

5138

همونطور که میبینید 360 وات خروجی روی 12 ولت میده و مابقی خروجیها فقط 25 وات محاسبه شده

اگر به محاسبات کولر مستر بود که این پاور باید 600 وات لیبل میخورد و به خورد خلایق میرفت

حالا بریم سراغ گرین که میدونم خیلی بهش علاقه دارید

5139

این مدل سری A یعنی پائینترین مدل این شرکته ولی خروجی 12 ولتش 300 واته

اگر طبق محاسبات مهندسین محترم کولر مستر حساب کنیم این پاور هم باید لااقل 450 تا 500 وات لیبل بخوره

عزیز اون موقع که یه کولر مستر میگفتین مشتری بال در میاورد بعد هر آتاشغالی رو بهش مینداختین مرد

حالا 4 تا آدم فضول مثل من پیدا میشن انگشت تو چشتون میکنن

شما در شرکت دریا کامپیوتر باید جنس خوب بیارین و با قیمت درست بدین تا از طرف بازار حمایت بشین

مگر رمهای twinmos شرکت شما نیست که حداقل 100 ساعت برای تستشون وقت گذاشتم و تا بحال کلی هم تیلیغ براش انجام دادم

جنس خوبیه و قیمتش هم مناسبه ، همین لحظه هم سیستمم داره با همین رمها کار میکنه

ایراد کار شما اینه که میخواین هر آشغالی رو به هر قیمتی به مشتری بندازین و این نمیشه ، لااقل توی این فروم تا زمانی که من هستم نمیشه

در مورد تست هم گمان نمیکنم شما تجهیزات تست پاور رو داشته باشید چون اگر داشتین و یکی از این پاورهاتون رو تست میکردین ریپل بالا 350 میلی ولتیشو مشاهده میکردین با این جسارت اینجا صحبت نمیکردید

البته امکان داره مشاهده فرموده باشید ولی روتون اینقدر زیاده که باز میاین دفاع میکنید

به هر روی بنده حاضرم در دفتر شما پاورهاتون رو تست کنم و اگر حرفهای شما درست بود اینقدر شجاعت دارم که بیام از شما در اینجا پوزش بخوام و قول میدم از این به بعد یکی از مدافعین سرسخت کولر مستر بشم ( یه فن تمام عیار )

ولی اگر شما اونجا تجهیزات نداشتین یا پاورهاتون نتونست تست رو پاس کنه توی همه فرومهای فارسی زبان جار خواهم زد

لطفا آدرس دفتر رو برام بفرستید

amazon13
16-01-11, 01:39
اقا خواهش میکنم با هم دعوا نکنید:give_rose:
اقا نیما عزیزم یعنی شما میگی جنس کولر مستر اشغاله البته پاور 390 رو نمیگم ولی تو سایت tomshardware رتبه های برتر مال این پاوره tomshardware که دروغ نمیگه هان؟
خوب نگفتی پاور coolermaster gx-650 ریلش چنده؟
البته در مورد دریا کامپیوتر هم راست میگی اگه یه نگاه بهش بندازی real power 850 رو توان واقعی نوشته 1000 وات
دریا کامپیوتر دروغگو:1. (8):
لطفا به تمام سوالای من جواب بده

Mahdi_Moosavi
16-01-11, 01:45
بعد شاخه 3.3 ، 5 و -12 رو باهاش جمع کرده بعد یه محاسبات بسیار پیچیده کوانتومی انجام داده گفته این پاور 390 وات خروجی میده حالا رو چه حسابی نمیخواستم بگم ولی الان لازمه بگم رو حساب دزدی

خب طبق عکس میشه : 398= 10+12+216+160

منظورت کدوم محاسبات هست ؟

نیما جان توجه داشته باشید که پاور Enermax و GREEN که به اون ها اشاره کردید چون طراحی اونها به صورتی هست که قابلیت Combine شدن ظرفیت جریان دهی ریل های +12v و +5v و +3.3v را دارا می باشند نسبت جریان ها و توان نهایی قابل ارائه رو به اون صورت لیست کردند.

در پاور Coolermaster احتمالا قابلیت Combine شدن اون ریل ها وجود نداره در نتیجه جریان های هر ریل مستقلا فقط باید به مصرف همون ریل برسه. در واقع ضعف این مدل این مورد هست نه مواردی که شما به اون ها اشاره کردید.

nima_hl
16-01-11, 02:35
اقا خواهش میکنم با هم دعوا نکنید:give_rose:
اقا نیما عزیزم یعنی شما میگی جنس کولر مستر اشغاله البته پاور 390 رو نمیگم ولی تو سایت tomshardware رتبه های برتر مال این پاوره tomshardware که دروغ نمیگه هان؟
خوب نگفتی پاور coolermaster gx-650 ریلش چنده؟
البته در مورد دریا کامپیوتر هم راست میگی اگه یه نگاه بهش بندازی real power 850 رو توان واقعی نوشته 1000 وات
دریا کامپیوتر دروغگو:1. (8):
لطفا به تمام سوالای من جواب بده

عزیز من تو پست #4 هم عرض کردم کولر مستر پاور خوب هم عرضه میکنه

gx 650 روی ریل 12 ولتش 624 وات خروجی میده و با ریپل بسیار پائین یک پاوره بسیار خوبه

5140

5141

این پاور به قیمت حدود 135 تومن گزینه مناسبی برای خریده البته برای افرادی که نیاز به یه همچین پاوری داشته باشند

کلا مشکل اکثر پاورها در رده های پائینشون هستش که معمولا در تعداد بالا تولید و عرضه میشه :wink:

nima_hl
16-01-11, 03:04
خب طبق عکس میشه : 398= 10+12+216+160

منظورت کدوم محاسبات هست ؟

نیما جان توجه داشته باشید که پاور Enermax و GREEN که به اون ها اشاره کردید چون طراحی اونها به صورتی هست که قابلیت Combine شدن ظرفیت جریان دهی ریل های +12v و +5v و +3.3v را دارا می باشند نسبت جریان ها و توان نهایی قابل ارائه رو به اون صورت لیست کردند.

در پاور Coolermaster احتمالا قابلیت Combine شدن اون ریل ها وجود نداره در نتیجه جریان های هر ریل مستقلا فقط باید به مصرف همون ریل برسه. در واقع ضعف این مدل این مورد هست نه مواردی که شما به اون ها اشاره کردید.

مستشار یک جوری بگو ما هم بفهمیم :lol:

ببین عزیز یک کامپیوتر روی برق غیر 12 ولت یه چیزی بین 10 تا 40 وات مصرف داره

بقیه توان بایستی از شاخه 12 قابل استفاده باشه

بر فرض یه پاور بتونه روی شاخه 3.3 و 5 تا 200 وات خروجی تامین کنه ، خوب به چه دردی میخوره ؟

من که یه پاور 390 واتی میخرم میخوام یک کامپیوتر با مصرف 350 وات باهاش راه اندازی کنم ، این نیاز داره که پاور بتونه حدود 300 وات روی شاخه 12 ولت بهم برق بده

هیچ کامپیوتری تو دنیا نیست که 350 وات مصرف داشته باشه ولی 200 واتش از شاخه 12 ولت باشه ، پس پاوری که روش میزنه 390 وات ولی 214 وات رو خروجی 12 میتونه بده یه چرند مطلقه

اگر اشتباه میگم شما اصلاح بفرمائید :give_rose:

Mahdi_Moosavi
16-01-11, 12:01
مستشار یک جوری بگو ما هم بفهمیم :lol:

ببین عزیز یک کامپیوتر روی برق غیر 12 ولت یه چیزی بین 10 تا 40 وات مصرف داره

بقیه توان بایستی از شاخه 12 قابل استفاده باشه

بر فرض یه پاور بتونه روی شاخه 3.3 و 5 تا 200 وات خروجی تامین کنه ، خوب به چه دردی میخوره ؟

من که یه پاور 390 واتی میخرم میخوام یک کامپیوتر با مصرف 350 وات باهاش راه اندازی کنم ، این نیاز داره که پاور بتونه حدود 300 وات روی شاخه 12 ولت بهم برق بده

هیچ کامپیوتری تو دنیا نیست که 350 وات مصرف داشته باشه ولی 200 واتش از شاخه 12 ولت باشه ، پس پاوری که روش میزنه 390 وات ولی 214 وات رو خروجی 12 میتونه بده یه چرند مطلقه

اگر اشتباه میگم شما اصلاح بفرمائید :give_rose:

خب اونطوری که من متوجه شدم شما در مورد Power Combining اطلاعاتی ندارید ! مسئله خیلی ساده هستش !

در اکثر پاورهای مدرن کنونی، مجموع توان مصرفی خروجی پاور می تونه بین ریل های +12v و +5v و +3.3v تقسیم بشه . برای مثال در همون پاور Enermax که خودتون مد نظر داشتید ملاحضه کنید :

همانطور که کاملا مشخص شده توان خروجی مجموع ریل های این پاور جمعا 385W هست و از این مقدار حدودا 22.5W به صورت کاملا مستقل به ریل های -12vو و 5VSB اختصاص داده شده.

تقریبا 360W برای ریل ریل های +12v و +5v و +3.3v باقی می مونه که این ریل ها با توجه به نیاز کاربر این 360W باقی مونده رو بین هم تقسیم می کنن ! به این صورت که اگر مصرف کاربر در شاخه +12V زیاد بود همه این توان باقی مونده ( 360W ) بتونه به این ریل اختصاص داده بشه. از طرفی برای ریل های +5v و 3.3v محدودیت 110W واتی قرار داده شده در نتیجه حتی در صورتی که نیاز های سیستم به این دو ریلبه هر دلیل از 110W بیشتر بشه این پاور دیگه اجازه نداره از جریان ریل +12V استفاده کنه.

در واقع اگر مصرف سیستم در دو ریل +5v و 3.3v در این پاور به 110W برسه حداکثر توان قابل ارئه بر روی ریل +12V حداکثر به 250W کاهش پیدا می کنه !

حال برای مثال اگر مصرف سیستم از شاخه +5V حداکثر 50W باشه توان مصرفی قابل ارائه بر روی ریل +12V به 310W افزایش پیدا می کنه.

در حالی که ظاهرا در پاور CoolerMaster این قابلیت ( Power Combining ) وجود نداره و جریان خروجی هر ریل به صورت مستقل برای همون ریل به مصرف می رسه و قابلیت تقسیم توان بین ریل ها وجود نداره.

البته میشه این احتمال رو هم در نظر گرفت که Power Combining در مدل کولرمستر هم وجود داشته باشه و در سایت مربوطه به اون اشاره نشده باشه.

موفق باشی.

nima_hl
16-01-11, 18:01
خب اونطوری که من متوجه شدم شما در مورد Power Combining اطلاعاتی ندارید ! مسئله خیلی ساده هستش !

در اکثر پاورهای مدرن کنونی، مجموع توان مصرفی خروجی پاور می تونه بین ریل های +12v و +5v و +3.3v تقسیم بشه . برای مثال در همون پاور Enermax که خودتون مد نظر داشتید ملاحضه کنید :

همانطور که کاملا مشخص شده توان خروجی مجموع ریل های این پاور جمعا 385W هست و از این مقدار حدودا 22.5W به صورت کاملا مستقل به ریل های -12vو و 5VSB اختصاص داده شده.

تقریبا 360W برای ریل ریل های +12v و +5v و +3.3v باقی می مونه که این ریل ها با توجه به نیاز کاربر این 360W باقی مونده رو بین هم تقسیم می کنن ! به این صورت که اگر مصرف کاربر در شاخه +12V زیاد بود همه این توان باقی مونده ( 360W ) بتونه به این ریل اختصاص داده بشه. از طرفی برای ریل های +5v و 3.3v محدودیت 110W واتی قرار داده شده در نتیجه حتی در صورتی که نیاز های سیستم به این دو ریلبه هر دلیل از 110W بیشتر بشه این پاور دیگه اجازه نداره از جریان ریل +12V استفاده کنه.

در واقع اگر مصرف سیستم در دو ریل +5v و 3.3v در این پاور به 110W برسه حداکثر توان قابل ارئه بر روی ریل +12V حداکثر به 250W کاهش پیدا می کنه !

حال برای مثال اگر مصرف سیستم از شاخه +5V حداکثر 50W باشه توان مصرفی قابل ارائه بر روی ریل +12V به 310W افزایش پیدا می کنه.

در حالی که ظاهرا در پاور CoolerMaster این قابلیت ( Power Combining ) وجود نداره و جریان خروجی هر ریل به صورت مستقل برای همون ریل به مصرف می رسه و قابلیت تقسیم توان بین ریل ها وجود نداره.

البته میشه این احتمال رو هم در نظر گرفت که Power Combining در مدل کولرمستر هم وجود داشته باشه و در سایت مربوطه به اون اشاره نشده باشه.

موفق باشی.

درود بر استاد مهدی گل :give_rose:

جسارتا شما اشتباه متوجه شدین

ما در مدار تغذیه های سوئیچینگ چه قدیمی چه جدید کمباین داریم و همه این پاورها از جمله کولر مستر هم از این قاعده جدا نیستند

مسئله ای که در مورد پاورهای قدیمی مطرح فرمودید به اینصورته که در ورژنهای جدید درصد بالائی از خروجی به شاخه 12 ولت اختصاص داده میشه که هر چه این درصد بالاتر باشه نشانه ورژن جدیدتر و قدرت بهتر پاور هستش

به عبارتی اگر برای یک سیستم یک پاور جدید 400 واتی با خروجی 90% 12 ولت کفایت کنه اگر بخواهید پاور قدیمی با خروجی 50% 12 ولت تهیه کنید مجبور میشید یک پاور بالای 700 وات تهیه کنید

پس در یک پاور یکی از مهمترین پارامترها خروجی شاخه 12 ولته

وقتی بنده تیکه میندازم به کولر مستر به این دلیله که تکنولوژی 4 سال پیش رو داره به قیمت تکنولوژی روز به خلایق میندازه

به عبارت ساده پاور 390 مورد بحث قدرتی معادل یک پاور 250 واتی جدید رو هم نداره شما حالا هر اسمی که میخواین روی این موضوع بگذارید :wink:

Mahdi_Moosavi
16-01-11, 21:37
درود بر استاد مهدی گل :give_rose:

جسارتا شما اشتباه متوجه شدین

ما در مدار تغذیه های سوئیچینگ چه قدیمی چه جدید کمباین داریم و همه این پاورها از جمله کولر مستر هم از این قاعده جدا نیستند

مسئله ای که در مورد پاورهای قدیمی مطرح فرمودید به اینصورته که در ورژنهای جدید درصد بالائی از خروجی به شاخه 12 ولت اختصاص داده میشه که هر چه این درصد بالاتر باشه نشانه ورژن جدیدتر و قدرت بهتر پاور هستش

به عبارتی اگر برای یک سیستم یک پاور جدید 400 واتی با خروجی 90% 12 ولت کفایت کنه اگر بخواهید پاور قدیمی با خروجی 50% 12 ولت تهیه کنید مجبور میشید یک پاور بالای 700 وات تهیه کنید

پس در یک پاور یکی از مهمترین پارامترها خروجی شاخه 12 ولته

وقتی بنده تیکه میندازم به کولر مستر به این دلیله که تکنولوژی 4 سال پیش رو داره به قیمت تکنولوژی روز به خلایق میندازه

به عبارت ساده پاور 390 مورد بحث قدرتی معادل یک پاور 250 واتی جدید رو هم نداره شما حالا هر اسمی که میخواین روی این موضوع بگذارید :wink:

دیگه از اون ساده تر نمی تونستم مسئله رو تشریح کنم ...

من دارم می گم کار Power Combining همین انتقال انرژی به صورت کاملا هوشمند به سمت ریلی هست که سیستم به اون احتیاج داره ( همون شاخه +12v در سیستم های امروزی ) بعد شما برگشتی سر خونه اول :

من منکر قدیمی بودن تکنولوژی و قیمت کاذب اون مدل از Coolermaster نیستم ! من دارم می گم ضعف اون پاور احتمالا نداشتن قابلیت Power Combining هست .

یعنی حتی مدل های ابتدایی ATX V1.3 هم دارای همین قابلیت هستند ؟! میشه در این مورد منبع معتبری ارائه کنید ؟

AMD>INTEL
16-01-11, 21:49

5119

5120

چرا باعث بخش اطلاعات غلط تو فروم ميشويد شما مسئوليد كه اطلاعات درست بديد . پاور 390 كولر مستر با حتساب 75% توانائي حدود 345 وات ميباشد . اين اطلاعات رو تو يك فروم خارجي بگيد به شما ميخندن . سعي نكن با خرابي برند به نتيجه برسي . به شعور خريدارن توهين نكنيد

شما يك پاور 460 وات كولر مستر و 430 وات گرين رو بفرستيد موسسه تحقيقات و استاندارد معلوم ميشه كدومشون واتاژ واقعي رو درج كردند .

nima_hl
16-01-11, 22:56
دیگه از اون ساده تر نمی تونستم مسئله رو تشریح کنم ...

من دارم می گم کار Power Combining همین انتقال انرژی به صورت کاملا هوشمند به سمت ریلی هست که سیستم به اون احتیاج داره ( همون شاخه +12v در سیستم های امروزی ) بعد شما برگشتی سر خونه اول :

من منکر قدیمی بودن تکنولوژی و قیمت کاذب اون مدل از Coolermaster نیستم ! من دارم می گم ضعف اون پاور احتمالا نداشتن قابلیت Power Combining هست .

یعنی حتی مدل های ابتدایی ATX V1.3 هم دارای همین قابلیت هستند ؟! میشه در این مورد منبع معتبری ارائه کنید ؟

خدمت شما :give_rose:

nima_hl
16-01-11, 23:38
چرا باعث بخش اطلاعات غلط تو فروم ميشويد شما مسئوليد كه اطلاعات درست بديد . پاور 390 كولر مستر با حتساب 75% توانائي حدود 345 وات ميباشد . اين اطلاعات رو تو يك فروم خارجي بگيد به شما ميخندن . سعي نكن با خرابي برند به نتيجه برسي . به شعور خريدارن توهين نكنيد

شما يك پاور 460 وات كولر مستر و 430 وات گرين رو بفرستيد موسسه تحقيقات و استاندارد معلوم ميشه كدومشون واتاژ واقعي رو درج كردند .

عزیز اون پاور 460 کولر مستر که مسخره تمام فرومهای خارجیه

پاوری که حتی نمیتونه تست روی لیبلشو پاس کنه

5143

اینم لینک ریو

اینم توضیحات همون ریویو

This power supply failed to deliver 460 W. The funny thing was that respecting the maximum combined power for the two +12 V rails as printed on the unit’s label (test five) the power supply wouldn’t turn on, as its over power protection entered in action, but pulling 460 W not respecting this information (test six) it turned on, but ripple was through the roof (220 mV). We tested to see the maximum power this unit could deliver and the results are in the next page.

توی تست پنجم که مشخصات برچسب خود پاور بوده اصلا پاور روشن نشده :lol:

جمع کنید این آتاشغالاتون رو از بازار

به هر حال ما آخر نفهمیدیم یه بار دعوتمون میکنید دفترتون میگم باشه میام ، بعد حوالمون میکنید موسسه استاندارد

به هر حال ما باید حقایق رو بگیم و میگیم همونطور که بارها گفتم شما اگر از محصولتون اطمینان داشتید که موقعی که میخواستن رندآپ بزنند رسما اعلام خروج نمیکردید

به هر حال بنده در خدمتم چه موسسه استاندارد یا دفتر شما هر جا که شما بتونید سیستم تست آماده بفرمائید بنده یدونه پاور از بازار میخرم و خدمتتون میرسم ( با فاکتور روز )

پینوشت : سه تا به هر حال بهتون گفتم چون با شما از این بحثها زیاد داشتم و باز یه مدت غیبتون میزنه باز میاین سر نقطه اول

بیاین بالا غیرتا یه بار این مشکل پاورهاتون رو با هم حل کنیم که یا شما دیگه معرفی نکنید یا بنده دیگه گیر ندم

Mahdi_Moosavi
17-01-11, 00:54
خدمت شما :give_rose:

مرسی . اما همانطور که در انتهای صفحه 10 اون فایل PDF در مورد Typical Power Distribution اشاره شده بود جدول های مرتبط با Combined Power در واقع یک نوع توصیه و سفارش هست و پیاده سازی اون الزامی نیست .

Table 3 through Table 5 and Figure 1 through Figure 3 provide sample power distributions and a graphical recommendation for cross loading. It should not be inferred that all power supplies must conform to these tables, nor that a power supply designed to meet the information in the tables will work in all system configurations.

اما این وسط حداقل یک موضوع مبهم وجود داره . اون موضوع هم این مورد هست که کمپانی GREEN و ENERMAX در محصولات برند خود از واژه Combined Power برای تقسیم بندی ظرفیت جریان دهی هر ریل استفاده می کنند ولی کمپانی Coolermaster در محصولات رده کم قیمت ( برای مثال در سری های Elite Power و eXtreme Power ) به استفاده از واژه های MAX Output یا DC Output بسنده می کنه و عدد ها و رقم های موجود حاکی از اینه که این وسط یا Power Combining در کار نیست یا اگر هست خیلی خفیف ارائه شده به گونه ای که در مقایسه با اکثر مدل های هم قیمت مشابه با برند های دیگه یک ضعف بزرگ محسوب میشه !

یا اگر این قابلیت در این مدل ها نیز وجود داره پس چرا به اون اشاره ای نشده ؟

ای کاش نماینده های رسمی چند برند نام برده در ایران، لطف می کردند و کمی در این مورد توضیح می دادند خیلی خوب می شد ....

amazon13
19-01-11, 02:37
اقا اولا این ریپل که می گید یعنی چه ؟
دوما خروجی تک ریلی بهتره یا چند ریلی؟

nima_hl
19-01-11, 11:10
اقا اولا این ریپل که می گید یعنی چه ؟
دوما خروجی تک ریلی بهتره یا چند ریلی؟

ببین عزیز وقتی ما در مورد برق DC 12V صحبت میکنیم در تئوری برقی باید باشه که 12.001 یا 11.999 نشه ولی در عمل ما نمیتونیم یه همچین برقی تولید کنیم و 12 ولت ما با یک نوسان به مصرف کننده میرسه

حالا هر چقدر این نوسان کمتر باشه برق صافتری به قطعات میرسه و عملا عمرشون بیشتر میشه

البته این نوسان ( ریپل ) با دستگاههائی مثل ولتمترهای معمولی قابل رویت نیست و باید حتما با اسیلسکوپ دیده بشه که یه همچین شکلی به ما نمایش میده

5152

البته دامنه این نوسانات طبق استاندارد تا حدود 250 میلی ولت برای برق 12 مجاز شناخته میشه

حالا بریم سراغ ریل

با مثال توضیح میدم

یک پاور داریم که میتونه 50 آمپر برق روی شاخه 12 ولت ایجاد کنه

اگر این پاور 2 ریل داشته باشه که در هر یک 30 آمپر جریان محدود شده باشه اگر گرافیک کارت شما که روی یکی از این ریلهاست براش مشکلی پیش بیاد و جریان اضافه بکشه ( بیشتر از 30 آمپر ) پروتکشن اون ریل عمل میکنه و پاور خاموش میشه

ولی اگر پروتکشنی وجود نداشته باشه تا اونجا که توان پاور باشه برق به گرافیک میده تا قشنگ کبابش کنه :lol:

البته در این حالت ممکنه سطح ولتاژ افت شدید کنه یا ریپل برق اون شاخه به حدی زیاد بشه که سایر قطعاتی که از اون برق استفاده میکنند رو هم داغون کنه

به عبارت ساده ریلها فیوزهای محافظتی هستند که در پاور تعبیه میشن تا در صورت ایجاد مشکل در یکی از قطعات به آسیب رسیدن به پاور یا سایر قطعات جلوگیری بعمل بیاد

پس منطقیه که وجود ریلها بیشتر بهتر از تک ریلی بودن اونهاست

amazon13
19-01-11, 21:02
سلام به اقا نیمای گل

اخه عزیز من می خواستم یه دونه پاور coolermaster gx-650بگیرم که شما میگی چند ریلی بهتره که این پاور هم تک ریلیه و راستم میگی می خواستم بدونم ضریب اطمینان این پاور چقدره و ایا ارزش خریدن داره یا اگر نداره یه دونه معادلش انر مکس
معرفی کنی
بعدم اینکه پاور seasonic رو چه شرکتی گارانتی میکنه؟ممنون:lol:

nima_hl
19-01-11, 23:38
سلام به اقا نیمای گل

اخه عزیز من می خواستم یه دونه پاور coolermaster gx-650بگیرم که شما میگی چند ریلی بهتره که این پاور هم تک ریلیه و راستم میگی می خواستم بدونم ضریب اطمینان این پاور چقدره و ایا ارزش خریدن داره یا اگر نداره یه دونه معادلش انر مکس
معرفی کنی
بعدم اینکه پاور seasonic رو چه شرکتی گارانتی میکنه؟ممنون:lol:

سلام عزیز

تا اونجا که یادمه شما یه پاور 300-400 واتی میخواستین ، یواش یواش رفتین رو 650 وات ؟ :wink:

40-50 تومن کجا 140-150 تومن کجا

پاور کولر مستر 650 پاور خوبیه ولی همونطور که قبلا هم عرض کردم برای سیستم شما زیاده

پاور sea sonic اصلا نیاز به گارانتی نداره و اگر اشتباه نکنم تا بحال بالای 100-150 تاشو فروختم و یدونه خرابی و مرجوعی هم نداشته برای همین اصلا شرکت پشتیبانی کنندش تو ذهنم نیست ولی شرکت خوبی بود ( با این خرابی کم اگر بدترین شرکت هم باشه سالی یک پاور خراب به مشکل نمیندازدش )

البته فردا کارت گارانتیش رو چک میکنم و خدمتتون عرض میکنم :give_rose:

به هر حال پیشنهاد نمیکنم هزینه زیاد و بیهوده روی پاورتون انجام بدین ، شما یه پاور 50-60 تومنی گرین ، تونب یا seasonic تهیه کنید و بقیه پولتون را یا پس انداز کنید یا مثلا گرافیک کارتتون رو ارتقاع بدین که یه لذتی از زندگی ببرید :wink:

amazon13
20-01-11, 02:54
اخه میدونی از اونجا که ممکنه سیستم رو ارتقا بدم می خوام از الان پاور بخرم که دیگه تو اینده نخوام خرج پاور بکنم نظرت چیه؟:party:

nima_hl
20-01-11, 04:23
اخه میدونی از اونجا که ممکنه سیستم رو ارتقا بدم می خوام از الان پاور بخرم که دیگه تو اینده نخوام خرج پاور بکنم نظرت چیه؟:party:

عزیز من چند بار این موضوع رو توی فروم توضیح دادم یک مرتبه دیگه هم توضیح میدم

سیستم شما حدود 300 وات توی ماکزیمم و یه چیزی بین 100 تا 150 وات توی بی کاری برق مصرف میکنه

حالا اگر یک پاور 650 واتی خرید بفرمائید توی بیکاری یه چیزی حدود 23 % از توان پاور استفاده میشه که این باعث میشه ریپل بالا بره و .....

یعنی همونطور که بار اضافه برای پاور و سیستم مضره بار کم هم زیان داره

amazon13
20-01-11, 12:59
با تشکر از nima-hl

paiom
18-05-11, 00:46
سلام

این سیستم منه :

INTEL : DUAL CORE 1800 GHZ - 4300
VGA : NVIDIA 8500 GT
RAM : 1 GB
DVD/CD RW
2 USB DEVICE
1 FAN 80MM

الان یه هارد 160 گیگ و یه هارد 1 ترا رو سیستم هست. می خوام اون هارد 160 رو بردارم و به جاش یه هارد 500 گیگ بزارم. از یکی پرسیدم ، گفت احتمال داره پاورت نکشه که بخوای اون 160 رو در بیاری و به جاش 500 رو بزاری. ولی من تو هر سایتی که توان سیستمو حساب کردم ، از 280 وات پایین تر بود.

پاور من 330 واته. می خواستم ببینم اگه هارد ها رو جابجا کنم ، پاور می کِشه ؟ نزنه مادر برد ، کارت گرافیکو بسوزونه ؟ ممنون میشم جواب بدین .

rambo2020
19-05-11, 15:26
سي پي يو در حالت فول لود 100 وات مصرف ميكنه
كارت گرافيك حدود 80 وات
مادر برد حدود 50 وات
رم حدود 10-12 وات
هركدوم از هاردها حدود 25 وات مجموعا 50 وات
دي وي دي رايتر هم 25 توات مصرف ميكنه
در مجموع حدود 325 وات ميشه.
البته من همه ي قطعات رو در حالت فول لود در نظر گرفتم.
در مجموع فكر ميكنم توان پاورت كافي باشه!

mehrdad_ab
19-05-11, 16:37
سلام

این سیستم منه :

INTEL : DUAL CORE 1800 GHZ - 4300
VGA : NVIDIA 8500 GT
RAM : 1 GB
DVD/CD RW
2 USB DEVICE
1 FAN 80MM

الان یه هارد 160 گیگ و یه هارد 1 ترا رو سیستم هست. می خوام اون هارد 160 رو بردارم و به جاش یه هارد 500 گیگ بزارم. از یکی پرسیدم ، گفت احتمال داره پاورت نکشه که بخوای اون 160 رو در بیاری و به جاش 500 رو بزاری. ولی من تو هر سایتی که توان سیستمو حساب کردم ، از 280 وات پایین تر بود.

پاور من 330 واته. می خواستم ببینم اگه هارد ها رو جابجا کنم ، پاور می کِشه ؟ نزنه مادر برد ، کارت گرافیکو بسوزونه ؟ ممنون میشم جواب بدین .

سلام
اگر 330 ریل منظورتونه ، پاورکفایت سیستمتون رو میکنه

paiom
20-05-11, 02:28
سلام
اگر 330 ریل منظورتونه ، پاورکفایت سیستمتون رو میکنه

آره فکر کنم. چون بالای اون 330 وات نوشته : REAL COMBINED WATTAGE

ممنون از راهنمایی هر دو عزیز