PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای اورکلاک Athlon 64 X2 4400

ghoghnoose
11-01-11, 13:23
با درود
من یک سی پی یو ای ام دی دارم که اخیرا جواب کارهای من را نمیدهد و میخواستم برای اینکه مجبور نشم سی پی یو جدید بخرم اون رو اورکلاک کنم،خودم برای اورکلاکش تلاش کردم ولی به جاهای خوبی نرسیدم،تونستم از فرکانس 2300 تا 2700 اور کنم ولی سیستم اصلا استیبل نبود،میخواستم از شما برای اورکلاک راهنمایی بگیرم که پروفایل اون رو چطور تنظیم کنم و چقدر ولتاژ بدم و ضریب رو روی چند بذارم(توی خود مادربورد تا 11 بیشتر نمیومد)،مادربورد من مدلش ASUS M4N78SE هست و پاور درست و حسابی هم ندارم پاورم از همین پاور های ارزون 15 هزار تومنی هست،میخواستم بدونم با همین امکاناتی که دارم تا چه حد میتونم اورکلاک کنم و اگر با اینها نمیشه باید چه چیزهایی بگیرم و خرجش چقدر میشه،چون من میخواستم یک سی پی یو جدید بگیرم حدودا قیمت صد هزار تومان ولی دوستم بهم پیشنهاد کرد در حد کار من اون رو اورکلاک کنم و خرج اضافی نکنم،و اگر تجهیزات دیگری برای این کار لازم هست میخواستم بدونم چقدر هزینه بر میداره
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

mohamad70
11-01-11, 15:16
2 دلیل اصلی استیبل نشدن CPU کم بودن ولتاژ یا بالا بودن دما بیش از حد مجازه

شما دماتون تا چه حد بالا میره

اگه نوع 89 واتی هست حداکثر دما 71 درجه

اگه نوع 110 واتی هست حداکثر دما 65 درجه

در ضمن ضریب CPU شما بسته است و اونو نمیتونید تغییر بدید و فقط باید Base Clock رو زیاد کنید

همچنین اور رو ذره ذره از 2300 شروع کنید و هرجا سیستم ناپایدار بود و دما هم مجاز بود ولتاژ رو کم کم

افزایش بدید ولی اگه دما از حد مجازش بالاتر رفت یا باید بی خیال اور بیشتر شید یا اینکه یه کولر بهتر برای

CPU تون تهیه کنید

Hamid2547
12-01-11, 11:45
ایشون دوست من هستند،راستش دمای سیستمشون زیاد بالا نمیره،فرکانس رو مثلا روی 2630 و اینا اوردیم تست استبیلیتی گرفتیم دما حداکثر تا 50 میومد ولی 2700 استیبل نبود،خلاصه اینکه مثل اینکه برای اینکه بتونه درست اور کنه باید یه کولر و پاور درست و حسابی بگیره درسته؟یا شایدم مادربورد؟هزینه ی پاور و کولر هم احتمالا از صد تومن بیشتر میشه،یه سی پی یو اتلون 630 بگیره به نفعش نیست؟به نظرتون با همین امکاناتی که هست تا کجا میشه پیش رفت؟چون مادربوردش زیاد امکانات خوبی برای اور نداشت،فقط میشد مولتی پلایر رو بالا برد و ولتاژ رو نوشته بود +50 و +100 و +150 و اینکه بیس کلاک رو هم تا 230 بیشتر نمیومد،250 میذاشتم اورکلاک فیلد میشد،بعد اینی که میگم لود لاین نمیدونم چیچی بود،همین مربوط به کلاکشه دیگه نه؟