PDA

مشاهده نسخه کامل : كسي Apple Macbook Pro داره؟

reza76622201
08-01-11, 10:03
سلام دوستان.
اگر كسي مورد ذكر شده رو داره و وقت هم داره لطف كنه ID Yahoo Messenger شو بده من چند تا سوال دارم. ممنون ميشم.

Dark Devil
09-01-11, 09:04
دوست عزیز سوال هاتونو اگه لطف کنید همینجا بپرسید هم بنده سعی خودم رو میکنم تا اونجا که اطلاعات داشته باشم کمک کنم,
و هم شاید سوال شما سوال خیلی های دیگه باشه که به کارشون بیاد.
پس ممنون میشم اگه وقت بذارید و سوالارو همینجا بنویسید تا کسانی که اطلاعاتی دارن جواب بدن

reza76622201
09-01-11, 09:49
درست مي فرمائيد.چشم. اينم سوالات:

1) سري Macbook Pro MC774LLA كه قابليت نصب ويندوز رو داره آيا XP هم ميشه روش نصب كرد؟
2) درايورهاي ويندوزش (چه 7 و چه XP ) آيا روي خود سايت اپل وجود داره؟ اگر نه از كجا ميشه دانلود كرد؟
3) آيا واقعا به نظر شما به ميزان اينهمه هزينه اي كه واسه خريدش مي كنيم ارززشو داره؟ دليلاشو اگر ميشه ذكر كنيد.
4) كليد ويندوز كه نداره جايگزينش كدام كليده؟
5) اگر سيستم عامل اصلي خودش بهم بريزه يا بنا به هر دليلي خراب بشه يا سهوا فرمت بشه چجور ميشه برش گردوند؟ اصلا دي وي دي ريكاوري همراش مي دن يا خير؟
6) آيا سيستم عامل خودش و ويندوز رو ميشه در كنار هم داشت؟
7) آيا ميشه هاردديسك رو با ويندوز پارتيشن بندي كرد و سيستم عامل MAC OX و نصب كرد؟
8) آيا واقعا 10 ساعت شارژ مي ده يا اين ماكزيممشه؟ متوسط زمان شارژ دهي؟

فعلا اينا تو دهنمه. بازم سوالي بود در ادامه مي گم.

Dark Devil
09-01-11, 10:32
خدارو شکر جواب اینارو میدونم :1. (24):

1- روی همه MAC ها شما میتونید از ویندوز XP 32 بیت به بالارو نصب کنید یعنی XP 64bit , Vista , 7
2- همراه مک برنامه ای عرضه میشه به نام bootcamp که با این برنامه شما میتونید بین مک و وینوز به راحتی بوت اصلی خودتونو عوض کنید همچنین این برنامه خودش درایور تمامی ویندوز هایی که بالا گفتم رو داره و خودش نصب میکنه و احتیاج به دانلود هیچ درایوری نیست.
3- از نظر من خیر , اگر این مولتی تاچ پدش نبود تا الان از اینکه 2.5 میلیون پولشو دادم خودکشی میکردم:1. (27):
4- کلید Command جایگزینش هست
5- بله همراهش سی دی مک داره که میتونین دوباره از اول نصب کنید. البته یک برنامه خیلی خوب به نام Time Machine داره که مثل System Restore عمل میکنه اما خیلی بهتر و موثر تر
6- همونطور که تو شماره 2 گفتم به کمک اون برنامه خیلی راحت میشه این کار رو کرد
7- موقعی که میخواین ویندوز نصب کنید خود مک به شما این امکان رو میده که هارد رو دو قسمت کنید که حجمشم قابل تنظیم هست. شما با اون قسمتی که مربوط به ویندوزه میتونید هر کاری دلتون میخواد بکنید :1. (24): ضمن اینکه تمامی پارتیشن ها هم تو ویندوز هم تو مک قابل استفادس و شناسایی میشه
8- خیر این مقدار خیلی بیشتر از حتی ماکزیمم هست Only the registered members can see the link بنده تا 7 ساعت باهاش در حد همین اینترنت و چت استفاده کردم ازش ولی هیچ وقت به 9 یا حتی 10 نرسید البته شاید باتری من مشکل داشته و یا تنظیماتم زیاد خوب نبوده.

reza76622201
09-01-11, 11:13
خدارو شکر جواب اینارو میدونم :1. (24):

1- روی همه MAC ها شما میتونید از ویندوز XP 32 بیت به بالارو نصب کنید یعنی XP 64bit , Vista , 7
2- همراه مک برنامه ای عرضه میشه به نام bootcamp که با این برنامه شما میتونید بین مک و وینوز به راحتی بوت اصلی خودتونو عوض کنید همچنین این برنامه خودش درایور تمامی ویندوز هایی که بالا گفتم رو داره و خودش نصب میکنه و احتیاج به دانلود هیچ درایوری نیست.
3- از نظر من خیر , اگر این مولتی تاچ پدش نبود تا الان از اینکه 2.5 میلیون پولشو دادم خودکشی میکردم:1. (27):
4- کلید Command جایگزینش هست
5- بله همراهش سی دی مک داره که میتونین دوباره از اول نصب کنید. البته یک برنامه خیلی خوب به نام Time Machine داره که مثل System Restore عمل میکنه اما خیلی بهتر و موثر تر
6- همونطور که تو شماره 2 گفتم به کمک اون برنامه خیلی راحت میشه این کار رو کرد
7- موقعی که میخواین ویندوز نصب کنید خود مک به شما این امکان رو میده که هارد رو دو قسمت کنید که حجمشم قابل تنظیم هست. شما با اون قسمتی که مربوط به ویندوزه میتونید هر کاری دلتون میخواد بکنید :1. (24): ضمن اینکه تمامی پارتیشن ها هم تو ویندوز هم تو مک قابل استفادس و شناسایی میشه
8- خیر این مقدار خیلی بیشتر از حتی ماکزیمم هست Only the registered members can see the link بنده تا 7 ساعت باهاش در حد همین اینترنت و چت استفاده کردم ازش ولی هیچ وقت به 9 یا حتی 10 نرسید البته شاید باتری من مشکل داشته و یا تنظیماتم زیاد خوب نبوده.

واقعا ممنونم الز پاسخاتون.
قيمت Macbook Pro MC373LLA حدود 1290000 تومانه. البته كانفيگش در حد Core 2 Duo و 2GB RAM هست(البته با 50000 تومان ميشه رمش رو 4 گيگ كرد). گرافيكش هم كه GT320 و هادر هم 320 هست. با اين قيمت ميشه يه HP نسبتا خوب با كانفيگ بالاتر( Core i5 و....) خريد اما خيليها تعريف ظرافت و كيفيت ساخت Macbook Pro رو مي كنن(مثلا پين شارژش مغناطيسي هست و ...) البته هيچ لپ تاپ زير 1500000 تومان كه گرافيكش اينتل نباشه تا 5 ساعت هم زمان شارژدهي نداره.
نهايتا شما موردي اولي كه گفتم( Macbook Pro MC373LLA) رو ترجيح مي ديديد يا مورد دومي(مثلا HP Pavilion DM4-1070ee) كه گفتم؟

Dark Devil
09-01-11, 12:33
373 فکر کنم کانفیگ cori7 داشته باشه اما با کانفیگی که گفتید برمیگرده شما از این لپ تاپ چی میخواید؟
اگر کاراییش بیشتر از بدنه آلمینیومی و مولتی تاچ پد و LED شفاف اپل براتون ارزش داره حتما اون HP رو بردارید ولی اگه به ظاهر لپتاپ و زیباییش خیلی اهمیت میدین سری مک بوک واقعا راضیتون میکنه

reza76622201
09-01-11, 12:38
373 فکر کنم کانفیگ cori7 داشته باشه اما با کانفیگی که گفتید برمیگرده شما از این لپ تاپ چی میخواید؟
اگر کاراییش بیشتر از بدنه آلمینیومی و مولتی تاچ پد و LED شفاف اپل براتون ارزش داره حتما اون HP رو بردارید ولی اگه به ظاهر لپتاپ و زیباییش خیلی اهمیت میدین سری مک بوک واقعا راضیتون میکنه

بدنه اچ پي كه خدمتتون عرض كردم هم آلمينيومي هست. خيليم زيباست.
Only the registered members can see the link

واقعال موندم چكار كنم. به نظرتون از نظر دوام و استحكام Macbook Pro خيلي خوبه؟

Dark Devil
09-01-11, 14:36
والا من این مدل HP رو نداشتم برای همین به صورت مقایسه ای نمیتونم بگم اما کیفیت ساخت Macbook ها واقعا خوب هست

bill geits
09-01-11, 20:49
بهتره که اچ پی نخرید . من خودم خیلی پیگیری کردم و پیش چند تا تعمیراتی لپ تاپ رفتم . خرابیش بالاس . سونی و ایسر بهترن

+makintash
09-01-11, 21:12
بدنه اچ پي كه خدمتتون عرض كردم هم آلمينيومي هست. خيليم زيباست.
Only the registered members can see the link

واقعال موندم چكار كنم. به نظرتون از نظر دوام و استحكام Macbook Pro خيلي خوبه؟
در مورد اینکه بین این دو برند کدوم را انتخاب کنی مطمئن باش که hp اصلا قابل قیاس با اپل نیست.
شما دیزاین رو کنار هم بزار خودش گویاست دیگه performance جای خودش.همین پد مولتی تاچش یه
دنیا است یعنی راحت تر از هر نوع mouse بگی میتونی باهاش کار کنی حالا قابلیتهاش تو مک بمونه که میترکونه.
بنده لپتاپ اپل رو با 7 برند دیگه مقایسه کردم و با هر 7 مدل هم کار کردم اما هیچ کدوم به خوش دستی و زیبایی اپل نبودند.
خلاصه اگه پولش رو داری اپل بگیر در غیر این صورت هر برند دیگه بگیری حسرت می خوری که چرا اپل نگرفتی.

reza76622201
10-01-11, 10:21
در مورد اینکه بین این دو برند کدوم را انتخاب کنی مطمئن باش که hp اصلا قابل قیاس با اپل نیست.
شما دیزاین رو کنار هم بزار خودش گویاست دیگه performance جای خودش.همین پد مولتی تاچش یه
دنیا است یعنی راحت تر از هر نوع mouse بگی میتونی باهاش کار کنی حالا قابلیتهاش تو مک بمونه که میترکونه.
بنده لپتاپ اپل رو با 7 برند دیگه مقایسه کردم و با هر 7 مدل هم کار کردم اما هیچ کدوم به خوش دستی و زیبایی اپل نبودند.
خلاصه اگه پولش رو داری اپل بگیر در غیر این صورت هر برند دیگه بگیری حسرت می خوری که چرا اپل نگرفتی.

فكر كنم هيچيك از دوستان اين مدلي كه بنده گفتم رو اصلا از نزديك نديدند كه اينگونه قضاوت مي كنند. طراحيش فوق العادست. با اينم موافق نيستم كه كلا برند اچ پي لپ تاپهاي بدي داره. هم خوب داره و هم بد.
در هر صورت جناب Makintash مبشه لطف كنيد محاسن Apple Macbook Pro MC373LLA رو كه واقعا خريدشو ارزشمند مي كنه بفرمائيد. چون كانفيگش Core 2 Duo و RAM 2GB هست در حاليكه قيمتش حدود 1390000 تومانه و ميشه با پولش از برند سوني و اچ پي Core i5 يا حتي Core i7 با كانفيگ بالا خريد. چه محاسني داره كه خريدش با اين كانفيگ پايين و قيمت بالا رو ارزشمند مي كنه به نظر شما؟

+makintash
10-01-11, 15:47
فكر كنم هيچيك از دوستان اين مدلي كه بنده گفتم رو اصلا از نزديك نديدند كه اينگونه قضاوت مي كنند. طراحيش فوق العادست. با اينم موافق نيستم كه كلا برند اچ پي لپ تاپهاي بدي داره. هم خوب داره و هم بد.
در هر صورت جناب Makintash مبشه لطف كنيد محاسن Apple Macbook Pro MC373LLA رو كه واقعا خريدشو ارزشمند مي كنه بفرمائيد. چون كانفيگش Core 2 Duo و RAM 2GB هست در حاليكه قيمتش حدود 1390000 تومانه و ميشه با پولش از برند سوني و اچ پي Core i5 يا حتي Core i7 با كانفيگ بالا خريد. چه محاسني داره كه خريدش با اين كانفيگ پايين و قيمت بالا رو ارزشمند مي كنه به نظر شما؟
کانفیگ mc373lla cor2 duo نیست cori7 920 با فرکانس دیفالت 2.66 که البته خود سخت افزار در موقع لزوم اون را تا 3.2 اور میکنه.
cpu: cori7 920 2.66
ram:4 gig ddr3 1066
hdd:500 gig
vga:gt330m+ intel hd
main:apple inc
lcd:15.4 led
بدنه این لپتاپ از الیاژ و ضد خش ساخته شده و قیمتش هم با گارانتی2.7 میلیون تومانه.

K1LOU
10-01-11, 17:07

با سلام خدمت شما كاربر قديمي ( اقا رضا . خوشحالم مي بينم برگشتين )
از مزيتهاي مك بوكها بايد سيستم عامل فوق العاده مكينتاش رو هم بهش اضافه كرد همانگي بي نظير سخت افزار و سيستم عامل .
ترك پد هم كه ديگه جاي خود داره

reza76622201
11-01-11, 07:41
کانفیگ mc373lla cor2 duo نیست cori7 920 با فرکانس دیفالت 2.66 که البته خود سخت افزار در موقع لزوم اون را تا 3.2 اور میکنه.
cpu: cori7 920 2.66
ram:4 gig ddr3 1066
hdd:500 gig
vga:gt330m+ intel hd
main:apple inc
lcd:15.4 led
بدنه این لپتاپ از الیاژ و ضد خش ساخته شده و قیمتش هم با گارانتی2.7 میلیون تومانه.
عزيزم شما مدل Apple Macbook Pro MC374LLA يا MC516 رو در نظر بگيريد كه قيمتي زير 1500000 تومان دارند. حالا با اين كانفيگ پاييني كه دارند در قياس با اچ پي ياد شده نظرتون چيه؟

با سلام خدمت شما كاربر قديمي ( اقا رضا . خوشحالم مي بينم برگشتين )
از مزيتهاي مك بوكها بايد سيستم عامل فوق العاده مكينتاش رو هم بهش اضافه كرد همانگي بي نظير سخت افزار و سيستم عامل .
ترك پد هم كه ديگه جاي خود داره
سلام. ضمن تشكر از لطف شما و پاسختون بنده فقط موقعي كه سوالي داشته باشم با توجه به لطف دوستان قديميم ميام اينجا (اونم اگر به بن بست خورده باشم) والا بنده مدتهاست ديگه به اين انجمن تمايلي ندارم و سر نميزنم و نخواهم زد. لبته ارزش برخي از دوستان هميشه پيش بنده محفوظه و ارادتمندشونم هستيم.
هميشه شاد و سلامت باشبد.