PDA

مشاهده نسخه کامل : کمکم کنید.!!! پورت های usb همش قطع و وصل میشه..

lover phoenix
30-12-10, 11:38
سلام دوستان
از دیروز پورت های usb هر چند 2.3 ثانیه بصورت نا منظم قطع و وصل میشه و پیغام usb divise not recoc رو میده!!
جالب اینه که هیچی هم بهش وصل نیست و این پیغام رو مدام میده انگار داره قطع و وصلش میکنی..
در نتیجه ماوس کارنمیکنه...
وقتی هم فلش بهش میزنی بعضی وقت ها همین پیغام بالا رو میده و بعضی وقت ها هم میخونه... اگر هم بخونه باز هم در کنارش اون پیغتم رو میده

لبتاپ sony vaio سمت راست 3تا پورت usb کنار هم داره. هیچ ضربه ای هم نخورده...

لطفا کمکم کنید

hamed323
30-12-10, 11:51
چک کنید ببینید ویروس دارید یا نه ؟

lover phoenix
30-12-10, 11:53
چک کنید ببینید ویروس دارید یا نه ؟

آنتی ویروسم norton360 و تا امروز آپدیت هستش. در کنار اون نرم افزار autoran virus remover هم نصبه. full scan هم زدم ولی چیزی پیدا نکرد..

mohamad70
30-12-10, 12:32
من هم با لپ تاپ سونی دقیقا مثل مشکل شما برام پیش اومد

ربطی به ویروس هم نداره ( یادمه اونبار لپ تاپ رو خاموش کردم و از

برق کشیدمش بعدا که دوباره روشنش کردم درست شد و دیگه این مشکل پیش نیومد)

lover phoenix
30-12-10, 13:10
من هم با لپ تاپ سونی دقیقا مثل مشکل شما برام پیش اومد

ربطی به ویروس هم نداره ( یادمه اونبار لپ تاپ رو خاموش کردم و از

برق کشیدمش بعدا که دوباره روشنش کردم درست شد و دیگه این مشکل پیش نیومد)

دوست عزیز یعنی باطری رو در بیارم که از برق قطع بشه؟؟ این مشکلی واسه اطلاعات پیش نمییاره؟

mohamad70
30-12-10, 13:53
دوست عزیز یعنی باطری رو در بیارم که از برق قطع بشه؟؟ این مشکلی واسه اطلاعات پیش نمییاره؟

شما فقط لپ تاپ رو Shut down کنید و بعد اگه به برق وصل بوده

از پریز هم بکیشید و اگه با باتری کار میکرده باتری رو در بیارید و مثلا

1 ساعت دیگه دوباره روشنش کنید ببینید درست میشه یا نه

lover phoenix
30-12-10, 13:54
نه.. درست نشد.... چکارش کنم؟؟

Pami
30-12-10, 14:10
لپ تاپ شما از سری F یا FW نیست ؟

lover phoenix
30-12-10, 14:12
لپ تاپ شما از سری F یا FW نیست ؟

مدلش: vgn-fw460j

Pami
30-12-10, 14:52
مدل لپ تاپ شما باید با ویندوز Vista Home Premium باشه ، اگه روش ویندوز 7 نصب کردید پیشنهاد میکنم با DVD های ریکاوری برگردونید به ویستا درست میشه

lover phoenix
30-12-10, 15:10
مدل لپ تاپ شما باید با ویندوز Vista Home Premium باشه ، اگه روش ویندوز 7 نصب کردید پیشنهاد میکنم با DVD های ریکاوری برگردونید به ویستا درست میشه

یعنی فقط ویستا؟؟؟ آخه..
تمام نرم افزار های 7 که در سایت خود سونی برای این مدل بود رو نصب کردم.. اما فرقی نکرد..
ایراد سخت افزاری نیست و نیازی به تعمیرکار نداره؟

Pami
30-12-10, 16:37
نه فکر نمیکنم سخت افزاری باشه ، شما مقدور بود ریکاوری کنید اگه درست نشد باید احتمال مشکل سخت افزاری بدید
مگه کار خاصی کردید که فکر میکنید سخت افزاری هست ؟

AMD>INTEL
31-12-10, 22:29
چرا از كارتهاي usb pci استفاده نميكني

lover phoenix
04-01-11, 16:11
ممنون از پی گیری دوستان..
امروز که روشن شد خود به خود درست شد..!!!!
در ضمن این USB PCI چی هستش؟ واسه لب تاپ کاربرد داره؟

pc_hex
12-02-11, 00:26
سلام دوستان
از دیروز پورت های usb هر چند 2.3 ثانیه بصورت نا منظم قطع و وصل میشه و پیغام usb divise not recoc رو میده!!
جالب اینه که هیچی هم بهش وصل نیست و این پیغام رو مدام میده انگار داره قطع و وصلش میکنی..
در نتیجه ماوس کارنمیکنه...
وقتی هم فلش بهش میزنی بعضی وقت ها همین پیغام بالا رو میده و بعضی وقت ها هم میخونه... اگر هم بخونه باز هم در کنارش اون پیغتم رو میده

لبتاپ sony vaio سمت راست 3تا پورت usb کنار هم داره. هیچ ضربه ای هم نخورده...

لطفا کمکم کنید

دوست عزیز تازگی ها ویندوزش رو آپدیت کردین؟؟؟من یکبار با این مشکل برخورد کردم و فهمیدم که وقتی ویندوز آپدیت کامل بشه اینطور میشه . بطوری که حتی ماوس usb رو شناسایی نمیکرد .انگار که اصلا وصل نیست...!

Saeid.aZm
12-02-11, 00:57
با سلام

دليل ايجاد اين مشكل براي نوت بوك شما مي تواند به شرح زير باشد:

مشكل در باتري و به عبارت بهتر سيستم تغذيه دستگاه .

مشكل در سيستم عامل و يا عدم نصب چيژست درايورهاي معتبر و متناسب با دستگاه و سيستم عامل.

مهم:عدم پشتيباني ميان افزار (بايوس) دستگاه از ويندوز سون و يا ويروس هايي كه قسمت مورد هدفشان بايوس دستگاه مي باشد.

براي حل اين مشكل سريعن به سايت سازنده مراجعه كرده و جديدترين نسخه بايوس را دريافت و اقدام به بروز آوري فرماييد .در ادامه و در صورت وجود مشكل سيستم عامل خود را تعويض كنيد (نكته:سيستمي كه با ويندوز ويستا سازگار باشد با ويندوز سون مشكلي ندارد.تنها به بروزآوري بايوس نياز است.

و اگر باز هم مشكل پابرچا بود با استفاده از نرم افزاري چون EVEREST Ultimate Edition سيستم را تحت استرس قرار دهيد تا در صورت مشكل در سيستم تغديه و يا سخت افزار هاي ديگر مشكل نمايان شود.

reza0477
12-02-11, 01:24
سلام اول يه بار از قسمت bios حالتdefult رو انتخاب كن ديدي درس نشد ويندوزت رو ريپير بكن