PDA

مشاهده نسخه کامل : EVGA GTX 460 1GB

N0NAME
29-12-10, 11:55
سلام

رو یه سیستم ضعیف:

cpu: Intel® Core™2 Duo Processor E4500 2M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB
main: Intel® Desktop Board DG33FB
Power: Green 535a
[]Monitor: p22500 samsung FULL HD]
Ram: 3G patriot bus 800
دوتا هارد و یه تیوی کارت

گرافیک evga gtx460 1G انداختم اما بازیام تو سون که اصلا خوب اجرا نمیشه مثل فیفا11 توی XP هم گرافیک 8600 GT فیفا11 رو بهتر از 460 اجرا میکنه!
البته زیاد بازی تست نکردم بازی Rogue Warrior با 460 با رزولوشن بالا عالی اجرا میشه ولی بازیای ضعیف تر مثل فیفا و PES با 8600 بهتر اجرا میشه!
یک نکته ی دیگه اینکه مثلا وقتی تو سون هستم بازی فیفارو اجرا میکنم وقتی بازی رو مینیمایز میکنم سی پی یو فول لود میشه ولی جی پی یو نه اگر در همون حالت مینیمایز یه خورده با ویندوز کار کنم فولدر به فولدر برم سیستم هنگ میکنه
میخواستم ببینم مشکله گرافیکه یا پاور یا سی پی یو
به نظرتون پاور سیستم کافیه؟ پاور هم همیشه 24 ساعته روشنه اگه پاور 24 ساعته مثلا 1 سال روشن بوده باشه امکان داره ضعیف شده باشه؟
یه تستی چیزی هست که مطمئن شم گرافیکم سالمه؟

nima_hl
29-12-10, 12:57
سلام

رو یه سیستم ضعیف:

cpu: Intel® Core™2 Duo Processor E4500 2M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB
main: Intel® Desktop Board DG33FB
Power: Green 535a
[]Monitor: p22500 samsung FULL HD]
Ram: 3G patriot bus 800
دوتا هارد و یه تیوی کارت

گرافیک evga gtx460 1G انداختم اما بازیام تو سون که اصلا خوب اجرا نمیشه مثل فیفا11 توی XP هم گرافیک 8600 GT فیفا11 رو بهتر از 460 اجرا میکنه!
البته زیاد بازی تست نکردم بازی Rogue Warrior با 460 با رزولوشن بالا عالی اجرا میشه ولی بازیای ضعیف تر مثل فیفا و PES با 8600 بهتر اجرا میشه!
یک نکته ی دیگه اینکه مثلا وقتی تو سون هستم بازی فیفارو اجرا میکنم وقتی بازی رو مینیمایز میکنم سی پی یو فول لود میشه ولی جی پی یو نه اگر در همون حالت مینیمایز یه خورده با ویندوز کار کنم فولدر به فولدر برم سیستم هنگ میکنه
میخواستم ببینم مشکله گرافیکه یا پاور یا سی پی یو
به نظرتون پاور سیستم کافیه؟ پاور هم همیشه 24 ساعته روشنه اگه پاور 24 ساعته مثلا 1 سال روشن بوده باشه امکان داره ضعیف شده باشه؟
یه تستی چیزی هست که مطمئن شم گرافیکم سالمه؟

سلام

یه بازی یا تست که میتونه از physx استفاده کنه مثل مافیا ، بت من و یا 3d mark vantage اجرا بفرمائید و فیزیک رو روشن کنید

اگر در این بازیها یا تست مشکل نداشتین و با فریم ریت خوب اجرا شد مشکل پاور یا گرافیک ندارید و مشکل از رم یا پردازنده هستش

ولی اگر با اینها هم مشکل داشتین احتمال داره پاور یا کارتتون مشکل داشته باشه ( که البته بعید میدونم )

N0NAME
29-12-10, 14:06
1-من یه نکته ای رو متوجه نشدم اینایی که فریم ریت میگیرن و مثلا میگن 60 تا فریم گرفتن از خود بازی میگیرن؟ یعنی خود بازی همچین ابزاری رو داره؟ البته بازیهای مورد نظر شمارو فعلا ندارم ولی gta IV دارم نصب نیست gta هم میشه؟
2- این 3d mark vantage حجمش 400 مگ هست؟ شما لینک دارید؟ و کلا یه آموزش کوچیک هم میدین که چه گزینه هایی رو باید بزنم؟
راستی این کارتو 200 به بالا میخرن شما بودی میفروختی؟ مثلا یه E7500 و یه 4670 بگیرم

Jagvar
29-12-10, 14:33
به نظر من مین بورد شما PCI-E ورژن 1 هستش ! شاید مشکل از اونجا باشه
و البته اگر با یه سی پی یو دیگه هم تست کنید بدک نیست
آخه رزلوشن مانیترتون اگر بالا باشه ازیت می کنه.
کارت 460 رو از دست ندین، واقعا چیز خفنیه

ehsannp
29-12-10, 18:28
من فکر کنم مشکل از cpu است مثلا فیفا 11 حداقل cpu مورد نیاز Core 2 Duo E6600 2.4GHz

N0NAME
29-12-10, 19:49
به نظر من مین بورد شما PCI-E ورژن 1 هستش ! شاید مشکل از اونجا باشه
و البته اگر با یه سی پی یو دیگه هم تست کنید بدک نیست
آخه رزلوشن مانیترتون اگر بالا باشه ازیت می کنه.
کارت 460 رو از دست ندین، واقعا چیز خفنیه

سیستم دوستم که گرافیک 9400 داره با dual core 2.6 بهتر فیفارو جواب میده!
یکی میگفت این pci-e 1 باعث میشه نصف سرعت کارتم از دست بره! درسته؟ آخه وقتی GPU فول لود نشه امکان داره از PCI-E باشه؟ یعنی PCI-E باعث بشه که جی پی یو فول لود نشه

من فکر کنم مشکل از cpu است مثلا فیفا 11 حداقل cpu مورد نیاز Core 2 Duo E6600 2.4GHz

از CPU باشه بهتره میترسم از GPU باشه حوصله گارانتی بردن ندارم
ولی اگه قراره از CPU باشه چرا همین CPU با 8600 بهتر بازیارو اجرا میکنن

shayan08
29-12-10, 19:58
مطمئنید مشکل از پاور نیست؟ گرافیکتون دوتا 6 پین PCI-E میخواد. که پاور گرین 535 فقط یه دونه داره.
pci-e ورژن 1 سرعت رو کمتر از 8600 نمیکنه حداکثر 10 تا 20 درصد تاثیر داره

N0NAME
29-12-10, 20:15
مطمئنید مشکل از پاور نیست؟ گرافیکتون دوتا 6 پین PCI-E میخواد. که پاور گرین 535 فقط یه دونه داره.
pci-e ورژن 1 سرعت رو کمتر از 8600 نمیکنه حداکثر 10 تا 20 درصد تاثیر داره

از کجا بفهمم از پاوره؟ از دما میشه فهمید؟ دمای سی پی یو که همیشه چه با این کارت چه بدون این کارت بالای 60 نمیره توی لود دمای GPU هم که تو بازی سنگین به 65 میرسه وقتی هم لود نیست 38
منظوز از 6 پین همون کابل برقه؟ اونو که اصلا پاور 6 پین نداره یه 8 پینی داره من از تبدیل خود کارت استفاده کردم توی جعبه بود

mohamad70
29-12-10, 20:44
دوست عزیز شما اول نرم افزار GPU Z رو نصب کن تا معلوم بشه کارت شما روی اسلات چند X هست

دوما برای فریم ریت شما می تونید از نرم افزار Fraps استفاده کنید

سوما اینی که شما میگید تو PES11 کنده برید و توی تنظیمات PES اگه Wait for VSyns فعال هست غیر فعالش کنید

شما کارارو اول انجام بدید بعد برید سراغ چیزای دیگه

N0NAME
29-12-10, 22:45
دوست عزیز شما اول نرم افزار GPU Z رو نصب کن تا معلوم بشه کارت شما روی اسلات چند X هست

دوما برای فریم ریت شما می تونید از نرم افزار Fraps استفاده کنید

سوما اینی که شما میگید تو PES11 کنده برید و توی تنظیمات PES اگه Wait for VSyns فعال هست غیر فعالش کنید

شما کارارو اول انجام بدید بعد برید سراغ چیزای دیگه

Only the registered members can see the link
بازی افتضاحه چه با vsyns چه بی vsyns
با نرم افزار fraps چیکار کنم؟

mohamad70
29-12-10, 22:54
Only the registered members can see the link
بازی افتضاحه چه با vsyns چه بی vsyns
با نرم افزار fraps چیکار کنم؟

اول Fraps و بعد بازی رو اجرا کنید در گوشه سمت راست بازی یه عدد زرد رنگ

نوشته شده که همون frame rate هست ببنی به صورت میانگین این عدد چنده؟

در ضمن Pci E شما هم 16X و مشکلی نداره

همونطور که دوستان هم اشاره کردن یه چک هم بکن که دو تا سیم پاور 6 پین به کارت گرافیکت وصل شده باشه

N0NAME
30-12-10, 08:40
اول Fraps و بعد بازی رو اجرا کنید در گوشه سمت راست بازی یه عدد زرد رنگ

نوشته شده که همون frame rate هست ببنی به صورت میانگین این عدد چنده؟

در ضمن Pci E شما هم 16X و مشکلی نداره

همونطور که دوستان هم اشاره کردن یه چک هم بکن که دو تا سیم پاور 6 پین به کارت گرافیکت وصل شده باشه

تو سون:
بیشتر برنامه های در حال اجرارو بستم تو سون و pes رو اجرا کردم خیلی روون بود عدد هم 60 بود رو تنظیمات بالا
ولی فیفا11 بین 50 تا 58 بود و خیلی بازی تیک متوالی داره (لرزش ریز)
NFS11 اون عدد 10 تا 15 بود و بازی بعضی جاها به شدت تیک داره
Rogue Warrior با 1920*1080 عدد 57 بود
توی XP:
که اصلا من گیج شدم در رابطه با فیفا11 تا دیروز تو هر تنظیماتی میلرزید ولی امروز تو بالاترین رزولوشن و تنظیمات بالا کاملا روون و اون عدد هم 60 بود
PES هم روون و عدد 60
NFS 11 روی 1280*720 و تنظیمات HIGH میانگینش 30 و بعضی اوقات رو 20 و 40 هم میره

با این اوصاف فکر کنم باید کوچ کنم به XP دوباره
آخه اعتیاد شدیدی به فیفا دارم چه چیزی باعث میشه تو سون بازیا بد اجرا شن؟
اون دوتا 6 پین هم داخل جعبه ی گرافیک دوتا تبدیل 6 پین بود که یه سرشو زدم به پاور و 2 تا 6 پین هارو هم به گرافیک
دمای این گرافیک رو چند بره خطرناکه؟

mehrdad_ab
30-12-10, 09:50
تو سون:
بیشتر برنامه های در حال اجرارو بستم تو سون و pes رو اجرا کردم خیلی روون بود عدد هم 60 بود رو تنظیمات بالا
ولی فیفا11 بین 50 تا 58 بود و خیلی بازی تیک متوالی داره (لرزش ریز)
NFS11 اون عدد 10 تا 15 بود و بازی بعضی جاها به شدت تیک داره
Rogue Warrior با 1920*1080 عدد 57 بود
توی XP:
که اصلا من گیج شدم در رابطه با فیفا11 تا دیروز تو هر تنظیماتی میلرزید ولی امروز تو بالاترین رزولوشن و تنظیمات بالا کاملا روون و اون عدد هم 60 بود
PES هم روون و عدد 60
NFS 11 روی 1280*720 و تنظیمات HIGH میانگینش 30 و بعضی اوقات رو 20 و 40 هم میره

با این اوصاف فکر کنم باید کوچ کنم به XP دوباره
آخه اعتیاد شدیدی به فیفا دارم چه چیزی باعث میشه تو سون بازیا بد اجرا شن؟
اون دوتا 6 پین هم داخل جعبه ی گرافیک دوتا تبدیل 6 پین بود که یه سرشو زدم به پاور و 2 تا 6 پین هارو هم به گرافیک
دمای این گرافیک رو چند بره خطرناکه؟

سلام ؛
شما یه کاری هم انجام بده
یکی از رم هات رو در بیار (اگر به صورت 1گیگ و دو گیگ یا 3* گیگ1 هست ) و رم ها رو به صورت دوآل چنل ببند و توی سون تست بگیر
دما هم نهایت تا 90 ( بعضی جاها اگه اشتباه نکنم تا 115 یا 120 هم نوشته شده )، ولی به شخصه توی سیستم هام میبینم که وقتی دما بالای 70 میره ، فشار زیادی روی قطعات دیگه هم وارد میشه و نتیجه = افت فریم و کند شدن بازی و شاید هم هنگ سیستم - دما باید کنترل بشه -

N0NAME
30-12-10, 13:20
یه سوال فوری
الان یه سیستم که گرافیک geforce210 serie روش نوشته جلومه لازمه گرافیکشو بزارم رو سیستمم تست کنم یا گرافیک خودمو بدون مشکل میبینید و احتمال میدین مشکل از قطعات دیگه باشه؟

mehrdad_ab
30-12-10, 13:26
یه سوال فوری
الان یه سیستم که گرافیک geforce210 serie روش نوشته جلومه لازمه گرافیکشو بزارم رو سیستمم تست کنم یا گرافیک خودمو بدون مشکل میبینید و احتمال میدین مشکل از قطعات دیگه باشه؟
از قدیم گفتن کار از محکم کاری عیب نمیکنه
وقتی یه گرافیک سالم دم دستتونه ، چه بهتر که یه تست با اونم بگیرین. هیچ وقت تمام قطعات آکبند سالم از آب درنمیان ( البته این دلیل نمیشه که گرافیک شما مشکل داره )

N0NAME
30-12-10, 16:07
گرافیکو عوض کردم تست کردم فرق زیادی نداشت فریما تقریبا همونجوری بود شما گرافیکت چیه و چه فریمی از بازیا میگیری مثلا از nfs11

mehrdad_ab
30-12-10, 16:15
من 9400 و 9500 دارم
مشکلی هم ندارم
بعضی گیم ها با تنظیم پایین یا متوسط و بعضیهام با تنظیمات بالا ( مثل pes 2009-2010-211 ) به راحتی اجرا میشن

shayan08
30-12-10, 17:15
علت اینکه تو xp با سون اینقدر تفاوت داره احتمالا درایور کارت گرافیکه درایورتون رو رو به اخرین ورژن اپدیت کنید
2- برای تست پاورتون ببینید ولتاژ روی ریل 12 ولت چقدر افت داره اگه از 10% بیشتره پاورتون ضعیفه. بهتره تست را روی حالت لود گرافیک ببینید

N0NAME
30-12-10, 20:22
علت اینکه تو xp با سون اینقدر تفاوت داره احتمالا درایور کارت گرافیکه درایورتون رو رو به اخرین ورژن اپدیت کنید
2- برای تست پاورتون ببینید ولتاژ روی ریل 12 ولت چقدر افت داره اگه از 10% بیشتره پاورتون ضعیفه. بهتره تست را روی حالت لود گرافیک ببینید

همه چی آپدیته فقط نمیدونم این نرم افزارای open gl و اینا لازمه؟
پاورم که نفهمیدم چجوری تست کنم

shayan08
30-12-10, 23:18
میتونید از برنامه hardware monitor استفاده کنید و ولتاژهاتون رو چک کنید. روی 12 ولت نباید از 10 درصد بیشنر کاهش داشته باشه یعنی 11 به بالا باشه. یه بازی رو روی رزولوشن ویندوز اجرا کنید و ولتاژون را ببینید

mehrdad_ab
31-12-10, 14:39
میتونید از برنامه hardware monitor استفاده کنید و ولتاژهاتون رو چک کنید. روی 12 ولت نباید از 10 درصد بیشنر کاهش داشته باشه یعنی 11 به بالا باشه. یه بازی رو روی رزولوشن ویندوز اجرا کنید و ولتاژون را ببینید
با سلام ؛
فقط یه نکته : زیاد به چیزی که برنامه Hardware monitor نشون میده اعتماد نکنید ، این برنامه ولتاژ 12 رو برای پاورهای ضعیف من (Not real) روی 8 و خورده ای نشون میده حتی 7.8 ولت
ولی سیستم کاملاً استیبله و با اندازه گیری با ولتمتر ولتاژ ها تقریباً مناسب بودن
پس تنها راه مطمئن اندازه گیری با ولتمتر و یا تست با پاور دوستتون هستش ( روش کار رو دوست خوبمون آقا نیما قبلاً توضیح دادن که با یه سرچ کوچیک میتونید پیداش کنید ، البته اگه علاقه ای به این کار داشته باشید والا تست با پاور دوستتون توصیه میشه )
برند و توان پاورتون و اینکه چند وقته کار کرده رو میشه بیان کنید .

shayan08
31-12-10, 21:12
درسته خودم هم تازه این موضوع رو متوجه شدم ماله منو میزنه 1.5 ولت که اصلا امکان پذیر نیست. میشه با یه مولتی متر از کابل مولکس سیم زرد و سیاه رو اندازه گیری کرد.

N0NAME
31-12-10, 23:47
منظور cpuid hardware monitor هست؟ ولتاژو میزنه 0.96 v رزولوشن بازی 1080*1920
پاور من: green 535a
کمتر از یک سال 24 ساعته روشنه!

من فکر میکردم دوستم با 9400 و سی پی یو 2.6 فیفاو nfsرو خوب اجرا میکنه ولی وقتی فریم گرفتم اونم تقریبا مثل من بود!
راستی شماها با چه فریمی اجرا میکنید مثلا nfs رو
کلا چه فریمی خوبه

من فکر کنم تمام زور سیستمم همینه و خریدن گرافیک اشتباه بود چون ریت cpu , ram تو سون 5.5 هست و گرافیک 7.3

mehrdad_ab
01-01-11, 12:05

من فکر میکردم دوستم با 9400 و سی پی یو 2.6 فیفاو nfsرو خوب اجرا میکنه ولی وقتی فریم گرفتم اونم تقریبا مثل من بود!
کلا چه فریمی خوبه

من فکر کنم تمام زور سیستمم همینه و خریدن گرافیک اشتباه بود چون ریت cpu , ram تو سون 5.5 هست و گرافیک 7.3

فکر نمی کنم گرین به این سادگیا تسلیم شه به هر حال از خرید گرافیک جدید ناراحت نباشید ، اگه تونستید مابقی قطعات رو هم آپگرید کنید و از استفادش لذت ببرید

mohamad70
01-01-11, 14:42

کلا چه فریمی خوبه

من cpu قبلیم مثل cpu شما بود و تا اونجا که یادمه اورکلاک پذیری بالایی داشت

فکر میکنم با یه مقدار تلاش تا 2.8 بتونید اورش کنید و فریم ریت بهتری بگیرید ( اگر هم براتون مقدوره یه مادربورد و cpu

بر مبنای AMD خریداری کنید که با رم DDR3 حدود 300 تومن در میاد)

در مورد فریم ریت هم در درجه اول بستگی به قدرت تشخیص خود فرد داره بعضیا با 30 فریم هم حسابی حال

میکنن و بعضیا هم کمتر از 50 رو نمی تونن تحمل کنن

همچنین به نوع بازی هم بستگی داره مثلا یه بازی مثل NFS که فریم ها در اون خیلی سریع عوض میشن

( به خاطر سرعت زیاد بازی) کمتر از 40 فریم میتونه ازار دهنده باشه

ولی در یه بازی اکشن معمولی 30 فریم هم میتونه قابل قبول باشه

به طور کلی 50 تا 60 فریم در ثانیه بهترینه فریم ریت هست

موفق باشید

N0NAME
01-01-11, 15:07
من cpu قبلیم مثل cpu شما بود و تا اونجا که یادمه اورکلاک پذیری بالایی داشت

فکر میکنم با یه مقدار تلاش تا 2.8 بتونید اورش کنید و فریم ریت بهتری بگیرید ( اگر هم براتون مقدوره یه مادربورد و cpu

بر مبنای AMD خریداری کنید که با رم DDR3 حدود 300 تومن در میاد)

در مورد فریم ریت هم در درجه اول بستگی به قدرت تشخیص خود فرد داره بعضیا با 30 فریم هم حسابی حال

میکنن و بعضیا هم کمتر از 50 رو نمی تونن تحمل کنن

همچنین به نوع بازی هم بستگی داره مثلا یه بازی مثل NFS که فریم ها در اون خیلی سریع عوض میشن

( به خاطر سرعت زیاد بازی) کمتر از 40 فریم میتونه ازار دهنده باشه

ولی در یه بازی اکشن معمولی 30 فریم هم میتونه قابل قبول باشه

به طور کلی 50 تا 60 فریم در ثانیه بهترینه فریم ریت هست

موفق باشید

مینم اور نمیکنه حتی شات هم گذاشتم و بچه ها گزینه های اور رو پیدا نکردن
میتونم سی پی یو رو روی مین دیگه اور کنم؟ و دوباره رو سیستم خودم نصب کنم؟
3 قطعه ی مورد نظر شما کدوماست و حدودا میتونی بگی سون چه ریتی به قطعات مورد نظرت میده؟

mohamad70
01-01-11, 15:43
مینم اور نمیکنه حتی شات هم گذاشتم و بچه ها گزینه های اور رو پیدا نکردن
میتونم سی پی یو رو روی مین دیگه اور کنم؟ و دوباره رو سیستم خودم نصب کنم؟
3 قطعه ی مورد نظر شما کدوماست و حدودا میتونی بگی سون چه ریتی به قطعات مورد نظرت میده؟

3 قطعه ! :

Ram:2X2GB DDR3 1333 70.000

Cpu:AMD Athlon ii x4 640 110.000

Main:Asrock 870 extreme3 90.000
یا
130.000 Asrock 880gxh

فکر کنم پاورتون هم جوابگوی این سیستم باشه