PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید فن سی پی یو

bynam
25-12-10, 15:18
با سلام میخوام یک فنوم 945 بخرم و شنیده ام که فن فابریکش خیلی صدا میده چند سوال دارم
1- با فن خودش حدودا تا چه فرکانسی اور میشه
2- با فن گرین بوفالو به قیمت 18 تومان تا چه فرکانسی اور میشه
3 - با فن کور کانتک فریزر 120 به قیمت 38 تومان چقدر
منظور من اور بصورت همیشگی و صد درصد پایدار وبه هیچ عنوان قضیه رکورد و این جور چیزها نیست بلکه فقط استفاده از حداکثر کارایی با کمترین هزینه است
کلا برای یک فرکانس حدود 3.6 یا کمی بیشتر به صورت دایمی چه فنی خوبه

در ضمن انگار این مدل سی پی یو 945 چند ورژن داره که یکی 125 وات و دیگری 95 وات است خرید کدام مدل بهتر است
ممنون

nima_hl
25-12-10, 16:38
با سلام میخوام یک فنوم 945 بخرم و شنیده ام که فن فابریکش خیلی صدا میده چند سوال دارم
1- با فن خودش حدودا تا چه فرکانسی اور میشه
2- با فن گرین بوفالو به قیمت 18 تومان تا چه فرکانسی اور میشه
3 - با فن کور کانتک فریزر 120 به قیمت 38 تومان چقدر
منظور من اور بصورت همیشگی و صد درصد پایدار وبه هیچ عنوان قضیه رکورد و این جور چیزها نیست بلکه فقط استفاده از حداکثر کارایی با کمترین هزینه است
کلا برای یک فرکانس حدود 3.6 یا کمی بیشتر به صورت دایمی چه فنی خوبه

در ضمن انگار این مدل سی پی یو 945 چند ورژن داره که یکی 125 وات و دیگری 95 وات است خرید کدام مدل بهتر است
ممنون

سلام

ببین عزیز با همه این فنهاکه نام بردید سیستمتون رو روی همون حدود 3.6 بیشتر نمیتونید به صورت 7/24 استیبل کنید

حالا شما باید یک سری شناخت در مورد فنها داشته باشید تا بتونید تصمیم بگیرید

فن بوفالو و کور کنتاکت دارای تکنولوژی تنظیم دور با ولتاژ هستند ( فیس فنشون 3 تائیه ) به همبن دلیل چه پردازنده شما 20 درجه باشه چه 80 درجه دور فن با مادربردهای معمولی تغییر نمیکنه پس صدای فن هم هیچ تعییری نخواهد داشت ( مگر اینکه با ولوم به صورتی دستی این سرعت رو کم و زیاد کنید )

اگر شما پردازندتون رو آورکلاک کنید احتمالا با فن بوفالو دمای بالای 60 درجه رو هم خواهید داشت ( بسته به یوزیج و مدت زمان فشار بر روی پردازنده ) ولی این دما در کور کنتاکت بسته به تنظیمات ولوم بین 55 تا 60 درجه خواهد بود

ولی اگر از فن pwm (سوکت 4 فیش) مثل فن استوک استفاده کنید و تنظیمات رو در بایوس به درستی انجام بدین در زمان بی کاری سرعت فن کم خواهد بود ولی زمانی که از سیستم کار میکشید دور فن افزایش پیدا کرده و اجازه نمیده دما از میزانی که مشخص کردید بیشتر بشه

شما اگر از این سیستم برای رندرهای سنگین استفاده نمیکنید کور کنتاکت انتخاب بدی نیست ولی اگر سیستم برای مدت طولانی زیر فشار سنگین باشه باید به فکر فن قویتر مثل 1216 باشید

در مورد پردازنده هم سری جدید 95 واتی و بهتر هستند

bynam
25-12-10, 16:42
با تشکر از پاسختان برای خرید یک فن با فیش 4 تایی با قیمت مناسب برای فنوم 945 که صدای کمی هم داشته باشه چه مدلهایی را پیشنهاد میفرمایید

nima_hl
25-12-10, 17:27
با تشکر از پاسختان برای خرید یک فن با فیش 4 تایی با قیمت مناسب برای فنوم 945 که صدای کمی هم داشته باشه چه مدلهایی را پیشنهاد میفرمایید

اگر بودجتون به حدود 50 تومن میرسه یدونه PCCooler 1216X بخرید و یه عمر استفاده کنید ( این کولر بر روی کلیه پردازنده های موجود قابل نصبه )

ولی اگر محدودیت دارین DEEP COOL B400 فن بدی نیست البته موقع لود به کم صدائی 1216 نیست ولی به قیمتش که حدود نصف قیمته اونه میارزه