PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا استفاده از مبدل sata به IDE برای هارد، باعث آسیب دیدن هارد میشه؟

mohy
17-12-10, 00:21
سلام دوستان

من یه سیستم قدیمی دارم که روش یه هارد IDE با حجم 80 گیگ داره. حالا میخوام کنارش یه هارد 500 sata هم بخرم و هردوتا رو روی مادر برد با پورت IDE سوار کنم .

شنیده ام که مبدل هایی وجود داره که sata رو به IDE تبدیل میکنه ولی میگن که استفاده از آنها به هارد آسیب میزنه و گاها موجب سوختن هارد میشه. آیا این واقعیت داره؟

به نظر شما هارد اینترنال sata بخرم و اونو با مبدل به IDE وصل کنم یا اینکه هارد اکسترنال بخرم بهتره؟

ممنونم

nima_hl
17-12-10, 08:22
سلام دوستان

من یه سیستم قدیمی دارم که روش یه هارد IDE با حجم 80 گیگ داره. حالا میخوام کنارش یه هارد 500 sata هم بخرم و هردوتا رو روی مادر برد با پورت IDE سوار کنم .

شنیده ام که مبدل هایی وجود داره که sata رو به IDE تبدیل میکنه ولی میگن که استفاده از آنها به هارد آسیب میزنه و گاها موجب سوختن هارد میشه. آیا این واقعیت داره؟

به نظر شما هارد اینترنال sata بخرم و اونو با مبدل به IDE وصل کنم یا اینکه هارد اکسترنال بخرم بهتره؟

ممنونم

سلام

این تبدیلها زیاد مشکل ایجاد میکنند

بهتره از sata card pci استفاده کنید

4940

قیمتش حدود 10 تومنه

mohy
17-12-10, 11:20
سلام

این تبدیلها زیاد مشکل ایجاد میکنند

بهتره از sata card pci استفاده کنید

4940

قیمتش حدود 10 تومنه

ممنون از راهنماییت

یعنی با استفاده از کارت sata card pci می تونم مطمئن باشم که مشکل سوختن هارد و دیگر مشکلات پیش نمیاد؟

راستی یه چیز دیگه ، آیا سیستم من که قدیمیه این هارد 500 جدید رو ساپورت می کنه؟ منظورم اینه که میکشه؟

nima_hl
17-12-10, 13:04
ممنون از راهنماییت

یعنی با استفاده از کارت sata card pci می تونم مطمئن باشم که مشکل سوختن هارد و دیگر مشکلات پیش نمیاد؟

راستی یه چیز دیگه ، آیا سیستم من که قدیمیه این هارد 500 جدید رو ساپورت می کنه؟ منظورم اینه که میکشه؟

اگر پاور شما کابل تغذیه sata (که دارای 5 سیم باشه ) داشته باشه احتمال سوختن یا ایجاد مشکل برای هارد بسیار کم میشه

ولی اینکه هارد ساپورت بشه 100% نیست و باید تست کنید ( البته به احتمال قوی مشکلی نخواهید داشت )

به هر ترتیب اگر براتون امکان داره بهتره سیستمتون رو ارتقاع بدین چون بیشتر وقتها نون و تره با دلدردش قیمت ......:wink:

این قطعات اینجور که مشخصه بالای 6-7 سال از عمرش میگذره و امروز کارت میخرید فردا مادربرد خدای ناکرده میسوزه ، مین رو تعویض میفرمائید کارت بی استفاده میمونه

mohy
17-12-10, 15:17
اگر پاور شما کابل تغذیه sata (که دارای 5 سیم باشه ) داشته باشه احتمال سوختن یا ایجاد مشکل برای هارد بسیار کم میشه

ولی اینکه هارد ساپورت بشه 100% نیست و باید تست کنید ( البته به احتمال قوی مشکلی نخواهید داشت )

به هر ترتیب اگر براتون امکان داره بهتره سیستمتون رو ارتقاع بدین چون بیشتر وقتها نون و تره با دلدردش قیمت ......:wink:

این قطعات اینجور که مشخصه بالای 6-7 سال از عمرش میگذره و امروز کارت میخرید فردا مادربرد خدای ناکرده میسوزه ، مین رو تعویض میفرمائید کارت بی استفاده میمونه

پاورم کابل تغذیه sata نداره. فکر کنم باید برای اونم یه مبدل بگیرم.

نظرتون چیه برم یه هارد اکسترنال بگیرم و خودم رو راحت کنم؟؟؟

mehrdad_ab
17-12-10, 16:15
پاورم کابل تغذیه sata نداره. فکر کنم باید برای اونم یه مبدل بگیرم.

نظرتون چیه برم یه هارد اکسترنال بگیرم و خودم رو راحت کنم؟؟؟
کابل های ساتایی که از پاور خارج میشن 5 رشته و تبدیلهایی که به صورت جانبی استفاده میشن 4 رشته هستن ، یعنی یک لاین نارنجی 3.3 ولت حذف شده
خودتون کلاهتون رو قاضی کنید ! ببینید هارد بیچاره چی میشه:lol:
4946
این کابل معمولی

mohy
17-12-10, 18:52
کابل های ساتایی که از پاور خارج میشن 5 رشته و تبدیلهایی که به صورت جانبی استفاده میشن 4 رشته هستن ، یعنی یک لاین نارنجی 3.3 ولت حذف شده
خودتون کلاهتون رو قاضی کنید ! ببینید هارد بیچاره چی میشه:lol:
4946
این کابل معمولی

یعنی استفاده از این نوع مبدل باعث آسیب به هارد میشه؟

nima_hl
17-12-10, 19:38
یعنی استفاده از این نوع مبدل باعث آسیب به هارد میشه؟

در طولانی مدت بله

mohy
18-12-10, 22:20
سلام دوست عزیز

آقا من رفتم و یه کارت PCI به Sata و یه هارد 500 گیگ گرفتم. توی ویندوز 7 مدل کارت رو winxp promise fastTrak 376/378 controller میشناسه.
مشکلم اینه که سیستم هارد جدید رو نمی تونه بشناسه .

لطفا کمکم کنید که این مشکل رو حل کنم

وقتی سیستم میاد بالا اول یه پیغام میده به شکل زیر که مربوط به همین کارت PCI به Sata هست :
scanning IDE drives.......

بعدش یه پیغام دیگه میده :
no array is defined..............
press <ctrl-f> to inter fastBuild (tm) utility or
press <Esc> to continue booting......

اگر Esc رو بزنم که به طور عادی ویندوز میاد بالا ولی هارد رو نمی شناسه
اگر ctrl-f رو بزنم وارد محیطی میشه که مربوط به کارته هست. چندتا گزنه برای انتخاب داره
1- auto setup
2-view Array
3-create Array
4-delete Array
با زدن گزینه اول اطلاعات مربوط به هارد از جمله حجم و .. رو میاره و با چند بار زدن yes یک array در خط اول اضافه میکنه . ولی با هم با راه اندازی سیستم هارد ناشناسه

لطفا راهنمایی کنید

56sx
05-05-11, 21:05
Only the registered members can see the link