PDA

مشاهده نسخه کامل : راه های مختلف عایق بندی

Galaxy
27-11-10, 15:10
بچه ها نظرتون در مورد متد های مختلف عایق بندی چیه ؟ کلاً چه متد هایی هست و هر کدوم را چه جوری باید استفاده کرد ؟

فکر کنم ایده های زیادی میشه روی این بحث زد و تاپیک خوبی میشه درست کرد . :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

Galaxy
07-12-10, 17:51
توی HWBOT یوزر های زیادی هستند از ایران که رتبه های بالایی دارند مثل جناب G81 یا Extreme یا Doncorleone یا ... یعنی هیچ کدوم حاضر نیستند پیشنهادی بدند ؟

Reza-sony
11-12-10, 01:55
دوست عزیز من خودم 2 راه میدونم: 1. استفاده از فوم های عایق و 2. استفاده از چسب یا خمیر عایق. ولی نمیدونم اینا رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ کسی تو تهران میدونه مرکزش کجاست ؟

MaStEr Oc
14-12-10, 19:50
سلام دوستان عزیز ......
من منظور جناب Galaxy رو خوب متوجه نشدم ولی فکر میکنممنظور عایق مادر برد باشه ؟ :1. (27):

برای عایق مادر برد بهترین و مفید ترین کار خمیر های بازی است بعد از اونا می توانید از فوم استفاده کنید.

ببینید وقتی هوای اطراف کانتینر به دمای منفی می رسه به دلیل وجود بخار آّب به یخ یا همون برفک تبدیل میشه حتی اگر یک ملکول هوا باشه :1. (35):
بنابر این اگه بخواهیم با فوم مادر برد رو عایق کنیم کارمون بسیار سخت میشه چون همون طور که گفتم اگه ذره ای هم فضای خالی پیدا بشه باید با برد خدا حافظی کرد . ولی اگر از خمیر بازی استفاده کنیم قطعا ذره ای فضای خالی باقی نمی ماند. :yes:
آخه چطوری می خوایید مادر برد رو چسب بزنید :gasp:بعد باید بره سطل زباله :cry:
به اون کار های که تیم فنلاند میکنه نگاه نکنید اونا یکی دو تخته کم دارن :lol:

فقط یک نکته مهم رو باید رعایت کنیم اونم جنس خمیره که باید خیلی مرغوب باشه که بعدا که خواستین از برد جداشون کنید چیزی کنده نشه یا بین پایه های آی سی ها و خازن ها باقی نمونه.
پس بهتره هر چه سفت تر و خشک تر باشه .

فقط در اون شرایط از هر چیزی می توانید استفاده کنید مثلا از دستمال کاغذی فقط باید سیع کنید هوا به اطراف کانتیر و مادربرد کمتر بشه :party:

مثلا من خودم روی مادر برد خمیر می زنم بعدش یک لایه فوم میزارم و کانتیرن بعدم تا جایی که میشه دستمال و دستمال اغذی :cool: غیر این چه میشه کرد ؟ :wink:

با تشکر ....
مهدی . :1. (21):

Moein
14-12-10, 22:08
با سلام

فکر کنم اسم شما سپهر باشه درسته؟

خوب شما برای چه کاری می خواهید مادربورد یا کارت گرافیک رو عایق بندی کنید

راههای زیادی برای عایق بندی وجود داره و بسته به نوع استفاده برد حال چه گرافیک چه مادربورد می بایستی نوع استفاده رو مشخص کنید

من به شخصه به دلیل اینکه ماردبورد های که استفاده می کنم بعدش رو قصد فروش ندارم از هر نوع ماده ای که بشه استفاده می کنم اتفاقا در این راستا یک ویدیو گرفتم که متاسفانه به دلیل محدودیت در حجم های اینترنت نمی تونم اپلود کنم از اونجایی که شما اصفهان هستید می تونید قرار بگزاریم یک جا و این ویدیو رو در اختیار شما قرار بدم

به هر حال نوع استفاده خود رو اگر معلوم کنید می شه به شما راهنمایی کرد

با تشکر

معین صامتی
G81
SSA MEMBER

PUMAOC
14-12-10, 22:18
معین جان دستت درد نکنه. این ودیو رو منم می خوام به هر قیمتی که شده. مر30.

MaStEr Oc
20-12-10, 17:35
با سلام

فکر کنم اسم شما سپهر باشه درسته؟

خوب شما برای چه کاری می خواهید مادربورد یا کارت گرافیک رو عایق بندی کنید

راههای زیادی برای عایق بندی وجود داره و بسته به نوع استفاده برد حال چه گرافیک چه مادربورد می بایستی نوع استفاده رو مشخص کنید

من به شخصه به دلیل اینکه ماردبورد های که استفاده می کنم بعدش رو قصد فروش ندارم از هر نوع ماده ای که بشه استفاده می کنم اتفاقا در این راستا یک ویدیو گرفتم که متاسفانه به دلیل محدودیت در حجم های اینترنت نمی تونم اپلود کنم از اونجایی که شما اصفهان هستید می تونید قرار بگزاریم یک جا و این ویدیو رو در اختیار شما قرار بدم

به هر حال نوع استفاده خود رو اگر معلوم کنید می شه به شما راهنمایی کرد

با تشکر

معین صامتی
G81
SSA MEMBER

سلام دوست عزیز ....

منو ببخشید . قصد جسارت ندارم.
فقط می خوام یک بحث خوب رو شروع کنم. :give_rose:

فکر نمی کنید حتی اگر بعد از کار قصد فروش برد رو نداشته باشید باز هم بهتر باشه از این روش های عجیب و غریب استفاده نکنید ؟؟؟ ببینید آخه وقتی میشه با یکم دقت بیشتر عایق مطمئن تر زیبا تر و بهتری رو داشت چرا باید این کارا رو کرد ؟

Galaxy
20-12-10, 17:47
ببینید محدودیتی در کار نیست ! من دوست دارم کلاً هر چی روش مختلف عایق بندی هست به اشتراک گذاشته بشه تا یک کاربری مثل من یک دفعه خوشش اومده از اورکلاک و کولینگ بتونه یک مرجعی داشته باشه ضمن اینکه به نظرم بچه های اینجا میتونند متد های ابتکاری زیادی ارائه بدند . مثلاً من توی تست های بچه ها دیدم که از وازلین استفاده می کنند یک جا هم خمیر بازی دیدم . حالا چند تا عکس و توضیحات اضافی ، مزایا و معایب این سیستم روش ها چیه ؟

MaSEr Oc جان شما خمیر بازی را دقیقاً کجا استفاده کنیم ؟ یعنی برای عایق بندی کجا ؟ عکس میدی ؟ من از اونجایی که بچه که بودم خیلی از این خمیر ها استفاده می کردم فکر کنم این خمیر ها راحت از روی قطعات کنده نشه ها ! مدل خاصیش مد نظرته ؟

معین خان video جالبی باید باشه . چرا حجمش را کم نمی کنید و تیکه تیکه آپلودش کنید ؟ من البته اصفهان هستم و یکم سرم خلوت بشه قطعاً قرار میگذارم ازتون میگیرمش ولی فکر کنم این طوری خیلی ها میتونند استفاده کنند .

Jagvar
21-12-10, 20:53
به نظر من اگر قرار باشه با هر وسیله ا یو هر چیزی عایق بندی کرد که میشه (گل مالی)!
بعضی مواقع ادم می شینه عایق بندی می کنه ولی به دلایلی باید عایقش برداشته بشه! نه این که بخواییم بفروشیمش!
شاید مشکلی رخ داده باشه
البته عقیده ای که من دارم اینه که با چسب اسپری بهترین روش هستش اونم فک کنم من یه فیلم داشته باشم، اگر پیدا کردم می زارم

روش کار اینه که اول برد رو لخت می کنید
بعدش قسمت هایی که قراره اتصال بر قرار کنه باشد پوشونده بشه با چسب نواری(اسلات های رم و سوکت سی پی یو و ...)
اگر خیلی دوست دارید زریف کار کنید و مین رو بفروشید حتی می تونید روی خازن ها و چوک ها چسب نواری بزنید تا اصلا معلوم نباشه برد عایق بندی شده
پشت و روی مین رو به اندازه کافی و نه این که موج راه بیوفته می پاشید.تنها فرقی که می کنه مین براق تر میشه و بس!
--------------
روش بالا خودم تست نکردم (چسب اسپری هنوز پیدا نکردم) ولی دمبالشم و حتما فیلم می گیرم
--------------------
و اگر بتونید مثل معین از هیتر و یا سشوار قدرت مند استفاده کنید با وازلین هم میشه یه عایق بندی مطمعن رو داشت.
که بعد از کار اورکلاک قشنگ با باد داغ وازلین رو جدا می تونید بکنید اما باید دقت کنید. توی هر سوراخ سمبه ای وازلین نزنید و البته برای از بین بردن چربی بعد از وازلین "اسپری خشک ناهید"
می تونه بورد شمارو برگردونه به حالت قبل.!
اما باز بعضی ها با ناشی گری اسپری خشک رو زیاد می زنن و برد سفیدی می زنه که این هم با اسپری سوم یعنی داشپورت ماشین که توی کارواش ها استفاده می کنن می تونه مینی که شما دارید رو بر گردونه به زمان خرید :دی

------------------------
اما اگر دیگه این چیزا کله شمارو پر نمی کنه! :دی
دست به دامن خمیر بتونه مخصوص عایق های برودتی بشید که مراکز فروش کولر های گازی اسپلیت و کولر گازی ها دارن و البته روی خود کولر هم هستش که اگر خونتون نصب کرده باشین اگر توی کارتونش نگاه کنید هستش
نکات مهم اینه که زمان جدا کردن از بورد باید توجه داشت که دماش از دمای محیط کم تر باشه چون راحت تر جدا می شه، مثلا بزارید توی بخچال و بعد از 30 دقیقه چرو به پاک کردنش کنید.
بازم بعد از جداسازی با یک وسیله که از جنس پلاستیک پاشه و نوج در حد میلیمتری داشته باشه کمک کننده هست و بعد از جدا کردن اول با اسپری خشک و بعد با اسپری داشپورت روال بالا رو انجام بدین.
نکته: اگر قبل از عایق بندی با بتونه بتونید با چسب های تبی نقاط روی بورد که احتمال موندن خمیر لابلای اون قطعات رو داره می تونید استفاده کنید.

اینا راهکار های من بودن

Moein
22-12-10, 01:40
با سلام

ممنون از نکته هایی که دوستان گفتند نگاه کنید ابزار خاصی برای عایق بندی هست گاهی موقع ها یک تست باید سریع زده بشه مثلا در حد 1 ساعت در این جور شرایط برد نیاز به عایق بندی نداره !!! گاهی ممکنه قطعه بیش از 10 ساعت زیر تست باشه راه های بسیار مختلی هست برای عایق بندی که من به مرور زمان اون هایی رو که بلدم رو به دوستان ارائه می کنم

1-استفاده از براق کننده رنگ اگر درست بگم سیلر کیلر

الف : شما ابتدا می بایستی تمامی قطعات برد و به قول خودمون اسباب بازی ها رو باز کنید
ب: بعد از باز کردن تمامی قطعات استفاده از چسب برق الزامی است :دی روی تمامی اسلات های رم و گرافیک و درگاه های خروجی مانند یو اس پی و غیره و سوکت سی پی یو و هر جایی که شما می خواهید از برد رو استفاده کنید رو با چسب برق عایق می کنید
ج: اینجا انقدر حال میده قطعاتی که روی اونها هیت سینک قرار می گیرند رو روی اونها جایی که محل اتصال هست رو چسب میزنید دقت کنید که پایه ها باید عایق بندی بشن
د: اسپری رو می گیرید روی برد خالی می کنید پشت و رو و برد رو با سشوار خشک می کنید

در اخر هم چسب ها رو جدا کرده اسباب بازی ها رو بسته و برد اماده استفاده می باشد

شما می توانید برای اینکه PWM رو دقیق تر عایق بندی کنید از یک عدد برق ناخن هم استفاده کنید که کار خودتون رو راحت تر می کنه و خیال شما دیگه کاملا راحت خواهد بود

نکته مهم مقاومت های که در زیر سی پی یو قرار دارند در وسط سوکت در مادربورد های اینتل حتمی می بایستی عایق بندی بشن برای تست های بیش از 10 ساعت

موفق باشید
سوالی بود در خدمتم انشا ا... یک تاپیک خوب در این زمینه جمع اوری خواهیم کرد
معین
SSA MEMBER

Galaxy
24-12-10, 15:27
سیلر کلیر کم نیست ؟ آخه من دیدم توی عکس ها که حتی بعضی وقت ها با اون همه وازلین روش بازم یخ می بنده چه برسه به سیلر کلیر .

چه طوری میشه کلاً رطوبت را کشید و محیط تست را خشک ترش کرد ؟

بعد من توی یک گزارش فکر کنم توی همین سایت اصلی بود می دیدم که یکی از روغن مایع استفاده کرده . چه جوریه این ؟ روغن مشکلی برای برد و قطعات ایجاد نمیکنه ؟

معین جان و jagvar عزیز اگه بتونید این فیلم ها را با حجم کم برای دانلود بگذارید خیلی خوبه .

ممنون .