PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با پرینتر اپسون t50

3hdvd
27-11-10, 13:11
سلام به همه اساتید و دوستان
من یه کاربر تازه واردم ، من یه پرینتر t50 دارم و تا بحال هم حدود 1000 تا پرینت باهاش گرفتم ، چند روز پیش وقتی یکی از رنگها مشکل داشت بالاخره با چند بار هیدکلینگ و نازل چک ، درست شد. اما بعد از پرینت متوجه شدم داره تصویر را سایه دار میزنه (جابجایی حدود 1 میلیمتر)
من هر کاری که در دفترچه راهنما بود و دوستان دیگه پیشنهاد کرده بودند را انجام دادم و بارها هیدآلیگمنت را تکرار کردم ، البته شایدهم برای اینکار من آماتور باشم ولی بهر حال نشد که نشد و هنوز مشکل سایه پا بر جاست.
خواهش میکنم راهنماییم کنید تا بدونم مشکل پرینتر من کجاست . در ضمن من محل زندگیم جوریه که به تهران اومدن مشکله و ظاهرا اپسون را فقط باید ببری ماد ایران!!!
البته من چون روش تانک بستم دیگه از گارانتی خارجه ، لطفا راهنماییم کنید. ممنون

javadshahvand
27-11-10, 17:00
کجای تهران هستی؟
تانک جوهرت جابه جا شده باید تنظیم کنی همسطح پرینتر

3hdvd
27-11-10, 21:56
کجای تهران هستی؟
تانک جوهرت جابه جا شده باید تنظیم کنی همسطح پرینتر
سلام و ممنون ، اما یکی دیگه از دوستان گفتند که شاید بخاطر درگیری شیلنگهای مخزن باشه و باعث سایه میشه ، من هم کلا مخزن را برداشتم و کارتریج های فابریک خودش را گذاشتم ولی بازه متاسفانه تغییری نکرد.(قابل توجه شما که فرمودید مخزن با پرینتر همسطح باشه) . در ضمن اصلا پرینتر و تانک اون از وقتی که خریدم تا بحال جابجا نشده.
میشه لطف کنید و طریقه صحیح Print Head Alignment را بفرمایید شاید من در این قسمت اشتباهی دارم ، هرچند بعیدمیدانم این مشکل بخاطر Head Alignment باشه!!

ممنون
درضمن محل سکونت ما سمت آبعلی میباشد ، آیا در شرق تهران تعمیرکار اپسون میشناسید؟

javadshahvand
28-11-10, 10:16
این مراحل رو انجام بدید البته قبلش باید محلول هد بازکن رو تهیه کنید
1. ابتدا یک سری کارتریج قابل شارژ برای پرینتر خود تهیه کرده و آنها را با محلول هد بازکن ملایم Neomark Clean 01-B پرکنید.
2. کارتریج های پر شده با محلول هد باز کن را جایگزین کارتریج های جوهر نمایید.
3. دو بار عمل Head Cleaning را با استفاده از نرم افزار پرینتر انجام دهید.
4. با استفاده از کامپیوتر نرم افزار Nozzle Check را اجرا کرده Nozzle Check Pattern را پرینت کنید و ببینید آیا نازلهای گرفته شده باز شده اند یا خیر. (از آنجایی که محلول هد بازکن تقریبا بی رنگ است، Pattern را به دقت و در مقابل نور مشاهده نمایید.)
5. چنانچه نازلها هنوز باز نشده اند، عمل Head Cleaning را مجددا انجام دهید و سپس مرحله 4 را تکرار کنید، چنانچه باز هم جواب نگرفتید، پرینتر را برای چندین ساعت رها کنید و سپس مرحله 4 را انجام دهید. برخلاف هد باز کن قوی، محلول هد بازکن ملایم را می توانید برای مدتها روی پرینتر خود نصب نمایید.

3hdvd
28-11-10, 19:07
این مراحل رو انجام بدید البته قبلش باید محلول هد بازکن رو تهیه کنید
1. ابتدا یک سری کارتریج قابل شارژ برای پرینتر خود تهیه کرده و آنها را با محلول هد بازکن ملایم Neomark Clean 01-B پرکنید.
2. کارتریج های پر شده با محلول هد باز کن را جایگزین کارتریج های جوهر نمایید.
3. دو بار عمل Head Cleaning را با استفاده از نرم افزار پرینتر انجام دهید.
4. با استفاده از کامپیوتر نرم افزار Nozzle Check را اجرا کرده Nozzle Check Pattern را پرینت کنید و ببینید آیا نازلهای گرفته شده باز شده اند یا خیر. (از آنجایی که محلول هد بازکن تقریبا بی رنگ است، Pattern را به دقت و در مقابل نور مشاهده نمایید.)
5. چنانچه نازلها هنوز باز نشده اند، عمل Head Cleaning را مجددا انجام دهید و سپس مرحله 4 را تکرار کنید، چنانچه باز هم جواب نگرفتید، پرینتر را برای چندین ساعت رها کنید و سپس مرحله 4 را انجام دهید. برخلاف هد باز کن قوی، محلول هد بازکن ملایم را می توانید برای مدتها روی پرینتر خود نصب نمایید.

بسیار بسیار ممنون از شما دوست عزیز ، ولی فکر کنم من نتونستم منظورم را درست بگم ، الان نازلها کاملا باز هست و در موقعی نازل چک هم میگیرم ، اصلا مشکل نارسایی رنگ ندارم ، فغقط مشکل من سایه دار زدن تصاویر و یا نوشته هاست که انگار در رفت و برگشت هد کاغذ حرکت کنه و تصویر را با کمی جابجایی که مانند سایه (دوتایی شدن) دیده میشه .
البته حرکت کاغذ را مثال زدم که بهتر بتونید سایه دار زدن را تجسم کنید ولی اصلا کاغذ کش و غلطکها مشکل نداره و کاغذ کوچکترین حرکتی نمیکنه.
هر مشکلی که داره و من سردر نمی آرم فقط اینو میدونم که مشکل نازلها و گرفتگی نداره.
ظاهرا تشخیص شناسایی یک نقطه را از دست داده و در هر حرکت ، رفت و برکشت ، حدود 1 میلیمتر جابجا میزنه

بازهم از توجه شما ممنون

javadshahvand
28-11-10, 19:56
بسیار بسیار ممنون از شما دوست عزیز ، ولی فکر کنم من نتونستم منظورم را درست بگم ، الان نازلها کاملا باز هست و در موقعی نازل چک هم میگیرم ، اصلا مشکل نارسایی رنگ ندارم ، فغقط مشکل من سایه دار زدن تصاویر و یا نوشته هاست که انگار در رفت و برگشت هد کاغذ حرکت کنه و تصویر را با کمی جابجایی که مانند سایه (دوتایی شدن) دیده میشه .
البته حرکت کاغذ را مثال زدم که بهتر بتونید سایه دار زدن را تجسم کنید ولی اصلا کاغذ کش و غلطکها مشکل نداره و کاغذ کوچکترین حرکتی نمیکنه.
هر مشکلی که داره و من سردر نمی آرم فقط اینو میدونم که مشکل نازلها و گرفتگی نداره.
ظاهرا تشخیص شناسایی یک نقطه را از دست داده و در هر حرکت ، رفت و برکشت ، حدود 1 میلیمتر جابجا میزنه

بازهم از توجه شما ممنون

من از بچه های تعمیرکارم پرسیدم میگن احتمال جابه جایی هد هم هست اما من فردا حتماً پیگیر این قضیه میشم خبرشو میدم

javadshahvand
29-11-10, 15:34
احتمال جابه جایی هد رو گزاش میدن اما این نظر رو هم دارن که حتماً باید پرینتر باز بشه و چک بشه

3hdvd
29-11-10, 16:48
احتمال جابه جایی هد رو گزاش میدن اما این نظر رو هم دارن که حتماً باید پرینتر باز بشه و چک بشه
ممنون ، از کجا باید مطمئن شد که هد جابجا شده ، آیا با بازکردن پرینتر راهی برا فهمیدنش هست؟؟
منظورم اینه که علامتی یا نشونه ای داره؟
ممنون از شما

3hdvd
29-11-10, 22:32
ببخشید ، آیا امکان داره این مشکل بخاطر نوار انكودر باشه؟ اصول کار این نوار انكودر چیه و چطور کار میکنه؟
ممنون

javadshahvand
30-11-10, 11:21
انکودر به این زودی خراب نمیشه احتمالاً کثیف شده که باید تمیزش کنید