PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال / : لبتـــــاپ و اینتـــرنت

FTESLA
18-11-10, 00:11
سلام

لب تاپ های قدیمی مودم داشتن و جدید ها ندارن
اون قدیمی ها مودم های DIAlup داشتن قاعدتا ؟ ( درست/ نادرست ) ؟

اما سوال من :
در حال حاضر DELL N5010 می خوام بگیرم .
چطور باید به اینترنت متصل بشم ، یعنی به هر نوع اینترنت : دیال آپ - وایرلس ( که تو برخی بیمارستان ها و اماکن دیگه هست ) و ADSL

الان ADSL دارم میشه این مودم و با USB و یا همون کابل lan به لبتاپ وصل کنم ؟
برای اینتر نت هایی که وایرلس هست چطور این لب تاپ ساپورت میکنه ؟
بعد اگه بخوام گوشی و به لبتاپ بزنم و از ایرنت گوشی استفاده کنم ؟

سوالات زیادبود شرمنده عزیزان
ممنون میشم راهنمایی کنید

D J V A H I D
18-11-10, 09:37
سلام

اما سوال من :
چطور باید به اینترنت متصل بشم ، یعنی به هر نوع اینترنت : دیال آپ - وایرلس ( که تو برخی بیمارستان ها و اماکن دیگه هست ) و ADSL

سوالات زیادبود شرمنده عزیزان
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام و خوش اومدی ... :give_rose:

آره جدیدا معمولا با توجه به گستردگی وایمکس و adsl و wireless ... دایل آپ منسوخ شده به حساب میاد و دیگه قرار نمیدن

بله همینطوره

اما سوال من :

شمامیتونی هم دیال آپ اکسترنال که با usb متصل میشه کانکت بشی ... هم با وایرلس ... هم با ADSL و هم با بلوتوث واستفاده از GPRS گوشی موبایل و هم وایمکس

بله عزیز ... هیچ مشکلی وجودنداره ...

مثل آب خورردن... شما وایرلس رو سرچ میکنید ... اگه پسورد داشت وارد میکنی به راحتی کانکت میشی ...

بله گفتم در بالا ... بوسیله بلوتوث gprs گوشی رو با بلوتوث لب تاپ کانکت میکنی ... و وصل میشی (روشی که به دانشجوها که خونه دانشجویی دارن پیشنهاد میشه )

Pami
18-11-10, 09:37

بله قدیمی ها مودم DialUp داشتن و جدیدها اصلا مودم ندارن ( بهتر )

کاش 5010 نمیگرفتی ولی خب به هر حال
برای اتصال به اینترنت شما یا میتونید یه مودم DialUp اکسترنال تهیه کنید یا مودم ADSL بگیرید و از ADSL استفاده کنید ، حالا یا مودم وایرلس یا مودم کابلی

بله میشه عزیز

لپ تاپ کارت وایرلس داره و به راحتی میشه استفاده کرد

این هم با کابل یا بلوتوث میشه انجام داد و مشکلی نیست

FTESLA
18-11-10, 11:26
ممنون از دوستان ، پس مشکلی نیست .
اینطور که از صحبت های دوستان متوجه شدم . اگه اینترنت وایرلس باشه که کلا نیاز به هیچی ندارم ولی اگه ADSL باشه نیاز به یک مودم دارم که یا با کابل یا وایرلس وصل میشه و دیال آپ که کلا منتفی و اگه به خوام گوشی و به لب تاپ وصل کنم ( بلوتوث به بلوتوث ) یا ( با استفاده از کابل ) . اشتباه که نکردم .

الان خودم ADSL با این کامپیوترم استفاده می کنم . خیلی مودمش حجیم هست برای لبتاپ . مودم ADSL ای هست که حجمش کم باشه ( خیلی کم ) قابل جابجایی ؟ کیفیت و کارایی شم درحد خوب باشه

بعد گوشی و اگه با کابل وصل کنیم در سرعتش تاثیر بهتری نداره ؟
فرض اینکه / گوشی را با کابل وصل کردیم به کامپیوتر ، گوشی شناسایی میشه ولی من تا حال ندیدم ،آپشنی برای اینترنت بیاد؟ یعنی باید با نرم افزاری چیزی اینکار و کرد ؟

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کاش 5010 نمیگرفتی ولی خب به هر حال
چرا ؟ کلا چه مارکی و پیشنهاد میکنید .
اگه مدل بهتری سراغ دارین میشه معرفی کنید، بودجه ام هم تا نهایت 800 هست ، یه چند ده تومان بالاتر و میشه یه کاریش کرد.
کاربریم هم / اینترنت . تایپ . فیلم دیدن . موزیک . جابجایی زیاد . کمی هم کرل و فتوشاپ /

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دوستان من به تازگی عضو شدم تو سایت خوبتون . به سخت افزار خیلی علاقه دارم ولی هیچی سر در نمیآرم ( به غیر ازاون چیزایی که اکثرا همه بلد هستند )
امیدوارم اساتید این انجمن من و از دانششون محروم نکنن . تا ما هم در کنار اساتید چیزی یاد بگیریم.
ممنون از عزیزان

hapalii
18-11-10, 16:07
سلام

بله اگر اینترنت وایرلس باشه نیاز به چیزی نیست چون مودم ان داخل خود لب تاپ هست مثل قدیمها که DialUp داشتند

در مورد وصل کردن گوشی اصلا تجربه استفاده از اینترنت تلفن همراه رو ندارم برای همین چیزی نمی دونم در باره اش

اما در مورد مودم ADSL فکر نمی کنم نیازی باشه اگر شما جایی برید که خط تلفن مجهز به ADSL در انجا باشه به احتمال بسیار زیاد مودم ADSL هم وجود داره اما اگر جا برید که خط تلفن ADSL نداشته باشه دیگه بردن مودم هم برای شما کاری انجام نمیده همانطور که می دونید استفاده از ADSL جدا از نیاز به مودم خودش نیازمند این که خط تلفن از طریق مخابرات به یک اشتراک ADSL مجهز شده باشه غیر از همه اینها حتی اگر شما جایی برید که امکان استفاده از ADSL باشه مودم هم موجود باشه باز هم شما با اشتراک خودتون نمی تونید به ADSL وصل شید جز موارد خیلی نادر مثلا هر دو اشتراک از یک شرکت باشه و هر دو نفر هم قابلیت MAC Address غیر فعال کرده باشند که این کار هم فقط از طریق شرکت مربوطه امکان پذیره
نتیجه کلی این که اشتراک اینترنت ADSL قابلیت جابجایی نداره ( جز موارد خیلی نادر ) که شما دنبال مودم کوچیکتر باشید .

در مورد لب تاپ هم نظر من لب تاپ که در زیر لینکش رو قرار می دم مشخصات کامل هم موجود حسن بزرگش برای شما وزن 2.2 کیلو گرمی آن که چیزی حدود نیم کیلو از لب تاپ های معمول سبک تر که برای جابجایی خیلی خیلی مهمه یه مدل دیگه هم از همین برند هست که 15 اینچ کمی سنگیم تر کمی ارزان تر

Only the registered members can see the link

از برند َAcer خوشم میاد به چند دلیل یکی اینکه چون شرکت بزرگی وارد کننده اش تنوع خیلی خوبی دار و میشه از بین مدل های زیادی مدلی دقیقا با مشخصات دلخواه انتخاب کرد دوم این که این برند به بزرگی برند های مثل سونی نیست که علاوه بر قابلیت های دستگاه مجبور باشید مقداری هم پول اسم برند رو بدید

FTESLA
18-11-10, 17:42
ممنون ، از شما
لبتاپ های ایسر هم می تونن گزینه مناسبی باشند. روی این لب تاپ ها کمی تو اینترنت سرچ کردم . و با توجه به همین لینکی که دادین باقی لبتاپ ها رو هم نگاهی انداختم و
بیشتر از این مدل خوشم اومد/ Acer Aspire 5741G (Only the registered members can see the link)

نظرتون در این مورد چی هست ؟

++++++++++++++++++++++++++++

مودمی هست که نیاز به آداپتور برق نداشته باشه ، برقش و مثلا از خروجی USB بگیره ؟ نمی دونم ولی فکر میکنم قبلا یه همچین چیزی دیدم حالا نمیدونم مودم بود یا نه ( شرمنده ) .

+++++++++++++++++++++++++++++
ممنون از راهنماییتون

(Only the registered members can see the link)

Pami
18-11-10, 17:44
ایسر 5741 عالیه ! ولی مدل جدیدش هم اومده 5742 که گرافیک بسیار بهتری داره GT420
با قیمت بسیار ارزان نسبت به تمامی برندها که سیاست ایسر هست

مودمی هست که نیاز به آداپتور برق نداشته باشه ، برقش و مثلا از خروجی USB بگیره ؟ نمی دونم ولی فکر میکنم قبلا یه همچین چیزی دیدم حالا نمیدونم مودم بود یا نه ( شرمنده ) .

فکر نکنم مودم ADSL اینطوری داشته باشیم ، البته External DialUp هست مثل همین مودم های اکسترنال Dell که 15 هزار تومن قیمت داره و با USB کلا کار میکنه

FTESLA
18-11-10, 18:05
الان روی 5741 دارم بیشتر تحقیق میکنم و این چند مدل و از لحاظ ظاهر و باقی قطعات و قمیت سبک سنگین میکنم . تا تصمیم نهایی و بگیرم .
اگه تو انجمن نیومده بودم . 5010 می گرفتم ولی از ظاهر 5741 خیلی خوشم اومده .

5741 هم به مانند 5010 در مورد اینترنت وایرلس به همان گونه هست ؟ تفاوتی ندارن ؟ ( طبق سوالاتم در پست های قبلی ؟ )
گرافیک 420 به درد بازی می خوره ؟ اگه مثل همون 310 M باشه پول بیشتر ندم .

ممنون از شما

bill geits
18-11-10, 20:55
دوست من ، منم مثه شما دنبال لپ تاپ تا 800 بودم و هستم . منتها من به این رسیدم :
Only the registered members can see the link
من این لپ تاپ رو با کانفیگ بهترش و گارانتی شرکتی توی مشهد به قیمت 760 پیدا کردم . بسیار زیباتر ای 5741 هس و یه سری حسن دیگه هم داره : مثه سرعت هاردش که 7200 هست و خلاصه همه جوره چشم من رو گرفته بود ( ظاهر ، قدرت ، قیمت و .... ) تا یه دوستی یه چیزی گف و من رو برد تو فکر ...
و اونم تحریم اچ پی برای ایرانه که باعث میشه این برند در ایران هیچ پشتیبانی خاصی نداشته باشه ! این مطلب رو اینجا مطرح کردم تا دوستان نظرشون رو بگن .... به نظرتون خرید لپ تاپ از این برند کار درستیه یا نه ؟

Pami
18-11-10, 22:18
5741 هم به مانند 5010 در مورد اینترنت وایرلس به همان گونه هست ؟ تفاوتی ندارن ؟ ( طبق سوالاتم در پست های قبلی ؟ )
گرافیک 420 به درد بازی می خوره ؟ اگه مثل همون 310 M باشه پول بیشتر ندم .

بله همه لپ تاپ ها وایرلس دارن و میتونید استفاده کنید
در مورد گرافیک GT420 بسیار قویتر از G 310M هست .

FTESLA
19-11-10, 10:41
انتخاب من با توجه به مساعدت دوستان تغییر کرد.

قطعا ACER خریداری میکنم : بین این مدل ها .
5741 G
5742 G ( که فوق العادس ) فقط چون ظاهرش و از نزدیک ندیدم - مخصوصا پشت دربش - نمی تونم فعلا تصمیم گیری کنم .
اگه پشت دربش پلاستیکی باشه احتمالا 5741 و می گیرم . البته از مدل های ارزون ترش ولی اگه از فرم و کیفیت ساخت پشت درب 5742 خوشم اومد و به 5741 نزدیک بود قطعا 5742 با این مشخصات میگیرم :

Intel Core i5 460M@2.53GHz (Turbo Boost 2.8), 3MB L3 Cache
DDRIII 4GB 1333MHz (Dual Channel)
640GB SATA 5400RPM
Nvidia GeForce GT 420M 1GB
15.6" HD (1366 x 768) LED-Backlight LCD

سازگار (Only the registered members can see the link)
...........................
من فقط از یک چیز این لبتاپ با توجه به CPU و VGA می ترسم . اون هم دماش هست
چون من از صبح تا شب قاعدتا لبتاب را روشن خواهم گذاشت دما نکته مهمهی هست .
اساتید در این مورد نظری ندارند ؟؟؟؟؟

hapalii
19-11-10, 11:23
ممنون ، از شما
لبتاپ های ایسر هم می تونن گزینه مناسبی باشند. روی این لب تاپ ها کمی تو اینترنت سرچ کردم . و با توجه به همین لینکی که دادین باقی لبتاپ ها رو هم نگاهی انداختم و
بیشتر از این مدل خوشم اومد/ Acer Aspire 5741G (Only the registered members can see the link)

نظرتون در این مورد چی هست ؟

++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++
ممنون از راهنماییتون

(Only the registered members can see the link)

سلام

منظور من از مدل کمی سنگین تر و کمی ارزان تر که تو تاپیک بالا گفتم همین مدلی بود که بهش رسیدید اما دلیل من برای معرفی مدل 4741G گرافیک بهتر cpu کمی قوی تر و از اون مهمتر 400 گرم سبک تر بودن شما رو بحث جایجایی خیلی تاکید داشتید شاید تو خواندن فکر کنید 400 گرمی وزنی نیست ولی اگر مجبور یاشد یک کیف لب تاپ رو به عنوان مثال روزی 2 ساعت توی ماشین و خیابان جابجا کنید تفاوت این 400 گرم کاملا معلوم میشه مگر این که به جای کیف دستی از کوله پشتی برای حمل لب تاپ استفاده کنید
بحث جابجایی و وزن رو اصلا دست کم نگیرید به عینا دوستانی رو دیدم که بعد از چند ماه به خاطر سخت بودن حمل دستگاه لب تاپ شون تبدیل به یکی پی سی شده
البته اگر فکر می کنید بعضی وقتها فقط نیاز به حمل ان دارید و هر روز حمل نمی کنید دستگاه رو ان وقت 400 گرم چیز مهمی نیست