PDA

مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ نو و ویندوز لینوکس!

bita_1
16-11-10, 16:18
سلام من یک لپ تاپ دل خریم که روش ویندوز نصب نبود و آوردم خونه و وقتی روشن کردم آماده به نصب لینوکس بود و من نصبش کردم و الان لینوکس دارم چطور می تونم این رو پاک کنم و ویندوز سون رو به جاش نصب کنم؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید.. مرسی

Over_Cracker
16-11-10, 16:30
سلام.

شما اقدام به نصب سون کنید و در فرایند نصب ،اپشن هایی برای حذف یک درایور وجود داره که درایور ها رو کامل حذف و دوباره پارتیش بندی کنید.

اگر سی دی نصب لینوکس هم همراه دارید میتونید در اوایل نصب با برنامه دیسک دراید اقدام به حذف کنید و یا برنامه های خط فرمان مثل پارتیش مجیک...

bita_1
16-11-10, 16:38
ممنون ازراهنماییتون
من الان سی دی ویندوز 7 از مجموعه نرم افزاری لورد هست و بوت هم داره ولی وقتی سی دی رو می زارم تو دی وی دی رایتر لپ تاپ و ریست می کنم نمی ره روی سی دی تا نصب کنه
غیر از این ویندوز یک سی دی دارم مخصوص بوت ولی نمی دونم چطور درایو هام رو حذف کنم. فروشنده گفت درایوی نداری و باید پارتیشن بندی کنی! و دیگه اینکه الان نمی دونم این لینوکس که نصبه اگر درایو ندارم چطوری نصبه؟ چطوری حذفش کنم با سی دی بوت!؟ ممنون می شم راهنماییم کنید خیلی کارم گیر کرده. مرسی

nima_hl
16-11-10, 17:31
ممنون ازراهنماییتون
من الان سی دی ویندوز 7 از مجموعه نرم افزاری لورد هست و بوت هم داره ولی وقتی سی دی رو می زارم تو دی وی دی رایتر لپ تاپ و ریست می کنم نمی ره روی سی دی تا نصب کنه
غیر از این ویندوز یک سی دی دارم مخصوص بوت ولی نمی دونم چطور درایو هام رو حذف کنم. فروشنده گفت درایوی نداری و باید پارتیشن بندی کنی! و دیگه اینکه الان نمی دونم این لینوکس که نصبه اگر درایو ندارم چطوری نصبه؟ چطوری حذفش کنم با سی دی بوت!؟ ممنون می شم راهنماییم کنید خیلی کارم گیر کرده. مرسی

نصب لینوکس چقدر طول کشید ؟

bita_1
16-11-10, 17:45
لینوکس در خود لپ تاپ هست و سریع نصب می شود ولی ویندوز 7 را نیم توانم نصب کنم. فروشنده گفته بود ابتدا باید کل هارد فرمت بشه ولی من نمی دونم چطور باید هارد رو فرمت کنم تا بتونم ویندوز 7 را نصب کنم...؟

Over_Cracker
16-11-10, 17:45
شما انتخاب اول بوت رو داخل بایوس ،بر روی DVD تنظیم کردید؟

bita_1
16-11-10, 17:51
بله
اگر بدونم چطور هارد لپ تاپ رو فرمت می کنند می تونم نصب کنم آخه فروشنده گفت باید اول فرمت کنه و فرمت هارد لپ تاپ با کامپیوتر رو میزی فرق می کنه... آیا فرق می کنه؟ به چه صورت هست؟

Over_Cracker
16-11-10, 18:22
هارد لپتاپ هم مثل هارد های دسکتاپ هیچ تفاوتی نداره در نصب سیستم عامل و اینکه اگر لینوکس نصب هست روی سیستم بدین معنیه که هارد حد اقل یک پارتیش فرمت شده داره(با دایرکتوری لینوکس)

شما اول باید مشکل بوت شدن DVD رو حل کنید که اصلا به فرمت بودن یا نبودن هارد ربطی نداره؛ هر برنامه ای هم که بخواهید برای فرمت استفاده کنید؛ اول باید با یک بوت دیسک بالا بیایید.

nima_hl
16-11-10, 18:50
هارد لپتاپ هم مثل هارد های دسکتاپ هیچ تفاوتی نداره در نصب سیستم عامل و اینکه اگر لینوکس نصب هست روی سیستم بدین معنیه که هارد حد اقل یک پارتیش فرمت شده داره(با دایرکتوری لینوکس)

شما اول باید مشکل بوت شدن DVD رو حل کنید که اصلا به فرمت بودن یا نبودن هارد ربطی نداره؛ هر برنامه ای هم که بخواهید برای فرمت استفاده کنید؛ اول باید با یک بوت دیسک بالا بیایید.

عزیز به احتمال قوی اون چیزی که بالا اومده لینوکس نصبی نیست به همین دلیل سئوال کردم چقدر زمان برای نصب طول کشیده

این یه os کوچیک هستش که از یه eprom درونی اجرا میشه و احتمالا هارد این سیستم اصلا پارتیشن نشده

بنظرم اول باید توی بایوس به دنبال گزینه بوت بگردید و اون رو روی dvd تنظیم کنید بعد که از روی اون بوت شد ادامه مراحل که دوست گرامی توضیح دادن طی بفرمائید

Raavak
20-11-10, 19:01
سلام دوستای عزیز
من یه لپ تاپ سونی سری f دارم و می خوام روش لینوکس نصب کنم...اما اصلا نصب روش انجام نمی شه..می تونید منو راهنمایی کنید؟ یعنی سخت افزار پشتیبانیش نمی کنه؟