PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید پاور برای این سیستم

ma_black_90
15-11-10, 16:53
سلام ، من یه سیستم با این مشخصات دارم:

CPU : AMD Phenom II x4 965

Motherboard : Gigabyte MA770T-UD3

Graphic : Gigabyte Geforce GTS 250

RAM : 2 x 2GB Corsair

Hard : internal 500 GB

DVD Writer : 2 x Pioneer

Modem Internal & DVB Card External

ممنون میشم بگین چه پاوری بگیرم بهتره با چه توانی؟

3dsat
15-11-10, 17:00
سلام

شما می تونید یه پاور 585 وات گرین تهیه کنید .

Curtis
15-11-10, 17:04
535 گرین خوبه

david071
15-11-10, 17:09
535 گرین خوبه
تایید میشه.

reza.amd
16-11-10, 02:14
گرین جزو پاور های بدرد نخوره توی تعمیراتی زیاد این پاور رو دیدم .
برای سیستمهای پایین خوبه ولی یک همچین سیستمی ارزش کمی بیشتر هزینه کردن رو داره برای مارک های بهتر seasonic , antech enermax , حتی cooler master چون خط تولید گرین و کولر یکیه ولی چون گرین برای بازار ایرانه و مثل کولر جهانی نیست شرکت سازنده دلیلی برای رعایت استاندارد نمیبینه
xfx هم پاور زده ولی پاور ساز نیست که چون جدیده نمیشه نظر داد باید دید چه چیزی از آب در میاد

nima_hl
16-11-10, 09:55
برای سیستمهای پایین خوبه ولی یک همچین سیستمی ارزش کمی بیشتر هزینه کردن رو داره برای مارک های بهتر seasonic , antech enermax , حتی cooler master چون خط تولید گرین و کولر یکیه ولی چون گرین برای بازار ایرانه و مثل کولر جهانی نیست شرکت سازنده دلیلی برای رعایت استاندارد نمیبینه
xfx هم پاور زده ولی پاور ساز نیست که چون جدیده نمیشه نظر داد باید دید چه چیزی از آب در میاد

اینکه شما پاور گرین رو توی تعمیراتی زیاد دیدید به دلیل تعداد بالای فروش این برند در ایران هستش نه کیفیت پاور

به هر ترتیب هر قطعه الکترونیک با هر کیفیتی دارای طول عمری هستش و بعد از سپری شدن این عمر یا راهی تعمیرگاه میشه و یا با قطعه نو جایگزین میشه

اگر کیفیت قطعات پاورهای حرفه ای گرین ( مثلا سری b ) بهتر از پاورهائی که نام بردید نباشه اطمینان داشته باشید بدتر هم نیست

Curtis
16-11-10, 11:18
دقیقا حرفهای نیما تایید میشه
ولی در مورد گرین
شما از کجا فمیدی خط تولید کولر و گرین یکیه!!!
ما خودمون برای سیستم از این قوی تر هم در حالت اورکلاک از گرین استفاده کردیم هیچ مشکلی نداشته.
در حال حاضر هم قیمتش خوبه هم کیفیتش و هم خدماتش...

Over_Cracker
16-11-10, 13:38
اگر مشکل بودجه ندارید ؛قطعا انتک و انرمکس سرتر از گرین هست.

اگر مخالف این موضوع هستید ،بهتره یه تحقیق و برسی فنی به کیفیت ساختشون داشته باشیم.

N0m@d
16-11-10, 14:40
من خودم برای این سیستم

CPU 920 @ 4.00Ghz

VGA HD 5850 CF @ 900/1300

MB Rampage 3 Extreme

4 HDD+1 ODD

از پاور 1035 گرین استفاده می کنم تحت لود ولتاژ +12 زیر 11.9 نیومده تا حالا...یه مدت هم DVB اکسترنال وصل کرده بودم برق خودش و LNB رو تامین می کرد این پاور

اگر مشکل بودجه ندارید ؛قطعا انتک و انرمکس سرتر از گرین هست.

اگر مخالف این موضوع هستید ،بهتره یه تحقیق و برسی فنی به کیفیت ساختشون داشته باشیمبله قطعا توی قیمت انرمکس و آنتک سرتر هستن ولی توی کارائی شما لطف کن جای ما تحقیق رو انجام بده نتایج رو اینجا بذار ما هم روشن بشیم:cool:

Over_Cracker
16-11-10, 18:14
ملاک سنجش این نیست که که ولت سویچ شده 12 به 11 برسه یا نرسه و پاور های 10 تومنی هم هستند که تحت تغذیه سیستم از 12 ولت پایین تر نمیاند.

البته پاور های گرین هم کیفیت خوبی دارند.

شما مشخصات فنی یک پاور 500 وات(با توجه به نیاز سیستم دوستمون) از سری گلد رو نگاه کنید:

Only the registered members can see the link

از بازدهی 87 تا 92% پاور گرفته تا خازن های ورودی dual heavy-duty ،طراحی d to d مدار،جایگزینی موسفت sextuple رکتیفایر به جای دیود های متداول(پل دیود)؛ 3 نو اوری dht منحصر به فرد،فن 13.9cm...

از هر لحاظ حساب کنید ، انرمکس کیفیت ساخت بالاتری داره.

reza.amd
16-11-10, 19:49
دقیقا حرفهای نیما تایید میشه
ولی در مورد گرین
شما از کجا فمیدی خط تولید کولر و گرین یکیه!!!
ما خودمون برای سیستم از این قوی تر هم در حالت اورکلاک از گرین استفاده کردیم هیچ مشکلی نداشته.
در حال حاضر هم قیمتش خوبه هم کیفیتش و هم خدماتش...

اگه شما به سایت گرین مراجعه کنید میبینید که نوشته شده این پاور ها در گروه کاری 7team ساخته میشود و کولر هم و همینطور ولی پاور هایی که گفتم خط تولید خودشون رو دارند البته به اضافه silverstone
مثل مادر بورد که msi و foxcon و ... فقط خط تولید دارند و بقیه تولیداتشون رو در اختیار گروه های کاری دیگر قرار میدهند من msi رو تایید نمیکنم بلکه بحث من سر اینه که خط تولید خیلی مهمه و از لحاظ کیفیت هیچکس هیچ حرفی برای مارک هایی که گفتم نداره ولی این وسط گرین یک برتری که داره قیمت پایینه ولی کسی که حداقل یک میلیونی هزینه سیستم میکنه یکم پول بیشتر به جایی بر نمیخوره:yes:
در ضمن شرکت هایی که گفتم پر سابقه تر هستند
ولی در کل گرین برای بازار متوسط به پایین مناسبه
از املای اسم شرکت foxcon اطمینانی ندارم اگه اشتباهه ببخشید

nima_hl
16-11-10, 21:57
اگه شما به سایت گرین مراجعه کنید میبینید که نوشته شده این پاور ها در گروه کاری 7team ساخته میشود و کولر هم و همینطور ولی پاور هایی که گفتم خط تولید خودشون رو دارند البته به اضافه silverstone
مثل مادر بورد که msi و foxcon و ... فقط خط تولید دارند و بقیه تولیداتشون رو در اختیار گروه های کاری دیگر قرار میدهند من msi رو تایید نمیکنم بلکه بحث من سر اینه که خط تولید خیلی مهمه و از لحاظ کیفیت هیچکس هیچ حرفی برای مارک هایی که گفتم نداره ولی این وسط گرین یک برتری که داره قیمت پایینه ولی کسی که حداقل یک میلیونی هزینه سیستم میکنه یکم پول بیشتر به جایی بر نمیخوره:yes:
در ضمن شرکت هایی که گفتم پر سابقه تر هستند
ولی در کل گرین برای بازار متوسط به پایین مناسبه
از املای اسم شرکت foxcon اطمینانی ندارم اگه اشتباهه ببخشید

عزیز گرین برای همه بودجه ای همه نوع پاوری داره

کسی که بودجش کمه سری a یا ab میگیره کسی که بودجش متوسطه سری B و کسائی که پاور عالی میخوان سری گلد رو انتخاب میکنند

شما یه نگاه به این تاپیک بندازید به صورت مفصل روی شرکتهای تولید کننده پاور آقای مهندس عمرانی توضیح دادند

Only the registered members can see the link

یه پاورهائی مثل انرمکس هم که خیلی تعریفش رو میکنند در حقیقت از یه حربه زیرکانه استفاده میکنه

مثلا پاور 500 وات رو به عنوان پاور 400 وات میفروشه ( البته به قیمت بالاتر از پاور 500 نرمال )

در این حالت مشخصه به دلیل توان بالا فشار کمی روی قطعات پاور میافته و در ریویوها هم میدرخشه

شما با هزینه برابر 2 تا پاور انرماکس و گرین رو مقایسه کنید قطعا در همه ضمینه پاور گرین بهتر خواهد بود :wink:

Curtis
16-11-10, 22:34
مثل مادر بورد که msi و foxcon و ... فقط خط تولید دارند و بقیه تولیداتشون رو در اختیار گروه های کاری دیگر قرار میدهند
کی همچین چیزی گفته !!!!!!!!!!!
یعنی شما میگید پاورهای کولرو 7 team میزنه !!!!
:دی

ma_black_90
21-11-10, 14:06
خیلی ممنون از اینکه نظرتون رو بیان کردین ، راستش من وقتی سیستم ام رو گرفتم با مشخصاتی که ذکر کردم

پاور 535A گرین گذاشتم اما متاسفانه بعد از 3 هفته متوجه شدم که این پاور وقتی سیستم رو روشن میکنی فنش گیر میکنه و دیر راه میفته و سیستم به صورت رندم هنگ یا ریستارت مشه...

رندم بودنش هم طوریه که ممکنه یه ماه این اتفاق نیفته ولی در طول 1 روز 3 بار به مشکل بخوره..

آیا ایراد از پاوره؟ حتی من تمام درایورها و بایوس رو آپدیت کردم ولی مشکل هنوز هست..

شما پیشنهاد میدین من پاور رو ببرم گارانتی یا یه پاور نو بخرم؟؟ اگه نو بخرم چه برند دیگه ای با چه توانی؟؟

mehrdad_ab
21-11-10, 14:20
سلام ؛
ببینید دوست عزیز :
اینکه فن پاور گیر میکنه خودش یک ایراد اصلیه و باید در درجه اول رفع بشه ، اگه پاورتون گارانتی داره زیاد خودتون رو توی هزینه نندازین و بفرستین برای گارانتی
و اگه گارانتیش تموم شده به فکر یه پاور جدید باشین
الان پاور گرین با گارانتی خوب داره عرضه میشه ، اگه نخواستین می تونین تونب ، کولر مستر و یا مارک های گرونتر (تقریباً با همین کیفیت )تهیه کنید ولی همین گرین کافیه
در مورد مشکل سیستمتون هم میتونم بگم که اول باید پاور مشکلش حل بشه ، ممکنه بخاطر دمای زیاد پاور بدلیل کار نکردن فن خازن هاش نشتی و یا باد کرده باشن و جریان به درستی به سیستم نرسه
پس اول حل مشکل پاور و بعد تست و نهایتاً حل مشکل سیستم(در صورتی که حل نشده باشه )

lop2lop
06-01-11, 15:12
سلام
من قصد بستن یه کامپیوتر رو دارم برای پاورش موندم چی به درد میخوره؟؟؟
MB=AsRock P55 Extreme 4
CPU= Intel Core i3 540
Ram= 2GB Kingston DDR3
H.D.D= 1TB Samsung Sata2 32MB Buffer
DVD.RW= 1* LITEON 24x Sata
VGA= GigaByte GT210 1GB
USB=حد اکثر 6 تا
Dial-up Modem
دو سه تا فن!!!

چه پاوری مناسب این سیستمه ؟؟؟ Green رو بیشتر میپسندم

نظرتون در مورد مادربورد AsRock P55 Extreme 4 چیه؟؟
قسمت جدید و دقیقش چنده ؟؟
مادربورد خوبیه؟
میشه روش حساب کرد؟
من همه کاری میکنم(گرافیک - ویرایش فیلم - آهنگ سازی و ...) غیر از بازی زیاد
(البته میدونم جای این سؤال اینجا نیست)

javadshahvand
06-01-11, 17:03
AsRock کار نکردم ولی تو این رده به نظرم P55-USB3 قابلیت های زیادی داره

پاور هم گرین eps 580 بگیر

lop2lop
06-01-11, 17:07
EPS 580 چند قیمته؟
من هرجا تو نت گشتم همچین مدلی پیدا کردم!!! اسم کاملش همینه ؟؟؟

AsRock p55 Extreme4
usb3 هم داره

Chipset: Intel P55
CPU support: LGA1156 Celeron, Pentium, Core i3, Core i5, Core i7
Memory support: 4 slots: max 16GB DDR3 (2,600MHz)
Expansion slots: Two 16x PCI-E 2.0 (16x and 1x or two 8x), three 1x PCI-E 2.0, two PCI
Sound: Intel HD Audio via Realtek ALC892 with PAP and 8-channel support
Networking: Realtek RTL8111E Gigabit Ethernet
Overclocking: Base Clock: 100-300MHz. Voltages: CPU: 2V, RAM: 2.065V, VTT: 1.61V, PCH: 1.49V, CPU PLL: 2.325V
Ports: 6 x SATA 3Gbps, 4 x SATA 6Gbps, 2 x PS/2, 13 x USB 2, 4 x USB 3, 4 x surround audio out, line in, mic, LAN, optical and coaxial S/PDIF out
Dimensions (mm): 305 x 244 (ATX)

nima_hl
06-01-11, 19:22
Thanks
ولی واسه کدوم مورد؟

در هر موردی که سئوال دارید لطفا تاپیک جدید متعلق به خودتون ایجاد بفرمائید :give_rose: