PDA

مشاهده نسخه کامل : فایل شیرینگ wireless

Khornaf
12-11-10, 23:39
سلام دوستان در حال حاضر من یک pc دارم و یک لپ تاپ و یک ipod touch g4
pc و لپ تاپ از طریق کارت شبکه به هم وصله و اینترنت(pc دوتا کارت شبکه داره یکی adsl لن خوردن و یکی لپ تاپ) بینشون فعال هست و از طریق لپ تاپ و نرم افزار Connectify ای پاد هم به اینترنت دسترسی داره.
ولی من الان میخوام این حالت رو عوض کنم به این صورت که فایل شیرینگ و اینترنت رو از طریق pc به صورت wireless بین لپ تاپ و ای پاد شیر کنم. اول به ذهنم رسید مودم adsl رو عوض کنم و مودم wireless بگیرم ولی فکر کنم نشه با مودم فایل شیرنگ کرد . یکی گفت usb wireless بگیر که باز من ازش اطلاعی ندارم که میتونه این کارو کنه و سرعت فایل شیرینگش چقدره؟...
میخواستم بدونم من با چه device ی میتونم این کارو بکنم( منظورشیرینگ فایل و اینترنت wireless بین لپ تاپ و ای پاد از طریق pc ) و نکته ای که باید بگم اینه که سرعت اتتقال فایل ها برام مهمه و حداقل 10 مگ و بده (مثل cat5).

Mahdi_Moosavi
13-11-10, 00:45
شما می تونی از Wireless Network Adapter های موجود در بازار که با اینترفیس های PCI , USB و ... هست استفاده کنی.

فقط اینو بگم بهت که حتی اگر هر دو دستگاهی که Wifi دارند هم از استاندارد 802.11n پشتیبانی کنند حداکثر سرعت ترانسفری که داری حدودا 4MByte/S ( مگابایت در ثانیه ) که مگابیتی میشه حدودا 32Mbit/s . ( تست تجربی خودم )

البته حداکثر سرعت نامی در استاندارد 802.11n حدودا 150Mbit/s و با استاندارد 802.11g حدودا 54Mbit/s میشه ! ( چی میشد اگه میشد !!؟ )

اینجا میتونی مدل های مختلف از کمپانی D-LINK رو ببینی : Only the registered members can see the link

خودم از این مدل استفاده می کنم : Only the registered members can see the link

قیمتش حدودا 30 هزار تومانه . من باهاش فیلم Full HD 1080p رو به صورت Stream بدون مشکل با همون ترانسفری که بالا گفتم نگاه می کنم. ولی خب .... به درد File Transfer حجم بالا نمیخوره ! هیچی همون اتصال 1 گیگابیتی LAN نمیشه ! :دی

فقط هر کاری می کنم 802.11n فعال نمیشه و با همون استاندارد 802.11g ارتباط بین Device هام برقرار میشه . خیلی باهاش کلنجار رفتم ولی نشد !

majid4310
13-11-10, 02:03
از طریق مودم وایرلس هم امکان فایل شرینگ وجود دارد.

Khornaf
13-11-10, 04:48
شما می تونی از Wireless Network Adapter های موجود در بازار که با اینترفیس های PCI , USB و ... هست استفاده کنی.

فقط اینو بگم بهت که حتی اگر هر دو دستگاهی که Wifi دارند هم از استاندارد 802.11n پشتیبانی کنند حداکثر سرعت ترانسفری که داری حدودا 4MByte/S ( مگابایت در ثانیه ) که مگابیتی میشه حدودا 32Mbit/s . ( تست تجربی خودم )

البته حداکثر سرعت نامی در استاندارد 802.11n حدودا 150Mbit/s و با استاندارد 802.11g حدودا 54Mbit/s میشه ! ( چی میشد اگه میشد !!؟ )

اینجا میتونی مدل های مختلف از کمپانی D-LINK رو ببینی : Only the registered members can see the link

خودم از این مدل استفاده می کنم : Only the registered members can see the link

قیمتش حدودا 30 هزار تومانه . من باهاش فیلم Full HD 1080p رو به صورت Stream بدون مشکل با همون ترانسفری که بالا گفتم نگاه می کنم. ولی خب .... به درد File Transfer حجم بالا نمیخوره ! هیچی همون اتصال 1 گیگابیتی LAN نمیشه ! :دی

فقط هر کاری می کنم 802.11n فعال نمیشه و با همون استاندارد 802.11g ارتباط بین Device هام برقرار میشه . خیلی باهاش کلنجار رفتم ولی نشد !

ممنون از جواب کاملتون
فقط یه سوال دیگه
به طور مثال از این مدلی که شما استفاده میکنید مشه دو دسگاه همزمان بهش کانکت باشن یا باید یه مدل دیگه بگیرم که هر دو با هم کار کنن؟