PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در اور رم

david071
10-11-10, 14:39
سلام
من وقتی که رم رو روی باس 1600 فیکس میکنم کارایش خیلی کم میشه
من این رم رو برای اور کلاک گرفتم اگر ممکنه در مورد اور کردن این رم یکم توضیح دهید ممنون.

mb : asus p7p55d
cpu : i3 530 over @ 4200
ram apacer giant ii 2*2 1600 @ 1596
vga gt240
pw green 535a
cooler : Thermalright Ultra-120

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nima_hl
10-11-10, 15:28
سلام
من وقتی که رم رو روی باس 1600 فیکس میکنم کارایش خیلی کم میشه
من این رم رو برای اور کلاک گرفتم اگر ممکنه در مورد اور کردن این رم یکم توضیح دهید ممنون.

mb : asus p7p55d
cpu : i3 530 over @ 4200
ram apacer giant ii 2*2 1600 @ 1596
vga gt240
pw green 535a
cooler : Thermalright Ultra-120

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سلام

کنترل رم پردازنده های i3 کلا برای آورکلاک تعطیله :lol:

پیشنهاد میکنم با این cpu خودت رو خسته نکنی چون هر بار تست میگیری یه ریزالت متفاوت میده :1. (27):

Moein
10-11-10, 18:02
با سلام در صورتی که دسترسی دارید یک شات از تب CPU-Z از قسمت Memory قرار بدید یا با استفاده از نرم افزار Mem set تا شاید بشه در این فرکانس پرفورمنس شما رو افزایش داد

اما همونطوری که نیما جان گفتند وقت گذاشتن برای افزایش فرکانس توسط Core i3 جز سرگرمی چیز دیگه ای نیست و در انتها شما رو به نتیجه دلخواه شما نمی رسونه :دی

david071
11-11-10, 00:57
اینم شات از cpu-z

Moein
11-11-10, 01:04
به شما پیشنهاد می کنم که Command Rate رو 1T تنظیم کنید که باعث میشه به شما این اجازه رو بده که قدرت کاراییتون یکم بیشتر بشه شما همچنان می تونید از TRFC پایین تر استفاده کنید کلا سعی کنید به جای افزایش فرکانس تایمینگ های خود رو کم کنید البته این کار ممکن شما رو با صفحه آبی یا صفحه مرگ رو به رو کنه که کاملا طبیعی هست چون شما می خواهید چیز بیش از اون چه رم های شما هستند بدست بیارید و باید تمامی سعی و تلاشتون رو برای پایداری سیستم انجام بدید

ابتدا به شما پیشنهاد می کنم مقاله ای که در مورد تایمینگ در صفحه اصلی شهر سخت افزار هست رو مشاهده کنید و بعد از کار کردن و وقت گذاشتن برای رم در صورتی که به موفقیتی دست نیافتید اعلام کنید که من یا اساتید من شما رو کمک کنند

موفق باشید

david071
11-11-10, 01:13
ممنون از جواب سریع شما :give_rose:

فقط یک سوال در بازی تایمینگ مهمه یا فرکانس؟

Moein
11-11-10, 01:27
واقعیتش سوال سختی هست بسته داره به نوعش شاید گفتنش مشکل باشه

مثلا در صورتی که 1600 با تایمینگ 8 باشه بهتر از 1700 با تایمینگ 9 شاید باشه اما در صورتی که با 1800 با تایمنگ 9 مقایسه بشه باید تست بشه تا معلوم بشه اما معمولا تایمنگ پایین تر همیشه بهتر بوده اما این رو نمیشه در همه موارد درست دونست تحت شرایطی ممکن این قاعده تغییر داشته باشه

این مقاله رو مطالعه کنید : لینک (Only the registered members can see the link)

شاید در اورکلاک یکی از موضوع های که نیاز به اطلاعات داره رم هست اکثرا مواقع حتی خود من تایمینگ های پایه رو تنها ست می کنم و بقیه تایمینگ ها رو به عهده مادربورد می گذارم و سراغ Advance Timing ها نمی رم شما شاید بتونید در یک فرکانس با تغییر Advance timing ها و خارج کردن انها از تنظیماتی که خود مادربورد به صورت اتوماتیک ست می کنه باعث افزایش کارایی به صورت چشم گیری بشه اما خوب شما باید اطلاع داشته باشید که هر عددی رو ست می کنید چه تاثیری و چه کاری رو برای شما انجام می دهد

david071
27-01-11, 01:30
Only the registered members can see the link

من تایمینگ رم رو آوردم پایین ولی فکر میکنم خیلی کارایش زیاد نشده به نظر شما میصرفه نگه دارم یا برگردونم حالت قبل

ولتاژ از 1.65 رفت 1.78
با نیم ساعت بازیmw2 پایدار بود

تایمینگ پایین توی چه برنامه هایی کمک میکنه تا چه حدی روی سرعت سیستم تاثیر داره؟

لینک عکس
کد:

mohamad70
27-01-11, 09:47
شما باس رمتون 1600 هست

در اکثر برنامه ها افزایش بیش از 1600 تاثیری نداره

تایمینگ هم مثل فرکانس تاثیر کمی داره

در کل وقت گذاشتن برای اور رم خیلی ارزششو نداره

به این لینک یه نگاه بندازید متوجه میشید :