PDA

مشاهده نسخه کامل : کیفیت گارانتی شرکت های ایرانی

hapalii
08-11-10, 19:59
سلام

این که این تاپیک رو اینجا می زنم چون نمی دونستم جای مناسب کجاست امیدوارم مدیران محترم سایت یه زیر مجموعه با یک عنوان مناسب برای همچین موضوعی اختصاص بدهند تا جای مشخص خودش رو داشته باشه و همه کاربر ها بتونند تجربیات خودشون رو از شرکت های گارانتی قطعات تو همچین تاپیکی قرار بدند تا تجربه ای باشه برای دیگران و از انجایی که این سایت یکی از سایت های معتبر سخت افزاری شاید حتی بتونه باعث کیفیت بهتر گارانتی ها بشه شاید اگر شرکتها بدونند که بازتاب کارهاشون در چنین سایتهای منعکس میشه در جهت پاسخگویی بهتر به مراجعین باشند .

مقدمه بالا برای این بود که شاید مدیران محترم رو هم مثل من به این فکر انداخت تا قسمتی از سایت رو به این امر اختصاص بدهند طبیعی هم هست که چون بیشتر با انتقاد مستقیم از این شرکتها رو برو خواهیم بود و ممکن به بازخوردی از طرف شرکت گارانتی کننده داشته باشه ( که امیدوارم اینطور باشه ) اجازه نوشتن هر مطلبی رو به هر شخصی ندهند برای مطالب ارائه شده دلیل و مدرک بخواهند و صرفا جایی برای عقده گشایی نباشه.

اما تجربه امروز خود من که باعث شد این همه حرف بزنم DVD-RW از برند پایونیر و گارانتی سریر بود من چند روز پیش 3 تا از انها رو تهیه کردم به قیمت 29000 تومان با این که همان جا از برند لایتون با قیمت 25000 تومان هم می شد تهیه کرد ولی اعتقاد شخصی من به این برند و گارانتی سریر باعث شد از برند پایونیر با قیمت بالاتر خرید خودم بکنم

وقتی سیستم رو جمع می کردم موقع نصب ویندوز دی وی دی رایتر صدای بیش از حدی می داد برای همین از ترس خورد شدن سی دی سریع خارج کردم با دی وی دی رایتر دیگه ویندوز نصب کردم وقتی سیستم رو کاملا بستم دی وی دی رایتری که صدای زیادی می داد رو برای امتحان به سیستم دیگه وصل کردم اما به محض راه افتادن سی دی رو خرد کرد
.وقتی برای گارانتی بردم به من گفتند که اگر اپتیک دستگاه صدمه دیده باشه از گارانتی خارج وقتی هم اصرار منو دیدن که معتقد بودم دی وی دی از اول مشکل داشته و خیلی سریعتر از حد معمول می چرخیده و حتی 10 دقیقه هم بعد از باز شدن کار نکرده گفتند به احتمال 95 % مشکلی نیست اما اگر 5% مشکلی پیش امده باشه هزینه تعمیر 5 تا 15 هزار تومان ممکن داشته باشه

خلاصه ما دیگه بحث نکردیم به امید اون 95% ولی امروز که برای گرفتن رفتم گفتند که دستگاه اسیب زیادی دیده و قابل تعمیر هم نیست در جواب سئوال من که اشتباه من چی بوده که حالا تاوان شو رو من باید بدم فرمودند ایراد فقط فقط از CD حتما ترک داشته یا تاب داشته یا سرعتش با این دستگاه نمی خوانده و من باید حتما دقت می کردم و سی دی مناسب توی دستگاه قرار می دادم هرچی هم من می گفتم دوست عزیز من تو همان اولین سی دی متوجه سرعت چرخش غیر عادی و صدای اون شدم و اگر مشکل از سی دی چرا من با همین مدل ( همان طور که گفتم 3 تا از دستگاه خرید کردم ) و با همان سی دی ویندوز نصب کردم و سی دی که خرد شد برنامه افیس بود که باز اون رو هم بارها استفاده کردم و اتفاقا قبل از خرد شدن توی یکی دیگه از همین دی وی دی رایتر ها از همین سی دی افیس نصب کرده بودم اما باز مرغ اقایون یه پا داشت که ایراد فقط و فقط از سی دی بوده از نظر اقایون اصلا همچین امکانی وجود نداره که دستگاه به خاطر معیوب بودن با سرعت بالای چرخش خودش باعث خورد شدن شده باشه

جالبه کارشناس محترم می گفت خیلی ها اطلاعات کافی ندارند و اصلا به سازگاری سرعت رایت توجه نمی کنند اگر این ها با هم نخونه اون هم باعث خورد شدن سی دی میشه می گفت همیشه باید حتما نگاه کنید و بدونید سی دی تون با چه سرعتی رایت شده ( نمی دونم چند نفرتون برای استفاده از یک سی دی معمولی به سرعت رایت شدنش فکر کردید ) انقدر از دلیل های بی منطق شون خسته شدم که اعطای دستگاه به لقاش بخشیدم دیگه به دوست به اصطلاح کارشناس نگفتم هیچ دستگاهی نیست که به روز باشه و سرعت خوانش از سرعت رایتش کمتر باشه این مدل سرعت خواند سی دی 40X و بالا ترین سرعت رایت هم برای سی دی فعلا همین 40X

خلاصه که 29 هزار تومان پرید که مهم نیست 2 بار به گارانتی مراجعه کردم که اگر برای وقت خودم قدر یک پیک موتوری ارزش قائل باشم نزدیک 20 هزار تومان هم این جا از دست دادیم همه اینها یه طرف اینکه فکر می کنند ادمی که میره اونجا هیچ چیزی حالیش نیست یه طرف
جالبه که هم تو رسید کالاشون نظر سنجی دارند و هم به محض این که کالا رو تحویل می دهند یک اس ام اس ارسال میشه که آیا از گارانتی ما راضی بودید یا نه جواب من که قطعا خیر بود اما هیچ کس تماس نگرفت که بگه چرا خیر نمی دونم دیگه این اس ام اس برای چی بود وقتی کسی دلیل ناراضی بودن شما رو نمی پرسه کاربردی جز کلاس گذاشتن هم داشته یا نه

من که دیگه سمت گارانتی سریر نمی رم به سایر دوستان هم توصیه می کنم تجربه های مختلف خودشون رو از این گارانتی و گارانتی های دیگه با بقیه به اشتراک بزارند
از حق نگذریم تازه تو بخش سخت افزار و شرکتهای مرتبت با اون از لحاظ گارانتی خیلی جلو تر از اجناس دیگه مثلا ماشین یا چیز های دیگه هستیم اما ظاهرا سخت شدن شرایط کسب و کار انها رو هم وادار کرده به رضایت مشتری اهمیت کمتری بدهند همیشه تو این مملکت مصرف کننده نهایی بوده که بیشترین فشار رو تحمل کرده.

nima_hl
08-11-10, 21:59
سلام

این که این تاپیک رو اینجا می زنم چون نمی دونستم جای مناسب کجاست امیدوارم مدیران محترم سایت یه زیر مجموعه با یک عنوان مناسب برای همچین موضوعی اختصاص بدهند تا جای مشخص خودش رو داشته باشه و همه کاربر ها بتونند تجربیات خودشون رو از شرکت های گارانتی قطعات تو همچین تاپیکی قرار بدند تا تجربه ای باشه برای دیگران و از انجایی که این سایت یکی از سایت های معتبر سخت افزاری شاید حتی بتونه باعث کیفیت بهتر گارانتی ها بشه شاید اگر شرکتها بدونند که بازتاب کارهاشون در چنین سایتهای منعکس میشه در جهت پاسخگویی بهتر به مراجعین باشند .

مقدمه بالا برای این بود که شاید مدیران محترم رو هم مثل من به این فکر انداخت تا قسمتی از سایت رو به این امر اختصاص بدهند طبیعی هم هست که چون بیشتر با انتقاد مستقیم از این شرکتها رو برو خواهیم بود و ممکن به بازخوردی از طرف شرکت گارانتی کننده داشته باشه ( که امیدوارم اینطور باشه ) اجازه نوشتن هر مطلبی رو به هر شخصی ندهند برای مطالب ارائه شده دلیل و مدرک بخواهند و صرفا جایی برای عقده گشایی نباشه.

اما تجربه امروز خود من که باعث شد این همه حرف بزنم DVD-RW از برند پایونیر و گارانتی سریر بود من چند روز پیش 3 تا از انها رو تهیه کردم به قیمت 29000 تومان با این که همان جا از برند لایتون با قیمت 25000 تومان هم می شد تهیه کرد ولی اعتقاد شخصی من به این برند و گارانتی سریر باعث شد از برند پایونیر با قیمت بالاتر خرید خودم بکنم

وقتی سیستم رو جمع می کردم موقع نصب ویندوز دی وی دی رایتر صدای بیش از حدی می داد برای همین از ترس خورد شدن سی دی سریع خارج کردم با دی وی دی رایتر دیگه ویندوز نصب کردم وقتی سیستم رو کاملا بستم دی وی دی رایتری که صدای زیادی می داد رو برای امتحان به سیستم دیگه وصل کردم اما به محض راه افتادن سی دی رو خرد کرد
.وقتی برای گارانتی بردم به من گفتند که اگر اپتیک دستگاه صدمه دیده باشه از گارانتی خارج وقتی هم اصرار منو دیدن که معتقد بودم دی وی دی از اول مشکل داشته و خیلی سریعتر از حد معمول می چرخیده و حتی 10 دقیقه هم بعد از باز شدن کار نکرده گفتند به احتمال 95 % مشکلی نیست اما اگر 5% مشکلی پیش امده باشه هزینه تعمیر 5 تا 15 هزار تومان ممکن داشته باشه

خلاصه ما دیگه بحث نکردیم به امید اون 95% ولی امروز که برای گرفتن رفتم گفتند که دستگاه اسیب زیادی دیده و قابل تعمیر هم نیست در جواب سئوال من که اشتباه من چی بوده که حالا تاوان شو رو من باید بدم فرمودند ایراد فقط فقط از CD حتما ترک داشته یا تاب داشته یا سرعتش با این دستگاه نمی خوانده و من باید حتما دقت می کردم و سی دی مناسب توی دستگاه قرار می دادم هرچی هم من می گفتم دوست عزیز من تو همان اولین سی دی متوجه سرعت چرخش غیر عادی و صدای اون شدم و اگر مشکل از سی دی چرا من با همین مدل ( همان طور که گفتم 3 تا از دستگاه خرید کردم ) و با همان سی دی ویندوز نصب کردم و سی دی که خرد شد برنامه افیس بود که باز اون رو هم بارها استفاده کردم و اتفاقا قبل از خرد شدن توی یکی دیگه از همین دی وی دی رایتر ها از همین سی دی افیس نصب کرده بودم اما باز مرغ اقایون یه پا داشت که ایراد فقط و فقط از سی دی بوده از نظر اقایون اصلا همچین امکانی وجود نداره که دستگاه به خاطر معیوب بودن با سرعت بالای چرخش خودش باعث خورد شدن شده باشه

جالبه کارشناس محترم می گفت خیلی ها اطلاعات کافی ندارند و اصلا به سازگاری سرعت رایت توجه نمی کنند اگر این ها با هم نخونه اون هم باعث خورد شدن سی دی میشه می گفت همیشه باید حتما نگاه کنید و بدونید سی دی تون با چه سرعتی رایت شده ( نمی دونم چند نفرتون برای استفاده از یک سی دی معمولی به سرعت رایت شدنش فکر کردید ) انقدر از دلیل های بی منطق شون خسته شدم که اعطای دستگاه به لقاش بخشیدم دیگه به دوست به اصطلاح کارشناس نگفتم هیچ دستگاهی نیست که به روز باشه و سرعت خوانش از سرعت رایتش کمتر باشه این مدل سرعت خواند سی دی 40X و بالا ترین سرعت رایت هم برای سی دی فعلا همین 40X

خلاصه که 29 هزار تومان پرید که مهم نیست 2 بار به گارانتی مراجعه کردم که اگر برای وقت خودم قدر یک پیک موتوری ارزش قائل باشم نزدیک 20 هزار تومان هم این جا از دست دادیم همه اینها یه طرف اینکه فکر می کنند ادمی که میره اونجا هیچ چیزی حالیش نیست یه طرف
جالبه که هم تو رسید کالاشون نظر سنجی دارند و هم به محض این که کالا رو تحویل می دهند یک اس ام اس ارسال میشه که آیا از گارانتی ما راضی بودید یا نه جواب من که قطعا خیر بود اما هیچ کس تماس نگرفت که بگه چرا خیر نمی دونم دیگه این اس ام اس برای چی بود وقتی کسی دلیل ناراضی بودن شما رو نمی پرسه کاربری جز کلاس گذاشتن هم داشته یا نه

من که دیگه سمت گارانتی سریر نمی رم به سایر دوستان هم توصیه می کنم تجربه های مختلف خودشون رو از این گارانتی و گارانتی های دیگه با بقیه به اشتراک بزارند
از حق نگذریم تازه تو بخش سخت افزار و شرکتهای مرتبت با اون از لحاظ گارانتی خیلی جلو تر از اجناس دیگه مثلا ماشین یا چیز های دیگه هستیم اما ظاهرا سخت شدن شرایط کسب و کار انها رو هم وادار کرده به رضایت مشتری اهمیت کمتری بدهند همیشه تو این مملک مصرف کننده نهایی بوده که بیشترین فشار رو تحمل کرده.

سلام

دیروز میخواستم این پست رو بزنم ولی دیدم عصبانی هستید و ممکنه با مطالبم بیشتر ناراحتتون کنم

با اینکه همیشه دنبال سوژه برای گیر دادن به شرکتها هستم ولی در این مورد بنده حق رو به گارانتی میدم

حرف شما برای بنده سند هستش ولی آیا مسئولین گارانتی هم شناخت و اطمینانی که بنده به شما دارند رو نسبت به شما دارا هستند ؟

روزانه تعداد زیادی افراد برای گارانتی به این شرکتها مراجعه میکنند و اونها هم نمیتونند به همه اعتماد کنند

درایو مشکل دور بالا داشته درست ، ولی اگر کیفیت cd شما مرغوب بود با سرعت نور هم میچرخید در درایو خرد نمیشد

mehrdad_ab
09-11-10, 17:12
با سلام ؛
دوست عزیز داستانی بسی طولانی بود که موفق به خوندن کلش نشدم ؛ اما در جواب پستتون باید بگم که پایونیر تا چند وقت پیش تو عرصه دی وی دی رایتر پیشرو بود ، اما چون تمامی این اجناس از کارخونه های چینی خارج میشن و بعد از اینکه جای خودشون رو بین مشتری ها باز می کنن ، از حرص طمع ، اجناسشون رو با کیفیت افتضاح وارد بازار می کنن ، چرا ؟ چون دوره ، دوره ی اون مارک هست ( عین همین مشکل رو با برند A4TECH داشتم که تو پست هام هستش Only the registered members can see the link ) و می خوان تا رقیب دیگری رو دستشون نیومده ، سود کلانی رو به جیب بزنن !
خود من چند ماه پیش یه دی وی دی رایتر پایونیر گرفتم ، یک ماه کار نکرده ، دربش از کار افتاد ، فرستادم واسه گارانتی ( من تبریز هستم ) 15 - 20 روز طول کشید ، وقتی دوباره وصلش کردم انگار نه انگار که این محصول تعمیر شده ، دوباره فرستادم و با کمی تحلیل و تفسیر به واسطه همکارم که نمایندگی این جنس رو در تبریز داره بعد 15 روز دیگه تعویض گرفتم ) یعنی یک ماه معطلی کامل!
حالا کوتاهی شما تو این وسط چی بوده ؟
شما با وجود اینکه دیدین این دی وی دی رایتر مشکل داره ، ورشداشتین ، بستین رو سیستم و بعد ازش کار کشیدین ؛ مسئول گارانتی سریر که سهله ، هر گارانتی دیگه ای هم باشه وقتی این وضعیت رو ببینه شروع میکنه از جنسش دفاع میکنه
شما نباید پیچش می کردین و ازش کار میکشیدین
بلافاصله اگه می برین واسه گارانتی ، از این کمتر الاف می شدین
با سپاس

hapalii
09-11-10, 20:42
حالا کوتاهی شما تو این وسط چی بوده ؟
شما با وجود اینکه دیدین این دی وی دی رایتر مشکل داره ، ورشداشتین ، بستین رو سیستم و بعد ازش کار کشیدین ؛ مسئول گارانتی سریر که سهله ، هر گارانتی دیگه ای هم باشه وقتی این وضعیت رو ببینه شروع میکنه از جنسش دفاع میکنه
شما نباید پیچش می کردین و ازش کار میکشیدین
بلافاصله اگه می برین واسه گارانتی ، از این کمتر الاف می شدین
با سپاس

سلام

خوبه خودتون گفتید داستان طولانی بوده حال نداشتید کامل بخواندی
اولا رایتر ها پیچ نشده بود حتی اگر می خواستم پیچ هم کنم شدنی نبود چون کیس مگنوم2 بود که بست داره و پیچی نیست برای رایتر ، در ضمن اگر متن بخواندی من گفتم به محض گذاشتن سی دی صدای زیادش باعث شد سری سی دی خارج کنم کل این فرایند 30 ثانیه هم نشد در ضمن من هیچ وقت تا زمانی که همه نرم افزار ها رو نصب نکردم هیچ پیچی رو نمی بندم دلیل این که با وجود صدا دستگاه تصمیم گرفتم رایتر رو باز امتحان کنم این بود که از کابل برق تبدیل ساتا به ای دی ای استفاده کرده بودم احتمال دادم که شاید مشکل از اون باشه ( با این که رایتر دیگه رو که با همین تبدیل وصل کرده بودم داشت کار می کرد ) تست دفعه دوم با برق یک پاور دیگه حتی همان 30 ثانیه هم نکشید سی دی خرد شد رایتر هم کاملا توی سطح صافی بود cd که خرد شد هم برنامه افیس بود که با یکی دیگه از همین رایتر ها روی سیستم اول نصب کرده بودم پس سی دی هم ایرادی نداشت بر خلاف گفته مسئول گارانتی.

حالا نمی دونم کار کردن حداکثر 1 دقیقه یک رایتر میشه کار کشیدن از اون ؟

اما در باره قسمت اول حرف تون کاملا موافقم من خودم امروز رفتم یک رایتر ایسوس گرفتم کل بازار پر شده از رایتر پایونیر تجربه ای که خودم این بار به کار نبردم در باره انواع DVD-RW اینه که هیچ وقت نباید از برندی انتخاب کرد که تو بازار پر وقتی تو هر مغازه میری این برند پر شده دلیلش فقط فقط یک چیز اون هم داشتن حاشیه سود بیشتر این برند برای مغازه دار و داشتن حاشیه سود بیشتر معمولا = با کیفیت پایین تر زمانی که همین پایونیر اینقدر تو مغازه ها پر نشده بود از کیفیتش حداقل من تجربه بدی نداشتم

feryfrt
10-11-10, 09:38
تو ایران اصلاً نباید رو گارانتی به عنوان یه جایی که مشکلت رو حل کنه 100% قطعی حساب باز کنی ، واقعاً اگه حق با تو باشه یه جوری میپیچونند.
البته شرکت های غول یه خورده به قول خودشون چشم پوشی میکنن مثل الماس خاورمیانه ، سازگار ارقام ، ولی بازم یه وقتها ، بدجور حالت رو میگیرن.
من یه رم Triple Channel Crucial داشتم که 2 تاش مشکل داشت ، رفتم گارانتی آلبالو که تعویض کنم ، جالب اینکه ازون رم دیگه موجود نبود ، یا باید ضعیفترش رو میگرفتم یا باید صبر میکردم که بیارن.

بالاخره 3ماه صبر کردم که بیارن ، و جالبه چون با قیمت دلار بالاتر رم رو خریداری کردن من مجبور شدم 100 هزارتومان بدم که به اون چیزی که میخوام برسم ، تازه میگفتن باید 150 تومان بدی ! که زیر بار نرفتم.
اینم از گارانتی ، چه باید کرد !

hapalii جان ، خودت دیگه تجربه شد برات ، ولی از چه نوع DVD یا CD استفاده کردی که خرد شده ؟ من یکبار این مشکل برام پیش اومد ولی یه CD No Name که ناخن میکشیدم روی CD ور میومد !
اینقدر کیفیت ساختش پایین و بد بود که خرد شد.

hapalii
11-11-10, 12:01
تا انجا که من می دونم CD سالم بود هیچ مشکلی نداشت تا و خوب هم کار می کرد مشکل من با مسئول گارانتی این بود امکان این که اشکال از CD بوده باشه هست با این که من مطمئن بودم اما خوب وحی منزل که نیست به هر حال هر چیزی عمر مفیدی داره اما به همان میزان هم ممکن که ایرد از دی وی دی رایتر باشه من تعمیر کار این جور قطعات نیستم اما با انواع اقسام موتور ها کار کردم تو این دستگاه هم به حر حال موتوری برای چرخش وجود داره به 1001 دلیل هم امکانش هست که دور این موتور بیشتر از حد استاندارد باشه تو قطعه معیوب
این جور مواقع که معلوم نمیشه کرد واقعا اشکال از چی شرکت گارانتی مشکل رو به عهده می گیره همه جای دنیا اینه به 2 دلیل قطعا ضرری که شرکت گارانتی میبینه به مراتب کمتر از ضرری که من دیدم دی ودی معیوب به نوعی می تونه مورد استفاده انها باشه اما برای من هیچ استفاده ای نداره دلیل دوم هم حسن انجام کار این کار برای انها بهترین تبلیغ گارانتی شون هست و اگر این کار می کردن من هنوز هم از همین گارانتی خرید می کردم و این ضرر انها بعد چند خرید من جبران می شد . دوستی دارم توی سوئد یک سیستم کامل از برند Dell خرید کردند موقع بردن سیستم توی آپارتمان کیس از پله ها می افته و تقریبا داغون میشه دوست ما یه سیستم نو به جاش تحویل میگره چون انجا شرکت گارانتی قطعات رو بیمه هم کرده بوده من انتظار ندارم مثل انجا باشه فقط می خوام کمی منطقی تر باشه .

داستان دوباره طولانی تر نکنم دیروز به جای دی وی رایتر که رو دستم ماند از برند Asus با گارانتی MTC خرید کردم این هم خراب بود جالبه به هر کدام از دوستان که می گم حالا دیگه متهم شدم که ایراد از منه خوبه حالا تو این یکی چیزی خرد نشده خیلی خوب و راحت نصب و شناخته شد فقط هر چی توش می زاری فایلی رو نشون نمیده بردم گارانتی قبول کردن که خرابه و گفتن 4 روز دیگه بیا خدا رحم کنه تو قبض که تقریبا همه مشکلات نوشته و گفته هر کدام از اینها باشه گارانتی باطله سریر با انها دک و پز اون ساختمان شیک و وب سایت این طوری کرد این یکی که یه واحد کوچیک تو یه آپارتمان سوت و کور بود چی می خواد بکنه

hapalii
11-11-10, 12:22
سلام

دیروز میخواستم این پست رو بزنم ولی دیدم عصبانی هستید و ممکنه با مطالبم بیشتر ناراحتتون کنم

با اینکه همیشه دنبال سوژه برای گیر دادن به شرکتها هستم ولی در این مورد بنده حق رو به گارانتی میدم

حرف شما برای بنده سند هستش ولی آیا مسئولین گارانتی هم شناخت و اطمینانی که بنده به شما دارند رو نسبت به شما دارا هستند ؟

روزانه تعداد زیادی افراد برای گارانتی به این شرکتها مراجعه میکنند و اونها هم نمیتونند به همه اعتماد کنند

درایو مشکل دور بالا داشته درست ، ولی اگر کیفیت cd شما مرغوب بود با سرعت نور هم میچرخید در درایو خرد نمیشد

سلام

والا نطر من با شما یه کم متفاوته اتفاقا انها وظیفه دارند به همه آدم ها که میاند انجا اعتماد کنند اگر براشون این کار مقدور نیست رو لیبل گارانتی بزنن لطفا قطعات رو بعد از تست کردن بخرید اون وقت می توانستند به من بگه اقا وظیفه شما بود تست کنی تو همان فروشگاه حالا که نکردی چیزی به گردن ما نیست چطور من و این خیلی ها که می گید باید اعتماد کنیم قطعه ای رو که کاملا پلمپ شده به اعتبار این که این شرکت گارانتی کرده به عنوان قطعه سالم بخریم اما انها به ما اعتماد نکند مگه چند درصد آدم داریم که بزنه یک قطعه 30 هزار تومان رو خراب کنه و بعد کلی وقت هزینه بزار به شرکت گارانتی بره و انجا با دروغ بخواد این 30 تومان که خودش باعث بوده زنده کنه . نمی گم نیست اما ادم که هم احمق باشه هم این قدر شارلاتان خیلی هم نیستند .
با این یکی هم زیاد موافق نیستم سرعت غیر استاندارد چرخش می تونه هر CD رو خرد کنه به حر حال از شیشه است از آهن که نیست من نمی دونم کیفیت CD واقعا در چه حدی بود فقط این رو می دونم که CD بود که روی درایور های دیگه خیلی خوب کار می کرد و حتی روی درایوری از هیمن مدل تا 1 ساعت قبلش کار کرده بود و از روش افیس نصب کرده بودم .

به هر حال جدا از این بحث ها و این که حق با کی هنوز هم معتقدم زدن یک بخش جدا گانه در باره گارانتی شرکت ها لازمه ، میشه تو ان بخش هم به تعداد گارانتی های و به اسم هر گارانتی زیر مجموعه ایجاد بشه تا هر کسی تجربیاتش رو از اون گارانتی همان جا بگه از مسئولین اون شرکتها هم اگر خواستند می تواند بیان تو همان تاپیک دلایل نظرات خودشون رو بدند البته اگر براشون مهم باشه که درباره شون چطوری داره فکر میشه .

bill geits
11-11-10, 15:50
من چندان وارد بحث نمی شم اما اینکه ایراد از سی دی بوده به نظرم احمقانه اس . بعد از سال ها کار با کامپیوتر و استفاده از هزاران سی دی و دی وی دی از صدها برند مختلف ، هنوز ندیدم یک سی دی داخل دستگاه بشکنه !

nima_hl
11-11-10, 16:18
سلام

والا نطر من با شما یه کم متفاوته اتفاقا انها وظیفه دارند به همه آدم ها که میاند انجا اعتماد کنند اگر براشون این کار مقدور نیست رو لیبل گارانتی بزنن لطفا قطعات رو بعد از تست کردن بخرید اون وقت می توانستند به من بگه اقا وظیفه شما بود تست کنی تو همان فروشگاه حالا که نکردی چیزی به گردن ما نیست چطور من و این خیلی ها که می گید باید اعتماد کنیم قطعه ای رو که کاملا پلمپ شده به اعتبار این که این شرکت گارانتی کرده به عنوان قطعه سالم بخریم اما انها به ما اعتماد نکند مگه چند درصد آدم داریم که بزنه یک قطعه 30 هزار تومان رو خراب کنه و بعد کلی وقت هزینه بزار به شرکت گارانتی بره و انجا با دروغ بخواد این 30 تومان که خودش باعث بوده زنده کنه . نمی گم نیست اما ادم که هم احمق باشه هم این قدر شارلاتان خیلی هم نیستند .
با این یکی هم زیاد موافق نیستم سرعت غیر استاندارد چرخش می تونه هر CD رو خرد کنه به حر حال از شیشه است از آهن که نیست من نمی دونم کیفیت CD واقعا در چه حدی بود فقط این رو می دونم که CD بود که روی درایور های دیگه خیلی خوب کار می کرد و حتی روی درایوری از هیمن مدل تا 1 ساعت قبلش کار کرده بود و از روش افیس نصب کرده بودم .

به هر حال جدا از این بحث ها و این که حق با کی هنوز هم معتقدم زدن یک بخش جدا گانه در باره گارانتی شرکت ها لازمه ، میشه تو ان بخش هم به تعداد گارانتی های و به اسم هر گارانتی زیر مجموعه ایجاد بشه تا هر کسی تجربیاتش رو از اون گارانتی همان جا بگه از مسئولین اون شرکتها هم اگر خواستند می تواند بیان تو همان تاپیک دلایل نظرات خودشون رو بدند البته اگر براشون مهم باشه که درباره شون چطوری داره فکر میشه .

سلام

پیشنهاد خوبیه با مدیریت مطرح میکنم

من چندان وارد بحث نمی شم اما اینکه ایراد از سی دی بوده به نظرم احمقانه اس . بعد از سال ها کار با کامپیوتر و استفاده از هزاران سی دی و دی وی دی از صدها برند مختلف ، هنوز ندیدم یک سی دی داخل دستگاه بشکنه !

از لطف شما بی نهایت ممنونم ، این نظر احمقانه رو بنده مطرح کردم :1~@$S (8):

amir.45
11-11-10, 17:44
منم یه مدل از پایونیر داشتم قبلنا dvd توش گیر کرد شکست انداختم دور:D

bill geits
13-11-10, 10:16
دوست من ، من قصد توهین به کسی رو نداشتم ها !

به هرحال من حتی غیرعمد دچار اشتباه شدم . ببخشید

mamehdi
14-11-10, 09:37
منم از زماني كه سي دي رامهاي هاي singel speed و سي دي هاي no name بورس بود با سي دي كار كردم و تنها با دو مورد برخورد كردم كه اوليش سي دي بود كه تاب داشت و باعث شد سي رام ايسر گارانتي سازگار مرخص بشه كه جاش يكي ديگه البته كاركرده بهم دادند و يكي هم سي دي رام توشيبا بود كه سي دي بدليل اينكه يك ترك كوچيك توي رينگ داخليش داشت به محض ورود و چرخيدن با دور بالا داخلش خورد شد كه البته به سي دي رام خسارتي وارد نشد