PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در گرافیک لپ تاپ dell

ajax_h
30-10-10, 12:43
سلام
لپتاپ dell vostro 1510 با کارت گرافیک gforce 8400 m gs ، گرافیک لپ تاپ خیلی بدجور شده(مثلا شده 3-4 رنگ با کیفیت خیلی بد)- آخرین درایور کارت گرافیک رو هم نصب کردم درست نشد-بایوس رو هم آپدیت کردم.win 7 نصب کردم درست نشد.ویستا نصب کردم درست نشد.....
باز هم این مشکل پیش اومده بود که با نصب مجدد درایور یا نصب مجدد ویندوز 7 مشکل برطرف می شد اما اینبار دیگه درست نشد.

7-8 ماهه win7 نصبه (32 بیتی) مشکلی هم نبوده .یهو اینجوری شد. یعنی چند بار نور صفحه خیلی کم و زیاد شد بعد هم گرافیک صفحه کاملا به هم ریخت و شد بدتر از win 98... که چند دفعه اینجوری شده بود، درایور کارت گرافیک رو مجددا نصب می کردم ، یا ویندوز رو عوض می کردم درست می شد اما اینبار درست نشد ....
حتی تو محیط boot و setup هم گرافیک یه جور دیگه هست و روی صفحه خط های با فاصله دیده میشه .

مشکل چیه ؟سخت افزاری هست ؟کارت گرافیک مشکل داره ؟ یا lcd ؟ یا ...:1. (28)::1. (28):
اگر سخت افزاری باشه و باید کارت گرافیک عوض بشه ، چقدر هزینه داره ؟اگز قرار باشه lcd عوض بشه چقدر هزینه داره ؟
لطفا کمک کنید
ممنون

Moein
30-10-10, 16:54
دوست عزیز سوال شما رو باید یک تعمیر کار پاسخ بده شما در صورتی که شما می تونید وارد ویندوز بشید چک کنید که تنظیمات گرافیکی به صورت پایه هست و دست کاری نشده ترجیجا اگر می تونید لب تاپ رو به یک LCD وصل کنید ببینید تصویر در LCD هم خراب هست یا خیر در صورتی که بود مشکل از کارت گرافیک شماست در صورتی که جواب منفی بود مشکل از LCD شماست

فکر کنم LCD شما نزدیک به 100 تومن هزنه داشته باشه اگر مشکلی داشته باشه

ajax_h
30-10-10, 17:48
دوست عزیز سوال شما رو باید یک تعمیر کار پاسخ بده شما در صورتی که شما می تونید وارد ویندوز بشید چک کنید که تنظیمات گرافیکی به صورت پایه هست و دست کاری نشده ترجیجا اگر می تونید لب تاپ رو به یک LCD وصل کنید ببینید تصویر در LCD هم خراب هست یا خیر در صورتی که بود مشکل از کارت گرافیک شماست در صورتی که جواب منفی بود مشکل از LCD شماست

فکر کنم LCD شما نزدیک به 100 تومن هزنه داشته باشه اگر مشکلی داشته باشه
ممنون
می خواستم یه برسی کلی بکنم قبل از اینکه ببرم تعمیر گاه واسه همین پرسیدم.
در مورد کارت گرافیک نگفتین، اگر مشکل از خود کارت گرافیک باشه و باید عوض بشه چقدر هزینه اش میشه حدودا ؟

و دیگه اینکه این درسته که این مدل کارت گرافیک (gforce 8400 ) با ویندوز 7 نا سازگاره و مشکل ساز میشه /؟ یا با کار گرافیکی در حد معمولی ؟

ممنون

Moein
30-10-10, 18:45
ممنون
می خواستم یه برسی کلی بکنم قبل از اینکه ببرم تعمیر گاه واسه همین پرسیدم.
در مورد کارت گرافیک نگفتین، اگر مشکل از خود کارت گرافیک باشه و باید عوض بشه چقدر هزینه اش میشه حدودا ؟

و دیگه اینکه این درسته که این مدل کارت گرافیک (gforce 8400 ) با ویندوز 7 نا سازگاره و مشکل ساز میشه /؟ یا با کار گرافیکی در حد معمولی ؟

ممنون

در مورد اینکه می گید مشکل داره من اطلاعی ندارم متاسفانه کار من لب تاپ نیست اما نباید مشکلی داشته باشه شما کافی درایور رو درست نصب کرده باشید

و شما می گید قبل از اینکه وارد ویندوز بشه یعنی هنگامی که حتی گرافیک رو نشناخته دچار مشکل هستید پس کار به ویندوز نمی تونه داشته باشه احتمالا یا LCD هست یا گرافیک

درصورت خرابی گرافیک
اگر چیپ گرافیک شما به صورت مستقیم روی برد نصب شده باشه یکم دردسر داره اما در صورتی که به صورت اتصالی باشه به راحتی قابل تعویض هست سعی کنید لب تاپ رو پیش هر تعمیر کاری نبرید و به شرکت های معتبر مراجعه کنید

موفق باشید

ajax_h
30-10-10, 21:49
خوب اینجا که انجمن لپ تاپ هست .کسی اطلاعات تخصصی تر نداره ؟ من فقط شنیدم هزینه تعویض کارت گرافیک این مدل زیاده .می خوام بدونم همینجوره و حدودا چقدره هزینه اش.
و اینکه آیا این مدل dell vostro 1510 با گرافیک gforce 8400 m gs با ویندوز 7 سازگاری نداره ؟

ajax_h
31-10-10, 12:51
چرا کسی جواب نمیده؟

nagual
11-12-10, 22:23
duste aziz moshkel az laptope delle
alan taghriban tamame laptopaye dell vostro 1510 ke tu iran forukhte shode va 2 3 sal kar karde in moshkel ro daran
bekhatere inke graphic carde nvidia ye seri moshkel baraye main board be vojud miare vaa tu deraz moddat taghriban har 2 az kar mioftan
hatman tavajjoh kardi ke laptop be tore gheire addiyi dagh mishe,zaheran chareyi be joz avaz kardane mainboard nadarim
khode man va kheiliaye dg ham hamin moshkelo darim

nagual
11-12-10, 22:24
dar zemn gheimate mainboard ham hodude 400000 tomane

pc_hex
12-02-11, 22:07
چرا کسی جواب نمیده؟

دوست عزیز من هم یکبار با این مشکل برخورد کردم و در اولین مرحله با تعویض باطری بایوس مشکل حل شد. !!

adrian11
01-08-11, 22:21
سلام دوستان من یه لپ تاب vostro 1510 دارم که موقع بالا امدن صفحه ال سی دی رنگی میشه با خط های زیاد و یا یه تیکه توسی میشه ایا کسی مشکل رو میدونه ؟امکان داره کارت گرافیک سوخته باشه؟باید چکار کرد؟بدون کارت گرافیک میشه ویدوز را بالا اورد؟داغ هم میکنه .ممنون

ipc110
03-08-11, 10:53
سلام دوستان من یه لپ تاب vostro 1510 دارم که موقع بالا امدن صفحه ال سی دی رنگی میشه با خط های زیاد و یا یه تیکه توسی میشه ایا کسی مشکل رو میدونه ؟امکان داره کارت گرافیک سوخته باشه؟باید چکار کرد؟بدون کارت گرافیک میشه ویدوز را بالا اورد؟داغ هم میکنه .ممنون

سلام
خروجی تصویر لپ تاپ را روی مانیتور کامپیوتر بیاندازید و ببینید آیا تصویر خروجی همان وضعیت تصویر روی lcd را دارد که اگر همانطور بود مشکل از کارت گرافیک است و چیپ گرافیک باید تعویض شود. هزینه تعویض چیپ گرافیک لپ تاپتان در حدود 130 تومان است.

ipc110
03-08-11, 10:53

سلامخروجی تصویر لپ تاپ را روی مانیتور کامپیوتر بیاندازید و ببینید آیا تصویر خروجی همان وضعیت تصویر روی lcd را دارد که اگر همانطور بود مشکل از کارت گرافیک است و چیپ گرافیک باید تعویض شود. هزینه تعویض چیپ گرافیک لپ تاپتان در حدود 130 تومان است.

nina_sos
20-10-11, 13:14
salam be hame in moshkel kolan dar aksare 1510 haye dell dide mishe va aslan ajib nist .moshkele dastgahe ajax va adrian11 Ehtemale ziyad geraphice ke darsorate shans bayad chip va dar sorat bad shansi bayad main dastgah avaz she. hazineye taviz chip hododan 160 va hazineye taviz main ke new bashe 320 hatman ham pishe ye tamirgah motmaen bebarin chon mainesh kheyli hasase.man ye tamirgah khob mitonam moarefi konam Support Notebook 66451481-1496

siyamak sama
27-10-11, 16:42
دوست عزیز لب تاب کارت گرافیک نداره واگه چیپ مشکل داره یا باید عوض شه یا ریبال شه اگه با brj تصویر گرفتی همین مشکل باشه ایرا از چیپته وگرنه lcd ایراد داره خواستی به این شماره زنگ بزن راهنماییت کنم 09196602720