PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک core i7 930

amirpcp30
19-10-10, 18:28
سلام
من هم گفتم یکم اور کنم این سی پی یو زیادی داره خوش میگزرونه :love:
در ضمن رم هم یکم می خواهم بهتر بشه دما هم مشکلی نیست چون سینک بزرگ روش هست
فن هم برای سی پی یو v6 گرفتم که تا فردا دستم میرسه اینم لینکش:
Only the registered members can see the link
سیستمم:
cpu:core i7 930
ram:patriot 3*2gb 1600 cl9
main:gigabayte x58A_ud3r
vga:zotac gtx465
power:green gp785b
ضریب پردازنده 21 هست تا 22 میشه اور بالا
fsb هم 133
اینم بگم که برای اولین بار نیست که اور کردم که فک کنین میترسم :wink:
خب رم رو با همین تایمینگ تا 1800 راحت میشه رفت و سی پی یو رو تا 3.6 درسته؟
اینطور که من می دونم توربو باید خاموش بشه درسته؟ میشه بگید چرا؟ و چطور؟
دما هم سی پی یو حداکثر 75 و در حالت عادی 51-52 هست (با فن استوک با v6 هنوز تست نکردم)
خب اگه میشه یک توضیح کامل بدید باید چیکار کنم
ممنون
:give_rose:

amirpcp30
20-10-10, 10:29
up topic...

Moein
20-10-10, 14:51
با سلام

دوست عزیز از شما و دیگر دوستانی که همانند شما یک همچین تاپیک های می زنند یک خواهش دارم

چرا همیشه دوستان منتظر می مونند تا یک پروفایل برسه و روی اون پروفایل شروع کنند اور کردن اینطور شما هیچ یک از دلایل اینکه چرا فرکانس شما افزایش یافته یا چه عاملی بوده رو درک نخواهید کرد و تنها با یک پروفایل تمام خواهد شد باز به هر حال شما می بایستی که خود شروع به تلاش کرده و با گزینه ها بازی کرده در صورتی که سوالی روی هر کدام از گزینه ها بود کمک گرفته

حال این سوال پیش میاد که احتمال داره setting که ست می کنید به قطعات اسیب برسونه اما در صورتی که شما هر گزینه رو درصدی نسبت به حالت پایه تغییر بدید دیگه مشکلی نیست!!

حال از شما خواهش می کنم تمام پروفایلی که ست کردید حداکثر فرکانس پایدار و غیره رو با گذاشتن عکس در همین تاپیک قرار بدید تا به راحتی به شما کمک بشه و هم سیستم خود رو اورکلاک کنید هم در صورتی که سی پی یو خود رو عوض کردید یا مادربورد خود رو تعویض کردید خود بتوانید سیستم خود رو اورکلاک کنید

منتظر هستم که شما نتیجه کار خود رو قرار بدهید تا با رهنمایی اساتید من و من حقیر بتونید اورکلاک 1366 رو در حد نیازتون یاد بگیرید

با تشکر
SSA MEMBER

amirpcp30
20-10-10, 15:04
سلام
حرف شما کاملا صحیحه اما من تا حالا i7 اور نکردم
توی گوگل یک سرچی زدم بعد توی یک فروم نوشته بود چند گزینه باید غیر فعال بشه که من منمی دونم چیا هستن و وقتی نمی دونم نمی تونم اور کنم چون میترسم مشکلی پیش بیاد نه از اینکه بسوزه که سوخت فدای سرتون میترسم همش ناپایدار باشه بزنه ویندوز رو هم خراب کنه حال ویندوز عوض کردن ندارم کلا
شما اگه میشه گزینه ها رو بگید که اول باید چیکار کنم بعد من شروع می کنم سی پی یو رو اور می کنم و با تایمینگ باس ضریب و... بازی می کنم نتایج رو خدمتتون میگم
ممنون

Moein
20-10-10, 15:19
خوب شما از بایوس خودتون کاملا یک view به صورت فایل تکس یا عکس قرار بدید تا اونجایی که می تونم براتون گزینه ها رو توضیح بدم اینطوری باز هم بهتر هست که بخواهم به شما یک سری عدد بدم و شما ست کنید و بیارید بالا

قسمت مربوط به اورکلاک در مادربورد های گیگا بایت فکر کنم قسمت اول باشه تا وارد بایوس می شید لطف کنید تمامی گزینه های موجود در اون قسمت رو با عکس یا تکس قرار بدید تا با کمک هم بتونیم شاهد افزایش سرعت سیستم شما باشیم

amirpcp30
20-10-10, 15:34
خیلی زیادن نمیشه همه رو نوشت
تا 10 دقیقه دیگه عکس میگیرم آپ می کنم

amirpcp30
20-10-10, 16:16
خب عکس گرفتم حجمشون رو هم کم کردن چون اونطوری هر کدوم 3 مگ می شدن
همون طور گفتین اولین گزینه برای اور هست که دیگه از صفحه ی اول عکس نگرفتم
این از قسمت اور:
4775
از گزینه ی اول:
4777
گزینه ی دوم:
4776
گزینه ی سوم:
4778
گزینه ی چهارم:
4779
گزینه ی آخر:
4780
خب حالا یک توضیحی بدید که چی باید فعال یا غیر فعال بشه و چرا ممنون میشم
یک چیزم بگم این عکسا با ضریب پایین بود تایمینگ رمم 9 هست که نوشته 7 و باسش 1600 هست که نوشته 1066 من بایوس رو دیفالت کردم یادم رفت ضریب رو درست کنم
سپاس
:give_rose:

Moein
20-10-10, 17:04
خوب این تاپیک شما من رو مجبور کرد کمی از تنبلی خود رو کنار بگذارم و در حدی که می دونم یک مطلب کوچکی رو برای دوستان بنویسم که کمی تا حدودی به درد بخور هست حداقل از گزینه های که شما قصد تغییر در اون ها رو دارید اطلاعات پایه داشته باشید برای مطالعه با اینجا (Only the registered members can see the link)مراجعه کنید

Only the registered members can see the linkبا توجه به توضیحاتی که دادم ببینید کدوم قسمت برای شما مشکل ایجاد می کنه تا با کمک من و دوستان مشکل رو حل کنیم

قبل از هر کاری ریسک این کار بر عهده خود شماست

لطف کنید از قسمت سوم یک قسمت به نام Advance Cpu Core Future وجود داره از گزینه داخل اون هم یک سری عکس گرفته و قرار دهید ممنون

amirpcp30
20-10-10, 19:51
خب اونارو خوندم
این هم عکس:
4781
خب حالا چیکار کنم؟
مگه اور این سی پی یو ها با 775 فرق می کنه که میگید ریسک بر عهده ی خودمه؟ یعنی راحت تر میسوزه؟
ممنون

Moein
20-10-10, 22:52
سلام مجدد تا هنگامی که شما از سی پی یو ها بر پایه 45 نانومتری استفاده می کنید ریسک بالایی نداره این سی پی یو ها اکثرا تنها از راه مموری اسیب می بینند و مموری کنترلر داخلی سی پی یو دچار مشکل می شه

خوب با توجه به گزینه های که توضیح داده شد شما خودتون یک پروفایل پیشنهاد بدید تا روش بحث و بررسی کنیم

با توجه به عکس زیر هر پروفایلی دارید با این ستینگ همراه باشد

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
21-10-10, 07:12
بازم سلام
منظورتون از پروفایل اینه چقد بخواهم اور کنم؟ تا 3.6 بسه؟ رم هم تا 1800 خوبه؟ گرافیک اور نمی کنم چون نه بدرد می خوره نه زیاد فریم میده و الکی گرم تر هم میشه
چرا c1 رو غیر فعال کنم ؟ من قبلا 775 اور کردم همیشه این فعال بود ، مگه کارش این نیست که وقتی سی پی یو زیاد کار نمی کنه قدرتش بیاد پایین و مصرف کمتری رو هم داشته باشه؟
ممنون

Moein
21-10-10, 13:01
با سلام فعال بودن اون گزینه تاثیرش این هست که ضریب سی پی یو شما رو در مواقع بیکاری سیستم کاهش داده یعنی از 21 به 12 15 یا اعدادی بسته به نیاز سیستم تغییر می ده

اصولا من خودم به شخصه ترجیح می دم که این گزینه غیر فعال کنم چون در بعضی از مواقع باعث Unstable شدن سیستم میشه و باعث میشه سیستم هنگ کنه

خوب برای داشتن فرکانس 3600 باید BCLK 175 رو داشته باشیم سی پی یو شما ضریب 21 رو داره در نتیجه فرکانس 3675 رو خواهیم داشت طبق فرمول های که در تاپیک مربوطه وجود داشت

Memory clock speed = 10 x 175 = 1750

QPI clock speed = 175 x 18 = 3150

Uncore clock speed =175 x 20 = 3500

CPU clock speed = 175 x 21 = 3675

حال یک اسکرین در حالت دیفالت از CPU-z بگذارید ت تب اول تب مموری

amirpcp30
21-10-10, 13:18
ممنون
بالاتر از 3.6 هم برم؟کلا تا چند مشکلی ایجاد نمی کنه به هیچ عنوان؟ چون سیستم شبانه روز روشنه نمی خواهم به این زودی ها بسوزه
در ضمن ضریب رم 12 هست با تایمینگ 9 این که نوشتید 10 یعنی ضریب رو کم کنم؟ اون موقع میشه تایمینگ 7 که مشکلی نیست؟
این uncore حتما باید بره ابلا یا مثل رم میشه تغییر داد؟ مشکلی نداره؟ (با این چیزای 1366 کامل اشنا نیستم البته اون مطلبتون رو خوندم)
ممنون

Moein
21-10-10, 13:43
ممنون
بالاتر از 3.6 هم برم؟کلا تا چند مشکلی ایجاد نمی کنه به هیچ عنوان؟ چون سیستم شبانه روز روشنه نمی خواهم به این زودی ها بسوزه
در ضمن ضریب رم 12 هست با تایمینگ 9 این که نوشتید 10 یعنی ضریب رو کم کنم؟ اون موقع میشه تایمینگ 7 که مشکلی نیست؟
این uncore حتما باید بره ابلا یا مثل رم میشه تغییر داد؟ مشکلی نداره؟ (با این چیزای 1366 کامل اشنا نیستم البته اون مطلبتون رو خوندم)
ممنون

uncore هم طبق فرمول و اگر قاعده اش که دو برابر یا بیشتر از دو برابر ضریب رم باشه ایرادی نداره می تونید ببرید بالا در صورتی که ضریب رم 12 باشه یعنی 175 ضرب در 12 میشه 2100 در صورتی که رمتون می تونه در این فرکانس برای همیشه پایدار باشه مشکلی پیش نمیاد فرکانس رو افزایش دهید

amirpcp30
21-10-10, 14:39
من تا 155 اودم بالا
بعد داخل بایوس رفتم دمای سی پی یو رو زد 70 درجه قبلا در بایوس فک نکنم از 60 بالاتر میرفت
خب ضریب سی پی یو رو نمی خواد افزایش بدم چون bclock باس رم خیلی افزایش میده؟
ممنون

Moein
21-10-10, 16:33
70 درجه زیاد هست شما باید دماتون با این فرکانس نهایتا در حالت لود 50 تا 55 درجه باشه یعنی در بایوس باید بین 40 تا 50 باشه

بعدش هم سی پی یو شما از سری سی پی یو های ضریب بسته هست و نهایت ضریب شما 21 هست که شما 20 ست می کنید و با Turbo ضریبتون میشه 21

amirpcp30
21-10-10, 17:06
خیر ضریب بازه یک جایی هست نوشته x21 که میشه 22 هم کرد بالاترینش همین 22 هست
من بدون اور هم دمای سی پی یوم در ویندوز 50-55 هست و در حالت لود با linx تا 80 میره دیگه قعط می کنم بیشتر نشه بسوزه
خب الان بالاخره ضریب رو ببرم یا bclock ؟
ولتاژ نیاز نیست؟
رمم تا چقد می تونه اور بشه با همین تایمینگ 9 ؟
ممنون

Moein
21-10-10, 23:02
راستش دمای شما عجب بالا هست یا کولر خود رو درست نصب نکردید یا هم اینکه یک مشکلی در نرم افزاری که دما رو می گیره وجود داره دمای طبیعی برای سی پی یو شما بین 40 درجه و با فن استوک تا 50 درجه در حالت معمولی هست نه دیگه انقدر فضایی بالا باشه

مدل دقیق رم های شما چیه؟

amirpcp30
22-10-10, 07:01
در مورد دما در حالت عادی با باز بودن کیس 47-51 در صورت بسه بودن 50-53 با فن استوک
اینم مدل رم هام:
Patriot Viper II 6Gb 1600 CL9 3x2Gb
ممنون

Moein
22-10-10, 12:17
خوب شما از یک خمیر سیلیکون خوب استفاده کن ببین تفاوت دمایی مشاهده می کنی یا خیر

amirpcp30
22-10-10, 13:57
سلام
خمیر خوب گیرم نیومد بهترینش 2500 تومنی هست که از همون استفاده کردم یکم تیره هست
اول اشتباه بسته بودم یعنی نبسته بودم فنو دما بالاتر بود گفتم بازش کنم تازه دیدم بسته شد فهمیدم اما اینبار دیگه درست بستم
خب حالا چیکار کنم؟

Moein
23-10-10, 00:36
در ابتدا می بایستی خمیر خوب تهیه کنید سعی کنید از نمایندگی شرکت اینده سیما خمیر Tx3 رو تهیه کنید و از اون استفاده کنید الان دمای سیستمتون روی چند هست؟

ایا شما با گزینه های درون بایوس اصلا بازی کرده اید منظور این هست که شما یک ولتاژی با یک سری تنظیماتی رو ست کنید و در داخل ویندوز تست OCCTP بگیرید؟

تا فرکانس 3.6 در صورتی که چیپ خوبی داشته باشید نیازی به دادن ولتاژ ندارید اما در بهتر هست 5 درصد به ولتاژ های مورد نیاز افزایش دهید و Calibration رو هم Standard 2 قرار بدید

amirpcp30
23-10-10, 06:48
سلام
ببینید من کرمانم و این خمیر رو هم دنبالش بودم که گیرم نیومد
منظورتون دمای داخل کیس هست؟ حدود 34-35 هست فک کنم
خیر من با occt هیچ وقت تست نمی گیرم همش با linx کار می کنم که خیلی بهتره بدون اور با 1 دقیقه تست دما میاد روی 80 با اور که جرات نمی کنم
کدوم ولتاژ ها رو چقد افزایش بدم؟
ممنون

Moein
23-10-10, 12:38
ولتاژ های که در اون تاپیک معرفی شدند ولتاژ های مورد نیاز برای سی پی یو هستند اون ها رو تغییر بدید و با افزایش کم مثلا qpi رو از 1.2 به 1.250 افزایش بدید

amirpcp30
23-10-10, 14:45
خب اینطوری که دما بیشتر میشه نه؟ اگه ولتاژ بدم)

Moein
23-10-10, 14:50
خوب شما می خواهید اورکلاک کنید نمی خواهید که سیستمی داشته باشید که استیبل نباشه

نگاه کنید موضوع رو خیلی پیچیده اش کردید روز اول من به راحتی با یک پروفایل به شما می تونستم سیستمتون رو روی فرکانس 4 برای همیشه استیبل کنم اما موضوع این بود که هر چیزی رو ادم از پایه یاد بگیره شما هیچ کدوم از گزینه های بایوس خود رو هنوز نشناخته اید و تا زمانی که وقت برای این کار نگزارید نمیشه اون چیزی که مد نظر شماست رو برای خودتون انجام بدید

اگر می خواهید یک پروفایل اماده به شما بدم که در صورتی که وقت اضافه برای صرفه کردن برای تست رو ندارید

amirpcp30
23-10-10, 15:18
ممنون
باشه من یکم داخل بایوس میچرخم یکمم مقاله می خونم بعد شروع می کنم
ممنون تا اینجا راهنمایی کردید

amirpcp30
29-10-10, 17:52
سلام
من فن v10 گرفتم که خیالم از گرم بودن راحت بشه
قبلا دمای سی پی یو در حالت عادی حدود 50-55 بود و در حالت لود در 1 دقیقه linx میزد بالای 80 و سریع قعط میکردم
اما با این فن و خمیر خودش در حالت عادی 35 هست و در حالت لود با linx بالای 55 نمیره یعنی لود این = حالت عادی فن معمولی که اصلا هنوزم ...
در ضمن درب کیس بازه و 2 تا از رایتر هت قعط کردم چون جا نمیشد کابلاشونو وصل کنم اگرم بدم رایتر ها رو جلو زشت میشه
حالا منتظر فیوژنم که راحت باشه دیگه
خب یک چیزی
منخمیر زدم روی سی پی یو یکمم روی فن بعد جاش زدم مثل چسب چسبیده بود گفتم شاید پخش نشده باشه کندمش با زور و ددیدم نه درسته بعد گفتم شاید خمیر ها خراب شده باشه و حیفه این خمیر ها رو بکنم دوباره بزنم یکم فقط روی فن و سی پی یو دوباره ریختم به فن رو روی مین بستم
درسته دیگه؟
در ضمن من مینو باز کردم بعد بستم چون مهره ها پشت مین می خورد قیمت = 180
خب حالا تا چند برم خوبه؟ نمی خواهم زیادم بهش فشار بیارم اما با این فن هم خیلی کم نباشه
فن دوم این کولر برای رم هاست ؟ اگه اینطوره خب خیالم از رم هم یکم راحته کلا الان سیستمم خنکه چون یک جورایی میشه گفت این چیپ مین رو هم خنک می کنم از طرف فن اولش
ممنون

Moein
30-10-10, 12:30
حال که به دمای پایدار تری رسیده اید می تونید از پروفایل های زیر استفاده کنید

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
30-10-10, 13:18
سلام
ممنون
این پروفایلو وارد کردم دما در حالت عادی شده 45 اما با لود linx در یک دقیقه شد 75 که دمای هسته ی اولش 98 درجه شد
مشکل از چیه؟
دز ضمن ولتاژ 1.7 رو وقتی برای رم میزنم صورتی رنگه یعنی یکم زیاده این مشکلی نداره؟
ولتاژ چیو زیاد کردم که اینطوری شد؟
در ضمن من blck رو 180 زدم چون اول 190 زده بودم وقتی ویندوز اومد بالا صفخه ی آبی اومد کمش کردم با 180 تست کردم
سپاس

amirpcp30
30-10-10, 13:34
در بازی مافیا و gta تست گرفتم:
در مافیا بدون اور 26 فریم میده در حالت اور 3.8 میشه 29
در جی تی آ بدون اور 23 فریم میده در حالت اور 3.8 میشه 25
یعنی نگرفتن فریم بیشتر به دلیل قدرت کم گرافیکه ؟ و سی پی یو به هیچ عنوان محدودیتی ایجاد نکرده و همین طور رم؟
گرافیکمم zotac gtx465 هست
بازی ها رو با بالاترین تنظیمات + رزولوشن 1920 اجرا کردم
ممنون از راهنماییهاتون

Moein
30-10-10, 16:50
سلام
ممنون
این پروفایلو وارد کردم دما در حالت عادی شده 45 اما با لود linx در یک دقیقه شد 75 که دمای هسته ی اولش 98 درجه شد
مشکل از چیه؟
دز ضمن ولتاژ 1.7 رو وقتی برای رم میزنم صورتی رنگه یعنی یکم زیاده این مشکلی نداره؟
ولتاژ چیو زیاد کردم که اینطوری شد؟
در ضمن من blck رو 180 زدم چون اول 190 زده بودم وقتی ویندوز اومد بالا صفخه ی آبی اومد کمش کردم با 180 تست کردم
سپاس

مشکل مال رم های شما هست که نمی تونه 1900 وارد ویندوز بشه این ولتاژ های بیشترین مقداری هست که برای این پروفایل میشه داد یعنی اینکه شما باید شروع کنید تک تک ولتاژ ها رو کم کنید تا ببینید سی پی یو شما رو چه ولتاژی می تونی پایدار وارد ویندوز بشه

دما برای هر هسته تا 70 هم بره مشکلی ایجاد نمی کنه و حالت طبیعی داره سعی کنید هنگامی که بازی می کنید دور فن سی پی یو تا ته باشه و TEC فن سی پی یوتون هم فعال باشه که دما رو پایین تر نگه داره

در مورد اینکه چرا فریم کمتری می گیرید مسلما اورکلاک گرافیک در این بین بی تاثیر نبوده و نخواهد بود پیشنهاد می کنم اگر گرافیک شما Vr دارد با دادن ولتاژ توسط نرم افزار به اون گرافیک هم ماکس اورکلاک کنید ببینید ایا می تونید انچه که در یک بازی انتظار دارید بر اورده می کند یا خیر

البته برای بازی کردن در 1920*1080 شما نیاز مند یک گرافیک قوی تر یا دستکاری ویندوز خود برای بالا بردن عملکرد هستید یا استفاده از درایور های دست کاری شده

موفق باشید

amirpcp30
30-10-10, 17:00
سلام
اگه باید دما برای هر هسته 70 باشه که خیلی کم میشه فک کنم بالای 3.5 نتونم اور کنم اما اگه دمای سی پی یو تا 70 فک کنم بتونم تا 3.8 روی همین دما نگهش دارم
در ضمن در بازی زیاد بالا نمیره چون زیاد کاری هم نمی کنه اما linx فقط 1 دقیقه کار کنه دما رو طوری بالا میبره که فک کنم دو تا بازی رو هم با هم بازی کنم اینقد نشه
گرافیکم گرمه و زیاد حال نمیده گرافیک اور کنم به همین دلیل بیخیالش شدم
tec فن نمی دونم چیه
گرافیکم در رزولوشن 1920 با بالاترین جزئیات تمام بازی ها رو خوب اجرا می کنه اما کلا گفتم که ببینم کدوم داره محدودیت ایجاد می کنه
دمای حالت معمولی 45 خوبه؟ (با فن خودش قبلا 55 بود)
در حالت لود خود سی پی یو 70 خوبه؟ ( که فک نکنم دمای هسته ها بالای 80 بره) البته قبلا دمای سی پی یو با هسته هاش فقط 3- درجه فرق می کرد اما الان اور کردم با این فن دمای سی پی یو با هسته هاش بیشتر شده
خب وقتی رم نمی تونه باید چیکار کنم؟ ضریب سی پی یو رو 22 بزارم؟ یا ضریب رمو کمتر کنم؟
ممنون

Moein
30-10-10, 17:19
در صورتی که می تونید ضریب سی پی یو رو افزایش بدید به 22 مشکلی ایجاد نمی کنه ولتاژ های شما برای فرکانس 4.2 تا 4.4 به صورت پایدار کافی هست و جواب کار شما را میده

amirpcp30
30-10-10, 21:45
سلام
خب من همون 4 رو پس خوبه دیگه برم چون زیاد هم هست بالاتر برم و الکی فشار بیارم
خب من ضریب رو 22 گذاشتم و blck رو 182در cpu-z هم نوشت 4002 اما my computer میزنه 3.8 چرا؟ یعنی ویندوز خودش میگه این 3.8 هست که میشه همون 21
ویندوزمم قاط زد الان گزاشتم ضریب رو 21 حالا cpu-z میگه بازم 22 هست
در ضمن با اینکه c1 رو فعال نگه داشتم اما ضریب ر حالت معمولش کم نمیشه
خب پس همون ضریب 21 بهتره؟
blck هم 182 جواب میده یکم بالاتر هم همین طور اما 190 یا 191 که بشه 4 جواب نمیده و ریست می کنه وقتی ویندوز میاد بالا (صفحه ی آبی) که باس رم هم میشه 1900
یعنی نمیشه کاری کرد که 50-60 تا باس بیشتر جواب بده؟ ولتاژ رو تا 1.8 هم بردم نشد در صورتی که 1820 یا یکم بالاترش رو با 1.6 ولت راحت کار می کنه
الان ضریب سی پی یو 21 و blck هم 182 هست ولتاژ رو هم اوردم پایین الان 1.275 هست که خیلی دما رو اورد پاینن این ولتاژ
رم هم ولتاژش 1.6 هست
بقیه ی ولتاژ ها رو چون نمی دونستم چی هستن دست نزدم
حالا چطوری تا 4 بیارمش؟
ممنون

Moein
30-10-10, 21:58
تایمینگ رم های شما چی هست الان؟

باید مشکل مال تایمینگ رم ها باشه دمای NB چطور هست؟

amirpcp30
31-10-10, 07:21
سلام
تامینگ رم هام در اصل 9 هست وقتی ضریب رو میزارم 10 و اور می کنم میشه 10 البه بعضی وقت ها هم دیدم که همون 9 می مونه
دمای nb رو من توی هیچ نرم افزاری ندیدم اگه منظورتون دمای مین هست که 57-58 هست با حالت معمولیش و اورکلاک نشده زیاد فرق نمی کنه

Moein
31-10-10, 11:29
نه دمای North bridge یکی از موثر ترین دما ها در اورکلاک پایدار هست شما می تونید دمای اون رو در بایوس در همون صفحه اصلی که 5 گزینه داره مشاهده کنید یا به قسمت کنترل دما ها یا ولتاژ ها رفته و انجا دما رو چک کنید رم شما یکم برای اورکلاک مشکل ایجاد می کنه در صورتی که می خواهید یک اورکلاک خوب و یک پرفورمنس عالی داشته باشید بهتره به فکر یک رم با تایمینگ پایین تر و فرکانس بالا تر باشید

amirpcp30
31-10-10, 12:07
سلام
من همون اول این رمو با تایمینگ 8 می خواستم بگیرم اما گیر نیومد برام با تایمینگ 9 فرستادند
حالا چیکار کنم؟

Moein
31-10-10, 13:06
خوب نگاه کنید در این صورت باید Divider رو شما روی 8 بگذارید یعنی 190در 8 ضرب میشه که مساوی میشه با 1520 و تایمینگ مثلا 8 ست کنید

amirpcp30
31-10-10, 13:26
سلام
میدونم
مین قبلیم رو هم همین طوری اور کردم 2 تا تایمینگ کم کردم و باس هم کمتر از چیزی بود که خود رم داشت
و چون تایمینگ رو پایین میزندم امتیازم در نرم افزار ها بهتر میشد از نظر سرعت
خب میتونم فک کنم با همون تایمینگ بالاتر 1900 رو ست کنم
اما خب تایمینگ بهتره یا باس؟ که همون طوری اقدام کنم
ممنون

amirpcp30
31-10-10, 14:05
فک کنم ما رم ها نیست
من ضریب رو گذاشتم روی 8 با تایمینگ 9 9 9 و جتی 10 10 10 هم نتوانست blck رو 191 بیاره بالا
ولتاژ سی پی یو رو 1.275 قبلا بود الان گذاشتم 1.300 اما بازم نشد
فک کنم کشل از یک چیز دیگس
در ضمن من همش ضریب سی پی یو رو میزارم 21 اما توی xpu-z همیشه میزنه 22 چرا؟ و با blck رو که میزارم 181 به جای 3.8 همش مینویسه 4 در مواقع بیکاری هم کم نمیشه البته c1 رو دیگه غیر فعال کردم
سپاس

Moein
31-10-10, 21:11
فکر کنم Turbo فعال هست به همین دلیل ضریب رو 22 می کنه

شما کمی VTT رو افزایش بدید به طور مثال 1.32 کنید ببینید تفاوتی در کار حس می کنید

amirpcp30
31-10-10, 21:26
اره توربو فعاله
پس اونم غیر فعال می کنم
فک کنم غیر فعال بشه بتونم 191 بزارم چون اینطور معلومه رم مشکل نداشت
ممنون

amirpcp30
01-11-10, 09:20
توربو رو غیر فعال کردم دیگه 22 نمیشه
و vtt 1.32 گذاشتم
blck رو 191 گذاشتم
ضریب رو 1 بار با 10 و یک بار با 8 امتحان کردم اما بازم صفحه ی آبی میاد
مشکل چیه؟
ممنون

Moein
01-11-10, 10:53
یک سوال ضریب Uncore رو کم کردید یا خیر؟

amirpcp30
01-11-10, 11:37
همون 20 هست من هر چی گفتید همون رو انجام دادم به چیزی دست نزدم هر چی هم دست زدم در پست های قبلی گفتم که فقط ولتاژ پردازنده بود و رم و دیگر هیج

Moein
01-11-10, 12:33
والا باید بشینید و تک تک گزینه ها رو تست کنید ببینید مشکل از کجاست

پیشنهاد می کنم ضریب پردازنده رو روی 16 بگذارید و بعد BCLK رو روی 200 تنظیم کنید ببینید درون ویندوز میره یا خیر

و کلا در صورتی که ضریب پردازنده شما روی 21 هست یک بار 195 رو امتحان کنید ببینید می تونید وارد ویندوز شوید یا نه

amirpcp30
01-11-10, 13:37
پیشنهاد می کنم ضریب پردازنده رو روی 16 بگذارید و بعد BCLK رو روی 200 تنظیم کنید ببینید درون ویندوز میره یا خیر
ضریب رم رو هم گذاشته بودم روی 8 اما نشد

و کلا در صورتی که ضریب پردازنده شما روی 21 هست یک بار 195 رو امتحان کنید ببینید می تونید وارد ویندوز شوید یا نه
این هم ضریب رم روی 8 بود اما بازم نشد

اون uncore چی بود؟ باید کم کنم؟
ممنون

Moein
01-11-10, 13:39
NB frequency هست والا بایوس رو اپ دیت کنید نمی دونم این مشکل اصولا مال رم هست یا مشکل فرکانس Uncore که با کمی ولتاژ یا اصولا کمی بالا و پایین کردن حل میشه

شما در کدوم شهر هستید؟

amirpcp30
01-11-10, 14:02
این مین به این جدیدی مگه بایوس جدید هم براش زدن؟ الان توی بایوس زده بایوسش مال 5-6 ماه پیش هست
کرمانم
مین من x58A-ud3r هست

amirpcp30
01-11-10, 14:10
طبق چیزی که اینجا نوشته بایوس جدید هست مال 3 ماه پیشه:
اما از منم مثل همین باید باشه چون نوشته usb 3 ساپورت می کنه این بایوس جدید

Moein
01-11-10, 22:39
می تونید یک عکس از نرم افزار سی پی یو زی از تب مادربورد بگذارید در اونجا ورژن بایوس رو نوشته و به راحتی می تونید تاریخ بایوس خود رو چک کنید

این لینکی که گذاشته اید مربوط به مادربورد با نسخه دوم هست ایا مادربورد شما نسخه دوم هست یا اول؟

amirpcp30
02-11-10, 06:09
نمی دونم اوله یا دوم ولی فک کنم دوم باشه
توی سی پی یو زد نوشته FA و تاریخ هم 2010/4/20

Moein
02-11-10, 13:21
شما بایوس F6 رو نصب کن

amirpcp30
02-11-10, 15:38
سلام
اون لینکی که قبلا داده بودم مال ورژن 1 بود :
اما از من ورژن 2 هست که اینه:
اینو از تاریخ بایوس فهمیدم و ورژنش چون اینجا هم همون طور گفتم نوشته FA اما در ورژن یک گفته f1 تا g6
خب FB رو نصب کنم؟ مگه فرقی هم می کنه؟ چون خود سایت گفهت فقط این تفاوت ها رو کرده:
Enhance CPU, DDR, PCIex16/x8 compatibility
USB3.0 chip legacy support
Enhanced SATA3 RAID mode
ممنون

Moein
02-11-10, 19:18
نگاه کن دوست عزیز ما می خواهیم کاری کنیم که شما بتونید BCLK 191 رو رد کنید هیج کسی جز شما در اونجا به سیستم دست رسی نداره وقتی شما می گید همه گزینه ها رو تست کردید و در بایوس خود تمامی ستینگ رو بالا و پایین کردید پس ادم به تمامی گزینه ها روجوع می کنه

به شما پیشنهاد می کنم که با برنامه Easy Tune هم درون ویندوز کار کنید چون می تونه به شما کمک کنه

به هر حال این تمامی کمکی هست که من می تونم از راه دور به شما بکنم

amirpcp30
02-11-10, 20:09
خیلی خیلی از لطفتون ممنونم
بله من همه رو تست کردم اما چند تا رو اشتباه یعنی ویندوز مشکل داشت و ریست میشد من فک می کردم مال اونها هست
فقط یک چیز می مونه که راحت بشه تست کرد
شما اگه میشه بگید کدوم ولتاژ ها رو حداکثر روی کدوم بزارم که من با اونا تست کنم چون خیلی ها رو نمی دونم برای چی هستن
ممنون

amirpcp30
04-11-10, 20:51
سلام
من نمی دونم کلا مشکل از چی بود ولی بایوس رو دیفالت کردم کارم راه افتاد
من ولتاژ ها رو همون طور که عکس داده بودین گذاشتم
bclk رو هم 191 و ضریب 21 و...
اما رم...
من رم رو ضریبش رو گذاشتم 10 که میشد 1910 و تایمینگ ها رو 10 13 13 31 گذاشتم که در ویندوز باهاش میاد بالا
یک بار هم ضریب رو گذاشتم 8 که میشه 1528 و تایمینگ 7 8 8 22 که ویندوز میاد بالا
حالا کدوم بهتره؟ قبلا هم اور کرده بودم سیستم قبلیم رو رم رو کمتر از حد خودش کرده بودم عوضش تایمینگ رو خیلی کمتر کردم که تاثیر زیادی داشت
فرمولی چیزی برای اینکه مطمعن بشم هم داره؟
خب حالا ولتاژ ها رو کم کنم تا جایی که ناپایدار بشه و کمترین ولتاژ پایدار رو انتخاب کنم؟
ممنون از کمکهاتون
سپاس

amirpcp30
08-11-10, 15:15
سلام
من الان چند روزی هست دارم با سیستم ور می رم ببینم چطوری میشه سی پی یو رو تا 4 اور کنم و بالاخره یک جورایی شد و اومدم اینجا همشونو بگم شاید بدرد کسی بخوره
من اول سی پی یو رو تا 3.8 بردم البته با این ولتاژ ها:
cpu vcore:1.35
cpu pll:1.7
qpi:1.3
ioh core:1.2
dram voltege:1.7
ضریب ها:
cpu ratio:21
bclk:182
ram ratio:10
spd:1820
timing:9.9.9.24
qpi:36
uncore:20
خب بعد هر کار کردم با فعال بودن توربو و یا با ضریب 22 برای سی پی یو 4 میشد البته در ویندوز مینویسه 3.8
بعد هم می خواستم bclk رو 191 بزارم که با ضریب 21 همون 4 باشه اما ویندوز بالا نمیامد
با کم کردن ضریب uncore به 18 بالا میامد و در تست با linx هم مشکلی نداشت (با 19 یکم مشکل داره)
در ضمن برای bclk 191 تایمینگ بیشتر یا ولتاژ بیشتر و یا ضریب پایین تر برای رم باید ست می شد که این کار رو هم کردم
خب در مورد تایمینگ رم اینطور که من می دونم باس مثلا باس 1600 با رم باس 1333 در صورتی که رم اولی تایمینگش یکی بالاتر از دومی باشه مساوی هستند به همین دلیل هم تایمینگ ها رو کم کردم تا اینکه باس رو بالا ببرم این یعنی اینکه اگه باس بشه 1910 و تایمینگ 9.9.9.24 باشه از تایمینگ هایی و باسی که پایین میگم بازم کمتر میشه
تایمینگ رمم رو گذاشتم روی 7.7.7.20 و باسش هم شد 1528 که با ولتاژ 1.840 پایدار شد و ولتاژ کمتر یکم مشکل ایجاد می کنه
ولتاژ رم در حالت دیفالت 1.500 زده بود اما این رم داخل cpu-z نوشته روی 1600 که ست میشه اتوماتیک ولتاژ میره روی 1.65 و برای 1.066 باید 1.500 باشه که با این تایمینگ 0.19 تا ولتاژ اضافه داده شد
ولتاژ ioh core رو هم گذاشتم رو دوباره کم کردم و 1.100 گذاشتم که دیفالتش هست و به ولتاژ نیاز نداشت و پایدار بود (پایین تر از ولتاژ دیفالت امتحان نکردم)
ولتاژ cpu pll هم 1.800 گذاشتم که دیفالتش هست و پایدار هست (پایین تر از این مثلا 1.700 ناپایدار میشه)
ولتاژ qpi هم 1.200 دیفالتش بود اما یکم ناپایداری ایجاد می کردم که با 1.220 پایدار شد
ولتاژ هسته ی سی پی یو هم 1.281 کمترین حدی بود که میشد پایدار کرد که البته ولتاژ دیفالت 1.250 هست
گزینه ی perfomace enhance رو از روی turbo بردارشتم و روی استاندارد گذاشتم که داخل بایوس خودش توضیح داده بود که بعد اور باید این کار انجام بشه
pci e هم روی 100 گذاشتم و از روی اتوماتیک برداشتم که تغییر نده و به گرافیک اسیبی وارد نشه
اما این ها در صورتی پایدار هستند که توربو غیر فعال باشد
c1 و eist فعال هستند
در کل الان شد اینا:
cpu vcore:1.281
cpu pll:1.8
qpi:1.22
ioh core:1.1
dram voltege:1.84
ضریب ها:
cpu ratio:21
bclk:191
ram ratio:8
spd:1528
timing:7.7.7.20
qpi:36
uncore:18
البته نمی دونم شاید بعضی ولتاژ ها زیاد باشند و یا اشتباها چیزی رو کم و زیاد کردم
با سپاس

amirpcp30
08-11-10, 15:32
خب توضیحات کارایی که کردم رو نوشتم بالا
حالا چند تا سوال دارم:(همون طور که گفتین من خودم تست ها رو گرفتم و فقط سوالایی که دارم رو میپرسم)
1-من تمام تست ها رو با linx گرفتم که دما رو فوق العاده افزایش میده طوری که دمای سی پی یو در 3 دقیقه به 75 و دمای هسته ها به 95 میرسه می خواستم اگه میشه بهترین نرم افزار تست از سی پی یو و رم رو بهم معرفی کنید ببینم آخرین حد دما چنده و کاملا پایدار هست یا نه
2-ولتاژ cpu pll برای چی هست؟
3-ولتاژ cpu pll دیفالتش چنده؟ چون خودش زده بود 1.800 اما شما گفتین بزارم 1.700 برای اور
4-ولتاژ ioh core برای چی هست؟
5-qpi مین من 6.4 هست یعنی سی پی یو 980 رو ساپورت می کنه اما پس چرا باید ولتاژ رو 0.02 بالا ببرم؟ مگه وقتی 980 ببندم روش خودش ولتاژ رو میبره بالا
6-گزینه ی perfomance enhance به چه درد می خوره؟
7- uncore رو 18 گذاشتم یعنی 2 تا کمتر کردم مشکلی پیش نمیاد؟ برای چی هست؟ ولتاژش کدومه که اینو بشه 20 گذاشت؟
8-من وقتی سیستم رو روشن می کنم (ریست نه) چند بار انگار خودش داره سیستم رو ریست می کنه بعد میاد بالا این مشکل چیه؟ چیکار کنم حل بشه؟به هارد ضربه میزنه؟
9-چطوری میشه توبو هم فعال کرد؟ الان فعال کنم ناپایداری ایجاد می کنه کدوم ولتاز رو باید زیاد یا کم کنم؟
ببخشید خیلی سوالام زیاد شدن لطفا هر کدومو که بلدین جواب بدین بعضی سوالام مثل 8 خیلی محتاج جوابشون هستم
بازم ممنون از اینکه همیشه راهنماییم کردید

Moein
11-11-10, 12:40
با سلام شرمنده هستم این مدت کمتر به فروم سر زدم و تاپیک شما رو هم ندیدم

1
-من تمام تست ها رو با linx گرفتم که دما رو فوق العاده افزایش میده طوری که دمای سی پی یو در 3 دقیقه به 75 و دمای هسته ها به 95 میرسه می خواستم اگه میشه بهترین نرم افزار تست از سی پی یو و رم رو بهم معرفی کنید ببینم آخرین حد دما چنده و کاملا پایدار هست یا نه

نگاه کن دوست عزیز شما هیچ نرم افزاری رو نمی تونید به این اسم ازش استفاده کنید که اگر پاس کرد سیستم شما پایدار هست ممکن هست شما 20 ساعت یک نرم افزار لود رو ران کنید اما به محض اینکه یک برنامه که اصلا لودی نداره رو باز کنید و سیستم ریستارت کنه

من به شما Prime 95 رو پیشنهاد می دم چون تقریبا نرم افزاری هست که سیستم رو با توجه به حال خودش کار می کنه

3-
ولتاژ cpu pll دیفالتش چنده؟ چون خودش زده بود 1.800 اما شما گفتین بزارم 1.700 برای اور

این مقدار به صورت پایه 1.8 در نظر گرفته شده برای کنترل راحت تر دما این میزان رو در صورتی که شما کمتر کنید بهتر هست البته این به تجربه هست
4
-ولتاژ ioh core برای چی هست؟
مربوط به ولتاژ NB هست یا همون NB Voltage نامیده می شود
5
-qpi مین من 6.4 هست یعنی سی پی یو 980 رو ساپورت می کنه اما پس چرا باید ولتاژ رو 0.02 بالا ببرم؟ مگه وقتی 980 ببندم روش خودش ولتاژ رو میبره بالا

چه کسی گفته باید ولتاژ رو ببرید بالا؟ هر سی پی یو با توجه به مشخصات داخلی اون چیپ تنظیماتش معلوم می شه یعنی به صورت پیش فرض برای هر سی پی یو یک سری تنظیمات هست به همین دلیل هست که شما هنگامی که مادربورد رو Clear Cmos می کنید سیستم بالا میاد و از تنظیمات پیش فرض استفاده می کند

7
- uncore رو 18 گذاشتم یعنی 2 تا کمتر کردم مشکلی پیش نمیاد؟ برای چی هست؟ ولتاژش کدومه که اینو بشه 20 گذاشت؟

Uncore به دو پارامتر بسته داره یکی Nb voltage هست و دیگری Vtt هست که شما با تنظیم این گزینه ها و بسته به سی پی یو تون می تونید این عدد رو افزایش یا کاهش بدید اما از قاعده دو برابر و بیشتر پیروی می کند

8-من وقتی سیستم رو روشن می کنم (ریست نه) چند بار انگار خودش داره سیستم رو ریست می کنه بعد میاد بالا این مشکل چیه؟ چیکار کنم حل بشه؟به هارد ضربه میزنه؟
مادربورد چند بار سیستم رو بوت می کند تا در صورتی که ایرادی در سیستم داشته باشه Overclocking fail بشه و در صورتی که مشکل نداشته باشه بالا میاد این یک موضوع معمول در مادربورد های گیگا بایت هست و جز خوبی ها حساب می شود

9-چطوری میشه توبو هم فعال کرد؟ الان فعال کنم ناپایداری ایجاد می کنه کدوم ولتاز رو باید زیاد یا کم کنم؟

منظور شما از Turbo ضریب 22 هست؟ در صورتی که شما می خواهید با ضریب 22 وارد ویندوز شوید کافی هست اون ضریب رو د ر multi قرار دهید و ولتاژ سی پی یو رو افزایش دهید البته در اورکلاک نکته مهم چیپی هست که شما دارید با اون کار می کنید باید چیپ توانایی اون کاری که شما می خواهید انجام بدید رو داشته باشه

امیدوارم سوالی رو جا ننداخته باشم توی مانیتور 10 اینچ فقط نشانه موس معلومه

در صورتی که سوالی رو فراموش کردم بگید تا مجددا پاسخ دهم

amirpcp30
11-11-10, 14:29
سلام

با سلام شرمنده هستم این مدت کمتر به فروم سر زدم و تاپیک شما رو هم ندیدم
خواهش می کنم لطف میک نید که جواب میدید

نگاه کن دوست عزیز شما هیچ نرم افزاری رو نمی تونید به این اسم ازش استفاده کنید که اگر پاس کرد سیستم شما پایدار هست ممکن هست شما 20 ساعت یک نرم افزار لود رو ران کنید اما به محض اینکه یک برنامه که اصلا لودی نداره رو باز کنید و سیستم ریستارت کنه
ولی linx واقعا فشارش زیاده ها نمی دونم شما امتجان کردید یا نه اگه نه جتما امتجانش کنید لینکشو هم خواستید بهتون بدم

این مقدار به صورت پایه 1.8 در نظر گرفته شده برای کنترل راحت تر دما این میزان رو در صورتی که شما کمتر کنید بهتر هست البته این به تجربه هست
ولتاژ پایه وقتی 1.8 هست پس استادنداردش هم همینه دیگه پایین ترش ناپایداری ایجاد می کنه منظورم 1.7 هست

مربوط به ولتاژ NB هست یا همون NB Voltage نامیده می شود
یعنی چیپ مین؟

چه کسی گفته باید ولتاژ رو ببرید بالا؟ هر سی پی یو با توجه به مشخصات داخلی اون چیپ تنظیماتش معلوم می شه یعنی به صورت پیش فرض برای هر سی پی یو یک سری تنظیمات هست به همین دلیل هست که شما هنگامی که مادربورد رو Clear Cmos می کنید سیستم بالا میاد و از تنظیمات پیش فرض استفاده می کند
برای 980 کلی گفتم اما در مورد ولتاژش 1.220 هست که اصلش 1.200 هست یعنی زیاد گذاشتم ولتاژ ها رو؟

Uncore به دو پارامتر بسته داره یکی Nb voltage هست و دیگری Vtt هست که شما با تنظیم این گزینه ها و بسته به سی پی یو تون می تونید این عدد رو افزایش یا کاهش بدید اما از قاعده دو برابر و بیشتر پیروی می کند
خب باید همون 20 باشه؟ کمترش سرعت رو هم کاهش می ده؟ زیاد باشه دما رو فزاریش میده؟

مادربورد چند بار سیستم رو بوت می کند تا در صورتی که ایرادی در سیستم داشته باشه Overclocking fail بشه و در صورتی که مشکل نداشته باشه بالا میاد این یک موضوع معمول در مادربورد های گیگا بایت هست و جز خوبی ها حساب می شود
خب همیشه این کار رو می کنه مگه به هارد ضربه نمی زنه؟

منظور شما از Turbo ضریب 22 هست؟ در صورتی که شما می خواهید با ضریب 22 وارد ویندوز شوید کافی هست اون ضریب رو د ر multi قرار دهید و ولتاژ سی پی یو رو افزایش دهید البته در اورکلاک نکته مهم چیپی هست که شما دارید با اون کار می کنید باید چیپ توانایی اون کاری که شما می خواهید انجام بدید رو داشته باشه
بله منظورم ضریب 22 هست یعنی مثل قبل می خواهم توربو روشن باشه
با ولتاژ سی پی یو حل نشد و بازم ناپایداره

امیدوارم سوالی رو جا ننداخته باشم توی مانیتور 10 اینچ فقط نشانه موس معلومه

در صورتی که سوالی رو فراموش کردم بگید تا مجددا پاسخ دهم
ببخشید این فک کنم جا موند

ممنون

Moein
12-11-10, 22:08
سوالی که چا موند در صورت فعال بودنش باعث افزایش کارایی در حالت 2 بعدی می شود

من هیچ گاه اورکلاک برای پایداری انجام ندادم و برای سیستم خونه هم اورکلاک نمی کنم تنها سیستم هایی که مربوط به تست میشه رو اورکلاک می کنم پس استیبل شدنش با تست های که انجام می دم مهم هست نه با تست هایی مثل Linx

ولتاژ شما بسته به چیپی هست که استفاده می کنید واسه 2 تا چیپ با یک بچ نامبر هم متفاوت هست و باید تست بشه تا معلوم بشه

amirpcp30
13-11-10, 13:20
ممنون بازم جواب دادید اما یکی دوتا جا موند باز و یکی رو کامل نفهمیدم

سوالی که چا موند در صورت فعال بودنش باعث افزایش کارایی در حالت 2 بعدی می شود
منظورتون در ویندوزه یا کارایی مثل فتوشاپ؟ کلا بزارمش روی turbo ؟ xterme چی؟
در مورد bn اینو جواب ندادید:

یعنی چیپ مین؟
در مورد uncore این رو جواب ندادید:

خب باید همون 20 باشه؟ کمترش سرعت رو هم کاهش می ده؟ زیاد باشه دما رو فزاریش میده؟
در مورد ریست شدن:

خب همیشه این کار رو می کنه مگه به هارد ضربه نمی زنه؟
در ضمن نگفتید چطوری میشه توربو رو فعال کرد که پایدار باشه؟
در مورد ولتاژ ها خوب گذاشتم هیچ کدوم کم و زیاد نیست؟
ممنون

amirpcp30
16-02-11, 18:36
سلام
یک مشکل در مورد اور
من الان اورم 3.8 هست با توربو روشن وقتی فایل ویدوئویی تبدیل می کنم (با jetaudio) اگه مثلا بازی هم باهاش بکنم بعد فایل که تبدیل شد رو باز کنم میبینم صدا و تصویر از هم فاصله دارند و هماهنگ نیستند یعنی کلا وقتی فایل تبدیل میشه کار سنگینی نباید بکنم این به چه دلیل هست؟
سپاس

ViViD
16-02-11, 21:19
کلاً قضیه کانورت کردن و تبدیل فرمتها یا به اصطلاح رندرینگ میزان زیادی از حجم پردازنده هارد و رم رو اشغال میکنه بهمین خاطر سرعت انجام عملیات دیگر کاهش پیدا میکنه

amirpcp30
17-02-11, 07:56
سلام
ممنون جواب دادید ولی منظورم یک چیز دیگه بود
این سی پی یو وقتی تبدیل می کنه فقط 50 درصد کار می کنه و اگه همراهش بازی هم بکنم اینقدر قدرت داره که بتونه هر دو رو با هم اجرا کنه سرعت هم کم نمیشه فقط مشکل اینه که وقتی تبدیل میشه بعد که فایل رو باز می کنم میبینم درست تبدیل نشده صدا و تصویر با هم هماهنگ نیستند
ممنون میشم راهنمایی کنید
سپاس

mohamad70
17-02-11, 09:45
سلام
ممنون جواب دادید ولی منظورم یک چیز دیگه بود
این سی پی یو وقتی تبدیل می کنه فقط 50 درصد کار می کنه و اگه همراهش بازی هم بکنم اینقدر قدرت داره که بتونه هر دو رو با هم اجرا کنه سرعت هم کم نمیشه فقط مشکل اینه که وقتی تبدیل میشه بعد که فایل رو باز می کنم میبینم درست تبدیل نشده صدا و تصویر با هم هماهنگ نیستند
ممنون میشم راهنمایی کنید
سپاس

این اتفاق فقط در زمانی که شما بازی میکنید می افته ؟

amirpcp30
17-02-11, 10:56
فقط بازی نه کلا هر کاری که به سی پی یو فشار بیاره