PDA

مشاهده نسخه کامل : ولتاژ زیادی برای هسته کارت گرافیک!

N0m@d
13-10-10, 21:27
سلام به همگی دوستان،:give_rose:

چند وقته به یه مشکل عجیب برخوردم، خودم چیزی به ذهنم نرسید گفتم تو فروم مطرح کنم شاید دوستان قبلا برخورده باشن یا نظری داشته باشن...

من دوتا کارت گرافیک Sap HD 5850 کراس فایر دارم...بایوس HD 5870 اسوس براش ریختم با فرکانس ها و ولتاژ های مود شده و چون تنظیم دور فن بایوس درست کار نمی کنه از فن کنترلر MSI Afterburner براشون استفاده می کنم

حالا مساله اینجاس که چند وقته گاهی اوقات (نه همیشه) وقتی از گیم بیرون میام می بینم ولتاژ یکی از کارت ها (کاملا رندم بعضی وقتها اولی بعضی وقتها دومی) وحشتناک بالا ست شده و اصلا اون چیزی که من براش مشخص کردم نیست... من خودم برای 2D 0.85v و 3D 1.2v ست کردم ولی وقتی میام بیرون می بینم MSI ولتاژ 2D 0.765 و 3D 1.65v ست کرده...:1. (34):

اول فکر کردم باگه و ولتاژ اصلی این نیست ولی بعد که دور فن بالاتر و دمای بالاتر و همینطور از توی GPU-Z مانیتور کردم دیدم نه مثکه جدی جدی به کارت 1.65 ولت میده در صورتی که هیچ کجای این بایوسی که من نوشتم بالاتر از 1.2 ولت نیست!!!:1. (27):

با بایوس ریفرنس خودش و فرکانس های پایینتر و همینطور ولتاژ پایینتر هم تست کردم بازم اینطوری میشه!

کسی میدونه مشکل از کجاس؟!

nima_hl
13-10-10, 22:20
سلام به همگی دوستان،:give_rose:

چند وقته به یه مشکل عجیب برخوردم، خودم چیزی به ذهنم نرسید گفتم تو فروم مطرح کنم شاید دوستان قبلا برخورده باشن یا نظری داشته باشن...

من دوتا کارت گرافیک Sap HD 5850 کراس فایر دارم...بایوس HD 5870 اسوس براش ریختم با فرکانس ها و ولتاژ های مود شده و چون تنظیم دور فن بایوس درست کار نمی کنه از فن کنترلر MSI Afterburner براشون استفاده می کنم

حالا مساله اینجاس که چند وقته گاهی اوقات (نه همیشه) وقتی از گیم بیرون میام می بینم ولتاژ یکی از کارت ها (کاملا رندم بعضی وقتها اولی بعضی وقتها دومی) وحشتناک بالا ست شده و اصلا اون چیزی که من براش مشخص کردم نیست... من خودم برای 2D 0.85v و 3D 1.2v ست کردم ولی وقتی میام بیرون می بینم MSI ولتاژ 2D 0.765 و 3D 1.65v ست کرده...:1. (34):

اول فکر کردم باگه و ولتاژ اصلی این نیست ولی بعد که دور فن بالاتر و دمای بالاتر و همینطور از توی GPU-Z مانیتور کردم دیدم نه مثکه جدی جدی به کارت 1.65 ولت میده در صورتی که هیچ کجای این بایوسی که من نوشتم بالاتر از 1.2 ولت نیست!!!:1. (27):

با بایوس ریفرنس خودش و فرکانس های پایینتر و همینطور ولتاژ پایینتر هم تست کردم بازم اینطوری میشه!

کسی میدونه مشکل از کجاس؟!

سلام نماد جان

والا من نمیدونم مشکلت از کجاست ولی یه چیزی که میدونم اینه که اگر 1 ثانیه ولتاژ 1.65 ولت به gpu برسه در جا میسوزه

گمان میکنم این یه باگ از برنامه مانیتورت باشه چون تا اونجا که میدونم شما نمیتونید این ولتاژ رو با بیوس مود به gpu اعمال کنید

N0m@d
13-10-10, 22:56
سلام نماد جان

والا من نمیدونم مشکلت از کجاست ولی یه چیزی که میدونم اینه که اگر 1 ثانیه ولتاژ 1.65 ولت به gpu برسه در جا میسوزه

گمان میکنم این یه باگ از برنامه مانیتورت باشه چون تا اونجا که میدونم شما نمیتونید این ولتاژ رو با بیوس مود به gpu اعمال کنید

سلام نیما جان:give_rose:

والا خودم هم شک دارم چون تفاوت دمای کارت دوم با اولی 5-6 درجه بود اگر میخواست انقدر بده باید 30 درجه میشد اما اینکه تو یه ثانیه میسوزه خیالت راحت این ATI اعوجوبه ای زده واسه خودش من یه بار اومدم بایوس نوشتم ولتاژ رو میخواستم 1.18 بدم اشتباهی دستم درست روی 1 نرفته بود 1.8 نوشته شده بود اونجا فلش کردم اومدم بالا دیدم دمای Idle روی 60 درجه هست مانیتور کردم دیدم 1.8 ست شده سریع بایوس رو درست کردم دوباره فلش کردم فکر کنم یه 1 دقیقه بیشتر شد:lol:

ولی مساله اینجاس که چطور دمای کارت دوم که همیشه 2 درجه زیر کارت اول بود حالا 5 درجه بالاتر شده؟؟؟:1. (27)::1. (27):

جالبه برای 2D من تست کردم کارت دومی زیر 0.825 تصویر نمیده بعد این چطوری 0.765 زده:1. (38):

Mahdi_Moosavi
13-10-10, 23:12
باگ های مانیتورینگ تو این شرایط کم پیش نمیاد .... پیشنهاد می کنم با استفاده ولت متر تست کنید.

شما می تونستید با استفاده از همون MSI Afterburner هم اورکلاک کنید کارتتون رو ، چرا Bios رو تغییر دادید ؟

N0m@d
13-10-10, 23:49
باگ های مانیتورینگ تو این شرایط کم پیش نمیاد .... پیشنهاد می کنم با استفاده ولت متر تست کنید.

شما می تونستید با استفاده از همون MSI Afterburner هم اورکلاک کنید کارتتون رو ، چرا Bios رو تغییر دادید ؟

سلام آقا مهدی
راستش من مجبور بودم بایوس رو دست کاری کنم چون بایوس سفایر UperLimit رو برای هسته 775 گذاشته بود...کلا چه برای CPU چه برای VGA علاقه ای به نرم افزار ندارم بایوس بنظرم راحتتر و پایدارتره
در مورد مانیتورینگ هم حق با شماست باید با ولت متر تست کنم تا مطمئن بشم

JEskandari
14-10-10, 12:09
یک نسخه 2.01 از MSI AfterBurner اومده با اونهم تست کنید ببینید چی میشه
راستی شما اگه میشد فقط Upper Limit را بالا میبردید نه اینکه اورکلاک را از توی
بیوس انجام میدادید . من خودم هم همین کار را کردم روی GTX460 که دارم
Upper limit را از توی بیوس از 1.087 به 1.212 تغییر دادم ولی اورکلاک اصلی را از توی
Afterburner انجام دادم اینجوری هم امن تر و هم راحت تر هستش

MR TASH
13-12-10, 10:25
اخرش با این کارها گرافیک را دود میکنید . فکر میکنم به علت پردازش بالا و سنگین گرافیکها، سیستم مجبور میشه برای کارکرد بهتر ولتاژ رو بالا ببره و خارج از رندم کاری فعالیت کنه. راستش من فکر میکنم کار با برنامه برای مادربردهای پیشرفته خیلی عاقلانه تر باشه تا کار با بایوس چون ضریب خطرش پایین تره. خب کار با بایوس خیلی حرفه ای تره و باید خارج از امر گرافیکها تمام سیستم را درست اماده سازی کرد تا بهینه کار کنه و کوچکترین اشتباه بزرگترین اشتباه خواهد بود . البته شما استاد ما هستی