PDA

مشاهده نسخه کامل : یک تجربه ی بد از گارانتی سازگار

sAsAn.K
12-10-10, 09:42
سلام .
این جریانی که میگم برای خودم همین چند روز اخیر اتفاق افتاده و گفتم
برای دوستان بگم که بدونن .

من اصفهان هستم ، یه لپ تاپ Acer Aspire Timeline 4820T از طیف رایانه که
یکی از نمایندگی های تهران سازگار هستش خریدم ، اونا با تیپاکس برام
فرستادنش اصفهان ، گرون هم بهم دادن ، دقیقا 1 میلیون تومن .

طیف رایانه به من گفت که بسته رو باز می کنن و تستش می کنن که مشکلی
نداشته باشه ! وقت گفتم آک میخوام گفتن اگه آک فرستادیم و مشکل داشت گردن
خودتون و منم اجبارا قبول کردم .
بعد از اینکه به مکافات رسید دست ما بسته ( تیپاکس نمی آورد دم خونمون )،
بسته رو باز کردم ، لپ تاپ آک به نظر میومد از نظر ظاهری .
کیبور این دستگاه از جنس نرمی هستش ، من دیدم انگار خیلی وله و دقیقا
بسته نیست ، طوری که اگه با دست روش فشار می آوردی بالا پایین میرفت !
بعدا وقتی از گارانتی اومد دیدم درست شده !
حالا بریم سر مشکلی که بخاطرش لپ تاپ 10 دقیقه کار کرده رفت گارانتی ! ،
اسپیکر سمت راست دستگاه کار نمی کرد ! شما خودتون قضاوت کنید ، چرا باید
لپ تاپ نو سیم اسپیکر سمت راستش قطعی داشته باشه ؟! مگه اینا از کارخونه
نمیاد بیرون ؟ کارخونه با سیم قطع شده میده ؟! با کیبورده درست جا نرفته
میده ؟!
خلاصه ما لپ تاپو بردیم گارانتی و بعد از 8 روز دوندگی برای اینکه لپ
تاپمو برام عوض کنن ، به بنده خبر داده شد که اسپیکره دستگاه تعویض میشه
، نه خود دستگاه !
من همه جا زنگ زم و اعتراض کردم برای اینکه لپ تاپ من باید عوض شه نه
تعمیر ، چون 10 مین بیشتر باش کار نکردم ، اما متاسفانه نه گارانتی های
اصفهان و تهران سازگار و نه فروشگاهی که ازش خریدم کاری برای من انجام
ندادن .
این اسپیکر جدیدیم که برام گذاشتن صداش کمتر از اسپیکر سمت چپ دستگاهه (
به طور محسوس ! )

الان من موندمو این لپ تاپ که 1 میلیون پول بابتش دادم ، و درش باز شده و
اسپیکرش عوض شده !

جریان این پشتیبانی و گارانتی خیلی ضعیف رو برای همه شما گفتم که هم
مسئولین سازگار یه فکری برای من بکنن و هم بعضی ها یادشون باشه که موقع
خرید به همه چی دقت کنن و بعد بخرن .

در آخر هم باز هم متاسفم برای بعضی ها که اصلا پشتیبانی نکردن از مشکل من ...

این هم شماره RMA من ، همچنان منتظرم برای نشان دادن عکس العمل از گارانتی سازگار :

512692

amir.45
12-10-10, 12:19
دیگه وقتی سازگار اینه از گارانتی های دیگه نیمشه توقعی داشت!!!!!!!!!

واقعا متاسفم که تو یه مملکت بی در و پیکر زندگی میکنم!!!

Pami
12-10-10, 12:33
مدلی که ساسان جان خریدن رو من پیشنهاد دادم بهشون به عنوان یه 14 اینچی سبک با شارژ باتری بالا و کاملا شیک .
ولی خب یه نکته ای رو همینجا به همه کسانی که میخوان لپ تاپ بخرن بگم که هیچوقت لپ تاپ رو غیر حضوری و اینترنتی نخرید ، ساسان جان به شما گفتم پاشو یه سر بیا تهران حضوری خرید کن بعدش برگرد اصفهان .
بسته لپ تاپ رو هم هیچ موقع بازشده تحویل نگیرید ، یعنی چی باز کنیم تست کنیم ؟ دلیلی برای اینکار وجود نداره ، وقتی باز میکنن برای تست کردن پس حتما سالم بوده که برای شما فرستادن ، پس نباید اسپیکرش خراب بوده باشه ، با این اوصاف باید دستگاه تعویض میشده از طرف خود فروشنده که برای خودش تست کرده ، البته مرکز گارانتی هم منطقی حرف میزنه ، شما باید در حین خرید دستگاه رو چک کنین کامل و بعد تحویل بگیرین ( برای نیاز به تعویض دستگاه )
راستی قیمتی که خریدی 1 میلیون قیمت درست دستگاه بوده ساسان جان ، تازه شما تو اوج بالا رفتن قیمت ارز این قیمت خریدی

ولی خب شانس شما اینطوری بود و من خودم ناراحت شدم دیدم اینطوری شد ، به هر حال مبارکت باشه

لپ تاپی که بهت معرفی کردم رو بهت گفتم ، تو خود پاییتخت پیش پسر عموهام که یکی از بهترین تعمیرکننده های لپ تاپ هستن کلا 3 تا آورده بودن برای تعمیر ، یکی اش هم گفتم یکی از کلید های کیبورد از جا در اومده بود که مشکل جدی حساب نمیشه .

حالا با خود لپ تاپ کار کردی راضی هستی یا نه ؟

sAsAn.K
12-10-10, 15:13
پیام جان درست ، ولی گارانتی بی تقصیر نیست ، به هر حال هر چه قدرم نماینده ای که من ازش خریدم آدم درستی نباشه ، باید خود سازگار جواب پس بده در مورد مشکل لپ تاپ نو ! درست نیست ؟ نباید اسپیکرشو عوض کنه اونم اسپیکری که در حد مال خود دستگاه نیست .

به هر حال چیزی به غیر از تعویض لپ تاپ منو راضی نمی کنه ، منطقیشم همینه ، من درخواست غیر منطقی ای ندارم ، اگر از خود Acer خریده بودم به نظرتون اینطوری می کرد باهام ؟! حالا فروشنش هر کی میخواد باشه باشه ...

قیمت دستگاهم گرون دادم بم پیام جان ، 960 بعذش یکی برام پیا کرد که زنگ زده بودم قبلا بهش ، فروشنده بود اونم ، تازه آک هم بود !

از سازگار با من تماس گرفته شد امروز ، یه آقای محترمی بود و عذر خواهی کرد و گفت باهاتون تماس میگیرن که لپ تاپو ببرین اونجا تا حتی الامکان براتون عوض کنن خود دستگاهو ...

خود لپ تاپه هم خوبه ، بد نیست ...

K1LOU
12-10-10, 17:25
با سلام
نمي دونم ما كي مي خاهيم درست بشيم .هميشه اين مسائل رو مي بينيم و هر روز هم شاهد تكرار اون هستيم و از طرفي تبليغات گسترده گارانتي رو در در و ديوار شهر مي بينيم
نميشه چيزي گفت جز اظهار تاسف ب
ساسان جان كاملا به شما حق مي دم ناراحتي شما رو درك مي كنم

ولی خب یه نکته ای رو همینجا به همه کسانی که میخوان لپ تاپ بخرن بگم که هیچوقت لپ تاپ رو غیر حضوری و اینترنتی نخرید

خوب مثل اينكه هنوز اينجا رسم نشده تا آلودگي هوا رو كم كنيم والا پيام جان يعني هيچ جاي دنيا خريد اينترنتي با اعتماد و اطمينان ندارن . اره ديگه وقتي اينطور اعتماد نباشه بايد به جاي ترويج خريد اينترنتي بيايم بنزين رو سميه بندي .................

از سازگار با من تماس گرفته شد امروز ، یه آقای محترمی بود و عذر خواهی کرد و گفت باهاتون تماس میگیرن که لپ تاپو ببرین اونجا تا حتی الامکان براتون عوض کنن خود دستگاهو ...

اميدوارم كه سازگار با اين همه تبليغات و گارنتي معتبر براي شما اين لپ تاپ رو عوض كنه چيزي كه حق شماست

sAsAn.K
12-10-10, 23:05
امروز نماینده اصفهان زنگ زدم گفت من از شما گلگی دارم ! انگار حالا من ایشون رو برم زیر سوال ! ایشون کارش این بوده که اسپیکری که تهران داده رو بسته رو دستگاه ، کاری که بش گفتن انجام بده و انجام داده و من ازش تشکر کردم ، من دوباره میل میزنم به سازگار ببینم چی میشه ...

android
14-10-10, 00:15
اصولن در ایران هزینه کردن بیشتر برای لپ تاپ به بهانه ی داشتن گارانتی عملی بیهوده است.
به خصوص در حال ِ حاضر که مورد تحریم شدید قرار گرفتیم

استغفرا...
حرف سیاســـــی ... !!!

sAsAn.K
14-10-10, 10:37
واقعا متاسفم برای سازگار که سر تعویض این لپ تاپ که وظیفشه انقدر داره ضعف نشون میده ، متاسفم ...

لینک این تاپیکم براشون فرستادم ، قطعا دیدن خودشون ...

love_life
15-10-10, 20:04
متاسفانه همین مورد ضعف حساب می شه
یه 5738 گرفتیم ، روز اول لن قطع شد ! بماند که کلی ناز و ادا اومدن که برق باعث شده ( دلیلش رو فهمیدید به ما هم بگید )
بعد یه هفته دیدم مادر مادربورد رو بردن جلو چشماش ، همه پیچ ها تق و لق و ... تا اینو درست کنند !
جالب اینجاست یه دونه دیگه 5738 گرفیتم همین مشکل رو داره !
البته گارانتی لپتاپ تو ایران مسخره هست

sAsAn.K
16-10-10, 11:54
به به ! ولی فکر کنم گارانتی لپ تاپ تو ایران مسخره نیست ، گارانتی سازگار مسخرست !
دیگه نمیشه به سازگاار به عنوان یه گارانتی مطمئن نگاه کرد ، به هیچ وجه ...
به منم دیگه زنگ نزدن ...

ولی ببینید ، به من گفتن اسپیکر سمت راست حالش اینه که صداش کمتره سمت چپیست ، یکی از دوستان میخواد بخره احتمالا یدونه 4820T ، اگر اون گرفت و مال اون اینطوری نبود ، فقط میبرم نشون اون آقای مهندس ادعا توی گارانتی اصفهان میدم ، که می گفت همشون همینطورن ، که فقط بفهمه دیگه مهندسیش گل نکنه ..