PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید مودم وایرلس

Arash.Net
04-10-10, 11:06
با سلام خدمته تمامی سروران و دوستان در این سایت عزیز

من بعد چند مدت به خاطر اینکه تلفنمون رو فیبر بود نمیتونستم ADSL بگیرم الان مخابرات واسم ADSL داده ولی
مودم نگرفتم هنوز

قیمتی که واسه مودم گذاشتم نهایت 60 تومان

نکته 1: حدامکان نمیخوام چینی باشه
نکته 2: کیفیت خوبی داشته باشه
نکته 3: لطفا از دید علمی پیشنهاد مارکی رو بدین

راستش مودم TP-LINK v رو واسم پیشنهاد دادن ولی چینی هست و یک نفر فنی شرکت ISP گفت شدیدا کیفیتشون پایین اومده ولی در عوض مودم Planet رو پیشنهاد داد که هر چند چینی ولی گفته که خوب کار میکنه

لطفا راهنمایم کنید چی بگیرم بهتره . شما چی پیشنهاد میکنید

ripek
04-10-10, 20:36
مگه نمی گی ADSL
چرا مودم وایرلس؟!
مودم پلانت هم خوبه اکثر برندهای مطرح خوبن و با توجه به خطوط ایران هیچ مشکلی از لحاظ بازده نخواهند داشت
فقط شما از خود مخابرات بپرس چه برندی پیشنهاد میدن شاید بعضی برندها با دستگاه هاشون سازگار نباشه.

Arash.Net
05-10-10, 10:57
با سلام خدمته شما دوسته عزیز و متشکرم به خاطر جوابتون

مودم وایرلس به خاطر اینکه بتونم بدونه سیم هم تو خونه از لپتاپ استفاده کنم ، یعنی علاوه بر اینکه کامپیوتر خانگی وصل هست به اینترنت لپ تاپ رو هم بدون سیم تو هر نقطه خونه بتونم استفاده کنم ( لپ تاپ هم به اینترنت وصل باشه)

راستش خود مخابرات و کسی که معرفی کردند مودم TP-LINK رو پیشنهاد داده

ولی ISP ترکانت که یکی از ISPهای خوب شهرمون هست تو خدمات دهی به دوستمون گفته TP-LINK نگیرید بهتره planet بگیرید

گفته که TP-LINK رو جدیدا مشتری هاشون زیاد پس آوردن ، البته خیلی ها هم TP-LINK استفاده میکنند میگن که راضی هستن
TP-LINK اگه تایوان گیرم بیاد حتما میخرم ولی ظاهرا کل بازار جنس چینی دارن:yes:

ripek
05-10-10, 11:23
الان که مملکت جنس چینی پره
tp-link و planet هر خوبن ولی به نظر من همونی رو مخابرات میگه بگیرید بهتره چرا چون گفتم ممکنه بعضی مودم ها با دستگاه هاشون سازگار نباشه
می تونید از مخابرات بپرسید که با planet مشکلی دارند یا نه اگه ندارند planet بگیرید

majid4310
05-10-10, 12:08
به نظر من DLINK 2640 U بگیر الان قیمتش حول و حوش 45 هست فکر نکنم هم مشکل عدم سازگاری داشته باشه.

Arash.Net
05-10-10, 21:25
ممنون از شما دوسته گرامی ، دیگران نظری ندارند ؟

راستی امروز مودم Cisco رو قیمت کردم مسئولان فنی مخابرات هم Cisco رو پیشنهاد دادن ، دو مدل تو بازار ارومیه هست WRT120N , WRG120N البته یکم شک دارم شایدم WAG120N , WAT120N بود یادم رفت Only the registered members can see the linkقیمت 85000 تومان

Arash.Net
06-10-10, 15:47
یه بار دیگه چک کردم از مودم linksis سیسکو wrt120n و wag120n فقط همین 2 مدل موجود است ، کسی میتونه کمک کنه تفاوتشون رو بگه ؟

herus
06-10-10, 19:01
اول بدونید که سیسکو با لینک سیس یکی نیست.
سیسکو محصولات گرون خودش رو داره و لینک سیس هم محصولات متوسط خودش رو.
اگر مخابرات به شما سیسکو توصیه کرده احتمالا منظورشون خود برند سیسکو بوده.اگر از این برند می خواهید تهیه کنید باید تو مدل های سری 800 دنبالش بگردید که ارزونترین هاش بالای 200 دلاره.
برای نمونه این مدل (Only the registered members can see the link)رو می تونید ببینید.
اما اگر می خواهید لینکسیس تهیه کنید این 2 مدلی که گفتید:
WRT120N (Only the registered members can see the link) یک روتر وایرلس است.یعنی مودم ندارد.به حرف R داخل مدل توجه کنید.
WAG120N (Only the registered members can see the link) یک مودم روتر وایرلس است.همان چیزی که نیاز دارید.به حرف A دقت کنید.

من چند سالی است که از لینک سیس برای وایرلس استفاده می کنم(مدل های مختلف) نسبت به قیمت پایداری مناسبی دارد اما برای ADSL تا به حال تست نکردم و اطلاعی در مورد پایداری ندارم.

پیوست:
اگر از این مدل مودم روترها استفاده می کنید حتما تنظیمات امنیتی رو لحاظ کنید والا تمام کسانی که بتونند سیگنال شما رو بگیرند می تونند از اینترنت شما استفاده کنند.

Khornaf
06-10-10, 22:18
دوستان این مدل چی TP-LINK TD-W8101G تو بازار دیدم هم ارزون بود هم برد نسبتا خوبی داشت کلا چه طوریاست