PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت ssd پایین تر از آنچه که در بنچ مارکها یا روی جعبه ی آن

amirpcp30
01-10-10, 11:50
سلام
من ssd ام سرعتش رو روی جعبه برای خواندن نوشته 250 مگ که خیلی خوبه
توی بنچ کارک ها در نت هم این مدل رو همین حدودا نوشته
اما من وقتی خودم با برنامه ی crystal disk mark تست میگیرم حدود 160-170 هست
در ضمن در بنچ ها هم از همین برنامه استفاده شده
مدلش هم a-data 32gb هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
:give_rose:

Stream
01-10-10, 13:50
سرعت های مختلفی هست (2K, 4K, Read, Write, Sequential, Random Access) ... در مشخصات فقط سرعت Read/Write فایل های حجیم رو می نویسن که به هیچ دردی نمی خوره.. شما چند تا تست با HD Tune (تست Random Access) و Crystal Disk بگذارید تا ببینیم سرعتتون طبیعیه یا خیر.

amirpcp30
01-10-10, 15:16
منظورم همون بود روی جعبه می نویسه 250 مگ سرعت خواندن اما من با بهمون رنامه ی کریستاد دیسک مارک همون طور که در بنچ بود تست گرفتم زدم 1000 مگ فایل رو 5 بار تست کنه اما 160-170 مگ در ثانیه هست
مشکل از چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

amirpcp30
08-10-10, 11:15
سلام
توی این سایت انواع تست رو از ssd من گذاشته:
Only the registered members can see the link
مدلش a-data 32gb s592
اینجا سرعت رو زده 230 مگ بر روی جعبه اش زده 250 مگ
این هم تست از برنامه ی crystall disk mark :
Only the registered members can see the link
خب این هم تستی که من از ssd خودم با همین برنامه گرفتم:
4755
این یکی دیگه که با حجم بیشتری تست گرفتم:
4754
چرا اینقد کمه سرعتش؟ مشکل از چی هست؟
ممنون میشم جواب بدید
با سپاس
:give_rose:

mohamad70
08-10-10, 11:36
دوست عزیز این نرم افزارها هر کدوم بر اساس یه الگوریتمی سرعتو اندازه میگیرن و نباید به اعدادشون بسنده کرد

برای نمونه خودم با 2 نرم افزار از هاردم که maxtor 500GB هست تست گرفتم هر کدوم یه عددو میزنه

می تونید توی عکس ببینید :
4756

یک مورد دیگه هم که توجه کنید هاردتون در لحظه تست مشغول انجام کار دیگه ای نباشه و کاملا بیکار باشه وگرنه توی نتیجه تاثیر منفی میزاره

همچنین توصیه میکنم از جدید ترین ورژن نرم افزار که 3.0 هست استفاده کنید

amirpcp30
08-10-10, 13:09
سلام

دوست عزیز این نرم افزارها هر کدوم بر اساس یه الگوریتمی سرعتو اندازه میگیرن و نباید به اعدادشون بسنده کرد

برای نمونه خودم با 2 نرم افزار از هاردم که maxtor 500GB هست تست گرفتم هر کدوم یه عددو میزنه
حرف شما کاملا صحیحه اما من تست نرم افزار دیسک مارک خودم رو با دیسک مارکی که تست شده مطابقت میدم اما خیلی سرعتش کمه

یک مورد دیگه هم که توجه کنید هاردتون در لحظه تست مشغول انجام کار دیگه ای نباشه و کاملا بیکار باشه وگرنه توی نتیجه تاثیر منفی میزاره
وقتی تست میگیرم هیچ برنامه ای باز نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکارش کنم
سپاس

amirpcp30
20-10-10, 10:32
سلام
چی شد بالاخره؟
یک چیزم بگم وقتی slave باشه سرعت 20 مگ بیشتر میشه
خب حالا چیکار کنم؟
ممنون میشم جواب بدید
سپاس

Moein
20-10-10, 14:55
با سلام

هر هاردی رو شما در شرایط مختلفی تست کنید نتایج مختلفی رو مشاهده می کنید دما - مادربورد مورد استفاده کابل ساتا و ... هر کدام می تواند متفاوت باشه اصولا شرکت های سازنده بهترین حالت و ارمانی ترین حالت یک هارد رو می نویسند و برای تبلیغات از اون استفاده می کنند.

همون طوری که ارمان عزیز هم اشاره کردند هر تست با توجه به گزینه های خاصی اجرا می شود حتی ویندوز شاید 10 درصد از سرهت اصلی رو تعیین کنه پس نمی شه دلیل رو بر این بگزاریم که هارد شما مشکل داره یا خراب هست یا شرکت سازنده اون دروغ گفته!

amirpcp30
20-10-10, 14:58
سلام
بازم ممنون
ولی فک نکنم سیستم من همچینم پایین باشه
سپاس

Moein
20-10-10, 15:21
نگاه کنید سیستم شما حتی اگر ابر رایانه باشه با sample های که دست شرکت های عزیز هست تفاوت می کنه شما یک مادربورد رو به صورت شانسی می خرید

در صورتی که اون شرکت از بین 100 مادربورد برتر خود بهترین رو برای ریویو ها و غیره ارسال می کنه!

amirpcp30
20-10-10, 15:33
حرف شما کاملا صحیحه اما تفاوت زیاد بود که من یکم شک کردم چون با تغییر سوکت ساتا هم سرعت 20 مگ میاد بالا
به هر حال ممنون