PDA

مشاهده نسخه کامل : Pencil Mods

WORYA_SH
27-04-07, 13:49
براي مقدمه مي تونين اينجا رو يه نگاه بندازي :

Only the registered members can see the link

دوستان با یه سرچ ساده اسم مینی که استفاده می کنن میتونند مقالات زیادی در این مورد پیدا کنند که در صورت انجام برای مین مورد نظر از اور کلاک نتیجه بهتری می گیرید.
__________________________________________________ ____________________________
روش کار:

یک مداد b2 برمیداری که نرم هست و دو نقطه رو که برات مشخص کردن ( برای هر مینی فرق می کنه ) رو به هم وصل میکنی یعنی روش خط میکشی با مداد به طوری که به هم وصل بشن و در بین انها جریان بیشتری برقرار بشه
هیچ خطری نداره و به هیچ چیز هم اسیب نمیزنی فقط دستون نلرزه و جای دیگه رو خط خطی نکنین.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مثال:
GIGIABYTE 965p-DQ6:

عکس:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

__________________________________________________ _____________________________
تذکر : دوستانی که در زمینه سخت افزار و الکترونیک اطلاعات کمی دارند دست به این کارا نزنند.

M A H R A D
29-05-07, 14:39
خب وریا جان با این کار چه اتفاقی میفته؟
نظرت در مورد روشهای دیگه مود کردن چیه؟
ضمنا از کجا بفهمیم که باید کجا رو با مداد خط بکشیم؟

ممنون

WORYA_SH
29-05-07, 14:46
مهراد جان اکثر مینهایی که میشه این کا را باهاشون کرد با یه سرچ کو چولو نقشه کار معلوم میشه اما در مورد اینکه چیکار میکنه تغییر ولتاز را از بین میبره یعنی ولتاز ثابت میمونه .

M A H R A D
29-05-07, 15:05
مهراد جان اکثر مینهایی که میشه این کا را باهاشون کرد با یه سرچ کو چولو نقشه کار معلوم میشه اما در مورد اینکه چیکار میکنه تغییر ولتاز را از بین میبره یعنی ولتاز ثابت میمونه .
ولتاژ رو ثابت میکنه یا افزایش میده ؟؟

میشه بیشتر توضیح بدی؟

سپاس

WORYA_SH
29-05-07, 15:40
ببین مهراد عزیز شما خیلی وقتها یه ولتاز را چه تو ستاپ یا چه تحت ویندوز انتخاب می کنید ولی وقتی از یه مونیتورینگ استفاده می کنی می بینی ولتاز متغیره و کم و زیاد میشه این یکی از راههای ثابت نگه داشتن ولتاز هستش

Galaxy
30-05-07, 11:29
ببخشید منه ناشی حرف میزنما !

آقایان مهرداد و وریا_سی اچ کامل کامل اگه میشه در این مورد برام توضیح بدید

متشکر

M A H R A D
30-05-07, 16:15
ببین مهراد عزیز شما خیلی وقتها یه ولتاز را چه تو ستاپ یا چه تحت ویندوز انتخاب می کنید ولی وقتی از یه مونیتورینگ استفاده می کنی می بینی ولتاز متغیره و کم و زیاد میشه این یکی از راههای ثابت نگه داشتن ولتاز هستش
علت تغییر ولتاژ چیه خب ؟

سپاس

M A H R A D
30-05-07, 16:25

متشکر
من که در این زمینه زیاد تخصص ندارم ...

WORYA_SH
31-05-07, 07:40

متشکر

دوست عزیزاگه اهل اور کردن هستید و همنطور هم که گفتم تخصص لازم دارید دنبال این قضیه را بگیرید.

M A H R A D
31-05-07, 14:16
علت تغییر ولتاژ چیه خب ؟

سپاس

WORYA_SH
01-06-07, 20:16
مهراد خیلی ساده هستش شما برای پایداری احتیاج به ولتاز داری و لی موقع کار ولتز کم و زیاد میشه و پایداری سیستم را از بین میبره در مورد دلیلیش که چرا تغییر ولتاز به وجود میاد بهتره که یکی از بپه های الکترونیک نظر بدن چون توضیحی که من بدم در این زمینه تخصصی نیست و بر اساس تجربه شخصی هستش.

M A H R A D
01-06-07, 20:38
وریا جان حالا همین نظرت رو بده ( هر چند از روی تجربه)

روش بحث میکنیم ...

Shahryar
01-06-07, 20:53
ممنون دوستان عزیز من با یک ماژیک طبق نقشه ی برد K8NF-9 بهم پایه ها را وصل کردم اما هنوز اورکلاک نکردم و با CPU-Z هم چک نکردم ببین چه قدر تفاوت داشت...

این لیکی که می دم برای ثابت کردن ولتاژ هست ( VCore ) در مادربورد من هست ...

این هم لینک برای مادربورد من :

در ضمن من یکسری لینک از اکثر مادربورد هایی که میشه این کار را روشون انجام داد دارم بگذارم؟

اگه بچه ها موافق باشند میگذارم..

موفق باشید
شهریار

WORYA_SH
01-06-07, 20:55
شهریار مازیککککککککککککککککککککک نه مداد چون باید یه حالت رسانا به اون قسمت بدی نه اینکه رنگش کنی.

WORYA_SH
01-06-07, 20:57
خوب ببیم من یه مین elite داشتم که وقتی 939 3000 را روش اور میکردم از 2500 به بعد دچار مشکل میشدم بعد از یه مقدار تحقیق روی مین به این قضیه بر خوردم و انجامش دادم و تا 2750 پیش رفتم.

Shahryar
01-06-07, 22:08
ببین اینی که من استفاده می کنم ماله معماری هست نمیدونم چی میشه گفت براش اما مطمئنم کربنی هست ... اگه درست یادم باشه کربن جریان را عبور میده درسته ؟

قربانت شهریار

WORYA_SH
01-06-07, 22:14
ببین اینی که من استفاده می کنم ماله معماری هست نمیدونم چی میشه گفت براش اما مطمئنم کربنی هست ... اگه درست یادم باشه کربن جریان را عبور میده درسته ؟

قربانت شهریار

_______ok__________

Shahryar
02-06-07, 12:31
وریا جان اگه مایل باشی نام تاپیک را به Voltage Mod تغییر بدیم ؟

قربانت شهریار

WORYA_SH
02-06-07, 15:28
ولتاز مد چیزهای دیگه ای را هم در بر میگیره دوست داری اینکا را بکن ولی به نظر من بحث مد کردن را جد از هم تشریح کرد بهتره چون وقتی حجم مطالب بالا میره یه سردر گمی پیش میاد.

M A H R A D
02-06-07, 15:45
خب وریا جان شما که توی این امر واردی شروع کن ....

سپاس

Shahryar
02-06-07, 15:50
هر جور مایلی اما کاربران فکر نمی کنم بدونند Pencil Mod چیه اون هایی که بدونند هم بیشتر با Voltage مد می شناسند ....

باشه هر جوری مایلی ...

این هم لینک برای Voltage Mod چند مادربورد :

MSI :

K7T Pro2a ~ Vcore Mod - Only the registered members can see the link
MSI and Albatron Athlon 64 Boards ~ Full Voltage Mod - Only the registered members can see the link
Neo4 Platinum ~ Vdimm Mod - Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Neo4 Platinum ~ Vcore Mod - Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
K8N Neo2 ~ Vdimm Mod - Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)