PDA

مشاهده نسخه کامل : آيا خريد لپ تاپ اپل به صرفه است ؟

K1LOU
23-09-10, 16:34
با سلام
دوستان من خيلي دوست دارم كه يك لپ تاپ با سيستم عامل مكينتاش بخرم اما دو دل موندم كه آيا دادن اين همه پول براي يك لپ تاپ كه قسمتي از هزينه هم صرف سيستم عامل ميشه به صرفه است يا نه ؟

آيا بين نسخه هايي كه از مكينتاش كرك ميشن و روي لپ تاپها نصب ميشن با نسخه هاي اصلي تفاوتي مشاهده ميشه ؟ يعني مثل ويندوز به راحتي اين نصب ميشه و تمامي درايوهاش گير مياد ؟

چند نمونه از اين لپ تاپهاي اپل با قيمت مناسب مي تونيد معرفي كنيد ؟

آيا به غير از سيستم عامل ويژگي منحصر به فرد ديگري دارن كه بخوام روش هزينه كنم ؟

با تشكر

amirpcp30
23-09-10, 16:48
من در مورد درایورشون نمی دونم دقیق اما مزیتاش رو دو تاشونو میدونم
1-فن ندارن
2-هنگ نمی کنن
البته اینها رو هم فقط شنیدم خودم تست نکردم

nima_hl
23-09-10, 18:40
با سلام
دوستان من خيلي دوست دارم كه يك لپ تاپ با سيستم عامل مكينتاش بخرم اما دو دل موندم كه آيا دادن اين همه پول براي يك لپ تاپ كه قسمتي از هزينه هم صرف سيستم عامل ميشه به صرفه است يا نه ؟

آيا بين نسخه هايي كه از مكينتاش كرك ميشن و روي لپ تاپها نصب ميشن با نسخه هاي اصلي تفاوتي مشاهده ميشه ؟ يعني مثل ويندوز به راحتي اين نصب ميشه و تمامي درايوهاش گير مياد ؟

آيا به غير از سيستم عامل ويژگي منحصر به فرد ديگري دارن كه بخوام روش هزينه كنم ؟

با تشكر

سلام کیوان جان

خریدن محصولات اپل مانند خرید لباس و کفش سفارشی میمونه

کلیه سخت افزارها با توجه به نیاز کاربر انتخاب و سیستم عامل با توجه به اون سخت افزار نوشته شده

به همین دلیل مشکلاتی مانند عدم همخوانی قطعات یا درایور تقریبا وجود نداره

البته تولید کننده های سخت افزار متفرقه هم ممکنه قطعاتی استفاده کنند که توسط اپل استفاده شده ولی معمولا این هارمونی کامل در همه قطعات وجود نداره و شما ناچار خواهید بود قطعه یا قطعاتی رو به زور درایور به سیستم معرفی کنید

در هر صورت خرید یک محصول اپل به شما این اطمینان رو میده که سالیان سال بدون مشکل برای شما کار خواهد کرد

K1LOU
26-09-10, 17:16
با سلام و تشكر

pami عزيز نظر شما در اين مورد ؟

آيا الان اپل از پردازنده هاي core i7 و core i5 در لپ تاپهاش استفاده مي كنه ؟

با تشكر

peji_2008
26-09-10, 21:00
بله دست عزیز نمنه core i5 , core i7 هم دارن اما قیمتش فضایی ب ترتیب حدود 3.5 و 2.5 میلیون قیمت داره که به نظر من اصلا نمی ارزه
شما می تونید مک رو از یه سایت مثل Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) که کرک شدس دانلود کنید که فکر می کنو تو نسخه کرک شدش تنها فرقش اینه که برنامه های ویندوز هم روش نصب میشه

peji_2008
26-09-10, 21:04
توضیحات نرم افزار Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 (iAtkos S3 v2) for Intel Only

دانلود بهترین نسخه هک شده سیستم عامل Mac OS برای اجرا بر روی CPUهای Intel

با سیستم عامل Mac OS کم و بیش آشنایی دارید و در مورد آن چیزهایی شنیده اید. شاید هم از کاربرانی باشید که از سیستم های شرکت Apple استفاده می کنید و این سیستم عامل را کاملا می شناسید و با آن کار می کنید.

همان طور که می دانید سیستم عامل Mac OS فقط بر روی سخت افزارهای شرکت Apple نصب می شود و روی سیستم‌های سازگار با IBM و در واقع سیستمهای دارای CPUی Intel و AMD نصب نمی شود ولی این نسخه از سیستم عامل Mac OS دارای تغییراتی می باشد و در اصلاح هک شده است که از آن بتوان روی سیستم های PC استفاده کرد.
البته سافت گذر قبلا نسخه هایی از این سیستم عامل به صورت هک شده ارائه کرده است که مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است. درست است که این نسخه های برای سازگاری با CPU های معمول هک شده است ولی هنوز بر روی تمامی سیستمهای دارای CPU‌های Intel و AMD‌ نصب و اجرا نمی شود.
نسخه ای که توسط گروه iDeneb هک شده و قبلا در سایت قرار گرفته یکی از بهترین نسخه های هک شده می باشد ولی باز هم برخی کاربران با ان مشکل دارند. از این رو سافت گذر نسخه ای دیگر را که سازگاری بیشتری با سیستمهای معمولی دارد به شما ارائه می کند.

پس از ارائه‌ی آخرین نسخه‌ی سیستم عامل اصلی مک یعنی نسخه‌ی 10.6.3 این بار نسخه‌ی هک‌‌شده‌ی این ورژن را که فقط برای CPUهای اینتل قابل نصب و اجرا است، معرفی و ارائه می‌نماییم.

منبع :Only the registered members can see the link

K1LOU
27-09-10, 07:32
با سلام
دوست من اینو قبلا گرفتم اما نتونستم نصب کردم یعنی روی سیستم من نصب نمیشه
نصبشون روی سیستمهای amd کمی سخته
با تشکر

peji_2008
27-09-10, 10:08
حتما براتون سوال می کنم که چطور می شه رو سیستم AMD نصبش کرد

peji_2008
27-09-10, 10:13
قابل نصب بر روی کامپیوتر های PC و پشتیبانی از CPU های AMD و Intel!
در یک سیستم رایانه ای، منابع به دو دسته ی فیزیکی و منطقی تقسیم میشوند که استفاده (Only the registered members can see the link) از آنها تحت نظارت سیستم عامل صورت میگیرد. سیستم عامل برنامه ای است که در تمام مدتی که رایانه روشن است، هموراه بر روی رایانه در حالت اجرا قرار دارد. تا به حال در زمینه ساخت سیستم عامل شرکت های بسیار بزرگی اقدام به ساخت سیستم عامل های مختلف نموده اند که از جمله معروفترین آنها میتوان به مایکروسافت ، اپل ، لیونکس اشاره نمود. هر کدام از این شرکت ها سیستم عامل خود با ساختاری منحصر به فرد ساخته اند به عنوان مثال تمام سیستم عامل های مایکروسافت تحت ویندوز عمل می کنند و با این نام وارد بازار میشوند. امروز در سایت میهن دانلود جدید ترین نسخه سیستم عامل معروفی را با نام Mac OS X Snow Leopard (Only the registered members can see the link) را برایتان آماده کرده ایم. Mac OS كه مخفف Macintosh Operating System است، نام تجاري يك سري از سيستم عامل هاي داراي رابط گرافيكي كاربر است كه توسط شركت Apple براي كامپيوترهاي مكينتاش توسعه داده شده اند. سيستم عامل مک عموماً به خاطر رابط گرافيكي خوب خود مشهور شده است. اين سيستم عامل براي نخستين بار در سال 1984 با كامپيوتر Macintosh 128K عرضه شد. نسخه هاي اوليه Mac OS تنها با كامپيوترهاي مكينتاش که بر مبنای Motorola 68000 ساخته شده بودند، سازگار بودند در حاليكه نسخه هاي جديدتر با كامپيوترهاي PowerPC نيز سازگار شدند. اخيراً نيز سيستم عامل Mac OS X با كامپيوترهاي Intel x86 سازگار شده است. نسخه هاي مختلف Mac OS نخستين سيستم عامل مكينتاش شامل دو بخش نرم افزاري بود كه با نام هاي "System"و "Finder" شناخته مي شدند كه هركدام از اين دو بخش داراي نسخه مخصوص به خود (Only the registered members can see the link) بودند. سیستم عامل مکینتاش شرکت اپل را میتوان رغیب سر سخت سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت دانست اگرچه اکثر کاربران از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند اما استفاده کننده گان مک نیز در سراسر جهان کم نیستند. سیستم عامل مکینتاش در مقایسه با سیستم عامل ویندوز از ویژگی هایی برخودار است مانند داشتن ظاهر بسیار زیبا و گرافیک منحصر به فرد ، داشتن برخی از نرم افزار های نصب (Only the registered members can see the link) شده مورد نیاز کاربران ، داشتن سرعت بسیار بالا در هنگام اجرای نرم افزارها و کار در محیط آن ، داشتن امنیت بسیار بالا و ... یکی دیگر دیگر از ویژگی های بسیار خوب این سیستم عامل ویروسی نشدن آن در مقایسه با ویندوز است در واقع فایل های مخربی که تحت ویندوز ساخته شده باشند هرگز در سیستم عامل مکینتاش کارائی نخواهند داشت و از این جهت این سیستم عامل از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این برخی از نرم افزارهای معروف مورد نیاز کاربران در این سیستم عامل از قبل نصب شده است مانند مرورگر Safari جهت جستجو در اینترنت ، پلیر QuickTime X (Only the registered members can see the link) جهت اجرا و پخش فایل های مالتی مدیا با فرمت های مختلف ، مسنجر iChat (Only the registered members can see the link)جهت چت و گفتگو در اینترنت ، تقویم iCal جهت مشاهده تقویم و ساعت ، نوار Dock جهت دسترسی سریعتر به برنامه های مورد نیاز از روی دسکتاپ و بسیاری از نرم افزارهای دیگر که مورد نیاز کاربران در هنگام کار با این سیستم عامل خواهد شد. همانطور که گفته شد این سیستم عما تنها قابل نصب بروی کامپیوترهای شرکت اپل می باشد و نمیتوان آنرا بر روی کامپیتورهای PC نصب نمود. اما نسخه هایی از این سیستم عامل وجود دارند که به صورت هک شده می باشند و میتوان به راحتی آنرا بر روی کامپیوترهای پی سی نصب نمود سیستم عاملی را که سایت (Only the registered members can see the link) میهن دانلود به شما معرفی می کند دارای چنین قابلیتی است و میتوان آنرا بدون مشکل بر روی کامپیوترهای خانگی نصب نمود. این سیستم عامل به صورت هک شده بوده و از انواع سی پی یو های Intel و AMD (Only the registered members can see the link) پشتیبانی می نماید. سایت میهن دانلود مفتخر است که به عنوان اولین سایت ایرانی جدید ترین نسخه سیستم عامل مکینتاش را با قابلیت نصب بر روی کامپیوترهای پی سی به صورت کاملآ رایگان و با لینک مستقیم از سرورهای پر سرعت میهن دانلود (Only the registered members can see the link) برای شما کاربران محترم در ادامه مطلب قرار داده ایم.
جهت دانلود و مشاهده تصاویری از محیط این سیستم عامل به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

براي خريد جدید ترین نسخه سیستم عامل مکینتاش Mac OS X 10.6 Snow Leopard در 2 دي وي دي اريجينال با پك و جعبه اصلي شكليل و زيبا با قيمت 6000 تومان روي دكمه خريد پستي زير كليك كنيد و در هركجاي ايران كه هستيد ادرس خود را وارد كنيد و اين مجموعه را دريافت كرده درب منزل سپس مبلغ را بپردازيد.

link :Only the registered members can see the link 7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86%20%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8% AF%20%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%20%D9%86%D8%B3%D8%AE %D9%87%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D 8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%85%DA%A9%DB%8C%D9%86%D8%AA% D8%A7%D8%B4%20Mac%20OS%20X%2010.6%20Snow%20Leopard .php

peji_2008
27-09-10, 10:14
با توجه به قول هایی که داده بودیم از امروز بخش سیستم عامل مک با این پست شروع به کار کرد . به زودی برنامه های کامل سیستم عامل مک نیز در سایت قرار داده خواهد شد.
همان طور که می دانید سیستم عامل Mac OS فقط بر روی سخت افزارهای شرکت Apple نصب می شود و روی سیستمهای سازگار با IBM و در واقع سیستمهای دارای CPUی Intel و AMD نصب نمی شود ولی این نسخه از سیستم عامل Mac OS دارای تغییراتی می باشد و در اصلاح هک شده است که از آن بتوان روی سیستم های PC استفاده کرد.

این نسخه با CPU های بیشتری سازگار است و کسانی که نسخه iDeneb را نتوانستند نصب کنند می توانند این نسخه را تست کنند.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این نسخه:

x86 SSE2 CPU, 512MB RAM, 10GB free space on target partition,
OpenGL VGA card.

نکات قابل توجه :

1- این نسخه با چیپستهای مختلف هماهنگی دارد.
2- این نسخه با CPU‌های AMD و Intel چند هسته ای هماهنگی بیشتری دارد.
3- این نسخه بر روی هاردهای بیشتری با نوع پارتیشن بندی مختلف نصب می شود.
4- این نسخه هم به صورت نصب تمیز و هم Upgrade بر روی نسخه قبلی قابل استفاده است.
5- این نسخه امکان نصب بر روی RAID را هم دارد.
6- مادربرد مهمترین قطعه مورد نظر از نظر سازگاری برای اجرای این سیستم عامل بر روی PC شما می باشد.
7- آخرین نسخه سیستم عامل Mac OS ورژن 10.6.2 می باشد ولی نسخه هک شده خوبی از آن توسط گروه های هکر هک معتبر ارائه نشده است.
link : Only the registered members can see the link

K1LOU
28-09-10, 07:44
با سلام
چه تضمینی است که روی سیستم من نصب بشه ؟ من چند نسخه رو استفاده کردم تا به حال نصب نشده
سیستم من
phenom ii x2 550 unlocked to phenom ii x4 b50 یک چیزی شبیه phenom ii x4 965
vga :saphire 4670
mb: gig ma770t.ud3p

Stream
28-09-10, 11:29
کلا این نسخه های کرک شده Mac OS نه همه امکانات نسخه های اصلی رو دارن (به خصوص امکانات گرافیکی) ، نه امکانات Power Management اش رو دارن (مثلا اون 9-10 ساعت عمر باتری) ، و نه راحتی استفاده و سازگاری عالی و ... رو. امکانات و قابلیت هایی که قابل استفاده خواهند بود بسته به سخت افزار شما تفاوت می کنند (چه اصلا وجودشون، چه کیفیتشون) ، و هیچ تضمینی هم نیست که روی سیستم شما نصب بشه، و هیچ تضمینی هم نیست که اگه نصب شد و قابل استفاده بود، نهایتا تجربه خوبی به شما بده.

اگه واقعا دنبال استفاده از Mac OS هستید خیلی بهتره سراغ سخت افزار اپل برید، اگه نه و می خواید همینطوری مدتی تست کنید چند تا از این نسخه های کرک شده رو نصب کنید اگه علاقمند شدید برید سراغ سخت افزار اپل.

K1LOU
30-09-10, 11:28
با سلام و تشکر
خوب چند تا سئوال دیگه هم دارم
یک لپ تاپ اپل که خریداری کنم آیا سیستم عامل در سالهای به نسخه های جدید تر آبگرید میشه ؟ هزینه ابگرید چقدر در می یاد ؟

هزینه جدید ترین سیستم عامل این شرکت که الان روی یک لپ تاپ هست جدای از سخت افزار های لپ تاپ حدودا چقدره ؟

آیا می تونم روی این لپ تاپهای اپل ویندوز رو هم نصب کرد که بدون دردسر کار کنه ؟

تا حدود قیمت 1 میلیون تومن هم توی بازار مدل خوبی پیدا میشه ؟

با تشکر

amirpcp30
30-09-10, 12:25
سلام
خب معلومه دیگه میشه آپگرید کرد نسخه ی هک شدشم هست و انشاالله در اینده هم خواهد امد
هزینه ی سیستم عامل رو دقیق نمی دانم
روی سیستم اپل میشه ویندوز هم ریخت
تا 1 فک کنم همون ibm بگیری بهتره چون شنیدم لپتاپ های بالای 1.5 یا 2 میلیون از اپل خیلی خوبن

K1LOU
30-09-10, 12:39
با سلام

خب معلومه دیگه میشه آپگرید کرد
نیاز به هزینه نداره ؟

Computex
30-09-10, 18:11
با سلام و تشکر
خوب چند تا سئوال دیگه هم دارم
یک لپ تاپ اپل که خریداری کنم آیا سیستم عامل در سالهای به نسخه های جدید تر آبگرید میشه ؟ هزینه ابگرید چقدر در می یاد ؟

هزینه جدید ترین سیستم عامل این شرکت که الان روی یک لپ تاپ هست جدای از سخت افزار های لپ تاپ حدودا چقدره ؟

آیا می تونم روی این لپ تاپهای اپل ویندوز رو هم نصب کرد که بدون دردسر کار کنه ؟

تا حدود قیمت 1 میلیون تومن هم توی بازار مدل خوبی پیدا میشه ؟

با تشکر

سلام.
بله سیستم عامل اپل هم (البته سیستم عامل اصلی نصب شده روی سخت افزار های خودش نه سیستم عامل های هک شده ای که روی PC نصب می کنند) مثل سیستم عامل ویندوز بعد از ارائه هر نسخه جدید قابل آپگرید می باشد که هزینه این آپگرید بسیار مناسب هست. حداقل مناسب تر از هزینه آپگرید ویندوز مایکروسافت! الان که به سایت اپل رفتم هزینه آپگرید رو زده بود 29 دلار (اینجا (Only the registered members can see the link)). البته در داخل کشور باید Mastercard ، Visa یا ... داشته باشید تا بتونید از وب سایت اپل خریداری و سپس اونرو دانلود کنید یا اینکه به شرکت هایی که خدمات اپل ارائه می دهند مراجعه کنید (به قول خودشون نمایندگی اپل!). بنابراین از لحاظ آپگرید برای سیستم عاملی که در آینده عرضه میشه چندان مشکلی نیست.

هزینه سیستم عامل رو نمیشه به صورت جداگانه گفت که چقدر هست. ببینید اپل یه کمپانی هست که هم سخت افزار و هم نرم افزار را هر دو فقط خودش ارائه می ده و سیاست های قیمت گذاری خاص خودش رو داره. حتی شما اگر لپ تاپ های معمولی با سیستم عامل ویندوز رو در نظر بگیرید می بینید که هزینه سیستم عاملی که روی اون لپ تاپ نصب میشه به مراتب پایین تر از هزینه ای هست که شما خودتون بخوایید همون ویندوز رو اما با لایسنس Retail بخرید. برای مثال همین الان هزینه خرید ویندوز 7 نسخه Ultimate تک کاربره 319.9 دلار هست (اینجا (Only the registered members can see the link)) در حالی که قیمت نسخه های OEM همین ویندوز که در اختیار شرکای تجاری مایکروسافت (مثل DELL ، HP و ...) برای نصب روی سخت افزارهاشون قرار می گیره به مراتب پایین تر هست. (مثلا سایت Newegg نسخه OEM همین ویندوز رو 179.9 دلار گذاشته (اینجا (Only the registered members can see the link)) ) بنابراین به طور قطع نمی شه گفت که قیمت هر کدوم چقدر هست.

ویندوز در کنار Snow Leopard به طور کامل روی تمام سیستم های حاضر اپل بدون هیچ مشکلی نصب میشه. ضمن اینکه اپل هم قابلیتی مثل Virtual PC داره که میشه با استفاده از اون وبندوز رو در مک run کرد.

تا حدود 1 که نه چون در حال حاضر ارزون ترین لپ تاپ اپل 999 دلار قیمت داره که اینجا فکر کنم حدود 1.150 تا 1.200 تومن گیر بیاد که مشخصات این مدل هم چندان چنگی به دل نمیزنه. یعنی شما این مقدار هزینه میکنید و در نهایت یه لپ تاپ 13 اینچی با پردازنده Core 2 Duo 2.24 و رم 2Gig DDR3 و هارد 250 گیگ و گرافیک Geforce 320M خواهید داشت. (این مدل (Only the registered members can see the link)) مشخصات مدل های MacBook Pro به همراه قیمت ها رو در این لینک (Only the registered members can see the link)ببینید.

بعد از نگاهی به لینک هایی که در بالا براتون گذاشتم و همچنین دیدن قیمت ها حتما احساس کردید که لپ تاپ های اپل چقدر گران هستند مخصوصا زمانی که این قیمتها را با لپ تاپ های معمولی با سیستم عامل ویندوز مقایسه می کنید. به همین دلیل هست که باید ابتدا به نیازهای خودتون نگاه کنید و بعد تصمیم بگیرید چرا که اگر این هزینه زیاد رو تقبل کردید و بعد اون نتیجه ای که می خواستید حاصل نشد، ضرر زیادی خواهید کرد. شاید سیستم های اپل از دید یک حرفه ای مثل یک مدیر شبکه چندان گران نیاد و تازه به صرفه باشه اما برای کاربردهای عادی و روزمره مانند گوش دادن به موسیقی، دیدن عکس و فیلم و نصب بازی های رنگارنگی که هر روز برای ویندوز به بازار راه پیدا می کنند و... چندان به صرفه نیست. بنابراین اگر قصد خرید سیستم اپل رو دارید یک بار دیگر به نیازها و خواسته های خود نگاه کنید و در این امر هم کمکی خواستید ما در خدمتیم!

موفق باشید.

K1LOU
01-10-10, 11:21
سلام.
بله سیستم عامل اپل هم (البته سیستم عامل اصلی نصب شده روی سخت افزار های خودش نه سیستم عامل های هک شده ای که روی PC نصب می کنند) مثل سیستم عامل ویندوز بعد از ارائه هر نسخه جدید قابل آپگرید می باشد که هزینه این آپگرید بسیار مناسب هست. حداقل مناسب تر از هزینه آپگرید ویندوز مایکروسافت! الان که به سایت اپل رفتم هزینه آپگرید رو زده بود 29 دلار (اینجا (Only the registered members can see the link)). البته در داخل کشور باید Mastercard ، Visa یا ... داشته باشید تا بتونید از وب سایت اپل خریداری و سپس اونرو دانلود کنید یا اینکه به شرکت هایی که خدمات اپل ارائه می دهند مراجعه کنید (به قول خودشون نمایندگی اپل!). بنابراین از لحاظ آپگرید برای سیستم عاملی که در آینده عرضه میشه چندان مشکلی نیست.

هزینه سیستم عامل رو نمیشه به صورت جداگانه گفت که چقدر هست. ببینید اپل یه کمپانی هست که هم سخت افزار و هم نرم افزار را هر دو فقط خودش ارائه می ده و سیاست های قیمت گذاری خاص خودش رو داره. حتی شما اگر لپ تاپ های معمولی با سیستم عامل ویندوز رو در نظر بگیرید می بینید که هزینه سیستم عاملی که روی اون لپ تاپ نصب میشه به مراتب پایین تر از هزینه ای هست که شما خودتون بخوایید همون ویندوز رو اما با لایسنس Retail بخرید. برای مثال همین الان هزینه خرید ویندوز 7 نسخه Ultimate تک کاربره 319.9 دلار هست (اینجا (Only the registered members can see the link)) در حالی که قیمت نسخه های OEM همین ویندوز که در اختیار شرکای تجاری مایکروسافت (مثل DELL ، HP و ...) برای نصب روی سخت افزارهاشون قرار می گیره به مراتب پایین تر هست. (مثلا سایت Newegg نسخه OEM همین ویندوز رو 179.9 دلار گذاشته (اینجا (Only the registered members can see the link)) ) بنابراین به طور قطع نمی شه گفت که قیمت هر کدوم چقدر هست.

ویندوز در کنار Snow Leopard به طور کامل روی تمام سیستم های حاضر اپل بدون هیچ مشکلی نصب میشه. ضمن اینکه اپل هم قابلیتی مثل Virtual PC داره که میشه با استفاده از اون وبندوز رو در مک run کرد.

تا حدود 1 که نه چون در حال حاضر ارزون ترین لپ تاپ اپل 999 دلار قیمت داره که اینجا فکر کنم حدود 1.150 تا 1.200 تومن گیر بیاد که مشخصات این مدل هم چندان چنگی به دل نمیزنه. یعنی شما این مقدار هزینه میکنید و در نهایت یه لپ تاپ 13 اینچی با پردازنده Core 2 Duo 2.24 و رم 2Gig DDR3 و هارد 250 گیگ و گرافیک Geforce 320M خواهید داشت. (این مدل (Only the registered members can see the link)) مشخصات مدل های MacBook Pro به همراه قیمت ها رو در این لینک (Only the registered members can see the link)ببینید.

بعد از نگاهی به لینک هایی که در بالا براتون گذاشتم و همچنین دیدن قیمت ها حتما احساس کردید که لپ تاپ های اپل چقدر گران هستند مخصوصا زمانی که این قیمتها را با لپ تاپ های معمولی با سیستم عامل ویندوز مقایسه می کنید. به همین دلیل هست که باید ابتدا به نیازهای خودتون نگاه کنید و بعد تصمیم بگیرید چرا که اگر این هزینه زیاد رو تقبل کردید و بعد اون نتیجه ای که می خواستید حاصل نشد، ضرر زیادی خواهید کرد. شاید سیستم های اپل از دید یک حرفه ای مثل یک مدیر شبکه چندان گران نیاد و تازه به صرفه باشه اما برای کاربردهای عادی و روزمره مانند گوش دادن به موسیقی، دیدن عکس و فیلم و نصب بازی های رنگارنگی که هر روز برای ویندوز به بازار راه پیدا می کنند و... چندان به صرفه نیست. بنابراین اگر قصد خرید سیستم اپل رو دارید یک بار دیگر به نیازها و خواسته های خود نگاه کنید و در این امر هم کمکی خواستید ما در خدمتیم!

موفق باشید.

با سلام
حسين جان ممنون از اينكه وقت گذاشتين . واقعا مثل هميشه كامل و عالي بود
دسستون درد نكنه

شاید سیستم های اپل از دید یک حرفه ای مثل یک مدیر شبکه چندان گران نیاد و تازه به صرفه باشه

آيا قابليتهاي شبكه سيستم عامل مكينتاش بعتر از ويندوز يا ويندوز سرور است ؟

Computex
01-10-10, 15:44
آيا قابليتهاي شبكه سيستم عامل مكينتاش بعتر از ويندوز يا ويندوز سرور است ؟

بنده به طور کلی مثال زدم و هدفم این بود که بگم واقعا برای افراد خاص و کارهای حرفه ای در برخی زمینه ها می تونه کارآمد و مناسب باشه. نمونه اون هم در کاربردهای میکس و مونتاژ هست که اکثر دوستانی که در صدا و سیما روی این مقوله به طور حرفه ای کار می کنند، از سیستم های مکینتاش (و بیشتر Mac Pro که قوی ترین سیستم دسکتاپ اپل محسوب میشه! (اطلاعات بیشتر (Only the registered members can see the link)) ) بهره می برند. از نرم افزارهای معروف این کار هم Final Cut Studio هست که جالبه بدونید حتی روی فیلم آواتار هم با این نرم افزار کار شده است و نرم افزاریه که اگر به طور کامل با تمام Option های اختیازی نصب بشه حدود 50 گیگابایت فضا اشغال می کنه! (اطلاعات بیشتر (Only the registered members can see the link)) و به همین دلیل بود که گفتم معمولا کاربردهای خاص داره.

یه پیشنهاد: اگر حتما نمی خواهید لپ تاپ باشه، میتونید روی iMac به عنوان یک دسکتاپ جمع و جور و زیبا و خوشدست حساب کنید که خوب طبیعتا از کانفیگ قدرتمند تری هم برخوردار هست. (اطلاعات بیشتر (Only the registered members can see the link)) - (لیست قیمت ها و مشخصات سخت افزاری (Only the registered members can see the link)) سوالی بود در خدمتیم!