PDA

مشاهده نسخه کامل : خراب شدن هارد دیسک

hashem65
22-09-10, 22:28
سلام خسته نباشید

من داشتم با کامپیوترم کار میکردم که یک لحظه متوجه صدای لرزش کیس شدم بعد از چند دقیقه هاردم شروع کرد به صدا کردن . خاموشش که کردم هنگ کرد برای همین مجبور شدن دکمه پاور رو نگه دارم تا از اونجا خاموشش کنم .

هارد رو که باز کردم دیدم هد هارد همش در حال رفتو برگشت هست .

هارد سیگیت 500 7200 12 هست و تمام زندگیم داخل همین هارد هست و اثلا دیتکت نمیشه.

به نظر شما اگر من یک هارد همین مدلی بخرم و برد اون رو بگذارم روی این هارد ممکنه جواب بده ؟ با تشکر

N.H.H
23-09-10, 18:19
سلام خسته نباشید

من داشتم با کامپیوترم کار میکردم که یک لحظه متوجه صدای لرزش کیس شدم بعد از چند دقیقه هاردم شروع کرد به صدا کردن . خاموشش که کردم هنگ کرد برای همین مجبور شدن دکمه پاور رو نگه دارم تا از اونجا خاموشش کنم .

هارد رو که باز کردم دیدم هد هارد همش در حال رفتو برگشت هست .

هارد سیگیت 500 7200 12 هست و تمام زندگیم داخل همین هارد هست و اثلا دیتکت نمیشه.

به نظر شما اگر من یک هارد همین مدلی بخرم و برد اون رو بگذارم روی این هارد ممکنه جواب بده ؟ با تشکر

هوالعلیم
با سلام ، اول بفرمایید منظورتون از باز کردن هارد چیه ؟ یعنی درب مدیا را باز کردید؟:1. (27):

hashem65
23-09-10, 23:12
سلام اره همونی که هد داره و اطلاعات رو میخونه

mohammad1985
24-09-10, 00:25
چرا باز کردی آخه !!!! عجب کاری میکنیا ! ریسک خطر رو خیلی بیشتر کردی

N.H.H
25-09-10, 09:57
سلام اره همونی که هد داره و اطلاعات رو میخونه

هوالعلیم
با سلام ، طبق فرمایشی که دوست عزیز مون کردند ، شما هم کار بسیار خطرناکی انجام دادید و هم هزینه تعمیر و بازیابی اطلاعات خودتون رو زیاد کردید ، کار خطرناک به دلیل اینکه موقعی هارد استارت میزنه و شروع به گردش میکنه از طریق روزنه های خاصی که در مدیا تعبیه و طراحی شده هوابعد از عبور از فیلتر های صافی هوا وارد هارد میشه و به همین جهته که هاردموقع استارت یه صدایی ازش در میاد وقتی که هوا در هارد جریان پیدا کرد توسط شدت گردش اسپیندل موتور و پلیت در هارد ایجاد گردباد شده و توسط همین گرد باد هد هارد به اندازه قطر یک گلبول سفید تا اندازه یک تار مو ( اختلاف در اندازه ها بسته به نوع فلپ استفاده شده در هد هارد میباشد ) با سطح پلیت فاصله پیدا کرده و شروع به کار میکند شما با باز کردن درب مدیا چند خطر بزرگ را ایجاد کردید که به 2 نمونه آن اشاره میکنم خطر اول وقتی که درب مدیا باز شده باشد دیگر گردبادی ایجاد نمیشود و هد بدون هیچ فاصله ای مستقیما با پلیت درگیر میشود که باعث خرابی هد و خط افتادن پلیت میشود خطر دوم گفتیم که فاصله هد با سطح پلیت به اندازه قطر یک گلبول سفید است پس اگر در سطح پلیت ذره گرد و خاک ، و یا لک بجا مانده اثر انگشتتان با هد برخورد کند واقعا چه بلایی بر سر هد می آید ، هزینه تعمیر را زیاد کردید به جهت اینکه بر اثرباز شدن درب هارد احتمال خرابی هد زیاداست و احتمال اینکه این هارد با نرم افزار های چک و ترمیم هارد و در مرحله بعد چک و ترمیم با دستگاه های تعمیر هارد ( HRT , PC3000 ) تر میم نشودزیاد است و فقط باید هارد تان جراحی شده و سپس انتقال اطلاعات انجام پذیرد، در صورت تمایل به تعمیر هارد تان پیام خصوصی بفرستید تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

hashem65
26-09-10, 14:48
سلام میشه بگین این الان چه اتفاقی براش افتاده قابل درست شدن هست ؟ اگر من بردش رو عوض کنم یک برد همون مدلی بزارم روش ممکنه درست بشه ؟ با تشکر

hashem65
27-09-10, 18:55
سلام کسی نیست ؟؟