PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه بین دو لپتاب پرفروش بازار همراه با عکس N5010 VS 1564

mzz
22-09-10, 22:20
سلام به همه اساتید
چند وقتی نبودم سرم شلوغ بود داشتم ماشینم رو جمع میکردم هنوز تموم نشده
لطفا در مورد این مقایسه نظر بدید
اما این مقایسه
برای کسانی میزارم که بین این دو مدل موندن
من هر دو رو تست کردم
تجربه ای که از کار با اینا پیدا کردم رو میگم تا دوستان هوشمندانه خرید کنند
تقریبا همه میدونن مدلای مختلف 1564 و N5010 تو بازار زیادن به قیمت های مختلف و پردازنده و امکانات مختلف
اما این نمونه های تست با ذکر قیمت
1564
cpu:core i3 2.1gh
ram:4g ddr3 1066
vga :ati m r 4330 512 share to 2g
hdd:320 g 7200 rpm wd
full port
قیمت خرید من برج 12 پارسال با گارانتی 810 قیمت خرید این هفته تهران 870 بدون گارانتی
N5010
cpu:core i5 2.4gh
ram:4g dde3 1066
vga:ati m r 5470 1g share to 2g
full port
قیمت خرید من برج 6 28 شهریور 860 با گارانتی و کیف و موس(کیف و موس بدرد نخور)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
معایب و مزایا از نگاه من
1564
مزایا
مصرف برق خوب
قدرت راضی کننده پردازشگر
کارت گرافیک قدرت مند نسبت به قیمت
کیفیت ساخت خوب
مانیتور با کیفیت (راضی کننده)
طراحی زیبا
معایب
سرعت پایین استارت بوت(قسمت بایوس ستاپ)
پد نچندان حساس
طراحی نه چندان جالب مکان باطری(از باطری 9 سل نمیشه استفاده کرد
و....

N5010
مزایا
اضافه شدن پورت ESATA
سرعت بالای بوت شدن
عملکرد عالی پردازنده
کارت گرافیک عالی
پد بسیار حساس
مانیتور با کیفیت
امکان استفاده از باطری 9سل
معایب
مکان بد جای USB در کنار فن CPU
کیفیت بد تولید
طراحی ناخوشایند(مثل فرق 206 با 206 صندوق دار)تو عکس خودتون متوجه میشید
داغ کارکدن CPU از شروع کار
ادامه در پست بعد منتظر آپلود شدن عکسا هستم

mzz
22-09-10, 22:41
مثل اینکه شهر سخت افزار هنگه هنوز عکسا رو آپلود نکرده
اما مرحله بعدی کار
N5010
اولین بار روشن شدن
بعد از زدن دکمه پاور سریع لوگوinspiron میاد
بعد طبق معمول میره رو بوت اما اینجا تعجب کردم رو لپتاب سیسیتم عامل اوبنتو(لینوکس) نصب بود تقریبا ظاهرش قشنگ بود ولی من زیاد خوشم نیومد
سریع عوض کردم
برای ابتدای کار ویستا 64 بیت ریختم
حدود45 مین طول کشید تا به طور کامل نصب شه
خیلی سریع تر از 7 شات داون میشد
فقط کارت صدا رو شناخت بقیه قطعات!!!!!!!!!!!
7 رو ریختم حدود 40 مین طول کشید نصب شه
سریع بالا میومد
کارت گرافیک و بلوتوث و وایرلس رو نشناخت
طبق معمول اول فعال سازی 7 که جمعا 2 دقیقه طول نکشید
خوب تا اینجا ویندوز اورجینال شد
مرحله بعد نصب درایور ها بود تمام درایورای 1564 رو روش نصب کردم دوستان میتونن از این لینک درایور ها رو دان کنند

Only the registered members can see the link

اما درایورایی که رو این مدل 5010 کار نکردن شامل
وایرلس
موس پد
گرافیک بودن
برای وایرلس از درایور 1520 استفاده کردم در سایت دل هست
موس پد هم مخصوص خودش
گرافیک هم سایت AMD و قسمت موبایل رادئون سری 5XXX درایور 8/2010 رو دان کردم ونصب(دایرکت X هم ورژن 2009 End user کامل دشتم ریختم هنور نتونستم 2010 رو دان کنم)
کلا نصب درایورا 30 مین بیشتر طول نکشید
اما مشکلات لپتاب
دو سه بار هنگ رو هنگام کار چند برنامه و گرم کار کردن CPU (درضمن از اول لپتاب رو کول پد N2000 دیپ کول بود)
خلاصه بعد از هنگها در محیط کار با مدیا پلیر و کپی کردن اطلاعات در هارد بیخیل استفاده از برنامه های سخت شدیم
رفتیم سراغ بازی اولین بازی تست PES2010 بود که رو حالات های پرفورمنس و رو حداکثر سایز صفحه
جالب بود قدرت کارت گرافیک کاملا محسوس بود و بسیار پردازش سریع صورت میگرفت در این حین فرصت نشد از خروجی HDMI استفاده کنم
اومدیم GTA IV نصب کنیم دیدم DVD 3 گم شده هنگام نصب این بازی و پخش مدیا پلیر سیستم باز هنگ کرد بیخیل ادامه مراحل نصب شدیم
یه مشکلی هم وایرلسش دشات که سرچ نمیکرد کماکان دارم باهاش دست پا نرم میکنم ببینم مشکلش کجاست
اما شکل ظاهر
مشکل داغ شدن همچنان هست زیر کولپد داغ میشه دقیقا جایی که هارد هست شاید بگید باید از لپتاپ کمتر کار بکشید اما من زیاد کار میکشم
طراحی مانیتور جوری هست که تا زاویه 100 درجه میتونه باز شه نسبت به بدنه لپتاپ
پشت لپتاب یه حالت صندوق دار داره که ضایع هست ولی مکان باطری خوب جایی هست چون میشه باطری 9 سل نصب کرد بعدها
این تا اینجا تست 5010 اگه ناقص و مبتدی هست به بزرگواری خودتون ببخشید
نظر یادتون نره

mzz
22-09-10, 23:09
برا عکسا دارم از یه آپلود سنتر دیگه استفاده میکنم
و اما
1564
از اونجایی که مدلی که من گرفتم جزو سری اولای واد شده به ایران بود کیفیت تولید قطعاتش عالی بود
لینک خرید لپتابم + عکسای اون
اما
اولین شروع کار
بعد از زدن دکمه پاور و گذشتن 10 ثانیه تازه لوگو nspiron میاد
شاید توقع من زیاده ام اینجاش کنده
برای اولین بار که روشن کردم هیچی تو نصب نیود داس خالی
دست بکار شدم و Xp رو ریختم
وسط تست درایوها ارور داد بله XP ساپورت نمیکنه
رفتیم سراغ ویستا خوشم نیومد سیستم کند بالا میومد
رفتیم سراغ 7 در عرض 30 مین نصب شد تایم خوبی بود
اول فعال سازی ویندوز و اورجینال و هوشمند کردن ویندوز که کمتر از 2 دقیقه طول کشید
راه اندازا رو دان و نصب کردم بسیار احت نصب شدن جمعا 20 مین بیشتر طول نکشید
شروع کار روشن کردن وایرلس و آپدیت وین و آنتی ویروس حدود 1 ساعت طول کشید در حدود 180 مگ آپدیت ویندوز با نصبش
خوب رفتیم سراغ تست
اول نصب بازی
بعد نصب برنامه های مورد نظر
سرعت پردازشگر عالی بود بدون هنگی در هنگام کار گاهان تا 5 تا فایل ستاپ باز برای نصب برنامه ها در کنارش مدیا سنتر برای پخش آهنگ هیچ هنگی در کار نبود
خیلی سریع برنامه ها نصب شد
ARCgis که رو سیستم معمولی 2 ساعت طول کشید تو این 45 مین نصب کردم متلب و ... هم پشتش
عملکرد پردازنده عالی بود
رفتیم سراغ سرگرمی
COD4 mw5
pes 2010
NFS Under cover
تمام این بازیا روش به راحتی اجرا شد بدون کم آوردن گرافیک
بعد ها GTA IV بهشون اضافه
اما تستای انجام شده روش
سنگین ترین ها
روشن بودن لپتاب به مدت 48 ساعت
در حدود 12 ساعت باز PES بدون افت کیفیت در کارت گرافیک(روزای عادی 4 تا 6 ساعت با اتصال به TV از طریق HDMI
6 ساعت GTA iv
3 ساعت کار با برنامه ARC GIS
اینا سنگین ترین فشاری بود که روش آوردم کم نیاورد(لازم به ذکر که در تمام تست رو کولپد مدل N2000 دیپکول بوده)
کارای عادیم هم 2 ساعت کار با برنامه های مختلف مورد نیازم با باطری دووم میاره
35 مین بازی GTA iv با باطری رو پا تو اتوبوس دووم آورد باطریش
1 ساعت PES 10 رو پا تو اتوبوس دووم آورد باطریش
کارای معمولی مثل ریختن اطلاعات و مولتی مدیا تا 2.5 دووم میاره باطری
کار با وایرلس با باطری زیاد کار نکردم اما تا 1.5 ساعت دووم میاره
تا الان هم وین رو عوض نکردم اونم به خطر اورجینال بودن و آپدیت بودنشه
تا اینجا 1564
نظر یادتون نره

mzz
22-09-10, 23:11
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

mzz
22-09-10, 23:19

اما حرف آخر

اندازه 5010 کوچکتر از 1564 هست ولی سنگین تر هست
5010 کیفیت ساختش خوب نبود من که خوشم نیومد
طراحی ظاهریش هم خوب نبود
انشاالله تست باطری این دستگاه رو هم میزارم
اگه قسمتی رو بد نوشتم یا برسی ناقصه حتما بگید تا ویرایش کنم
ببخشید اگه کامل نیست
موفق باشید

mzz
24-09-10, 20:33
دوستان نظری نداشتن
از لحاظ باطری یه ذره کمتر از 1564 باطری نگه میداره فکر کنم به خاطر CPU و کارت گرافیک باشه

mzz
29-11-10, 18:44
دوستان یه تذکر کوچیک وین 64 بیت بهتر رو 5010 با CORE i5 جواب میده تا 32 بیت پس بهتون پیشنهاد میکنم وین 7 64 بیت رو 5010 نصب کنید .

FTESLA
22-12-10, 22:43
با سلام

کیفیت تصویر 1564 و شنیدم بهتره ؟ تست شما ؟

در حال حاضر 1564 در بازار موجود هست ؟ با چه کانفینگ هایی ؟

pc_hex
16-02-11, 20:06
5010 من کانفینگ core i5و گرافیک ATIتوی 3 ماه 130 تا فروختم. هم قیمت مناسب هم راندمان بالانسبت به قیمت.

esipatala
16-04-11, 02:33
من که 5010 دارم (i3 350M-ATI5470-4 ram-320). با 3dmax و autocad پدرشو درآوردم اما جواب میده. بازی هم مافیا 2 رو با کانفیگ متوسط رو LED42" با رزولوشن 720P بازی میکردم. اما به صدا میفتاد وقتی داغ میکرد.
یه آهنگ با bass بالای غیرعادی با ولوم آخر گذاشتم باند راستش ترکید. الآنم موندم چکارش کنم. بدجوری سوختم وقتی اینجوری شد. از 4 تا usb نهایت کار رو کشیدم مشکل نداشتم. کلن راضیم.وقتی میخاستم بخرم میگفتن 5010 همون 1564 با ظاهری دیگست. اما وقتی تو سایت دل دستگاهو ثبت کردم درایورای مخصوص خودشو داشت. واسه ارتقا لپتاپ به نظرتون این رو چند بر میدارن؟