PDA

مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد یک سیستم بی صدا (Silent)

imankarimi
22-09-10, 12:45
سلام. من برای کارای استودیو نیاز به یک سیستم دارم که صدایی نداشته باشه. چون صدای فن ها و هارد معمولا از کیس بیرون میاد و این توی کارم خلل ایجاد میکنه.
حالا میخوام یه کیس و پاوری بگیرم که حداقل صدای ممکن رو به بیرون منتقل کنه و حتی اگر شده هیچ صدایی ازش شنیده نشه.
ممنونم از پاسختون.

nima_hl
22-09-10, 13:26
سلام. من برای کارای استودیو نیاز به یک سیستم دارم که صدایی نداشته باشه. چون صدای فن ها و هارد معمولا از کیس بیرون میاد و این توی کارم خلل ایجاد میکنه.
حالا میخوام یه کیس و پاوری بگیرم که حداقل صدای ممکن رو به بیرون منتقل کنه و حتی اگر شده هیچ صدایی ازش شنیده نشه.
ممنونم از پاسختون.

سلام

پاورهای سری b گرین صدای کمی دارند

مادربردی که میخواهید برای این سیستم انتخاب کنبد بایستی کنترلر فن خوبی داشته باشه و از فنهای بزرگ برای خنک کردن cpu و انتقال دمای کیس استفاده کنید

گرافیک کارتهای پسیو هم برای کم شدن صدای کیس کاربرد خوبی دارند

هاردهای sdd به هیچ عنوان صدائی از خودشون ایجاد نمیکنند

بدنه کیس اگر از ورق جوندار ساخته شده باشه در جذب صدای سیستم میتونه موثر باشه

اگر از مجموعه این قطعات در کنار هم استفاده بشه صدای کیس خیلی کم میشه در حدی که به زحمت شنیده میشه ( قبلا که قطعاتم داخل کیس بود بارها اتفاق افتاد که سیستم رو زمانی که روشن و مانیتور استبای بود به تصور اینکه خاموشه مجددا با کلید پاور روشن میکردم :wink: )

شما اگر بودجه و کاربری سیستم رو بفرمائید بهتر و دقیقتر میشه پیشنهاد داد

imankarimi
24-09-10, 18:37
مرسي نيما بابت راهنماييت.
با اين توضيحات دقيقي كه دادي،‌با حداقل بودجه كه همه ي موارد بالا رو پوشش بده چه سيستمي رو پيشنهاد ميكني؟

nima_hl
24-09-10, 19:43
مرسي نيما بابت راهنماييت.
با اين توضيحات دقيقي كه دادي،‌با حداقل بودجه كه همه ي موارد بالا رو پوشش بده چه سيستمي رو پيشنهاد ميكني؟

عزیز شما این سیستم رو برای چه کاری میخواین

مسلما برای مهار کردن دمای یدونه sempron 140 حتی میشه از کولینگ پسیو استفاده کرد یا کارت 3450 میشه خرید به قیمت 30-40 تومن که هیچ صدائی تولید نمیکنه

حتی ممکنه یک مادربرد گرافیک آنبرد هم نیاز شما رو برآورده کنه

ولی من باید بدونم شما از این سیستم چه انتظاری دارید تا بتونم در انتخاب قطعات با کمترین نویز به شما کمک کنم:wink:

imankarimi
24-09-10, 20:08
راستش من در اصل اين سيستم رو براي كار با نرم افزار هاي استوديو لازم دارم. و البته تا حدي اهل بازي هم هستم (فقط فيفا)!
ميخوام اين سيستم در عين حال كه پردازشش توي نرم افزارهاي صوتي حرفه اي قوي باشه، ظرفيت هارد ديسكش بالا باشه (ا ترابايت)، صدايي هم توليد نكنه (حداقل).
من خودم الان يه سيستم p4 lga 775 دارم كه 4 عدد هارد ديسك هم داره و يه كارت گرافيك 64 هم روش هست. ولي صداي خيلي زيادي توليد ميكنه.
و اين كار من رو مختل كرده. جوري كه موقع ضبط، صداي مزاحم سيستم (تركيبي از صداي فنهاي پاور،كارت گرافيك و سي پي يو به علاوه ي صداي گوشخراش هارد ديسكها) توي ركوردهام شنيده ميشه.
ارادتمند

nima_hl
24-09-10, 20:51
راستش من در اصل اين سيستم رو براي كار با نرم افزار هاي استوديو لازم دارم. و البته تا حدي اهل بازي هم هستم (فقط فيفا)!
ميخوام اين سيستم در عين حال كه پردازشش توي نرم افزارهاي صوتي حرفه اي قوي باشه، ظرفيت هارد ديسكش بالا باشه (ا ترابايت)، صدايي هم توليد نكنه (حداقل).
من خودم الان يه سيستم p4 lga 775 دارم كه 4 عدد هارد ديسك هم داره و يه كارت گرافيك 64 هم روش هست. ولي صداي خيلي زيادي توليد ميكنه.
و اين كار من رو مختل كرده. جوري كه موقع ضبط، صداي مزاحم سيستم (تركيبي از صداي فنهاي پاور،كارت گرافيك و سي پي يو به علاوه ي صداي گوشخراش هارد ديسكها) توي ركوردهام شنيده ميشه.
ارادتمند

بازم مشکل حل نشد :lol:

یه حدود بودجه بفرمائید لطفا :give_rose:

imankarimi
24-09-10, 20:56
بين 700 تا 800 به همراه مونيتور.
:)

nima_hl
24-09-10, 21:15
بين 700 تا 800 به همراه مونيتور.
:)

شما یه مشکل رو حل میکنید یه مشکل جدید درست میکنید :lol:

ببین عزیز اگر شما اهل فیلم دیدن اونم در مود full hd باشین اون موقع باید یه مونیتور حداقل 210-220 تومنی تهیه کنید

در این حالت شما به یه کامپیوتر قوی هم نیاز دارید که بتونه توی رزولیشن 1920 این مونیتور رو هندل کنه

ولی اگر با رزولیشن 1360*768 نیازتون مرتفع میشه میتونید یه 1930 سامسونگ شرکتی بگیرید حدود 145 تومن و اینجوری دستمون برای تهیه سایر قطعات باز تره

حالا شما کدوم گزینه رو انتخاب میکنید ؟

imankarimi
24-09-10, 21:22
شرمنده. اذيتتون هم كردم.
نه زياد در قيد فيلم نگاه كردن نيستم.
همون گزينه ي دوم.
ولي خوب بازي رو گهگاهي انجام ميدم. ;-)

nima_hl
24-09-10, 21:43
شرمنده. اذيتتون هم كردم.
نه زياد در قيد فيلم نگاه كردن نيستم.
همون گزينه ي دوم.
ولي خوب بازي رو گهگاهي انجام ميدم. ;-)

samsung 1930 145

case green alp+fan ~30

athlon ii x4 640 110

asrock 770de3l 65

2*2 elixir 1600 cl9 106

power color 5750 pasive 180

green 435b 50

2*hetachi 500gb 100

asus dvd r/w 27

pccooler 1216x 53

البته این سیستم مقداری از بودجه شما بالا زد که میتونید خرید 2 گیگ رم رو به آینده موکول کنید و فعلا سیستم رو با 2 گیگ رم تهیه کنید :give_rose:

imankarimi
24-09-10, 21:56
دستتون درد نكنه. فقط چندتا سوال.

يه مقدار توضيح لازم دارم.

ميدونم كه طرفدار پر و پا قرص ازراك هستين ولي ميشه با برند اسوس هم مادربوردي پيشنهاد بدين؟

آيا براي اين سيستم إي إم دي بهتر از اينتل هست؟ يعني توي صداي فن سي پي يو بهتر از اينتل عمل ميكنه؟

در مورد كارت گرافيك آيا لازمه 180 تومن واسه اون هزينه كنم؟ به نظرم يكم گرونه...

دو عدد هارد صداي بيشتري به نسبت يك عدد هارد توليد نميكنه؟ آيا 2 عدد 500 كارايي بيشتري از 1 عدد 1000 داره؟

اوم كيس گريني كه معرفي كردين صدا رو كمتر از خودش عبور ميده؟

بازم ممنونم

nima_hl
24-09-10, 22:29
دستتون درد نكنه. فقط چندتا سوال.

يه مقدار توضيح لازم دارم.

ميدونم كه طرفدار پر و پا قرص ازراك هستين ولي ميشه با برند اسوس هم مادربوردي پيشنهاد بدين؟

آيا براي اين سيستم إي إم دي بهتر از اينتل هست؟ يعني توي صداي فن سي پي يو بهتر از اينتل عمل ميكنه؟

در مورد كارت گرافيك آيا لازمه 180 تومن واسه اون هزينه كنم؟ به نظرم يكم گرونه...

دو عدد هارد صداي بيشتري به نسبت يك عدد هارد توليد نميكنه؟ آيا 2 عدد 500 كارايي بيشتري از 1 عدد 1000 داره؟

اوم كيس گريني كه معرفي كردين صدا رو كمتر از خودش عبور ميده؟

بازم ممنونم

الان مادربردهای قدیمی ایسوس به قیمت حدود 100 هزار تومن بفروش میرسند که پیشنهاد نمیکنم

شما اگر تمایل به خرید مادربرد ایسوس دارید یا باید قید بروز بودن رو بزنید و یه مادربرد ddr2 تهیه کنید یا از سایر قطعاتتون بزنید و یه مادربرد معمولی از این برند به قیمت حدود 130-140 تهیه کنید

البته برای خرید مادربرد نامبرده نیاز به مشاوره تخصصی نیست چون دم هر فروشگاهی که برین براتون ردیف میکنند

بنده به عنوان مشاور که ادعای تخصصم میشه به هیچ عنوان تا وقتی یه مادربرد به نصف قیمت وجود داره هیچ موقع یه همچین مادربردهائی که هیچ حسنی برای شما نداره معرفی نمیکنم و سواد خودم رو به اندازه کاسبای بازاری پائین نمیارم :lol:

بیشتر از اینکه برندینگ توی موضوع انتخاب پردازنده مهم باشه مصرف اون پردازنده مهمه و البته برای صدای پائین کنترلر فن مادربرد هم بسیار مهمه ( که در پست اول توضیح دادم )

با بودجه شما ترجیح دادم از amd استفاده کنم تا بودجه برای فن حرفه ای باقی بمونه

شما از پردزنده های i3 هم میتونید استفاده کنید ولی قدرتشون از این پردازنده amd کمتره و قیمت پردازنده و مادربرد بالاتر خواهد رفت

کارت گرافیک معرفی شده یکی از کارتهای بسیار خوب و خنک و در عین حال قدرتمنده اگر برای شما dx11 اهمیت نداره حتی میتونید یدونه gainward silent 9500gt به قیمت حدود 70 تومن بردارید

برای pes این کارت هم جوابگو هستش ولی ممکنه در بازیهای آینده پاسخگو نباشه

هاردهای 500 بخصوص سری هیتاچی هاردهای بسیار کم صدائی هستند ، از نظر سرعت در موقعیت خیلی خوبی نیستند ولی پاسخگوی کار شما هستند ( هاردهای 1 معمولا نویز بیشتری ایجاد میکنند )

در مورد کیس هم کیس بدی نیست البته یه مدل کیس دیگه توی بازار دیدم که همین حدود 35 تومن قیمت داشت ولی هر چی فکر کردم نام و مدلش یادم نیومد ، فردا با دوستام تماس میگیرم و مدل دقیقش رو بهتون میگم

شما برای این کار باید حتی المکان از گیهائی استفاده کنید که فقط جلو و پشتشون فن داشته باشه ، در این حالت امواج صدا در یک جهت منتشر میشن و شما با قرار گرفتن در زاویه مناسب از کیس میتونید از کوچکترین نویزها هم تا حد زیادی ایزوله بشین

imankarimi
24-09-10, 22:46
اول از همه از حوصله اي كه در پاسخ دادن به خرج ميدين تشكر ميكنم.
در مورد مادربرد و سي پي يو خيالم راحت شد. حرف شما برام سنده.
فقط براي اطلاع بيشتر ميخوام بدونم، اين مادر بورد با اين قيمتش كارائي خوبي داره؟ كلا از نظر نوع چيپستها و خازنهاش كيفيت خوبي داره؟ مدل بالاتر هم چيزي هست توصيه كنيد؟‌(از همين برند ازراك) سي پي يو چطور؟ مدل بالاتر از همين إي إم دي چي رو پيشنهاد ميكنين؟
كارت گرافيك توي رنج 100 تومن چيزي هست كه پيشنهاد بدين؟
ارادتمند

JEskandari
24-09-10, 23:00
خوب به نظر من شما اگه میخواهید PES فقط بازی کنید با توجه به اینکه دیدم این بازی را راحت روی Laptop هم بازی میکنند
شما میتوانید یک مادربرد با گرافیک آنبرد تهیه کنید . چون تت اونجا که میدونم اگه کارتان توی استودیو و ویرایش فایلهای فشرده
نشده است توصیه میکنم همون چهار گیگ رم را بگیرید چون این فایلها گاهی خیلی حجیم میشن .

بنابراین به نظر من اگه اون گرافیک را نگیرید و جای مادربرد یک asrock 880GXH/USB3 بگیرید حدود 130 تومان یا یک عدد
Asrock 880 GM-le حدود 90 تومان بگیرید به نظرم بهتر باشه .
اینجوری شاید با بودجه تان بتوانید یک پردازنده قویتر هم تهیه کنید

nima_hl
24-09-10, 23:02
اول از همه از حوصله اي كه در پاسخ دادن به خرج ميدين تشكر ميكنم.
در مورد مادربرد و سي پي يو خيالم راحت شد. حرف شما برام سنده.
فقط براي اطلاع بيشتر ميخوام بدونم، اين مادر بورد با اين قيمتش كارائي خوبي داره؟ كلا از نظر نوع چيپستها و خازنهاش كيفيت خوبي داره؟ مدل بالاتر هم چيزي هست توصيه كنيد؟‌(از همين برند ازراك) سي پي يو چطور؟ مدل بالاتر از همين إي إم دي چي رو پيشنهاد ميكنين؟
كارت گرافيك توي رنج 100 تومن چيزي هست كه پيشنهاد بدين؟
ارادتمند

خواهش میکنم

ببین دوست گرامی چیپستهای مادربرد توسط شرکت amd تولید میشه ( در این مدلها ) و هیچ ارتباطی به شرکت مادربرد ساز نداره که بخواد کیفیت کم و زیاد داشته باشه

شما اگر روی خازن حساس هستید میتونید از مدلهای فول سالید ژاپنی استفاده کنید

مثلا 770 extreme3 حدود 95 تومن قیمت داره و البته امکانات جدیدتر مانند usb3 و sata3 هم پشتیبانی میکنه

اگر از این مادربرد جدیدتر میخواین 870 extreme3 حدود 120 تومن قیمت داره که علاوه بر امکانات 770 از آخرین رده چیپست و کراسفایر هم پشتیبانی میکنه

اما در خصوص گرافیک حدود 100 تومن شما میتونید 4670 سایلنت تهیه کنید البته اینم فردا از بازار میتونم براتون استعلام کنم تا ببینم قویترین کارت سایلنتی که در این حدود قیمت در بازار هست چیه

imankarimi
24-09-10, 23:09
خوب به نظر من شما اگه میخواهید PES فقط بازی کنید با توجه به اینکه دیدم این بازی را راحت روی Laptop هم بازی میکنند
شما میتوانید یک مادربرد با گرافیک آنبرد تهیه کنید . چون تت اونجا که میدونم اگه کارتان توی استودیو و ویرایش فایلهای فشرده
نشده است توصیه میکنم همون چهار گیگ رم را بگیرید چون این فایلها گاهی خیلی حجیم میشن .

بنابراین به نظر من اگه اون گرافیک را نگیرید و جای مادربرد یک asrock 880GXH/USB3 بگیرید حدود 130 تومان یا یک عدد
Asrock 880 GM-le حدود 90 تومان بگیرید به نظرم بهتر باشه .
اینجوری شاید با بودجه تان بتوانید یک پردازنده قویتر هم تهیه کنید

همونطوري كه ميدونيد اين سيستم در اولويت اول براي كار استوديو هستش. بابت توصيه تون هم ممنونم.

يعني بهتره كارت گرافيك رو فعلا حذفش كنم و از يه مادربرد با گرافيك آنبرد استفاده كنم و اگر لازم شد بعداً يه گرافيك خوب واسش بگيرم؟

اين دو تا مادربردي كه لطف كردين و معرفي كردين، تفاوتشون توي چي هست؟ فقط USB3?

سپاسگذارم

imankarimi
24-09-10, 23:13
خواهش میکنم

ببین دوست گرامی چیپستهای مادربرد توسط شرکت amd تولید میشه ( در این مدلها ) و هیچ ارتباطی به شرکت مادربرد ساز نداره که بخواد کیفیت کم و زیاد داشته باشه

شما اگر روی خازن حساس هستید میتونید از مدلهای فول سالید ژاپنی استفاده کنید

مثلا 770 extreme3 حدود 95 تومن قیمت داره و البته امکانات جدیدتر مانند usb3 و sata3 هم پشتیبانی میکنه

اگر از این مادربرد جدیدتر میخواین 870 extreme3 حدود 120 تومن قیمت داره که علاوه بر امکانات 770 از آخرین رده چیپست و کراسفایر هم پشتیبانی میکنه

اما در خصوص گرافیک حدود 100 تومن شما میتونید 4670 سایلنت تهیه کنید البته اینم فردا از بازار میتونم براتون استعلام کنم تا ببینم قویترین کارت سایلنتی که در این حدود قیمت در بازار هست چیه

بسيار بسيار سپاسگذارم :)

JEskandari
24-09-10, 23:57
همونطوري كه ميدونيد اين سيستم در اولويت اول براي كار استوديو هستش. بابت توصيه تون هم ممنونم.

يعني بهتره كارت گرافيك رو فعلا حذفش كنم و از يه مادربرد با گرافيك آنبرد استفاده كنم و اگر لازم شد بعداً يه گرافيك خوب واسش بگيرم؟

اين دو تا مادربردي كه لطف كردين و معرفي كردين، تفاوتشون توي چي هست؟ فقط USB3?

سپاسگذارم

یکی از تفاوتها فقط USB3 هست این لینک دوتا مادربرد که کاملا میتونید مقایسه کنید
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

ولی بطور خلاصه یکی ATX و دیگری Micro ATX هست . تعداد شکافهای توسعه فرق داره
تعداد اسلاتهای حافظه فرق داره . در داشتن پورت HDMI تفاوت دارن . کدک صوتی یکی ALC662
و دیگری ALC892 هست مدل asrock 880GXH/USB3 تمام خازن هایش Solid هست ولی اون یکی نه
و اصولا یک سرو گردن بهتر هستش