PDA

مشاهده نسخه کامل : *** چند سوال از حرفه ای های Adsl و وایرلس و ...

iman iman
21-09-10, 00:08
سوال اول :
برای لپ تاپ می خوام با ای دل اس ال به اینترنت وصل بشم ولی مودم با سیم به لپ تاپ وصل نباشه . می شه برای این کار از مودم ای دی اس الی که وایرلس داره استفاده کرد؟ با توجه به این که به جز لپ تاپ سیستم دیگه ای نباشه؟

سوال دوم :
سوالم دومم اینه که آیا نیاز نیست که مودم ای دی اس الی که وایرلس داره مثلاَ به یک کامپیوتر خانگی متصل بشه و سپس لپ تاپ با وایرلس از اینترنت استفاده کنه؟ آیا به این کامپیوتر خانگی نیاز هست یا همین لپ تاپ و مودم ای دی اس الی که وایرلس داره کافیه؟

سوال سوم :
اگه مودم ای دی اس الی که وایرلس داره بگیرم و یه روزی نخوام که از ای دی اس ال استفاده کنم و اشتراک وایرلس بخرم میشه با این نوع مودم استفاده کرد؟ ( علاوه بر کارایی که در قبل سوال شد) و از وایرلسش به عنوان مودم وایرلس بدون استفاده از ای دی اس ال به اینترنت وصل بشم؟

سوال چهارم :
روتر چیه و تفاوتش با مودم چه چیزی هست ؟ و ارزون ترین روتر یا مودمی که این کار من رو به خوبی انجام بده چیه؟ و اگه بفرمایید حدود برد اون در فضای آزاد و ساختمان چقدره خیلی ممنون میشم. چون اگه بردش زیادتر باشه خیلی بهتره و با همین یک لپ تاپ آزادی عنل بیشتری دارم ...

منتظر جواب کامل متخصصان این بخش هستم ..

Pami
21-09-10, 00:50
سوال اول :
برای لپ تاپ می خوام با ای دل اس ال به اینترنت وصل بشم ولی مودم با سیم به لپ تاپ وصل نباشه . می شه برای این کار از مودم ای دی اس الی که وایرلس داره استفاده کرد؟ با توجه به این که به جز لپ تاپ سیستم دیگه ای نباشه؟ بله عزیز چرا نشه
شما اول باید یه ADSL Modem Router بخرید حالا اگه میخواین بی سیم باشه باید Wireless بخرید ، الان مدلهای خانگی خوب TP Link دور و بر 50 هزار تومن میتونید بگیرید و راحت کار کنید

سوال دوم :
سوالم دومم اینه که آیا نیاز نیست که مودم ای دی اس الی که وایرلس داره مثلاَ به یک کامپیوتر خانگی متصل بشه و سپس لپ تاپ با وایرلس از اینترنت استفاده کنه؟ آیا به این کامپیوتر خانگی نیاز هست یا همین لپ تاپ و مودم ای دی اس الی که وایرلس داره کافیه؟نه اصلا نیاز به همچین کاری نیست ، شما مودم وایرلس رو به خط تلفن وصل کنید و با لپ تاپ در شعاع دریافت و ارسال سیگنالش راحت کانکت بشید ، اصلا به دستگاه دیگری نیاز نیست

سوال سوم :
اگه مودم ای دی اس الی که وایرلس داره بگیرم و یه روزی نخوام که از ای دی اس ال استفاده کنم و اشتراک وایرلس بخرم میشه با این نوع مودم استفاده کرد؟ ( علاوه بر کارایی که در قبل سوال شد) و از وایرلسش به عنوان مودم وایرلس بدون استفاده از ای دی اس ال به اینترنت وصل بشم؟نخواین از مودم استفاده کنین میتونین به عنوان Access Point ازش استفاده کنین و چندین لپ تاپ و کامپیوتر رو با هم شبکه کنید .

سوال چهارم :
روتر چیه و تفاوتش با مودم چه چیزی هست ؟ و ارزون ترین روتر یا مودمی که این کار من رو به خوبی انجام بده چیه؟ و اگه بفرمایید حدود برد اون در فضای آزاد و ساختمان چقدره خیلی ممنون میشم. چون اگه بردش زیادتر باشه خیلی بهتره و با همین یک لپ تاپ آزادی عنل بیشتری دارم ...روتر یا مسیریاب دستگاهی هست که کارش در شبکه ها مسیر یابی بین Node ها هست تا کوتاه ترین مسیر رو در شبکه ها پیدا کنه و وظیفه برقراری ارتباط با مقصد و مدیریت اون رو به عهده داره ( خیلی خلاصه گفتم )
مودم هم دستگاهی هست که اطلاعات رو بر اساس پروتکل خاصی مثل همین ADSL یا DialUp کد بندی میکنه ( تبدیل دیتا دیجیتال به سیگنال آنالوگ برای استفاده در خط تلفن ) و درون مسیر ارسال میکنه و یا دریافت .
ارزونترین چیزی که کار شما رو راه بندازه TPLink W8901G هست که زیر 50 تومن قیمتشه ، من خودم همین مدل رو دارم و کاملا راضی هستم . برد مفید که سطح سیگنال افت پیدا نکنه و شبکه شما خطای کمتری داشته باشه ( داخل ساختمان ) به نظر من بین 20-30 متر هست ولی در فضای باز به 50 متر هم میتونه افزایش پیدا کنه .

feryfrt
21-09-10, 09:28
مودم وایرلس های ADSL سری LINKSYS ، پشتشون 4 تا قسمت ETHERNET داره برا کابل شبکه و یه جا برای RJ -11 که تلفن میخوره داره.

سوال اول : من یه Linksys160N دارم خیلی هم راضیم و از وایرلس استفاده میکنم . جک تلفن هم روش داره ، بهترین مودماش هم WAG54G2 ارزونترینشه که 1 آنتن داره ، و N120 , N160 که 2 تا آنتن دارن و سری وایرلس N هستند .

سوال دوم : نه احتیاج به کامپیوتر نداری اگرم کامپیوتره خونگیت Wireless نداری میتونی از قسمت LAN کامپیوتر خونگیت بزنی به مودم و بری تو اینترنت.

سوال سوم : فکر نکنم وقتی سیستم وایرلسه اینترنتی بخری دیگه نیازی به این مودم داشته باشی مگر اینکه تنظیماتی رو خودشون روی این مودم انجام بدن که Access point بشه برات ، میتونی به قول دوستمون چندتا کامپیوتر و لپتاپ شبکه کنی.

سوال چهارم : دوسته عزیز آقای Pami خیلی توپ توضیح دادن ، من نظرم روی linksys من خودم مودمم تو اتاقمه تا دمه در خونمون حدوداً 60-70متره ، و با لپ تاپ بعضی وقتها تو کوچه که میرم ، میتونم برم تو اینترنت.

من نظرم روی Linksys هست ، گرون هم بخری ضرر نکردی ، گرون هست ولی بی علت گرون نیست :)

راستی تا فکر میکنم حدوداً 10-12 دستگاه میتونن بصورت وایرلس بهش وصل بشن مثل موبایلو ... چیزای دیگه... باز اگه دقیق خواستی باید نگاه کنم.