PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک براي خريد CPU,Ram,Motherboard,Graphic Card

Hooshi
26-04-07, 15:26
مي خواستم CPU,Ram,Motherboard,Graphic Cardرا ارتقاع بدم
ram : 1GB
Graphic Card: 256-512
CPU : AMD سري دو هسته 3000 MHz به بالا

لطف کنيد و مدل هاي مناسب که داراي شرايط نام برده باشند را معرفي کنيد مادربرد هم هر مدلي مناسبه

بودجه :‌ حد اکثر 300 تومان

:1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26):

KING
26-04-07, 15:38
ram 2x512 ocz
VGA 7300GT
CPU 3600 X2 AM2
M.B K9N N.F 550 MSI

333000 تومان

M A H R A D
26-04-07, 15:50
ram 2x512 ocz
VGA 7300GT

خیلی کامل مشخصات دادی بهنام جان !!!

M A H R A D
26-04-07, 15:56
سلام هوشی جان ...

یه نکته :

وقتی مثلا میگیم AMD Athlon X2 3800 منظور این نیست که این پردازنده در فرکانس 3.8 گیگاهرتز کار میکنه ، این فقط یک نامگذاری برای مقابله و مقایسه با پردازنده های اینتل است ...

چون من الان باید برم جایی نمیتونم الان پیشنهاد بدم ...

در اولین فرصت در خدمت هستم .

سپاس

Shahryar
26-04-07, 15:58
مي خواستم CPU,Ram,Motherboard,Graphic Cardرا ارتقاع بدم
ram : 1GB
Graphic Card: 256-512

لطف کنيد و مدل هاي مناسب که داراي شرايط نام برده باشند را معرفي کنيد مادربرد هم هر مدلي مناسبه

بودجه :‌ حد اکثر 300 تومان

:1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26): :1. (26):

سلام خوبی شایان جان ؟

Athlon 64 3600+ X2 AM2 : 75T

Mother Bord Abit K9N Ultra : 98T

Ram 1 Gig King Stone DDR2 533 : 67T

Graphic XFX GeForce 7100GS : 56T

قربانت شهریار:1. (26):

M A H R A D
26-04-07, 16:30
Graphic XFX GeForce 7100GS : 56T

اگه اشتباه نکنم این قیمت مدل 128MB To 512MB هست ...

شما چهار پنج تومن دیگه بذار روش یه XFX 7100GS 256MB To 512MB بخر ...

سپاس

WORYA_SH
26-04-07, 18:40
Athlon 64 3600+ X2 AM2 : 75T

Mother Bord Abit K9Ns 75 t

Ram twinmos 667 512*2: 74t

Graphic gainward 7300 gs: 65

اینم انتخابه من.

KING
26-04-07, 20:00
سلام خوبی شایان جان ؟

Mother Bord Abit K9N Ultra : 98T

Ram 1 Gig King Stone DDR2 533 : 67T

چي گيري دادي به اين مادربرد ابيت Only the registered members can see the link[2].gif
كينگستون ديگه رم هاي قديم نيست Only the registered members can see the link

WORYA_SH
26-04-07, 20:25
جناب king فکر کنم شما در زمینه سخت افزار اطلا عاتتون کمه چون رم قدیم و جدید نداره مگه ساعته .
در مورد abit هم در حال حاظر بهترین انتخاب برای amd هست.

Shahryar
26-04-07, 20:35
چي گيري دادي به اين مادربرد ابيت Only the registered members can see the link[2].gif
كينگستون ديگه رم هاي قديم نيست Only the registered members can see the link

بهنام جان پس IBM هم دیگه قدیمی شد ! مگه قدیمی و جدید داره ؟! کینگ استون من هنوز تا الان که سه ساله دارم سیستم میبندم یک دوه مشکل نداشته و همه راضی بودند ...

در مورد مادربورد فقط کافیه شما عزیزم تاپیک بررسی مادربورد های AM2 را مشاهده کنی ...

Hooshi
26-04-07, 21:50
با تشکر از همه حتما از نظراتتون استفاده ميکنم
ما مثل بعضي ها (e*******) نيستيم

KING
26-04-07, 22:25
جناب king فکر کنم شما در زمینه سخت افزار اطلا عاتتون کمه چون رم قدیم و جدید نداره مگه ساعته .
در مورد abit هم در حال حاظر بهترین انتخاب برای amd هست.

بهنام جان پس IBM هم دیگه قدیمی شد ! مگه قدیمی و جدید داره ؟! کینگ استون من هنوز تا الان که سه ساله دارم سیستم میبندم یک دوه مشکل نداشته و همه راضی بودند ...

در مورد مادربورد فقط کافیه شما عزیزم تاپیک بررسی مادربورد های AM2 را مشاهده کنی ...

من حاضرم با شما رو هرچی میخاین شرط ببیندم كه رم های كینگستون یكی از ضعیفترین رم های بازاره
البته نه اونقدر كه از بلیتز و اپیسر ضعیف باشه ولی به ژیل - او سی زد كورسر -... غیره هیچوقت نمیرسه
شما اگه از منچ مارك نظر میدین من از تجربه نظر میدم
تو كل این فروم فكر نكنم اندازه من كسی مادربرد سی پی یو و رم گرافیك سوزونده باشه و عوض كرده باشه
من هر چی میگم از تجربه خودم بهتون میگم من هم با كینگستون با ژیل با كورسر و بلیتز وبا كروشال هم با اپیسر : بین این 6 نوع رم من فقط او سی زد قبول دارم
و در مورد مادربرد ابیت هم نمیتونم نظری بدم چون با این نوع مادربرد هنوز كار نكردم .

KING
26-04-07, 22:33
در ضمن منظورم از قديمي اين نبود كه رم قديمي و جديد داره منظورم اين بود كه كينگستون قبلا" تو بازار تك بود الان خيلي رم هاي ديگه اي اومده كه كينگستون ميخوره!

WORYA_SH
26-04-07, 23:12
خوب چون گفتین که زیاد سوزوندین پس مبتدی و تازه کاری چون اگه اهل فن بودین چیزی را خراب نمی کردین در مورده رم هم هر چقدر پول بدی اش می خوری ثانیا تشخیص رم اصل king کاره هرکسی نیست که تو این بازار پر از تقلب بتونه اصل را ور داره و در این مورد هم بازم ثابت کردی که حدسه اولم درست بود و فعلا خیلی مونده.

KING
26-04-07, 23:32
خوب چون گفتین که زیاد سوزوندین پس مبتدی و تازه کاری چون اگه اهل فن بودین چیزی را خراب نمی کردین در مورده رم هم هر چقدر پول بدی اش می خوری ثانیا تشخیص رم اصل king کاره هرکسی نیست که تو این بازار پر از تقلب بتونه اصل را ور داره و در این مورد هم بازم ثابت کردی که حدسه اولم درست بود و فعلا خیلی مونده.

اره درسته من از صفر شروع كردم و با اكثر كارت هاي گرافيك - رم / مادبرد - ... كاركردم
و الان بجاي رسيدم كه پر تجربه هستم و از اون آدم هاي كه از طريق بنچ مارك تشخيص ميده نيستم.

Shahryar
26-04-07, 23:34
من حاضرم با شما رو هرچی میخاین شرط ببیندم كه رم های كینگستون یكی از ضعیفترین رم های بازاره
البته نه اونقدر كه از بلیتز و اپیسر ضعیف باشه ولی به ژیل - او سی زد كورسر -... غیره هیچوقت نمیرسه
شما اگه از منچ مارك نظر میدین من از تجربه نظر میدم
تو كل این فروم فكر نكنم اندازه من كسی مادربرد سی پی یو و رم گرافیك سوزونده باشه و عوض كرده باشه
من هر چی میگم از تجربه خودم بهتون میگم من هم با كینگستون با ژیل با كورسر و بلیتز وبا كروشال هم با اپیسر : بین این 6 نوع رم من فقط او سی زد قبول دارم
و در مورد مادربرد ابیت هم نمیتونم نظری بدم چون با این نوع مادربرد هنوز كار نكردم .

بهنام جان ممکنه OCZ , کرسیر و ... خوب باشند اما هم از نظر قیمتی خیلی بیشتر از میگ استون هستند و هم اینکه اتفاقا در مورد رم من اصلا با بنچ مارک نظر نمیدم چراکه از نظر بنچ مارک اتفاقا کینگ استون ممکنه از Patriot و ... ضعیف تر باشه اما میگم از نظر تجربه که من چیزی حدود 50 تا سیستم بستم که حداقل 40 تاش کینک استون ارجینال بوده هیچ مشکلی نداشتند !

البته باید بگم که کرسیر توی دنیا به نظر من اول هست اگه توی ایران گیرتون بیاد خوبش عالیه ...

2- کینگ استون که از نظر تجربه سالیان سال هست که داره عالی و بهتر از رقبا کار میکنه ...

3- OCZ ...

رم هایی هم مثل Patriot و Twinmos هم در بعضی از مدل ها خوب هستند :1. (23):

Emperatour
27-04-07, 00:16
میگ استون Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link احتمالا امروز تو حال و هواي 40 ستون بودي.
اقاي وريا خان شماهم خيلي دارين تند ميرين و بد حرف ميزنيد. بيشتر حواستونو جمع كنيد. در مورد رم هم انقدر ريسك خوب بودن اصل بودن كينگ بالا هست كه ادم يخورده بيشتر بده خيالش راحت باشه
.شهريار جان البته بحث رمه اما اگر خيلي تجربه داشتي نميگفتي هارد سامسونگ بده. اينو از من بپرس كه هردوشو خريدم و كار كردم .

Emperatour
27-04-07, 00:31
در مورد مشكل نداشتن رمها هم بايد خدمتت عرض كنم رم هيچوقت خراب نميشه و جز قطعاتيه كه اكثرا گارانتي مادام العمر يا طولاني دارند.

WORYA_SH
27-04-07, 00:35
جناب Emperatour شما قبل از اینکه جمع بودن حواس من را تذکر بدین پستهای اول را بخونید که من یه پیشنهاد دادم ولی ایشون دوباره در جواب بحثی که ربطی به پست من نداره نقل قول از پیشنهاده من کردن و با اصرار می خوان به خورده من بدن که یه رم 30 هزار تومانی را به یه رم 55 هزار تومانی مقایسه کنم ولی این پستها را دیگران می خونن و فکر کردم اگه اطلاعات غلط به خورده مردم داده بشه شما ناراحت میشید نه اینکه حرف یکی از دوستاتون اشتباه باشه تذکرش شامله حاله من بشه من در بهترین قیمت پیشنهادم twinmos را دادم و از پیشنهاده شهریار هم طرفداری کردم چون اگه کسی بلد باشه king اورجینال را انتخاب کنه تو رده خودش هنوز هم بهترین انتخابه هر کدوم از دوستان هم پایه بحث تخصصی هستند من در خدمتم ورد مورده ریسک انتخاب رم king اگه شما هم چیپها را می شناختی بدون هیچ مشکلی تشخیص می دادین اصله یا تقلبی.

WORYA_SH
27-04-07, 00:56
در مورده هارده سامسونگ هم که خودتون بهش اشاره کردین و گفتین یکی خریدین و خوبه یه نکاتی را بهتون بگم بد نیست.:
من 6 ساله نماینده سامسونگم واینم تجربیات استفاده 3 ساله از هارده سامسونگ:

محاسن:

1) از لحاظ صدا هیچ مشکلی نداره وخیلی بی سرو صدا کار می کنه .

2) گارانتی 3 سالش واقعی و در صورت مشکل بلا فاصله تعویض میشه .

معایب:

1) در صورت اتمام گارانتی و پیدا کردن مشکل چیپ نمی تونی بردی برای تعویض پیدا کنی .

2) بعد ازیه مدت سرعتش پایین می اد که کاملا محسوسه .

Emperatour
27-04-07, 10:17
من بخاطر اين تذكز دادم كه شما بهنام رو بي سواد و خودتونو باسواد ميدونين (به فرض كه درس ميگي اما درسته تو انجمن؟).در مورد رم هم خودم بهتر ميدونم گارانتي معتبرش چيه كه اشتباه نخرم اما مريض نيستم چيزيكه اكثرا پيشنهاد نميكنن را بخرم . هارد هم والا منكه از هركس شنيدم راضي بوده.

Shahryar
27-04-07, 11:02
Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link احتمالا امروز تو حال و هواي 40 ستون بودي.
اقاي وريا خان شماهم خيلي دارين تند ميرين و بد حرف ميزنيد. بيشتر حواستونو جمع كنيد. در مورد رم هم انقدر ريسك خوب بودن اصل بودن كينگ بالا هست كه ادم يخورده بيشتر بده خيالش راحت باشه
.شهريار جان البته بحث رمه اما اگر خيلي تجربه داشتي نميگفتي هارد سامسونگ بده. اينو از من بپرس كه هردوشو خريدم و كار كردم .

سعید جان خیلی دیگه داری تند میری ها ؟! ببین عزیزم من هیچ زمانی نگفتم هارد سامسونگ بده یا خوبه ! من همیشه در مقایسه با برند های دیگه گفتم شکی هم در اون ندارم که برند های بهتر از سامسونگ خیلی هست . شما هم انگار بهتون بر خورده گفتند با پولت میتونستی سیستم بهتر ببندی نه ؟! بابا این کارا جدا زشته ! الان من حاضرم هر کی را شما قبول داری بیاری اینجا باهاش بحث کنیم ببینیم آیا هارد بهتر سامسونگ هست یا نه ! در کل من نمیگم هارد سامسونگ بد نیست . اما WD و سیگیت ، مکستور و هیتاچی همگی از نظر شخصی من بهتر هستند .

حالا بگذریم ...

اینجا بحثه رم هست . به نظر من رم های کینگ استون اصل ( که شناختش خیلی هم سخت نیست ) باز برای خرید با قیمت پایینی که دارند و کارایی که دارند عالی هستند ...

نظر شما چیه بچه ها ؟
:1. (26):
ممنون
شهریار

KING
27-04-07, 11:54
دوستان عزيز تو اين تاپيك كسي رم ويا سي پي هارد نميخره اين تاپيك فقط بدادOnly the registered members can see the link
تاپيك رسيده پس خودتونو اذيت نكنيد و به هم توهئين نكنيد :d

M A H R A D
27-04-07, 12:45
ضمن احترام به تمام دوستان ،

در صورت ادامه این روند ، تاپیک ویرایش خواهد شد .

سپاس ( بحثهای نامربوط رو اینجا مطرح نفرمائید)

Emperatour
27-04-07, 17:26
من تجربه را با هيچ بنچ ماركي عوض نميكنم. وقتي ميبينم هارد سامسونگ سرعتش با وسترن خودم برابره و صدا و دماش كمتره و گارانتي معتبر داره و همه راضي بودند مرض ندارم مكستور سيگيت كه شما ميگي بخرم. حالا وسترن يچيزي

Trance
27-04-07, 18:02
اگه سایت tomshardware رو قبول دارید یک قسمتی به نام چارتس داره برای هارد .شما هارد موردنظر رو می زارین بعد مشخص می شه که هارد اتنخابی شما کدام قسمت چاتس قرار داره البته نا گفته نمونه که به همه نظر ها دقت کنیم تا بهترین قطعه رو انتخاب کنیم.نه گفته بشه فقط نظر خودم شرطه یا نظر بقیه به شما تحمیل بشه باید خوب دقت کرد.با عرض پوزش از تمامی کاربران و مدیران سایت سعی کنید انتقاد پذیر باشید و انتقاد کننده.باسپاس:1. (3):

ifc
27-04-07, 21:37
به نظر من رم های کینگ استون اصل ( که شناختش خیلی هم سخت نیست ) باز برای خرید با قیمت پایینی که دارند و کارایی که دارند عالی هستند ...

شهریار عزیز!
لطف کنید و راه شناخت رم های کینگ استون اصل را یه توضیحی بدید ویا یه لینک یا تاپیک معتبری براش معرفی کنید
با تشکر

M A H R A D
28-04-07, 09:08
شهریار عزیز!
لطف کنید و راه شناخت رم های کینگ استون اصل را یه توضیحی بدید ویا یه لینک یا تاپیک معتبری براش معرفی کنید
با تشکر
Only the registered members can see the link

Shahryar
28-04-07, 16:58
دوست عزیزم شما میتونید از روی چیپ رم تشخیص بدین اما به غیر از اون اگه تشخیص چیپ اصل کینگ را بلد نباشید میتونید از لینکی که مهراد عزیز رفتن چک کنید ! اما مشکل اینجاست که شما وقتی از طرف میخری نمیتونی چک کنی برای همین باید به شرط بخری که Valid باشه و در صورتی که نبود بر گردونی ...

قربانت شهریار

ifc
28-04-07, 17:43

مهراد عزیز،
درست فهمیدم؟ یعنی تنها راه تشخیص رفتن به این سایت و وارد کردن Module ID Number و Serial Number است؟این کار معمولا بعد از خرید ممکنه اما موقع خرید چطور می تونم اصل رو از ریمارک تشخیص بدم تا سرم کلاه نره؟؟؟
خیلی مخلصیم

ifc
28-04-07, 17:55
دوست عزیزم شما میتونید از روی چیپ رم تشخیص بدین اما به غیر از اون اگه تشخیص چیپ اصل کینگ را بلد نباشید میتونید از لینکی که مهراد عزیز رفتن چک کنید ! اما مشکل اینجاست که شما وقتی از طرف میخری نمیتونی چک کنی برای همین باید به شرط بخری که Valid باشه و در صورتی که نبود بر گردونی ...

قربانت شهریار

شهریار عزیز، ممنونم ،پاسخ سوالم رو گرفتم
اما ممکنه توضیح بدید که چطوری می شه از روی چیپ رم تشخیص داد؟

------------------------------------
ای گنج نوشدارو بر خستگان گذر کن
مرهم به دست و ما را مجروح میگذاری

Modir
28-04-07, 18:07
منم یه زمونی رم کینگ داشتم رمی بدی نبود

Hooshi
28-04-07, 18:22
سعید جان خیلی دیگه داری تند میری ها ؟! ببین عزیزم من هیچ زمانی نگفتم هارد سامسونگ بده یا خوبه ! من همیشه در مقایسه با برند های دیگه گفتم شکی هم در اون ندارم که برند های بهتر از سامسونگ خیلی هست . شما هم انگار بهتون بر خورده گفتند با پولت میتونستی سیستم بهتر ببندی نه ؟! بابا این کارا جدا زشته ! الان من حاضرم هر کی را شما قبول داری بیاری اینجا باهاش بحث کنیم ببینیم آیا هارد بهتر سامسونگ هست یا نه ! در کل من نمیگم هارد سامسونگ بد نیست . اما Wd و سیگیت ، مکستور و هیتاچی همگی از نظر شخصی من بهتر هستند .

من تجربه را با هيچ بنچ ماركي عوض نميكنم. وقتي ميبينم هارد سامسونگ سرعتش با وسترن خودم برابره و صدا و دماش كمتره و گارانتي معتبر داره و همه راضي بودند مرض ندارم مكستور سيگيت كه شما ميگي بخرم. حالا وسترن يچيزي

خيلي ببخشيد ولي همون طور هم که در موضوع تاپيک هم ميبينيد د من در مورد هارد سوالي نکردم

:1. (8): :1. (8): :1. (8): :1. (8):

Emperatour
28-04-07, 19:14
ببخشيد بحث خود به خود منحرف شد

M A H R A D
29-04-07, 14:24
شهریار عزیز، ممنونم ،پاسخ سوالم رو گرفتم
اما ممکنه توضیح بدید که چطوری می شه از روی چیپ رم تشخیص داد؟

------------------------------------
ای گنج نوشدارو بر خستگان گذر کن
مرهم به دست و ما را مجروح میگذاری
شما این کارو کن :

اول از همه به لیبل کینگستون که لوگوی اون هست توجه کنید ، این لوگو باید با چرخاندن ، رنگش عوض بشه ...

دوم اینکه گوشه رم یک شماره نوشته که در واقع شماره برد RAM هست که شما سه تا رقم اول رو بی خیال میشی و میرسی به چهار رقم بعدی ، حالا این مراجعه میکنی به برچسب روی چیپ اونجا هم یه سری عدد نوشته شده که باز هم شما سه تای اول رو ول میکنی و میرسی به چهار رقم بعدیش که این چهارتا رقم باید با اون چهار تا رقم که روی برد رم بود مطابقت کنه ....

چی شد !!!؟!

سپاس

Emperatour
29-04-07, 16:07
البته گارانتي معتبرش هم معلومه سرير و ايمانتك

WORYA_SH
29-04-07, 17:35
شما این کارو کن :

اول از همه به لیبل کینگستون که لوگوی اون هست توجه کنید ، این لوگو باید با چرخاندن ، رنگش عوض بشه ...

دوم اینکه گوشه رم یک شماره نوشته که در واقع شماره برد RAM هست که شما سه تا رقم اول رو بی خیال میشی و میرسی به چهار رقم بعدی ، حالا این مراجعه میکنی به برچسب روی چیپ اونجا هم یه سری عدد نوشته شده که باز هم شما سه تای اول رو ول میکنی و میرسی به چهار رقم بعدیش که این چهارتا رقم باید با اون چهار تا رقم که روی برد رم بود مطابقت کنه ....

چی شد !!!؟!

سپاس
مهراد جان این توضیحات سریال برای رم های اورجینال چینی صدق نمی کنه.

WORYA_SH
29-04-07, 17:42
1) اگه روی چیپها هم نوشته بود kingston و ساخت امریکا بود کار تمومه هیچی دیگه نمی خواد.
2) اگه ساخت چین بودو روی چیپها نوشته شده بود kingston و :

Kingston
S78470
0702 s01
D6408tlpagl37u
V0637403meara

بهترین انتخابه تولید چین هستش.

M A H R A D
30-04-07, 18:36
مهراد جان این توضیحات سریال برای رم های اورجینال چینی صدق نمی کنه.
همون بهتر که چینی نباشه ...! Only the registered members can see the link

ببینم این چینی هاشو شما امتحان کردی ؟ با بقیه توی اور و پرفورمنس چه تفاوتی داره ؟