PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد قیمت Apple iPhone 4G

mohamad70
17-09-10, 15:41
سلام

یه سوال درباره ipone4 دارم
این گوشی چی داره که انقد گرونه (1200000) !!
من که توی مشخصاتش به جز صفحه فوق العادش چیز دیگه ای ندیدم

Computex
17-09-10, 18:16
سلام. البته این قیمت مدل آنلاک و قیمت داخلی این گوشی هست. قیمت این گوشی در اپراتورهای طرف قرارداد با اپل 199$ (16گیگ) و 299$ (32 گیگ) هست و قیمت مدل های آنلاک 599 دلار (16 گیگ) و 699 دلار (32 گیگ) می باشد. (البته بدون احتساب مالیات که در برخی ایالات مثل کالیفرنیا، ماساچوست و رود آیلند مقداری روی این قیمت برای مالیات فروش کشیده می شود).

منبع: Only the registered members can see the link

اما به طور کلی باید گفت چیپ شتاب سنج و صفحه مانیتور این گوشی گران ترین قطعات اون هستند. حالا اینکه چقدر اپل روی هر کدوم میخوره رو نمیدونم !!!

PCminister
17-09-10, 20:43
این گوشی چی داره که انقد گرونه (1200000) !!سوال اشتباست!

نباید بپرسی چرا آیفون 4 اینقدر گرونه باید بپرسی چرا محصولات اپل اینقدر گرونه و جواب یه کلمه است: کیفیت

شما چند تا تولید کننده موبایل میشناسی که سالی فقط یه نوع گوشی تولید کنه؟!

محصولات اپل گرونه چون کیفیت داره. چون واقعا میشه ازشون استفاده کرد. اما توی ایران از همه قابلیتهای iPhone نمیشه استفاده کرد!

به نظر من خرید یه گوشی معمولی و یه محصول ارزونتر مثل iPod Touch بهتره. (البته قابلیتهای هر آیپاد با آیفون همرده اش به هیچ وجه برابر نبوده و نخواهد بود)

به نظر من آیفون 4 توی ایران بیخودی گرونه شما با پولی که بابت یه آیفون میدی میتونی یه iPad 32gb wifi بخری!

من یکی که حاضر نیستم برای یه گوش بیشتر از 400 پول بدم. (با اینکه صفحه نمایشش Retina است، Soc A4 ، صفحه ضد خش، سیستم عامل iOS و GPS، پشتیبانی از FaceTime و...)

آیفون 4 بدون شک بهترین گوشی موبایل هست. اما هر چاقویی که دستش طلا بود آدم توی شکمش نمیزنه!

™Ali
18-09-10, 02:04
به نظرم Apple iPhone 4G بیخودی گرون هست و در کل اصلا نمی صرفه و نمی ارزه که یه نفر بخواد بیش از یک میلیون بابته یه گوشی خرج کنه ! مثلا شما از iPhone 4G چه انتظاراتی دارید که Sony Ericsson Xperia X10 یا HTC Google Nexus One نداره ؟ (قیمت رو هم در نظر بگیرید ! )

خب الان SE, Samsung , HTC , Motorolla دارن گوشی های تولید می کنند که از بعضی جهات حتی از iPhone خیلی بهترن ! مثلا Samsung i9000 Galaxy S رو دیدید ؟ یا Samsung S8500 Wave رو ؟ یا Motorolla Droid X ؟

صفحه نمایش iPhone 4G که خیلی معروف شده، یه صفحه TFT 3.5 اینچی هست که فقط رزولوشن بالای 960*640 رو داره ولی مثلا i9000 یه صفحه 4 اینچی از نوع Super AMOLED داره که بسیار درخشان تر و طبیعی تر تصاویر رو نشون میده. شما از هر نظر بررسی کنید یه گوشی پیدا میشه که بهتر از iPhone 4G عمل کرده باشه ! ( بجز از نظر OS ، البته OS اون هم کاملا بی نقص نیسـت. )

به هر حال Apple یکی از پیشگامان نوآوزی در دنیای موبایل شناخته میشه و محصولاتش هم کیفیت خوبی دارن و محصولاتش هم در جهان خوب فروش میره . ولی تو ایران خریدن iPhone 4G با این قیمت عاقلانه نیست.

Computex
18-09-10, 08:07
به هر حال Apple یکی از پیشگامان نوآوزی در دنیای موبایل شناخته میشه و محصولاتش هم کیفیت خوبی دارن و محصولاتش هم در جهان خوب فروش میره . ولی تو ایران خریدن iPhone 4G با این قیمت عاقلانه نیست.

دقیقا و در تکمیل گفته علی جان باید این نکته رو اضافه کرد که اگر شما می بینید اینقدر آمار فروش این گوشی در کشورهای غربی بالاست به دلیل همون مسئله ای هست که ذکر کردم یعنی اپراتورهای طرف قرارداد. مثلا خرید همچین گوشی با قیمت 200 هزار تومان واقعا به صرفه نیست؟ اگر اینجا بود حتما یکیشو داشتم! اما 700 دلار برای این گوشی به نظر من به صرفه نیست. چه برسه به یک میلیون و 200 هزار تومن!

موفق باشید.